BABALARIMIZ / BİZLER / BİZLERDEN SONRA GELECEKLER!..

90'lı yıllar öncesi Matchbox / Majorette / Corgi v.b. Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: G.HEPARSLAN

Re: BABALARIMIZ / BİZLER / BİZLERDEN SONRA GELECEKLER!.. :))

İletiYazar: Spintires » 02 Kas 2012, 09:55

Emre E. yazdı:Bu konuyu okuduğumda ne kadar çok duygulandığımı anlatamam.
Gökhan'ın başlatmış olduğu bu paylaşım sayesinde eski anılarım tazelendi.
REP
Göreceğiniz fotoğraftaki araç benim için çok kıymetli olmakla beraber, 1976 yılında, hediye olarak bana alınan ilk "plastik" modeldir diye düşünüyorum.
Altını çevirdiğim zaman yazan Made in W.Germany yazısı bile silinmeden kalmış. Hata bugünlere sarkan UNIMOG hastalığının nerden geldiği belli. :lol:
Bu araç ile Benden sonra Yeğenim Efe ve Oğlum Mert de oynadı.
İnsan şunu düşünüyor, ne mutlu bizlere ki bu günlere kadar, anılarımızı taze olarak koruyabilmişiz. Ve ne mutlu ki, bizlere değer veren anne-babaların çocuklarıymışız.
Buyrun Plastik UNIMOG'a:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Birebir bu Unimog olmasa bile buna çok benzeyen tekerlekleri dönen,aynı ölçekte oynadığım plastik Unimog , Unimog hastalığımın temelidir. :bye:

mesaj için Spintires arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Spintires
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Spintires
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 315
Spintires rep puani yokSpintires rep puani yok

İletiYazar: Antikacı » 19 Şub 2015, 14:47

Babam bana ilk hediyemi sünnet olduğum zaman almıştı :lol: tabii şu anda nerede bilmiyorum ama çok güzel bir plastik iş makinesi seti almıştı . Hergün dışarıda akşama kadar inşaat kumunda baraj yapar bina temeli kazardık havuz yapardık :lol: ondan sonrasında ise hürriyet gazetesi 1/87 plastik kitler veriyordu helikopter araba . Onlardan getirmişti maalesef günümüze hiçbir örneği kalmadı :kamyon:
Resim

mesaj için Antikacı arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 195
Antikacı rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 19 Şub 2015, 19:17

Antikacı yazdı:Babam bana ilk hediyemi sünnet olduğum zaman almıştı :lol: tabii şu anda nerede bilmiyorum ama çok güzel bir plastik iş makinesi seti almıştı . Hergün dışarıda akşama kadar inşaat kumunda baraj yapar bina temeli kazardık havuz yapardık :lol: ondan sonrasında ise hürriyet gazetesi 1/87 plastik kitler veriyordu helikopter araba . Onlardan getirmişti maalesef günümüze hiçbir örneği kalmadı :kamyon:

"Bu duyguları yaşayabildiğimiz ve yaşatabildiğimiz oranda hobiciyiz.." şeklinde düşünüyorum Ferhat. :f:
İlgine teşekkürlerimle kardeşim.. :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Antikacı
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16831
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Önceki

Diecastr - Nostalji

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir