70 ve 80' lerde ÇOCUK OLMAK..

90'lı yıllar öncesi Matchbox / Majorette / Corgi v.b. Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: G.HEPARSLAN

Re: 70 ve 80' lerde ÇOCUK OLMAK..

İletiYazar: masato » 07 Şub 2014, 11:27

:arrow: Seksenler denince aklıma gelen ilk olarak kara şimşekti...

:arrow: Tabii pazar sabahları izlemek için erkenden kalktığım cizgi filmide unutmamak lazım...

:arrow: Yaptıklarına hayran olunmayacak gibi değildi o zamanlar .... Belki biraz doksanlar olabilir.... :tey:

:arrow: Kahramanları unutmayalım...

Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato teşekkür aldı- 4:
Emre E., G.HEPARSLAN, gokhan derli, spyker
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 07 Şub 2014, 11:40

Tabi ya, Karaşimşek'siz olur mu? Ne günlerdi, nostalji denince kafam duruyor, ne ile uğraşırsam bırakıveriyorum.. O yıllarda babam, Milpa'dan Nordmende televizyon almıştı.. Hem de 67 ekran.. :lol: Renkli yayınlar çok azdı.. İstiklal Marşımız renkliydi, bir kaç reklam vardı, mesela İşbora traktör gibi.. Gazetelerde Tv programlarını gösteren listede yazardı.. Atıyorum; 20:00 Haberler, 21:00 Hababam Sınıfı( Renkli) Yani, yayınlanacak filmin renkli olduğu özellikle vurgulanırdı.. Bir 'Dallas' fenomeni vardı ki, uğruna ev gezmelerine gidilmezdi.. Herkes seyrederdi, daha dğrusu seyretmek zorunda kalırdı.. :smile: Tabi necefli maşrapayı unutmamak lazım, ve sonrasında 'Yayınımıza kısa bir süre ara vermek zorunda kaldık, özür dileriz'.. Teşekkürler Gökhan, bu güzel paylaşım için..
Resim

mesaj için gokhan derli teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: corelli » 07 Şub 2014, 12:39

O yıllardan bahsedipte Adile Naşit'i anmamak olmaz. Rahmetliyi, adımızı söyleyecekmi diyerek pür dikkat dinler ve beklerdik.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Ve meşhur necefli maşrapa

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
Resim

mesaj için corelli teşekkür aldı- 3:
G.HEPARSLAN, spyker, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
corelli
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Harun Ergenç
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 410
corelli rep puani yokcorelli rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 07 Şub 2014, 13:52

1978 doğumlu birisi olarak ben de 1980'leri net bir şekilde hatırlıyorum. Yılbaşı gecesi geceyarısı dansöz çıkması büyük olaydı, dört gözle beklenirdi :lol: Ama çıkan dansçılar pespaye değildi, onun da bir kalitesi vardı. Gökhan Abi'nin bahsettiği Uçan Kaz (galiba Nillis'di ismi), kızılderili çocuk Yakkari, Clementin isimli adeta korku filmi havasındaki çizgi filmler aklıma ilk gelenler. Gazate kağıdından gemiler yapardık ya da kağıttan uçaklar, sanki oyuncak ne kadar basitse verdiği keyif de bir o kadar fazla oluyordu. Bugün en detaylı model bile çocukluğumuzun Matchbox'ının, Majorette'nin verdiği hazzı verebiliyor mu?

Bu arada Harun Bey'e katılmadan edemeyeceğim, bu halk bir gün Voltran olacak ve günümüzdeki tüm bu saçmalıklara, şark kurnazlıklarına imza atanlardan hesap soracak. Umudum var, umut olmadan yaşanmıyor ne de olsa...

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 3:
Emre E., G.HEPARSLAN, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4275
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 07 Şub 2014, 14:11

The Highwayman 1988

Resim

Resim

Resim

Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, spyker
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3815
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Gökhan Erol » 07 Şub 2014, 14:34

70 senesinin sonları, sanırım 12 yaşlarındayım hava kararır, silahlar konuşurdu, her yerden silah sesleri, İnsanlar akşam olmadan evlerine dönme telaşını yaşarlardı, sokak köşelerinde Sağcı,Solcu (o yaşıma göre abilerimiz) mahalleye veya sokaga girenlerden kimlik sorarlardı, sizi beğenmezlerse sorular yöneltirlerdi hatalı cevapta dayak atarlardı.

Her sokak için farklı İnsanlara kimlik gösterirdiniz ve farklı sorulara maruz kalırdınız, Memhet Abimiz vardı Citroen Türkiyede ilk tamircilerinden ve onun gibi bir çok İnsanın evlerine sürünrek zorla geldiklerini gördük. Sağcı ve Solcu diye kim güclüyse o mahelle onların olurdu, kendi Mahallenize dönmeniz için gün batmadan önce mutlaka evinizde olmanız gerekirdi, hava karardıktan sonra sokağa çıkmak imkansızdı.

Hiç unutmuyorum, Akşam olmuş balkonda yemek yedik, ama yerde yiyoruz balkonumuzun önü duvardı, ve bir anda silah sesleri her yerden gelmeye başladı mermilerin izlerini görebiliyordum, ve ''VVVFFFNNNN'' diye sesler üzerimden geçiyordu, Babam bağırdı: yere yatın. yaklaşık 1 saat öylece kaldık silah sesleri bitene kadar. Ve inanılmaz bir sessizlik anlatamam, dışarda sanki her şey durmuş gibiydi hiç bir ses yoktu.

Sabah oldu, balkona çıktım duvarımız delik deşik olmuştu mermilerden, kafamı uzatıp aşağı baktım eski Arnavut bostanı dediğimiz yeri görürdü evimiz, bir sürü Polis arabaları ve cenaze arabaları, yerde 2 tane İnsan öylece yatıyordu. O manzarayı hiç unutamam.

Ve bir Sabah yataktan kalktım, sokağa çıktım her Cocuk gibi topum elimde Arkadaşlarımı arıyorum, her tarafta Askerler ellerinde Silah sokağı bir baştan bir başa geziyorlardı. Babama baktım ilk defa rahatlamış gibiydi gülüyordu yani tebessüm ediyordu.

>Baba Askerler var dedim bana kızdılar:)
>Ben söyleyene kadar sokağa çıkma dedi.

Sonra öğrendimki İhtilal Olmuş, 12 Eylül gerçekleşmiş.

O akşam ilk defa Mahallemizde her kes kaldırımlara oturmuş, çaylar kapılarda, kimisi çekirdek çıtlatıyor kimisi sohbet ediyordu. Askerlere çaylar veriliyor onlarda sohbetlere tebessümle bakıyordu. İlk defa Akşam vakti elimde plastikten Arabam, oyuncak plastikten direksiyonum ve telli arabamla, koşarak tur atıyordum.

Allah bir daha o günleri yaşatmasın.

mesaj için Gökhan Erol teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Gökhan Erol
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İsim: Gökhan Erol
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5
Gökhan Erol rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Şub 2014, 14:42

Oyyyyy.... beni nerelere götürdün Gökhan..!
Benim en eski hatırladığım daha doğrusu ilk etkileyenlerin başında The Saint dizisiydi sonrasında birde The Professionals diye bir dizi vardı ordaki adamın kullandığı Ford Capriye babamda bende hasta olurduk!
Çizgi filmlerde ise tontonları pek beğenmezdim, voltran'ada gıcık olurdum ilk başta çok izlerdim sonra kızmaya başladım çünkü ilk önce ayrı ayrı saldırırlar yenemeyince birşelip kılçla keserlerdi, len baştan birleşip halletsene şunu bizi bekletiyordun :))) Şaka bir yana o zamanda teknoloji hastyasıydım bu yüzden hala etkisinde olduğum ROBOTEK çizgi filmini tek geçerim; buyrun, unutanlara ilk bölümünü göstereyim!

Paylaşım için teşekkürler Gökhan'cığım :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Şub 2014, 19:55

Musa Can ÇİL yazdı:Yakın tarihi anlatan güzel bir paylaşım olmuş. Bütün videoları izledim.
Eline sağlık abi . :sapka:

Konuya gösterdiğin ilgiye teşekkürler Musa kardeşim. Beğendiğine sevindim.. :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16841
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 07 Şub 2014, 19:59

Çok güzel bir başlık olmuş bu Gökhan :drinksb: teşekkürler.
Yaşlar da ortaya çıktı tabi ki, abovv 42 oluyorum bu yıl. Mesela 1985'te ihtiyarlık gibi bir şeydi bu yaş benim için :lol:
Çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum, çoğumuz 60'lı yıllarda genç olmuş insanlar tarafından büyütüldük, yani barışı, özgürlüğü bilen, miting gören, hayır diyen, burası Atatürk'ün Türkiye'si, burası aydınlık olacak diyen insanlar tarafından.
70'lerde çok küçüktüm ama bir şekilde bu parlaklığın farkındaydım. Sonra 80'ler geldi, Asker tüm düşünen insanları ezdi ve işte en sonunda bu günlere geldik. Tekel olsada, devlet ciddiyetini, asık suratını taşısada klasik müzik yayınlayan, sporu sadece futbol sanmayan bir TRT'den, "-merak etmeyin, buz pateni kadınlar gösterilerini yasaklamıyoruz, öyle bir niyetimiz olsa kadınlar tenisini gösterirmiyiz" diyebilen bir (resmi açıklama) ilkelliğe geldik.

Burada anılarını paylaşan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu anılar bizim yaşamlarımız, bu anılar sayesinde burası bizim evimiz, bu anılar sayesinde seviyoruz ülkemizi, çünkü "İnsanın evi anılarının olduğu yerdir"
Türkiye ve bizim çocuklarımız, tüm gelişmiş demokrasilerdeki, 1. sınıf dünya vatandaşları gibi olmayı hak ediyorlar ve öyle olacağız. Çünkü hatırladığımız zamanlardaki gibi, mayamız, temelimiz çok sağlam atılmış. Çünkü bu halk içinden Atatürk çıkarmış.
Çünkü zaman asla tersine akmaz mış.
Resim

mesaj için tolgatitiz teşekkür aldı- 6:
Emre E., Erdem, G.HEPARSLAN, gokhan derli, h-c-o, REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Şub 2014, 20:24

corelli yazdı:Ne güzeldi siyah önlüklerimiz. Kirletmekten korkmazdık onu, biraz suyun altına sokardık eski haline gelirdi. :smile: Önlüklerin, formaların rengi açıldıkça içi karardı çocukların. Ellerinden alındı topları, top oynadıkları arsaları. Kızların ipleri, lastikleri... Önlüğümüz kara ama içimiz, hayallerimiz bembeyazdı bizim. Neredeyse tüm oyunlarımız hayal gücü ağırlıklıydı. 80'de sokağa çıkamadığımız dönemde ağabeyimle 2-3 ay ayaklı dikiş makinasını uzay gemisi olarak kullanmıştık :lol: Kibritlerden evler ve yollar yapar arabalarımızla oynardık. Akşama kadar uğraşır tam istediğimiz gibi olup oynamaya başlarken annem babanız geliyor toplayın derdi :grin: Fakat hiç yılmaz ertesi gün yeniden yapardık.
Gökhan Bey gerçekten dediğiniz gibi değiş ton tonlar bugün maalesef siyasette karşımıza çıkıyor. Ama o dönemlerde popüler bir çizgi film daha vardı VOLTRAN. Elbet bu halk bir gün Voltranı oluşturacak. :sapka:

Önlük konusuna kesinlikle katılıyorum.. :y:

Singer ayaklı dikiş makinası bizim evde de vardır Harun Bey.. :nod:

Araba olarak kullanırdım ve dikiş iğnesi kırılırdı ve bu oyuncak değil diye kızardı annem.. :wait: :talk: :lol:

Voltran' ı da severdim ve yorumunuza katılıyorum. :sapka:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Şub 2014, 20:29

Serdar Gökhan yazdı:O yıllar da olmak için nelerimi vermezdim şimdi.

Senin yaşın 27 olmasına rağmen bu duygularda isen biz ne yapalım Serdar? :happy:

Her geçen yıl, yaşadıklarını biraz daha özleyecek ve özlemle bakacaksın elbet.. :friends:

İlgi ve yorumuna teşekkürler kardeşim. :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Şub 2014, 20:42

masato yazdı: :arrow: Seksenler denince aklıma gelen ilk olarak kara şimşekti...

:arrow: Tabii pazar sabahları izlemek için erkenden kalktığım cizgi filmide unutmamak lazım...

:arrow: Yaptıklarına hayran olunmayacak gibi değildi o zamanlar .... Belki biraz doksanlar olabilir.... :tey:

:arrow: Kahramanları unutmayalım...

Pazar günü programı içine sığdıramadığım bu değerli katkıların için teşekkürler Alper' im.. :y: :f: :sapka:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
masato
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Şub 2014, 20:49

gokhan derli yazdı:Tabi ya, Karaşimşek'siz olur mu? Ne günlerdi, nostalji denince kafam duruyor, ne ile uğraşırsam bırakıveriyorum.. O yıllarda babam, Milpa'dan Nordmende televizyon almıştı.. Hem de 67 ekran.. :lol: Renkli yayınlar çok azdı.. İstiklal Marşımız renkliydi, bir kaç reklam vardı, mesela İşbora traktör gibi.. Gazetelerde Tv programlarını gösteren listede yazardı.. Atıyorum; 20:00 Haberler, 21:00 Hababam Sınıfı( Renkli) Yani, yayınlanacak filmin renkli olduğu özellikle vurgulanırdı.. Bir 'Dallas' fenomeni vardı ki, uğruna ev gezmelerine gidilmezdi.. Herkes seyrederdi, daha dğrusu seyretmek zorunda kalırdı.. :smile: Tabi necefli maşrapayı unutmamak lazım, ve sonrasında 'Yayınımıza kısa bir süre ara vermek zorunda kaldık, özür dileriz'.. Teşekkürler Gökhan, bu güzel paylaşım için..

Nordmende televizyonları bilirim.. Babam' da tek bir renkli program izleyeceğiz diye önce Philips, daha sonra Toshiba 11 System Space Master almıştı Gökhan.. :lol: :y:

Yayın sadece PAL ve tek bir programın renkli olduğu dönemde 11 sistemi ne yapacaksak sanki.. :emo: :lol: :arrow:

Olsun ileride bu sistemlere geçilecek dendi ve PAL / SECAM / NTSC olmalıydı televizyonumuz.. Çünkü; bir televizyonu 20 yıl kullanmak için almıştık.. :smile:

Almışken de tam olmalıydı.. :y: :sapka:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
gokhan derli
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

Diecastr - Nostalji

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir