1:18 l 1967 l Shelby GT500 Exact Detail vs. AutoART-anketli

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Karşılaştırmaya göre sizce Lane Exact Detail mi, yoksa Autoart mı daha iyi?

Lane Exact Detail
12
35%
Autoart
22
65%

Toplam oy : 34

Re: 1:18 l 1967 l Shelby GT500 Exact Detail vs. AutoART

İletiYazar: Erdem » 01 Haz 2012, 23:39

Bir adet Lane bir adet de AA model sahibi olarak her ikisinin de artilari ve eksileri olduguna katiliyorum cogu kisi gibi. 1967 Mustang GT AA'nin mukemmel kaliplamasina ve cok guzel genel gorunum yakalamasina iyi bir ornek ama one yatan koltuk detayinin, daha dogrusu herhangi bir ekstra ozelliginin olmamasina cok sasirmistim modeli alinca. Lane uretimi modelim ise 1965 Chevrolet Chevelle, Lane modelleri motor detaylarinda asmis durumda, sanki motor calisacak hissi veiyor ama boyle bir ureticinin de ic mekanda hali kaplama kullanmamasi cok sasirtmisti beni. Kisaca her marka kendine gore avantajlara ve dezavantajlara sahip :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1:18 l 1967 l Shelby GT500 Exact Detail vs. AutoART

İletiYazar: Mehmet_Knight » 02 Haz 2012, 00:18

Her detayını o kadar ilgiyle, keyifle ve merakla okudum ki sonuna bir solukta gelmişim.. Emeklerine sağlık Güney. :good2: :good2: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Mehmet_Knight
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet Büyükekiz
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 15
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 17
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 1925
Mehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yok

Re: 1:18 l 1967 l Shelby GT500 Exact Detail vs. AutoART-anke

İletiYazar: GIBRALTAR » 02 Haz 2012, 00:31

Emeğiniz için teşekkürler, ne zamandır böyle bir GT500 karşılaştırması bekliyordum. Oyum Autoart GT500'den yana, çünkü bir modelde detaydan önce arabanın şeklen dış görünüşte gerçeğine ne kadar yakın olduğunu görmek istiyorum. Detaylarda ise Lane, Autoart'ı ezmiş durumdadır, o motoru hiç beğenmedim :knuppel:
En son GIBRALTAR tarafından, 02 Haz 2012, 00:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
GIBRALTAR
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Burak SIMSEK
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 205
GIBRALTAR rep puani yok

İletiYazar: blacksonblondes » 02 Haz 2012, 00:32

ince detaylar beni bitirdi. çok güzeller...
Kullanıcı avatarı
blacksonblondes
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Yüksel Digan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 30
Rep Puani: 440
blacksonblondes rep puani yokblacksonblondes rep puani yok

İletiYazar: chrono » 02 Haz 2012, 11:21

teşekkürler arkadaşlar bu modellere ek olarak gmp shelby i de alarak 3lü bir karşılaştırma yapmayı planlıyordum ama o modeli şimdilik almamaya karar verdim.
gelen yorumlara bakılırsa genel görüntü sergilemede aa
mıncıklama, incelemede lane öne geçiyor.
değerli yorumlarınız için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 02 Haz 2012, 11:56

Karar vermek gercekten zor ıkısınde de begendıgım noktalar var ama Lane sankı daha onde gıbı.
Resim
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: BuRaK ÜnÜr » 02 Haz 2012, 12:02

Güzel incelemen için teşekkürler Güney...
Benim tercihim AA çünkü benim için önce dış görsellik önemli :sapka:
AA bence motor konusunda kendini geliştirmeli çünkü bi çok modelinde motor sorunu var heleki bazı signature serileri çok kötü...
Resim
Kullanıcı avatarı
BuRaK ÜnÜr
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
Rep Puani: 1870
BuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yok

İletiYazar: eczserkan55 » 02 Haz 2012, 14:52

Çok güzel özenli bir inceleme olmuş üzülerek AA ya oy vermek zorunda kaldım modellerde duruş ve dış özellikler iç özelliklere göre daha önemli benim için ... Bir de benim amerikan kaslı modellerinde tekerlek takıntım var biraz yazısız tekerleri pek sevmiyorum ... AA kadar gerçekçi tekerlek üreten firmada çok az ...
Exact detail bence 7 yıl öncesine göre AA dan daha başarılı ve özellikle motor detayları AA yı solda sıfır bırakmış bence ...
eczserkan55
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: eczserkan55 » 02 Haz 2012, 14:57

Bir de unutmadan Exact Detail firması AA firmasından müşteriye daha çok değer veriyor ( sertifika daha güzel + kutu ) ... Ürünün köpüklü kutuda olması çok büyük bir artı ... AA nında bazı modelleri köpük kutuda ama nedense (ucuza kaçmak belkide) bazı kutuları çok özensiz geliyor bana ... :sun: :sun: :sun:
eczserkan55
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 02 Haz 2012, 20:22

Güney başlamadan önce harika bir karşılaştırmalı paylaşım yaptığını söylemek isterim :y: en son buluştuğumuz iki seferde de bunu konuyu anlatmıştım ama forumda bunu yapman ayrıca güzel oldu. :+1: :+1: :+1:
Benim oyum AA'dan yana olmasına karşın keşke dediğim iki kısım var.
birincisi kapı kolu kısmındaki anahtarlık kısmının dekal olarak olması üzücü ama seninde belirttiğin gibi asıl üzücü yer motor kısmı olmuş GMP büyük farkla önde.
Ama benim önceliğim vitrindeki duruşu ve görünür yerlerinin ön planda olduğu için AA'yı tercih ediyorum.
Birde benim gördüğüm bir şey varki içinden çıkmadım bana mı öyle geliyor yoksa öylemi ? Ön kısmım GMP'de tombul duruyor !!!!
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Bu senin fotoğrafından sonra internette 1:1 olanın fotoğraflarını araştırdım değişik modellerde ve hatta toplanan modellerde bile bu tombulluk yok.
Mustang konusunda Burak ve sen benden daha bilgili olduğunuzdan bir yanlışım varsa düzeltin. Ama gördüğüm kadarıyla asıl bu bakışındaki tombulluk yüzünden çoğu kişinin gözüne AA güzel geliyor.

Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 02 Haz 2012, 21:38

@Güney:
GMP'yi de ben alıp paylaşırım Güney, hemde kısmetse aynı mavi rengini :wink1:
Gerçi modelin kalıplarını Lane'den satın aldığı için tahminimce Lane ile aynıdır ancak malzeme kalitesini merak ediyorum açıkçası. Ama öncelikle farklı renklerini merakla beklemekteyim.

@Devrim:
Devrim Abi sana öyle geliyor bence, çünkü Lane kalıbı daha etli aslında, GMP daha yeni çıkarttı Lane'nin kalıplarını satın alıp, GÜneyin paylaştığı Lane.
İki modelide masamın üzerine koydum ve bakıyorum; Lane yankuşak bölgesinin üst kısmındaki yere daha kaslı bir açı vermiş resmen. AA'da ise farların boyutuyla vede lastiklerin genişliğiyle tam bir görsel uyum sağlamış. Ben de oyumu üzülerek AA'dan yana kullandım ancak 7 yıllık bir model için Lane asla yabana atılacak bir model değil.
Önceki yorumumda da dediğim gibi; Tercih edilen ve beklenti içerisindeki renkler doğrultusunda firmaların bu konuda yaptığı uygulamalar, her iki modelinde seçimi için iyi bir rekabet yaratmakta. Bu yüzden birisi birazcık daha iyi diye diğeri elden çıkartılmamalı. Öyleki her iki modeli de keyifle sergiliyorum şuan. Hatta AA veya şimdiki üretimle GMP, eğerki farklı jant seçeneğini de göz önüne alarak beyaz gövde rengine mavi şeritlisini yada siyah gövde üzerine kırmızı şeritlisini çıkartırsa marka farketmeksizin seve seve alırım.. :inlove:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 02 Haz 2012, 21:49

BuRaK-B yazdı:@Devrim:
Devrim Abi sana öyle geliyor bence, çünkü Lane kalıbı daha etli aslında, GMP daha yeni çıkarttı Lane'nin kalıplarını satın alıp, GÜneyin paylaştığı Lane.
İki modelide masamın üzerine koydum ve bakıyorum; Lane yankuşak bölgesinin üst kısmındaki yere daha kaslı bir açı vermiş resmen. AA'da ise farların boyutuyla vede lastiklerin genişliğiyle tam bir görsel uyum sağlamış. Ben de oyumu üzülerek AA'dan yana kullandım ancak 7 yıllık bir model için Lane asla yabana atılacak bir model değil.
Önceki yorumumda da dediğim gibi; Tercih edilen ve beklenti içerisindeki renkler doğrultusunda firmaların bu konuda yaptığı uygulamalar, her iki modelinde seçimi için iyi bir rekabet yaratmakta. Bu yüzden birisi birazcık daha iyi diye diğeri elden çıkartılmamalı. Öyleki her iki modeli de keyifle sergiliyorum şuan. Hatta AA veya şimdiki üretimle GMP, eğerki farklı jant seçeneğini de göz önüne alarak beyaz gövde rengine mavi şeritlisini yada siyah gövde üzerine kırmızı şeritlisini çıkartırsa marka farketmeksizin seve seve alırım.. :inlove:

Kalıbı kötü demek istemedim sadece önden bakıldığında ön kısmı daha geniş yani benim tabirimle tombul duruyor :lol:
Seninde gördüğün gibi 1:1 modellerin resimlerinde böyle tombul durmuyor ben AA'nın bakışını daha güzel buldum bu yüzden.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 02 Haz 2012, 22:02

Bence AA bir tık önde gibi...
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

ÖncekiSonraki

KARŞILAŞTIRMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir