1/18 AMG / F1 / DTM DORSELERİ (TAMAMLANDI)

1/18 AMG / F1 / DTM DORSELERİ (TAMAMLANDI)

İletiYazar: Kenan Şavklı » 04 Ekm 2012, 04:05

Resim

Herkese selamlar...

Bildiğiniz üzere, geçen Şubat ayından beridir bir dizi dorse yapımım oldu ve bu aralar 4. dorse ile meşgulüm... Bu seferki yapım isteği, tamamen farklı, hiç yapmadığım bir dorse tipiydi ve ben de bu yüzden bunu, henüz bitmeden, 15 günlük süreç içerisinde geldiğim noktayı aktarmak/paylaşmak istedim.

Bahsini ettiğim dorse diğerlerinden farklı olarak, bir jumbo dorse ve yarış araçları ve ekibin ihtiyaçlarını aynı bünyede bulunduracak biçimde hazırlanan tipik bir yarış takımı tırı... Uşak'lı bir model koleksiyoneri arkadaşımın bu sıradışı isted-ği bende heyecan yarattı ve normalde; bir öncekine çok benzeyeceği düşüncesiyle yapmak konusunda nazlandığım dorse yapımı işinde, bu sefer nazlnmak bir yana büyük heyecan duydum. Daha önce yapmadığım bir dorse fikri hep beni isteklendirir ama bu ekstradan mutlu etti çünkü olabilecek en detaylı şekilde imal edilmesi istenen bir siparişti bir nevi... Aslında bir adet de gümüş rengini aynı arkadaşıma hazırlayacağım ve onu, bundan da önce yapıp yollayacağım için bu, bir süre son haliyle biraz dinlenecek... Bu aşamalarına şahit olacağınız dorse ise portakal renkli 100limitli Actros için ve dorsesinin belden aşağısı portakal, geri kalan kısmı siyah oalcak... Panoraik cam tavanlı olacak bu dorsenin altındaki kafes konstrüksüyon da yine portakal ve ofis bölümündeki koltuklar da yine aynı tonda portakal deri olacak :whew:

Bilenler bilir; jumbo yarış ekibi dorseleri tamamen özgündür; takımın ihtiyaçlarını en rafine biçimde karşılayacak ve aktif olarak lajistik sağlayacak biçimde özel olarak üretilir. İşte biz de bu sefer, tamamen özgün ve biraz da 1/18 ölçekli bir model olarak CMC sansasyonelitesi barındıran halleri olmasını umduğum bir özgün dorse çizimi yaparak, bu tamamen metalden imalat olan yapımıma giriştim...

İşte O'nun, başlangıçtan bu yana geçirdiği süreçler; çizimden, bugünkü haline bir kaç kare...

Resim

:fiskos: Çizimler, Majorette'in 90'lara ait el çizimi katalog resimlerini andırıyor; yani çizim hataları içeriyor, ama siaprişi veren modelci kardeşimle, ekleyeceğimiz ya da çıkartacağımız şeylerin kritiğini yapabilmek için hazırladığım çizimlerdi

Resim

Resim

Tüm çözümlemeleri yaptıktan sonra, sipariş edeceğim metal parçaların ölçü ve montaj hesaplamalarını yaptıktan sonra, çizim dökümanı halien getirdim ve böyle sipariş verdim. Müthiş sistemli çalıştığımı söyleyemem ama önceki dorse yapımlarıma göre, daha fazla ön hazırlık yaptım bu sefer...

Resim

Dingil, aks, körükler ve şasiye montajı... Ayrıca dingile; fren tüpleri, hortumlar, fren çubukları ve bakır teller de eşlik edecek...

Resim

Resim

Aşağıdaki görsel bir çok eksik ekipman içermekte, yani son hali bu değil... Bunu yazıyorum çünkü işten anlayan arkadaşlar görüp de "bu mu la en iyi yapımın" demesinler. :delii:

Resim

Biraz yorucu bir iş olan, kalın metallere hükmetme kısmına geldik... Her ne kadar nizami biçimde panelleri, önceden planlanmış biçimde kestirsem de, parçaları birbirine doğru adapte etmek ve ilerki aşamalarda handikap yaratmayacak biçimde montaj sırasına riayet etmek önemli. Biraz karışık ama bu işin zevki olmasa pek de çekilir iş değil...

Resim

Malum, bir jumbo dorse hazırlıyorum; o yüzden uygun efsafta, 3,5 cm'lik küçük lastikler kullandım... :kamyon:

Resim

Zemin panele monte etmek ve intibak ettirmek üzere; binecek olan otomobillerin tekerlek iz açıklığına uygunlukta, biri hareketli lift ve diğeri de alt katta olacak biçimde paletler hazırladım. Üst kata hareketli olarak monte edeceğim palet setinde, 50'ye yakın tek tek monte edilmiş vida mevcut; hepsi, panelin iki katını kenetlemek için ve çelik esnekliğine uygun olması bakımından tamamını alttan monte ettim. Bu da, İstanbul Boğazı'ndaki asma köprülerin bombesini bir miktar jkattı ve epeyce ağır diecast modelleri dahi bindirdiğimde, olağan haline kavuşuyor. Henüz aşamasına gelmediğim için fiili olarak fotosu yok ama, el çizimi olan resimlerde gördüğünüz ince çelik halatlarla da askılama çengelleri hazırlayacağım...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Çizimlerde görülen teleskopik hidrolik sistem, görüldüğü gibi üst kat liftini disipline ediyor... İstediğiniz noktada kalma yumuşaklığına/sertliğine sahip. Bu, durum aracın lifte binmesi ile son buluyor tabi ki... Aracı bindirtdikten sonra, lift sistemini havada tutacak çelik halat kancalrı, aracı taşımak üzere görev alıyor... Benzer çözellik, 1/18 Schuco üretimi, Porsche taşıyıcı modelde de vardı. Yani neticede, statik bir metal model olduğu için, gerçeğindeki hidrolik kaldırma kuvvetini, ancak halatlarla asarak sağlayabiliriz. :blush:

Resim

Panel birleşim provaları ve montajı... Adım adım. :whew:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Spark üretimi bu geniş basenli güzel kız, yapısına rağmen bu kapıdan geçebiliyor. Sonradan karşılaşılması olası facia niteliğinde hataları önlemek için bu gibi "uç" denemeleri yapmak zorunlu...

Resim

Dekaller... Güzel şeyler... Bu dekalleri uygulayacağım günü iple çekmekteyim, zira en zevkli işlerden biri. Bir nevi kutlama gibi. :cup1:

Resim

Evet, bugün ise geldiğimiz nokta, aşağıdaki gibi... Tüm panelleri son haline kavuşturmayı başardım ve iç boyamalar sona erdi... Aşağıda çizimlerden farklı bazı özellikler görebilirsiniz; örneğin yanda iki kapı ve önde iki adet bölme gibi... Dorseyi sipariş veren Fatih kardeşime, çizimleri göstererek verdiğim fikirler doğrultusunda, araya bir de lastik ve ekipman deposu eklemeye karar verdik.

İşin kaba kısımları neredeyse bitti ve ince işçiliğin vereceği o müthiş güzel ve aynı zmanda son görünüme bir kaç adım kaldı sadece... Ancak o hallere gelinceye dek, araya; yine Fatih kardeşimin sipariş ettiği ikinci ama bunun kadar vasıflı olmayan, ancak görsel anlamda geri de kalmayan, neredeyse bire bir aynı konsepti içeren bir dorse daha yapacağız. Önceden onu hazırlayıp yollayacağım ki o dorse, gümüş renkli Actros için olacak...
:fiskos:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

:cup1:
Bu yapımın final fotolarını da paylaşmak kısmet olur inşallah, okuyan herkese teşekkürler...
En son Kenan Şavklı tarafından, 19 Arl 2014, 06:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 6 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 F1 / DTM JUMBO DORSE (4. EL YAPIMI DORSE)

İletiYazar: jeffwaterss » 04 Ekm 2012, 05:02

Bana sorarsanız şu el çizimlerinizi bile paylaşmak büyük bir inceliktir . Bu tip sıfırdan yapılan işlerde insanlar bunları paylaşmak istemezler genellikle , biraz olayın sırrı olarak saklarlar , tabi elbet sizin de vardır belli püf noktalarınız ancak bir çok insanın ufkunu genişletecek , ilham kaynağı olabilecek bu tip işlerde bunları paylaşmak bana göre alçakgönüllülük ve bencillikten uzak bir tavır gerektirir . Bu konuda kardeşiniz yaşında biri olarak sizi tebrik ederim . Dorsenin bugüne geliş aşamasını keyifle okudum , gecenin , belki sabahın bu saatinde beni gülümseten ve keyif veren bu anlar için tekrar teşekkürler . Ne diyeyim kolay gelsin =)

mesaj için jeffwaterss arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
jeffwaterss
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ilkem TEKIN
1/43 Model Sayısı: 281
Rep Puani: 1455
jeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yok

İletiYazar: baymurat » 04 Ekm 2012, 07:55

Kenan abi paylaşımlarını takip etmek ayrı bir güzel detaylı anlatımlarını heyacanla okumaksa ayrı bir zevk, ellerine sağlık.
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :+1: :+1:
Resim

mesaj için baymurat arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
baymurat
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Murat
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 9
1/43 Model Sayısı: 11
Toplam Model Sayısı: 30
Rep Puani: 70
baymurat rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 04 Ekm 2012, 09:43

Kenan bak git :lol:
Eline, emeğine sağlık yine şaheser yapmışsın :bow:
Yakın zamanda Kenan Şavklı Müzesi açılırsa hiç şaşırmam baştan söyleyeyim :f:

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: chrono » 04 Ekm 2012, 09:47

Kenan geçen akşam ki beyin fırtınası sonrası benim projeler sana hafif kaçar, ama bana verdiğin tüyolar çok değerli yakında başlayacağım.ama önce Karaköy yolları gözüküyor.-malzeme temini için-
bu projen ise 4. dorse olabilir ama farklılıkları açısından bence bir ilk -belki diecast olarak da ilk-
fonksiyonellikler vs çok beğendim, bir dönem 1:18 mclaren f1 topluyordum ama uzun zaman önce elimden çıkarmıştım, heralde elimde 2 f1 olsa direk müşterin olarak sıraya girerdim.
eline sağlık...

mesaj için chrono arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Freak » 04 Ekm 2012, 10:07

Kenan abi sen bi tane ufak bu işlerin için kaynak makinesi alsan ya ?İşçiliğin ve sağlamlığın x2 olur böyle bir haraket ile.
Resim

mesaj için Freak arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 04 Ekm 2012, 10:17

Harika gidiyor , izlemeye devam :coffee:

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: masato » 04 Ekm 2012, 11:11

Kenan doğruları söyle artık... Nereden hangi üreticiden alıyorsun bunları? Böyle el yapımı diye kandırma bizleri... :lol:

Valla bu paylaşımları görünce insanın sadece ağzı açık izleyesi geliyor... Başka bir forumda model üstünde çok ciddi uygulamalar yapan biri vardı... Bu hobiye ilk başladığımda onu hayranlıkla izlerdim ne yaparsa...
Şimdilerde senin bu yaptıklarını görünce hayranlık ve şaşkınlığım giderek artıyor... Gerçekten bu kadar el emeği ile yapılan işlere saygı duymamak imkansız... Ötesi sadece kıskançlık olur sanırım... Gerçekten yaptığın işleri görünce bir dorsede bana yap diyesim geliyor, her ne kadar elimde çekici kupası olmasada...
Bu yaptıklarını paylaşman benimde hayal gücümü zenginleştiriyor. Teşekkür ederim bu paylaşımlar için... Bu doseler için özel bir katalog çıkarmalısın bence...

Son olarak son yazdıklarına bende değinmek istiyorum. Bu forumda fazla bir aile ortamı oldu. Her yaşanan paylaşılmaya başlayınca bir anda ortalık karıştı. Diecast harici konuları biraz kapatmak sınırlamak lazım sanırım. En nihayetinde samimi olan insanlar birbirleri ile telefon vasıtasıyla da iletişime geçerek bu özel konularını paylaşırlar. Forumdan ayrılanda ayrılmayanda sağ olsun, ama burada kalanlar ile yola devam edeeğiz ve güzel paylaşımlara meraklı gözler ile bakacağız....

NOT: Bu arada bu konuyu açarken yeni bir model paylaşmışcasına heycan ile açtım konuyu...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 04 Ekm 2012, 12:32

Bittiginde gerçekten en iyisi olacak gibi :)
Merakla bekliyoruz.
Kolay gelsin :)
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim

mesaj için MertTuğrul arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 52
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 75
Rep Puani: 1395
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 04 Ekm 2012, 13:06

Yazılacak şeyler bu sayfalara sığmaz Kenan. :f:

Ellerine sağlık. :bravo:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 04 Ekm 2012, 13:23

Takdir ediyorum kardeşim seni ben çok..Bu nedir böyle.. :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Muhammet Özdemir » 04 Ekm 2012, 16:33

Bu dorseyi yapmana çok üzülüyorum Kenan abi... ve bunun iki sebebi var

1; Benimkinden çok daha güzel olmuş olması bendekinin bütün özelliğini yarıya indiriyor

2; Türkiyede 3/3 Limitli olan 1:18 Dorsemin artık 3/4 Limitli olmuş olması....

:lol: Şaka bir yana yapacağını yaptın yine Kenan abi her defasındada söylediğim gibi o elleri öpmek lazım.

Hakikaten değerinin bilinmesi gereken bir yetenek bu abi. 1, 2 ve Bendeki 3Dorseye uğraştığının ve verdiğin emeğin toplamını vermişsindir diye umuyorum bu dorseye..

Bitince ilk ben istiyorum abi fotoğraflarını forumdan önce görmem lazım o fotoğrafları :lol:

:+1:
Resim

mesaj için Muhammet Özdemir arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Muhammet Özdemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Muhammet
1/18 Model Sayısı: 105
Toplam Model Sayısı: 105
Rep Puani: 500
Muhammet Özdemir rep puani yokMuhammet Özdemir rep puani yokMuhammet Özdemir rep puani yok

İletiYazar: srht » 04 Ekm 2012, 21:50

Kenan abi ellerine, emeklerine sağlık. Son hâli ile değil Türkiye'de, dünya çapında ses getirecek(diecast alanında elbette) bir proje bence bu.

Ayrıca FB'da görmüştüm fotoları ama sadece gördüm. Burada yazdıklarınla beraber tam anlamıyla neyin ne olduğunu görmek çok daha iyi oldu.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Sonraki

METAL KIT BÖLÜMÜ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir