Exoto Williams RENAULT F1 ve RENAULT F1 Carbon Test 1992

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Exoto Williams RENAULT F1 ve RENAULT F1 Carbon Test 1992

İletiYazar: Kenan Şavklı » 02 May 2011, 04:07

Resim

Herkese selamlar...

Teması içinde bulunduğum geçmiş yarış otomobilleri diecast model serim içerisinde beni en çok etkileyen ve bu işi sevmemi daimi kılan iki parçayla karşınızdayım... Bu iki parçanın yeri hep ayrı çünkü pistlerde koştukları dönemlere şahidim ve F1 tarihinin en hızlı, en tehlikeli zamanlarının son dönem araçları olma özelliklerini de barındırıyorlar.

Araçlar, Williams Renault takımının gelmiş geçmiş en yüksek ve en nefes kesen turlarının kahramanları... 1992 yılında Richardo Patrese ve Niegel Mannsel'ın pilotluk görevlerini icra ettikleri bu dönem; McLaren, Senna ile nispeten ve Ferrari -sportif olarak- düşüş trendindeydi... Bu dönemlerin tadını ve Williams Renault'nun 1992'de tarih yazan (bu tabirden nefret ediyorum çünkü futbolu hatırlatıyor) turlarının en şık, en yürek hoplatan sahneleri ve kazaları için videoyu izlemenizi tavsiye ederim; 2:56'daki Patrese'nin kazası çok uzun süre jeneriklerde yer almıştı. En inanılmaz sahne ise Mannsel'ın tipik taktiği olan ani çıkışla ani sollama metodu ile Senna'yı son turda avlayarak nasıl da birinci sırayı alıp, yarışı birinci bitirdiğini gösteriyor... Ayrıca Mannsel'ın "kesin çarpacak" dedirten geç frenlemelerini hala tekrar tekrar izliyorum. :tmi: :whew: Bu arada müzik de (The Journey) bu video klip ile -sahnesi sahnesine- tam entegre...

F1 1992 / The Journey...
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=DWQFnBb9iWo

Exoto üretimi olan bu iki modele gelecek olursak; fotoğrafladıkça fotoğraflanan ve hatta aynı fotoğrafı bir daha çektirme hissiyatı veren :lol: araçlar. Exoto'nun 2003 minyatür model modelleme işinin atağa geçtiğinin de bariz bir kanıtı ayrıca... Modellerde motor kaportaları ve ufak aparatlar çıkabilir nitelikteler. Ayriyeten tekerlekler de sökülmekte... Exoto'nun, bu kadar uğraşıp detaylıca ve fonksiyonlu yapmışken; ön kanat kısmının da sökülüp takılabilir yapmış olmasını çok isterdim...

Bu araçları geçen yıl aldım, ancak kutularının dahi dönemsel Williams renklerini barındırması çok etkileyici geldiği için onları da paylaşmak istedim... Bilindiği gibi Exoto'nun bir ana karton kutusu, bir de onu koruyan bir dış kutusu vardır. Bunda ise dış koruma kutusu bile dönem renginde; çok güzel bir sarı ve köşesinde Williams FW14-B yazıyor... :cup1:
Resim

Bu arada, sırf bu konu içerinde modelleri daha aslına uygun tanıtabilmek için, bir F1 atölye sehbahasını, alel acele imal ettim. Bir kaç saat sürdü ve konuyu geç açmama sebep oldu ama iyi ki de yapmışım. İşte o sehbaha... :whew:
Resim

ŞAMPİYON... :cup1: :bravo: :yuppi:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Modelleri imal ederken, kimi aksamların plastik malzemeden olmasını uygun görmüşler. Ancak, öyle bir plastik malzeme kullanılmış ki; eğer olur da yere düşerse, "parçalanması da gerçek gibi olsun" diye düşünmüşler mi nedir anlamadım! :sweat: Yani inanılmaz dayanıksız ve gevrek bir plastik bu. Bilirsiniz F1'de ufak tefek tokuşmalar da bile un ufak parçalar sağa sola dökülür... Ön ve arka kanatın plastik olması olağan görülebilir çünkü özellikle arka kanat, tek tek yapraklardan imal edilmiş ve mikro vidalarla birleştirilmiş ancak aksların da plastik olması korkutucu... Çünkü onları da vidalar sabitliyor ve bu vidaların metal olması plastiği yoruyor...
Resim

Resim

Çocukluğumdan beri vurulduğum dekaller...
Resim

Resim

Derinlemesine inceleme yaptığımızda da ilk yapılması gereken motor kaportasını açmak oluyor. Bunu; tamamen karbon kaplama olan test aracıyla başlatmak istedim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Motor kısmının etkileyiciliği, diğer aksamlarda da devam ediyor. Yani bir çok üreticinin yaptığı gibi motoru sansasyonel yapıp, geri kalan üniteleri baştan savma değil; onları da layıkıyla imal etmişler...

Resim

Resim

Resim

Görüldüğü gibi motorun sadece objesel detayına değil, kozmetik detayına da önem verilmiş ki bu aslında bir modeli en gerçekçi yapan en temel etkenlerden biri; manifoldların yüksek ısıdan dolayı bozarması mesela... Metal olması gereken bir motor elemanını plastik yapmak zorunda kalınca, en doğru biçimde ve en doğru boyayla boyayınca, o parçanın metal zannedilmesi kaçınılmaz oluyor. Bu gibi derinlemesine mühendislik da bir modeli H.E. seviyesine çıkartıyor...
Yeşil hortumdan çıkan spiral, kelebeğe uzanıyor ancak hareket ettirmiyor; bunun için Exoto'nun XS Series üretimi olan Ferrari Tipo 156'ya bakmak gerekiyor. Aktif olmasa da olduğu gibi imal edilmesi mükemmel...

Kutu içeriğinde bulunan levye ile sökülen bijon neticesinde, tutarlı biçimde yerini öpen jant sökülüyor ve arkasından bu manzara sizi karşılıyor... Fren kaliperi, disk soğutan grup ve epeyce kalın olan disk; jant çemberinin içine, milimi milimine yerleşiyor... Tüm bu elemanlar çok başarılı imal edilmiş ve boyamaları da, dekallemeleri de iyi. Ancak en sevindireni ise aşağıdaki fotolarda yer alan bej renkli fren disklerinin metal olması. Üzerlerinde korozyon izleri olan disklerin profilleri de delikli...
Resim

Resim

1/18 ölçekli bir F1 modelinin "içi ne kadar detaylı olabilir ki?" Ya da "olsa ne olur" denebilir ama çok şaşırtıcı ve sevindirici biçimde, bunlara da çok doyurucu cevaplar verilmiş. Sabelt marka kemerler, üzerlerine yine sabelt yazılı, yumuşak göğüslüklerle sarılmış... Kabinin sağ duvarında aracın menşei benzeri ibareler var; 1992 rakamları ve FİA ibareleri hemen dikkat çekiyor... Ancak direksiyon, devir saati ve diğer göstergeler çok derinde kaldığı için görünmüyor. Çok dar bir açıdan, "tek gözünüzü kapatarak" ancak bu bölümü görebiliyorsunuz. Foto çekmesi imkansız, ancak sökmek gerekir diyebilirim... :fiskos:

Resim

Resim

Resim

Test versiyonu ile yarış versiyonu arasında -modellemelerde- hiçbir teknik farklılık görünmüyor...
Resim

Resim

Resim

Resim

Takvimlerin "yıl" hanesinde 1992 yazdığında ben tam 10 yaşındaydım; ülkemizde motorsporları denince "ne motoru?" deniyordu, 80'lerin son çeyreğinden beri yayınlanan START isimli motorsporları programı can çekişiyordu; Star TV.'de World of Motorsports programı vardı ama hiç doyurucu değildi... Senna'lar, Patrese'ler, Alesi'ler ve daha niceleri inanılmaz birer efsanelerdi... Bu zevkli aktivitenin az (hatta hiç) bilinmesi neticesinde, ülkemizde neredeyse hiçbir müsabaka olmadığı gibi, yine rağbetsizlikten ileri gelen, görsel ve yazılı yayınların da azlığı bu işlerin kıtlığını bizlere yaşattı; düşünsenize, diyarın birinde pistlerde müsabakalar koşuluyor, toprak etaplarda toz dumana bulanıyor, seyirciler borazanlarını üflüyor; bizler de ufak tefek jeneriklerle yetinmeye çalışıyoruz ve topu topu 40 dakikalık bir programın her saniyesinin kıymetini bilerek pür dikkat seyrediyoruz. Bu kıtlığı özellikle çocukken yaşadığım için bugün, o dönemlerin diyetini minyatür modelciliğin en iyi parçaları ile adeta ödüyorum. Bu patlama, o dönemlerin kıtlığının bir patlaması ve hücrelerimde sevgisini hissedecek kadar sevmemin temel nedeni de bu kıtlık kesinlikle... Okuyan herkese teşekürler. :smile5:

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: =İNCELEME= Exoto Williams FW14-B ve Williams FW14-B Test

İletiYazar: ..alper.. » 02 May 2011, 05:34

Kenan abi zevkle izledim ve okudum ,yine harika bir modeli bize tanıttmışsın geç saate kalanlardan biri olarak sanırım konuyu ilk ben gördüm ve uykum açıldı diyebilirim :grin: ama gerçekten uyku kaçırtacak bir model.

Fotoğraflar ve anlatımına sadece şapka çıkartıyorum :sapka: çünkü hem görsel hemde bilgilendirme olarak üst seviyede bir paylaşım teşekkürler Kenan abi paylaşımların hiç bitmesin. :drinksb:

İyi seyirler. :+1:
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: srht » 02 May 2011, 07:19

Kenan abi hayırlı olsun ikisi de.

Yine okuma ve izleme zevki veren bir konu daha hazırlamışsın;teşekkürler.

Ayrıca kendi imalin olan F1 Atölye sehbası da gerçekten güzel,ilgi çekici;kullanışlı duruyor.Emeğine sağlık.

Sarı-mavi renkli F1 aracını hayal meyal çocukken Star Tv'de izlediğimi hatırlıyorum.O yüzden görünce yüzümde bir tebessüm oluşmasına sebep oldu.

Ancak her ikisinin de özellikle motor detayları çok hoşuma gitti.Bilhassa egzos manifoltları beni benden aldı diyebilirim!

İkisini de güzel günlerde sergilemen temennisiyle..
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 02 May 2011, 08:06

Yine zevkle hatmettiğim satırlar. Güzel anlatımın ve detaylı fotoğrafların için teşekkürler Kenan'ım. :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19200
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 02 May 2011, 11:58

Kenan mukemmel muzıkle yaptıgın paylasımlar benı cok etkılıyor o yıllara aıt yarıs aracları benım ıcın cok ozel ve guzeller nıgel mansell ın wıllıams renault dekallerı uzerındekı her reklam cok guzel en sevdıgım dekallerden bırısı dedıgın gıbı kucuktum yarıs programları o kadar azdıkı hemen bıtıverıyor ve sanıyesını kacırmadan ızlıyordum bana efsane dendıgınde mclaren wıllıams renault lotus ve wrc de lancıa delta gelıyor.
herıkı modelde mukemmel resmen bakmaya doyamadım uzun uzun baktım her detayı ıle mukemmel ınsallah onumuzdekı gunlerde mansell ın mc sınıde ben paylasırım paylasım ıcın tesekkur ederım hayırlı olsun yalnız gercekten cok cıddı olarak hemen alt rafta duran ferrarı 641/2 nın paylasımını ıstıyorum detaylı fotograflarla o aracta bır efsane
Resim

mesaj için sherpa arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 02 May 2011, 17:43

..alper.. yazdı:Kenan abi zevkle izledim ve okudum ,yine harika bir modeli bize tanıttmışsın geç saate kalanlardan biri olarak sanırım konuyu ilk ben gördüm ve uykum açıldı diyebilirim :grin: ama gerçekten uyku kaçırtacak bir model.

Fotoğraflar ve anlatımına sadece şapka çıkartıyorum :sapka: çünkü hem görsel hemde bilgilendirme olarak üst seviyede bir paylaşım teşekkürler Kenan abi paylaşımların hiç bitmesin. :drinksb:

İyi seyirler. :+1:

İyi dileklerin için teşekkür ederim Alper. Fırsat buldukça paylaşılmamışları da paylaşıyorum böyle... Beğenmene sevindim, tekrar teşekkürler...

uMut25 yazdı:F1 den fazla anlamam ama gerçekten güzel modeller.İyi günlerde sergileyin.

Teşekkür ederim Umut kardeşim, unutulmayan sezonun kahramanları denebilir bu araçlar için... Teşekkürler iyi dileğin için.

srht yazdı:Kenan abi hayırlı olsun ikisi de.

Yine okuma ve izleme zevki veren bir konu daha hazırlamışsın;teşekkürler.

Ayrıca kendi imalin olan F1 Atölye sehbası da gerçekten güzel,ilgi çekici;kullanışlı duruyor.Emeğine sağlık.

Sarı-mavi renkli F1 aracını hayal meyal çocukken Star Tv'de izlediğimi hatırlıyorum.O yüzden görünce yüzümde bir tebessüm oluşmasına sebep oldu.

Ancak her ikisinin de özellikle motor detayları çok hoşuma gitti.Bilhassa egzos manifoltları beni benden aldı diyebilirim!

İkisini de güzel günlerde sergilemen temennisiyle..

Teşekkür ederim Serhat. Sehba epey vaktimi aldı ama nicedir aklımdaydı... Teşekkürler iyi dileklerin için Serhat.

Emre ERBASAR yazdı:Yine zevkle hatmettiğim satırlar. Güzel anlatımın ve detaylı fotoğrafların için teşekkürler Kenan'ım. :nazar:

Ben teşekkür ederim Emre abim; beğendiysen ne mutlu. Çok uzun zaman oldu biliyorsun bu parçaları ekleyeli. Kısmet şimdiyeymiş...

sherpa yazdı:Kenan mukemmel muzıkle yaptıgın paylasımlar benı cok etkılıyor o yıllara aıt yarıs aracları benım ıcın cok ozel ve guzeller nıgel mansell ın wıllıams renault dekallerı uzerındekı her reklam cok guzel en sevdıgım dekallerden bırısı dedıgın gıbı kucuktum yarıs programları o kadar azdıkı hemen bıtıverıyor ve sanıyesını kacırmadan ızlıyordum bana efsane dendıgınde mclaren wıllıams renault lotus ve wrc de lancıa delta gelıyor.
herıkı modelde mukemmel resmen bakmaya doyamadım uzun uzun baktım her detayı ıle mukemmel ınsallah onumuzdekı gunlerde mansell ın mc sınıde ben paylasırım paylasım ıcın tesekkur ederım hayırlı olsun yalnız gercekten cok cıddı olarak hemen alt rafta duran ferrarı 641/2 nın paylasımını ıstıyorum detaylı fotograflarla o aracta bır efsane

Bilgi abi bu klibi daha önce izlemişsindir diye tahmin ediyorum. izlemediysen de etkileyici bulmana şaşırmadım :lol: gerçekten de bu müzikle çok uyumlu olmuş klip. İlk TV. dönemlerinde de tam buyurduğun gibi Lancia'lar benim de çok sevdiklerimdi ve FİNA sponsorlu Delta HF İntegrale'ler cirit atıyordu. :smile5: Beğenmene sevindim abi ve bir an evel ben de Minichamps paylaşımını bekliyor olacağım.
Dediğin gibi vitrinin bir al katında da diğer Exoto Ferra'riler var ama bu 1990 641/2 modelini, 1979 312-T4 modelinin intikali ile gerçekleştirmeyi planlıyourm. :devil: Ayrıca 1980 RE-20 de bu '79 Ferrari ile paylaşılacak inşallah. İyi dilek ve düşünclerin için tekrar teşekkür ederim...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
sherpa
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 02 May 2011, 20:11

Bilgi abi bu klibi daha önce izlemişsindir diye tahmin ediyorum. izlemediysen de etkileyici bulmana şaşırmadım :lol: gerçekten de bu müzikle çok uyumlu olmuş klip. İlk TV. dönemlerinde de tam buyurduğun gibi Lancia'lar benim de çok sevdiklerimdi ve FİNA sponsorlu Delta HF İntegrale'ler cirit atıyordu. :smile5: Beğenmene sevindim abi ve bir an evel ben de Minichamps paylaşımını bekliyor olacağım.
Dediğin gibi vitrinin bir al katında da diğer Exoto Ferra'riler var ama bu 1990 641/2 modelini, 1979 312-T4 modelinin intikali ile gerçekleştirmeyi planlıyourm. :devil: Ayrıca 1980 RE-20 de bu '79 Ferrari ile paylaşılacak inşallah. İyi dilek ve düşünclerin için tekrar teşekkür ederim...

İzlememiştim cok etkıleyıcı 80 lerde 90 larda cocuk yerıne gencmı olsaydım dıye dusundum.fw14 mansell ıcın 2 ay var bugunlerde bu hafta formula 1 de gorevlıyım sonrasında kardesımın dugunu var arada ç.kaleye gıdecegım bunların arasında yurtdısı gelısı 20 gun falanmıs hıc almadım ama serhandan bılgılendırıldım ona bırgun secıp modelı temın etmeyı dusunuyorm yanıma ortak bulursam kargodan tasarruf etmıs olurum fıkrım bu bulamazsamda yapcak bısey yok
Resim

mesaj için sherpa arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: Turan ÇAPAR » 02 May 2011, 21:54

Kenan abi hayırlı olsun yeni modelin. Fotoğraflar katalog çekimleri tadında güzel olmuş. Anlatım için de teşekkürler büyük bir zevkle okudum. Modelin detayları ise beni benden aldı diyebilirim.

İyi günlerde sergile abi.
Resim

mesaj için Turan ÇAPAR arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Turan ÇAPAR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Turan ÇAPAR
1/18 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 28
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 36
Rep Puani: 1005
Turan ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yok

Re: Exoto Williams RENAULT F1 ve RENAULT F1 Carbon Test 1992

İletiYazar: Kenan Şavklı » 03 May 2011, 15:39

Turan ÇAPAR yazdı:Kenan abi hayırlı olsun yeni modelin. Fotoğraflar katalog çekimleri tadında güzel olmuş. Anlatım için de teşekkürler büyük bir zevkle okudum. Modelin detayları ise beni benden aldı diyebilirim.

İyi günlerde sergile abi.

Teşekkür ederim Turan kardeşim, beğenmene sevindim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 03 May 2011, 19:32

sherpa yazdı:İzlememiştim cok etkıleyıcı 80 lerde 90 larda cocuk yerıne gencmı olsaydım dıye dusundum.fw14 mansell ıcın 2 ay var bugunlerde bu hafta formula 1 de gorevlıyım sonrasında kardesımın dugunu var arada ç.kaleye gıdecegım bunların arasında yurtdısı gelısı 20 gun falanmıs hıc almadım ama serhandan bılgılendırıldım ona bırgun secıp modelı temın etmeyı dusunuyorm yanıma ortak bulursam kargodan tasarruf etmıs olurum fıkrım bu bulamazsamda yapcak bısey yok

:smile5: Evet abi o yıllar çok daha cazip geliyor; mesela ben ailemin hayat aralığına çok özenmişimdir. Dünya tarihinin en efsanevi dönemlerini/gelişmelerini görerek bugünlere gelmişler. Mesela 1982 Monaco GP'sinde olmuş olmak vardı... :cup1: Off diyorum... Bu arada şarkının Mp3 versiyonunu buldum; kayıt çok iyi değil ama idare eder; şarkının kendisi mükemmel.
Modeli getirtirkenki kargo paylaşımı konusunda da; almayı planladığım hiçbirşey olmamasından dolayı ve yeni gelenleri karşıladığım için şu dönem için başka bir alım planlamıyorum maalesef. Nereden alacaksın bilmiyorum ama bazı Alman sitelerinin fiyatları inanılaz pahalı oluyor kargo bakımından... Modelcarworld.com sitessinin ülkemize kargolama maliyeti model kadar neredeyse! :sad1: Yoğunluğunda kolaylıklar dilerim abi teşekkürler yorumların için...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ozgurs82 » 03 May 2011, 22:37

Harika modeller edinmiş Kenan,hayırlı olsun :coffee:
Detaylı anlatımını,çekimi ve sehpayı da beğendim :y: y:

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 03 May 2011, 22:54

Senin Bu paylaşımlarını toplayıp ansiklopedi yapmak lazım Kenan. :y: Muhteşem detaylı resimler ve anlatım sözü fazla uzatmadan teşekkür ederek :+1: imi veriyorum. :sapka: :nazar:
Resim

mesaj için Sertan ÖKTEM arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 03 May 2011, 23:54

süper modeller,süper anlatım,süper fotoğraflar..güle güle sergile tüm modellerini..mektubuma burada son verirken.. :)
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

Sonraki

KARŞILAŞTIRMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir