BATMOBILE & BATMOBILE ELITE

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

İletiYazar: REVOLUTION » 28 Haz 2011, 02:09

Evet arkadaşlar uzun zaman önce yapacağımı söylediğim bu karşılaştırmamı ancak yapabiliyorum kusuruma bakmayın.
Bu modelin telif haklarını alarak çıkran HW'nin ilk versiyonu ve aradan uzun yıllar sonra ELITE versiyon olarak tekrar çıkaran HW; bu geçen yıllardan sonra "bu kadarmı sadece" dedirttiğini söylemek yanlış olmaz.
İlk önce modelleri tek tek görmek isteyenlere paylaşımlarının linklerini vererek başlayım.
NORMAL= viewtopic.php?f=29&t=5850
ELITE = viewtopic.php?f=29&t=7004

Modelleri karşılaştırmayı resimler eşliğinde yapalım.
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

İlk resime baktığımızda eski normal versiyonda ilk gözümüze çarpan far pimleri ve gerçekten rahatsız edici ayrıca öndeki kısmın renkle detaylandırılmış olması bunun dışında bir afark gözükmüyor.
İkinci resimde de yine bazı yerler renkli boyanarak detaylandırılmış ama bence eski hali daha iyi ve gerçekçi gözüküyor.
son resimlerde de görebileceğiniz gibi yandaki silahlar yine aynı şekilde renklendirilmiş güzel ama filmdeki orjinal haline benzemediğinden insan garipsiyor.

Bu yanyana resimlerde benim gördüğüm birisi gıcır gıcır sıfır kilometre bir araba; diğeri kullanılmış 2. el araba ama gerçekçi duran ve filmdekine benzeyen eski normal versiyonu modelleri en büyük ayıran özelliği ise renkleri eskisi koyu siyah diğeri koyu gri renkte olması.

İki modeli birbirinden ayrında en büyük özelliklerinden birisini görüyorsunuz silah kısımları renkle detaylandırılmış ama en önemlisi hava kısmının gerçekten telli ızgara yapılmış olması eski versiyonunda bu gerçekçilik yok.

Yine üst taraftaki hava girişinin yeni ELITE versiyonda açık ve delikli ızgara detaylandırılması yapımış ve yine iki yandaki delikler açılarak kapak konulmuş ama eski versiyonda bunlar yok.

Her iki modelin önündeki kısım hareketli ama ELITE versiyonda renklerle detaylandırılma yapılmış.

Yine arka kımda eski ile yeni model arasındaki en büyük fark ve hareketli yanı açılan bölüm olarak arkasında motor kapağı.
Eski versiyonda açılmıyordu ama ELITE versiyonda buraya açıp motoru görme imkanımız var; ama filimde ben hiç açıldığını görmedim bu yüzden motor gerçekçiği hakkında yorum yapamıyorum :lol:

Ve en hüsran olduğum yerlerden birisi eski versiyon ile ELITE versiyon'un iç kısmında en ufak değişikilik yapmamışlar sadece ELITE versiyonda renklerle boyanıp detaylandırma yapılmış tabiki eskisine göre güzel gözüküyor ama ELITE serisine yakışmamış bir çalışma olmuş.

Evet sonuç olarak benim gibi Film modelleri biriktiriyorsanız ikiside olmalı ama bence eksiklerine rağmen hala eskisi daha güzel bir model.
HW Ferrari modellerine yaptıkları ELITE versiyon farklılıklarının %50'sini bu modele yapsaydı çok daha güzel olurdu.
Niye böyle yaptığını anlamış değilim birkaç ufak değişiklik ile boyama ile böyle önemli bir modeli geçiştirmelerini anlamanın imkanı yok!!

Size ufak bir not daha vereyim yakın zamanda HW Batman'in yeni filmlerinde kullanılan TUMBLER Modelininde ELITE versiyonu çıkardı ama sonuç aynı birkaç yer boyanmış ve iç kısmı yine boyamayla detaylandırılmış sonuş yine hüsran.
İşin garip tarafı Batman'in eski filminde kullanılan LINCOLN FUTURE CONCEPT modelinin normali ile ELITE versiyonu arasında dünyalar kadar fark ve kalite varken bu iki modele neden gerekli önem gösterilmedi hala bir merak konusudur.
Bu konuda benim düşüncem çok kaliteli limitli replikalar yapan firmalara verilen lisanslar yüzünden HW korumak amaçlı bilerek kaliteyi düşük tutmuş veya bazı yabancı forumlarda yazdığı gibi yakında bu iki modelinde SuperElite versiyonunu çıkarak bir parti daha para kazanmayı amaçlıyor olabilir.
Olabildiğince bol fotoğraflı bir karşılaştırma yapmaya çalıştım umarım beğenmişinizdir.
Unuttuğum veya sormak istediğiniz başka şeyler varsa memnuniyetle cevaplaya hazırım. Umarım çok uzun yazıp sizi sıkmamışımdır.
Resim

Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: BATMOBILE & BATMOBILE ELITE

İletiYazar: ..alper.. » 28 Haz 2011, 02:16

Devrim abi karşılaştırma ve paylaşım için teşekkürler :drinksb:
:+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 28 Haz 2011, 02:28

Devrım abı karsılastırma cok guzel olmus senın dedıklerıne katılıyorum fotoları ınceledıkten sonra eskısının renklendırme az olsada bana eskı daha guzelmıs gıbı geldı
Resim
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
1/18 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 28 Haz 2011, 03:41

..alper.. yazdı:Devrim abi karşılaştırma ve paylaşım için teşekkürler :drinksb:
:+1:

Ben teşekkür ederim Alper; beğenmene sevindim.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 28 Haz 2011, 03:48

sherpa yazdı:Devrım abı karsılastırma cok guzel olmus senın dedıklerıne katılıyorum fotoları ınceledıkten sonra eskısının renklendırme az olsada bana eskı daha guzelmıs gıbı geldı

Benim içinde eskisi daha güzel Bilge; çünkü filimdeki arabayla aynı ama ELITE farklı. özellikle birçok yerinde kullanılan değişik sarı renk pek olmamış. Arabayı göstermiş ama gerçekçiliğinden kaybetmiş.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK ÜnÜr » 28 Haz 2011, 08:23

Devrim bu güzel inceleme için teşekkürler...
Bence sarı boyama dışında elite versiyonu daha iyi duruyor...
Resim
Kullanıcı avatarı
BuRaK ÜnÜr
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
Rep Puani: 1870
BuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 28 Haz 2011, 11:24

Devrim abi güzel karşılaştırma olmuş. Elite versiyonun detayları çok iyi olmasına rağmen gerçekçilikte eski versiyon daha iyi. Rengi bile siyah değil çok kötü olmuş. Biraz fantezi yapmışlar sanki. Eski versiyondaki en büyük handikap öndeki sinyallerdeki pimler. Çok göze batıyor. Her nedense bir şeyleri düzeltirken düzgün olan şeyleri de bozuyorlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: Turan ÇAPAR » 28 Haz 2011, 11:38

Devrim abi verdiğin bilgiler için teşekkürler. Çok güzel bir karşılaştırma olmuş ellerine ve emeğine sağlık.

Paylaşım için teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Turan ÇAPAR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Turan ÇAPAR
1/18 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 28
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 36
Rep Puani: 1005
Turan ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 28 Haz 2011, 12:11

Abicim gerçekten çok güzel bir karşılaştırma olmuş,ellerine sağlık :bye:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 28 Haz 2011, 18:14

Film serisi araç koleksiyonu yapanlar için çok önemli olan bu modelin, farklı versiyonlarıyla bir arada karşılaştırılması çok iyi olmuş Devrim Abi, eline emeğine sağlık. Ben de fikrimi söylemek istiyorum; far-stop pimleri gerçekten kötü görünse de eski üretimini daha gerçekçi buldum ve çok beğendim. Oyumu bu yönde kullanıyorum. Modeller bende olsaydı eski kasanınkini elite versiyonun pimsiz far-stoplarıyla değiştirirdim sanırım :lol:
Bu önemli paylaşım ve harcadığın emek için kocaman teşekkürler :+1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: masato » 28 Haz 2011, 20:10

Güzel bir karşılaştırma olmuş Devrim abi... Bahsettiğin gibi eski modelin renkleri bence daha gerçekçi duruyor... :tey: Çok güzeler gerçekten umarım bende kısa zamanda koleksiyonuma ekleme şansı bulabilirim bu güzelliklerden... :tey: Paylaşım ve emeğin için teşekkürler Devrim abi... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 28 Haz 2011, 21:20

Devrim Hocam uzun süre bekledik ama bu bekleyiş değdi doğrusu çok güzel resimlerle , çok güzel karşılaştırma olmuş. Anlattığın açıklamalara sonuna kadar katılıyorum. Benim modelimi ilk elime alıp incelediğimde ilk gözüme çarpan ve abartı olarak gördüğüm sarı renklendirmelerdi ve gerçekçilikten uzaklaştırmış demiştim kendi kendime. Daha önceki konuşmalarımızda bana bu durumu anlatmaya çalışmıştın ama düz olanı bulmak zor olduğundan ve senin de dediğin gibi film temalı model biriktirenlerin olmazsa olmaz modellerden biri olduğu için mecburen elite versiyonunu almıştım. (gerçi konuşmalarımızdan önce almıştım çaktırma :lol: )
İnşallah ileride denk gelirse düz versiyonuda katarım bende koleksyonuma...
Abi bu güzel ve özel paylaşım için çok teşekkür ederim. :+1: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 28 Haz 2011, 23:09

BuRaK ÜnÜr yazdı:Devrim bu güzel inceleme için teşekkürler...
Bence sarı boyama dışında elite versiyonu daha iyi duruyor...

Teşekkürler Burak'cığım beğendiğine sevindim :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

KARŞILAŞTIRMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir