1:18 BMW 120i Kyosho & Welly

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1:18 BMW 120i Kyosho & Welly

İletiYazar: kdeniz » 26 Şub 2010, 14:53

Başlığı okuyunca hadi be bu iki model kıyaslanır mı dediğinizi duyar gibiyim. Tabii ki kıyaslama yapmayacağım.
Sadece elimde mevcut olan iki modeli karşılaştırmak istedim.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Far ön tampon ve ızgara bölümü. Welly farlarda siyah nokta olayına dikkat etmiş. Ama krom kısımlar biraz daha detaylı olabilirdi.

Jant Detayları

Kyoshonun 4 kapısı açılabiliyor. Welly de sadece ön kapılar.

Kyosho'nun iç mekanı halı kaplı. Arka koltuklar ayrı ayrı yatırılabiliyor. Arka pandizot bagaj ile birlikte kalkıyor. Welly de ise arka pandizot elle kaldırılabiliyor.

Welly'nin motor kaputu daha fazla açılıyor

Welly kendi fiyat performans aralığında güzel bir model. Kyosho'yu görmeden önce göze güzel geliyor.
Boya olayı Kyosho'dan daha iyi geldi gözüme sadece. Hatlar daha belirgin gözüküyor.

Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

Re: 1:18 BMW 120i Kyosho & Welly

İletiYazar: Onno » 26 Şub 2010, 15:31

Ellerine sağlık güzel karşılaştırma olmuş bence. Her ne olursa olsun karşılaştırma karşılaştırmadır. Belki boya olayı renkten ileri geliyor olabilir. Kyosho nun hakkını kimse yiyemez elbette. 4 kapı ve halı kaplama! :y:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 26 Şub 2010, 16:29

Çok teşekkürler. Hep sevmişimdir karşılaştırmaları.
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Şub 2010, 19:04

Kadir Abi güzel bir karşılaştırma olmuş, eline fikrine sağlık. Kyosho'yu yakında incelemiştim ve ince işçilik ağırlıklı çalıştığına tanık oldum. Fiyatı baz alındığında cüzdanımızın tercihine göre seçim konusunda iki modelde bence alınabilir.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 27 Şub 2010, 02:52

Kadir güzel bir karşılaştırma olmuş fotoğraflarına sağlık. :foto:
Welly gerçekten çok iyimiş KY kalite özellikle içinde ama şaşırdığım nokta ön taraftan çektiğin fotoğraflarda ön kaputun welly'de ne kadar iyi bir kalıpla oturduğu ama KY'de aradaki açıklılar ve kalipta olan kata yüzünden farın üstündeki boşluk hiç güzel gözükmüyor bence bu resimleri sen KY'ye bir yolla nasıl araba yaptılarına bir daha baksınlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: srht » 27 Şub 2010, 04:01

Güzel bir karşılaştırma olmuş.Fiyatına göre Welly bence iyi bir model çıkarmış.Ama Kyosho'yu görünce Welly'nin sempatikliği ortadan kalkıyor bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 27 Şub 2010, 11:48

Yorumlarınız ve beğenileriniz için teşekkürler.Fotoğraf makinesinin pili bittiği için resimler biraz aceleye geldi.
Ben yorum yapmamıştım. Ancak canlı gözle gördüklerimi söyleyeyim. Karoser kısmında Welly "keskin" hatları daha iyi belirlemiş. Hatlar bıçak gibi keskin. Kyosho ise daha "yumuşak" bir model üretmiş. Karoser olarak welly daha güzel görünüyor. Ancak tabii ki kaba hatları ile. Tampon detayları, modelin yan tarafındaki keskin hatlar daha belirgin. Depo kapağı bile kyoshoda neredeyse kaybolmuş. Ama kullanılan malzeme ve işçiliği görünce "adamlar işini gerçekten iyi yapmış" diyor insan. Sonuç olarak Welly keskin, kyosho yumuşak denilebilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 27 Şub 2010, 12:36

Vallahi ben koltugunun yattığını ilk defa öğrendim ve çok beğendim gerçekten güzel bir detaymış.Hemen yatırdım koltuğu :D Teşekkürler Kadir abi.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 27 Şub 2010, 14:37

///Okan yazdı:Vallahi ben koltugunun yattığını ilk defa öğrendim ve çok beğendim gerçekten güzel bir detaymış.Hemen yatırdım koltuğu :D Teşekkürler Kadir abi.

Okan bunu söyleyen üçüncü kişi oldun. Arka koltukların yatması gerçekten atlanan bir detay. Ben ilk Norev Audi A6' da görmüştüm. Sonra Kyosho A3'de. Artık her modele bakıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 27 Şub 2010, 18:25

Başlığı okuyunca senin de yazmış olduğun ve tahmin ettiğin düşünce geçti aklımdan Kadir.
Elma ile armut kıyaslanır mı acaba diye düşünmedim değil ama fotoğrafları gördükten sonra da çok hoşuma gitti bu çalışman ve özellikle yeni başlayanlara üreticiler hakkında fikir verme ve kalite farklarını görebilme açısından eğitici nitelikte olmuş kardeşim. Kutlarım... :handshake:
Replerim... :+1:

:drinksb:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16876
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

KARŞILAŞTIRMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir