BP Transforming Truck

90'lı yıllar öncesi Matchbox / Majorette / Corgi v.b. Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: G.HEPARSLAN

BP Transforming Truck

İletiYazar: Ahmet » 23 May 2009, 21:44

Yıl 1998;daha 7 yaşındayım televizyonda bir reklam var reklamda çoçuk hayalini kağıda döküyor.Hayali yürüyen bir benzinlik o esnada hayal gerçek oluyor ve meşhur BP TRANSFORMİNG TRUCK geliyor.O reklamdan çocuk halimle inanılmaz etkilenmiştim.Benzinliklere geldiği günü nasıl beklediğimi çok iyi hatılıyorum.Hatta aldığımızda uzun yoldaydık ve Fethiye-Eskişehir arasını onunla oynayarak gelmişim.(ben hayal meyal hatırlasamda babam bunu doğruluyor ve herkesede anlatıyor :lol: )Yılardır saklarım onu ilk günkü gibi duruyor.İçindeki Honda Civic bile yerinde,tüm ışıkları ve kornaları faal. İşte o büyük heyecanla aldığım tırım onu çok seviyorum hep benimle olacak. :hai:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

Re: BP Transforming Truck

İletiYazar: diecastufuk » 23 May 2009, 21:56

Abi çok güzel bir paylaşım.Bende yok ama nasıl bir duygu verdiğini anlıyorum.
Resim
PERFORMANCE IN ACTION
Kullanıcı avatarı
diecastufuk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: UFUK
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 70
1/43 Model Sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 31
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 877
diecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 23 May 2009, 22:03

diecastufuk yazdı:Abi çok güzel bir paylaşım.Bende yok ama nasıl bir duygu verdiğini anlıyorum.

Sağol kardeşim gerçekten hiçbir model bu kadar kıymetli olamaz gözümde :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 23 May 2009, 22:04

Ahmet süpersin sen, nasıl böyle ilk günkü gibi kalmış, çok şaşırdım, helal olsun vallaha! O reklamdan bende çok etkilenmiştim ne yalan söyleyeyim. :lol: Bunun ölçeği nedir ve üretici firma ismi yazıyor mu?
Konuyu görene kadar aklımın ucundan çıkmış bir model bu, birden eskileri hatırlayıverdim. Güle güle iyi günlerde sergile kardeşim, yada kullan... :lol: :nazar:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 23 May 2009, 22:06

BuRaK-B yazdı:Ahmet süpersin sen, nasıl böyle ilk günkü gibi kalmış, çok şaşırdım, helal olsun vallaha! O reklamdan bende çok etkilenmiştim ne yalan söyleyeyim. :lol: Bunun ölçeği nedir ve üretici firma ismi yazıyor mu?
Konuyu görene kadar aklımın ucundan çıkmış bir model bu, birden eskileri hatırlayıverdim. Güle güle iyi günlerde sergile kardeşim, yada kullan... :lol: :nazar:

Çok teşekkürler abim.Reklamı unutmak mümkün değil çok etkileyiciydi :rock: Üretici yok Bp diyelim üreticiye ama ölçek 1/36 abi :wasntme:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 23 May 2009, 22:17

Ahmet o reklamı ben de dün gibi hatırlıyorum. O dönemler, çocuk gibi değil de koleksiyoner gibi düşünmeye başladığım zamanlardı. Masito'ların gelmeye başladığı ve UT E36'larının cirit attığı dönemlerdi ve bir lise talebesi için kolay olmasa da ediniyordum. Bugün benzinciye girip de Opet'den Gitt ve aksesuarlarını herkes aldı ama o TIR sınırlıydı ve zor olsa da ben de edinmiştim; ama üzerindeki ledleri kullanmak için... :dash1: Keşke bozmasaydım. Ama üzerindeki köşeli ledler (şimdi var mı bilmioyrum) tam aradığım gibiydi ve bulunmuyordu ve çok işime yaramıştı...

Benim Transforming Truck, sizlere ömür :hosp: Ahmet'inki ilelebet paidar kalacak gibi... :fiskos: Paylaşımın için teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 23 May 2009, 22:21

gearbox yazdı:Ahmet o reklamı ben de dün gibi hatırlıyorum. O dönemler, çocuk gibi değil de koleksiyoner gibi düşünmeye başladığım zamanlardı. Masito'ların gelmeye başladığı ve UT E36'larının cirit attığı dönemlerdi ve bir lise talebesi için kolay olmasa da ediniyordum. Bugün benzinciye girip de Opet'den Gitt ve aksesuarlarını herkes aldı ama o TIR sınırlıydı ve zor olsa da ben de edinmiştim; ama üzerindeki ledleri kullanmak için... :dash1: Keşke bozmasaydım. Ama üzerindeki köşeli ledler (şimdi var mı bilmioyrum) tam aradığım gibiydi ve bulunmuyordu ve çok işime yaramıştı...

Benim Transforming Truck, sizlere ömür :hosp: Ahmet'inki ilelebet paidar kalacak gibi... :fiskos: Paylaşımın için teşekkürler...

Sağol Kenan abicim.Keşke seninkide hayatta olsaymış.Gerçekten çok değerli benim için ve dediğin gibi daimi saklayacağım saygılarımla. :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: yasar » 23 May 2009, 23:21

Ahmet bu gibi iyi korunmuş modeller insana büyük keyif verir.onların yeri ayrıdır kendilerinden sonra gelen pahalı ve kaliteli modeller bile onların yerini alamaz iyi günlerde sergile bu güzel modeli
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: DTR » 24 May 2009, 00:19

Ahmet güle güle izle bu işin sırrı korumakta.
Resim
Kullanıcı avatarı
DTR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Derya
1/18 Model Sayısı: 178
1/24 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 11
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 197
Rep Puani: 796
DTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 24 May 2009, 02:22

Sevgili kardeşim Ahmet bu güzel paylaşımlarını hikayeleri ile birlikte anlatman gerçekten çok güzel oluyor izlemeside okumasıda çok keyifli kardeşim,dilerim her günün bir öncekinden güzel olsun. :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 24 May 2009, 07:45

Ahmet, anlatımınla renk verdiğin paylaşım için teşekkürler. :+1:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 120
1/64 Model sayısı: 455
Toplam Model Sayısı: 120
Rep Puani: 19165
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 24 May 2009, 13:42

Yaşar abim,Derya abim,Deniz abim.Emre abim değerli görüş ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Saygılarımla :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Akın AYDIN » 24 May 2009, 14:36

Ben reklamı hatırlamıyorum ama bende on almak içinçok uğraşmıştım. Şehir çinde bakmadığımız BP kalmamıştı. En son Ankara yolunda bulmuşuk. Beniki bu kadar iyi durumda değil. Üzerin çıkartmalar falan yapıştı. Işıklarda bir sorun yok yanıyolarda korna sizlere ömür. Arka kapak yok. Ama hal sklarım onu. ELLrine sağlık kardeşimiyi nostalji oldu
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

Sonraki

Diecastr - Nostalji

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir