LAMBORGHINI DIABLO SV "AUTOART VS WELLY"

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Re: LAMBORGHINI DIABLO SV "AUTOART VS WELLY"

İletiYazar: oguzhandincel » 25 Tem 2011, 00:53

Devrim abi detaylı anlatım ve karşılaştırma için teşekkürler. :+1: Rep
Resim

mesaj için oguzhandincel arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: maranello550 » 25 Tem 2011, 01:43

Devrim Abi emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş yine herzamanki gibi. Bende de Welly SV var ve gerçekten zevkle seyrettiriyor kendisini. Ama ikisini :nazar: yanyana görmek ayrı bir zevk, güle güle sergile :y: :bye: :+1:
Resim

mesaj için maranello550 arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Tem 2011, 15:09

masato yazdı:Aynı klasmanda olmayan iki üretici karşılaştırması çok iyi oldu bence... Aradaki farklar çok iyi anlaşıldı... Welly bazı modellerde özellikle güncel modellerde iyi işler çıkarıyor... AA ile detayları pek kıyaslanmaz ama oldukça iyi bir iş çıkarmış bence... Bu detaylı karşılaştırma için teşekkürler Devrim abi... Emeğine sağlık... :tey:

Teşekküler Alper paylaşımımı beğendiğine sevindim bu gibi yorumlarınız beni çok mutlu ediyor :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 25 Tem 2011, 15:42

Çok güzel bir karşılaştırma olmuş emeğinize sağlık welly gün geçtikçe daha da kaliteli oluyor..
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 25 Tem 2011, 17:37

Devrim bey, mükemmel bir konu olmuş. Böyle kıyaslamalara bayılıyorum, zevkle baktım fotoğraflara.. Welly gerçekten döktürmüş. Dediğiniz gibi, ilk fotoğraflarda cam sileceği, logo gibi noktalardan firma ayırımını yapabildim. Diğer fotoğraflarda, kokpit, eksoz çıkışları, ve motor detayı biraz daha farkı ortaya çıkarıyor. Ellerinize, emeğinize sağlık. :+1:
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 25 Tem 2011, 19:53

Devrim abi ellerine sağlık çok yararlı ve farkındalığı arttırıcı bir karşılaştırma olmuş bu vesileyle eski üretim ( welly,burago vs. firmalar ) daha kaliteli işler çıkarttığını bir kez daha kanıtlandığı bir paylaşım olmuş bu yüzden yararı üst seviyede teşekkürler. :drinksb:
:+1:
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: Barış » 25 Tem 2011, 19:56

Mükemmel bi karşılaştırma olmuş Devrim abi.Ayırt etmekte bende çok zorlandım ilk başlarda.ellerine sağlık abi. :good2: :+1:
Resim

mesaj için Barış arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Barış
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: BARIS
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 6
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 955
Barış rep puani yokBarış rep puani yokBarış rep puani yokBarış rep puani yok

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 25 Tem 2011, 20:20

Yine harika bir karşılaştırma yapmışsın Devrim Hocam. Tabi ele alıp mıncıklamak incelemek başka bir şey ama resimlerden bakıldığında söylemesen ve aradaki 5 farkı bul oyunu oynasak inan zorlanırdım herhalde. :lol: Welly bu fiyat performansıyla övgüyü ve alkışı hak ediyor. :bravo: :good2: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Tem 2011, 21:22

sui_cast yazdı:Çok güzel bir inceleme abi.. Çoğu zaman dönüp de bakmadığımız markaların değerini göstermek adına müthiş bir çalışma olmuş..
Gerçi sürekli çıtayı yükselten Welly'den bahsediyoruz.. Aman nazar değmesin :nazar:

Teşekkürler abi..
:y:

Ben teşekkür ederim Bahadır; Nazarlık için ayrıca teşekkür ederim.
AA modeli vitrinimde nazarlık gibi parlayarak duruyor bu arada belki mavi renk sevmemden kaynaklanıyor bilmiyorum ama benim çok hoşuma gidiyor :inlove:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Tem 2011, 21:24

Turan ÇAPAR yazdı:Devrim abi bu güzel karşılaştırma için teşekkürler. Çok dikkatli bakılmadıkça aralarındaki fark yok gibi. Welly böylesine kaliteli bir işçilikle beni ikinci kez şaşırttı. (Birincisi ise Matt siyah Porsche idi.)

Paylaşım için teşekkürler Devrim abi.

Ben teşekkür ederim Turan'cığım :handshake: Sizlerin beğenmesi beni daha da mutlu ediyor :sun:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Tem 2011, 21:33

gearbox yazdı::megas:

İşte Welly... Aa.'ın bugünkü üretimlerin ile arasında farklar olan bir modeli olsa da yine de çok detalyı ama Welly, insnların Diablo açlığını çok çok iyi değerlendirmiş... Özellikle siyah ve bu mavi "SV"ler inanılmaz güzeller. Siyah renkli olarak tam 10 yıl önce aldığım ilk Aa'lardan biri olarak, bugün bu derecede değerli ve bulunmaz olacağını hiç tahmin edememiştim... Ama bu mavi SV'yi çok aramış ve bulamamıştım; ithalat çok kısıtlı idi o ara ve pahalıydı da...
Devrim abi karşılaştırmayı müthiş yapmışsın bu arada. Buyurduğun üzere ayırd etmek neredyese imkansız. İçerideki çok noktalı emniyet kemerleri keşke olmasaymış dedim Welly'de; ama bu farkalr da olacak artık...
Aa'ın arkasında o minicik camlarından içeri baktığında petek ızgaraları görünce o dönem (2001) ölüp bitmiştim... Keza arka sis ve geri vites farları, egsozlar, arka farların "bakış ifadesi" ve hepsinden önemlisi de fren diski ve kaliperler bakımından Aa. müthiş güzellikleri ile ayrılmış... Ama iç ve dış renk tonlamaları, kalıp ve kaporta kesim yerleri bile neredeyse milimetrik derecede aynılar...
Harika bir karşılaştırma oldu bu abi; çok eğlenceli, ellerine sağlık...

Bu model elinden geçmiş birisi olarak ne kadar güzel olduğunu ve benim ne kadar çok beğendiğimi tahmin ediyorsundur Kenan :y:
Bende ufak bir takıntı var bir rengi beğenirsem başka rengi almam ve o rengi alıncaya kadar beklerim ama bu welly görünce gözlerim inanamaştım ve hemen almıştım. Nerdeyse aradan 1 yıl gibi bir zaman geçtikten sonra AA'ya kavuştum sonrasında Welly sattım ama alan kişide çok teşekkür etmişti.
Malesef Welly'nin bu model hiç Türkiye'ye gelmedi hatta bildiğim kadarıyla beyaz, siyah ve sarı renkleride vardı.
Paylaşımımda anlattığım gibi ince ayrıntıları saymazsak aslında aynılar ama ben AA'nın kapılarını açıp içini görünce iyiki aldım demiştim.
Güzel ve samimi yorumların için çok teşekkürler Kenan'cığım :drinksb:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 26 Tem 2011, 01:21

Emeğine sağlık Devrim abi.Güzel bir karşılaştırma yapmışsın.Doğrusu Welly beni de şaşırttı!Ama başlardaki fotoda üstten araçların göründüğü bir karede sağdaki duran aracın vites topuzu ve kolu daha kalın duruyordu;dedim herhalde Welly olan o model.O çıktı..Güzel günlerde sergilemen dileğiyle.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 26 Tem 2011, 22:15

oguzhandincel yazdı:Devrim abi detaylı anlatım ve karşılaştırma için teşekkürler. :+1: Rep

Teşekkürler Oğuzhan; beğenmen beni mutlu etti :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

KARŞILAŞTIRMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir