70 ve 80' lerde ÇOCUK OLMAK..

90'lı yıllar öncesi Matchbox / Majorette / Corgi v.b. Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: G.HEPARSLAN

Re: 70 ve 80' lerde ÇOCUK OLMAK..

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 08 Şub 2014, 16:53

Emre E. yazdı:Hey gidi gençlik...

Ve derin bir iç çekiş.

Başlık için teşekkürler Gökhan ve yorum yapan herkese... :friends:

O derin iç çekişi ve anılara verdiğin değeri iyi bilenlerdenim Emre.. :handshake: :f: :sapka:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 08 Şub 2014, 17:27

REVOLUTION yazdı:
G.HEPARSLAN yazdı:Ben teşekkür ederim Devrim, ilk mesajımda da belirttiğim gibi konuyu hazırlamama sen vesile oldun.. :f:

Şimdiyi biliyorum ama teknoloji hastası olduğun yıllara bak.. :lol:

Evinde ATARI 800XL bilgisayarı olan arkadaşımıza zengin gözüyle bakılırdı.. :bb:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

veya sonrasında Commadore 64.. :bb:

512 kb ekran kartına sahip olan Amiga 500 çıktığında ve giren evlere ise tam zengin gözüyle bakılırdı çünkü bizler; şimdilerde pilleri dahil 1 TL' ye satılan TETRIS' imiz olur mu acaba diye düşünenlerdendik.. :lol:

Bak şimdi nerelere getirdin konuyu :) Evet Atari ve özellikle Commadore 64 pahalıydı, alanların durumu gerçekten iyiydi, Bizimkiler bu kadar para veremeyeceklerinden bana alınan ilk bilgisayar Sinclair ZX Spectrum 48k'idi şimdi düşünüyorumda 48k şaka gibi geliyor! şimdki kullandığımız cep telefonları 8 GB-16 GB olduğu düşünürsek :shocked2:

Sonra commodore64 için para biriktirmeye başlamıştım ama uzun bir zaman aldığından seninde bahsettiğin Amiga 500 çıkmış ve yer yerinden oynamıştı; hemen olmasada sonradan anneminde katkılarıyla bu harika bilgisayara sahip olmuştum; harika diyorum çünkü bu bilgisayarın 512 işlemcisi yüzünden oyunlar grafikler çok çok iyiyken disket ve özellikle çığır acan mouse ile tanışmış olduk; şunuda unutmayalım uzaya yollanan mekiklerde 512 KB RAM ve 176 KB'lık bir depolama biriminden oluşuyordu.

Sonrasında yine olay olan Amiga CDTV bilgisayarını aldım ama gerçekten o yıllar için çok erken çıkmış bir cihazdı çünkü bu cihazın CD sürücüsü vardı ama değil türkiye yurtdışında bile buna uygun CD ile çalışan birşey zor çıkıyordu.

Ve en son işimlede ilgili ilk AGA ekran kartı kullanan bilgisayar olan Amiga 4000 almıştım; elimdeki Amiga CDTV'yi ve üste iyi bir para vererek almıştım.

İşte benim 1983 ile 1999 yılları arasında geçen bilgisayar hikayem böyle!
İntel Pentium serisini çıkarınca daha doğrusu piyasayı ele geçirince bende 1999 yılında bir PC almak zorunda kaldım ama hala Amiga'yı özlemekteyim :inlove:

Spectrum' u fotoğrafını görünce hatırladım.. :smile: :y:

Commadore 64 için ben de para biriktirmiştim ve biriktirdiğim paranın 10 katını ekleyerek "ikinci el" Commadore 64 almıştı babam.. :pool:

Bağlamak için de yine ikinci el 37 ekran siyah beyaz televizyonla birlikte.. :lol:

Bilgisayarı eve getirdiğim gün de adaptörü yanlış yere takarak ve oynayamadan yakmıştım cihazı.. :whistle:

Daha sonra yurt dışından siparişle iki adet entegre beklemiştik 1 ay.. :help:

Tamir olduğunda ise ilk oynadığım kaset oyun; "GIANA SISTER'S" dı.. :gamer: :lol:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yıllarca kullandığım bu cihazdan sonra ve Pentium işlemcili ilk bilgisayarıma 95 yılında 1290 $' a kavuştum ve hatta Emre ERBAŞAR' a da benim aldığım yerden almıştık bilgisayarı.. :friends:

14" Vestel' in yan ürünü monitör (Eski iş bankası monitörü de denebilir.) :lol:
Pentium II - 333 işlemci
4MB S3 Virge ekran kartı
3,2 GB Harddisk
AWE 64 Gold Ses kartı
Casper 33600 Fax Modem

Bu konfigürasyon için tüm arkadaşlar bende toplanırdı "Gökhan, Pentium II" almış diye.. :lol:

Daha sonra 150 $' a, max. 2x hızında yazım yapan Yamaha cd writer
CINE5' teki maçları seyredebilmek için 120 $' a Fly Tv Kartı
QUAKE II oynayabilmek için, 120 $' a, 16 MB Ekran kartı ve
Müzik alt yapı çalışmalarımı hazırlayabileceğim, 450$' a, Sound Blaster Live ses kartı ve Cambridge Soundworks 4+1 ses sistemi almıştım..

Bu kasayı nostalji olarak hala saklarım ve Cambridge Soundworks 4+1 ses sitemini 18 yıldır kullanmaktayım.. :y: :smile:

Resim

Resim

Ses kalitesi açısından şimdiki 5+1' lere fark atar bu 18 yıllık canavar.. :smile: :sapka:

Konu 70 ve 80' lerden başlayıp 90' lara gitmeye başladı ve bu da bir nostalji.. Çok yaşlanmışız Devrim, çoooook!.. :lol:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Şub 2014, 17:48

G.HEPARSLAN yazdı:Spectrum' u fotoğrafını görünce hatırladım.. :smile: :y:

Commadore 64 için ben de para biriktirmiştim ve biriktirdiğim paranın 10 katını ekleyerek "ikinci el" Commadore 64 almıştı babam.. :pool:

Bağlamak için de yine ikinci el 37 ekran siyah beyaz televizyonla birlikte.. :lol:

Bilgisayarı eve getirdiğim gün de adaptörü yanlış yere takarak ve oynayamadan yakmıştım cihazı.. :whistle:

Tamir olduğunda ise ilk oynadığım kaset oyun; "GIANA SISTER'S" dı.. :gamer: :lol:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yıllarca kullandığım bu cihazdan sonra ve Pentium işlemcili ilk bilgisayarıma 95 yılında 1290 $' a kavuştum ve hatta Emre ERBAŞAR' a da benim aldığım yerden almıştık bilgisayarı.. :friends:

Pentium II - 333 işlemci
4MB S3 Virge ekran kartı
3,2 GB Harddisk
AWE 64 Gold Ses kartı
Casper 33600 Fax Modem

Bu konfigürasyon için tüm arkadaşlar bende toplanırdı "Gökhan, Pentium II" almış diye.. :lol:

Müzik alt yapı çalışmalarımı hazırlayabileceğim, 450$' a, Sound Blaster Live ses kartı ve Cambridge Soundworks 4+1 ses sistemi almıştım..

Offf.... ilk geldiği gün yaktın öylemi; inanamıyorum :devil: Nasıl bir duygudur bilemiyorum ama ; 1 ay beklemek kafayı yedirmiştir sana!
Ben senden biraz şanşlıymışım çünkü Amiga 500'ü alırken kendi monitörünüde almıştım ufak ama renkliydi :y:
Yukarda verdiğin parçalar ve fiyatlar okey ama 450 dolara aldığın ses kartı ve 4+1'e inanamıyorum, çok yüksek bir para; bilgisayar harcadığın para kadar gitmiş :shocked2:

G.HEPARSLAN yazdı:Konu 70 ve 80' lerden başlayıp 90' lara gitmeye başladı ve bu da bir nostalji.. Çok yaşlanmışız Devrim, çoooook!.. :lol:

Hatırlatmak zorundamıydın kardeşim :(
Ne yalan söyleyim 40'ı geçinceye kadar yaşlandığımı düşünmemiştim ama artık gerçekten morukladık; heleki bu konuları konuşunca kendimi daha da yaşlı hisettim yaw :dikkat:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 08 Şub 2014, 18:14

REVOLUTION yazdı:
G.HEPARSLAN yazdı:Spectrum' u fotoğrafını görünce hatırladım.. :smile: :y:

Pentium II - 333 işlemci
4MB S3 Virge ekran kartı
3,2 GB Harddisk
AWE 64 Gold Ses kartı
Casper 33600 Fax Modem

Offf.... ilk geldiği gün yaktın öylemi; inanamıyorum :devil: Nasıl bir duygudur bilemiyorum ama ; 1 ay beklemek kafayı yedirmiştir sana!
Ben senden biraz şanşlıymışım çünkü Amiga 500'ü alırken kendi monitörünüde almıştım ufak ama renkliydi :y:
Yukarda verdiğin parçalar ve fiyatlar okey ama 450 dolara aldığın ses kartı ve 4+1'e inanamıyorum, çok yüksek bir para; bilgisayar harcadığın para kadar gitmiş :shocked2:

G.HEPARSLAN yazdı:Konu 70 ve 80' lerden başlayıp 90' lara gitmeye başladı ve bu da bir nostalji.. Çok yaşlanmışız Devrim, çoooook!.. :lol:

Hatırlatmak zorundamıydın kardeşim :(
Ne yalan söyleyim 40'ı geçinceye kadar yaşlandığımı düşünmemiştim ama artık gerçekten morukladık; heleki bu konuları konuşunca kendimi daha da yaşlı hisettim yaw :dikkat:

Ses kartı ve sistemine giriş olayım 96 yılı ortaları idi yanlış hatırlamıyorsam ve MIDI girişleri olan bu ses kartını stüdyolarda kullanılıyordu Devrim. :y:

Sadece MIDI kablosu 50 $' dı ve zor bulunuyordu.. :sapka:

Daha sonra Cd rom gibi kasaya takılan ve tüm girişleri önden olan LIVE PLATINIUM serisi çıktı ama ona da o zaman için güç yetmedi.. :smile:

Toplamda harcadığım paraya bakıyorum da o kasa 2000 dolara mal olmuş bana o yıllarda ve ciddi bir paraydı.. Yine de o kart sayesinde hazırladığım işlerle parasını fazla fazla çıkarttım denebilir.

Şimdilerde bakılacak olursa 4000 liraya neler kurulur neler ama kuracak ilgi kalmadı ayrı.. :lol:

REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Mehmet_Knight » 09 Şub 2014, 12:43

Ya abi nasıl bir paylaşım yapmışsın.. 30dk. geçti hala bakıyorum videolara. O yıllara aldııın götürdün beni bıraktın orda. Emeklerine sağlık...
Resim

mesaj için Mehmet_Knight arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Mehmet_Knight
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet Büyükekiz
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 15
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 17
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 1925
Mehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yok

İletiYazar: resatsirin » 10 Şub 2014, 02:47

Cocukluk hayaller ve gecmis :f:

Harika bir ileti ve anlatılmak istenen tema bir cok kişiyi duygulandiracak nitelikte :friends:

Tesekkurler Gökhan Abi'm :+1:
Resim

mesaj için resatsirin arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 76
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 11 Şub 2014, 21:29

Mehmet_Knight yazdı:Ya abi nasıl bir paylaşım yapmışsın.. 30dk. geçti hala bakıyorum videolara. O yıllara aldııın götürdün beni bıraktın orda. Emeklerine sağlık...

Güzel olan ve Diecastr' yi Aile olabilme özelliğine kavuşturanda; bu gibi paylaşımların içeriklerinde saklı Mehmet.. :handshake:

Hobi anlamında aynı dili konuşuyorsak ve bu bakış açısını yaşatabiliyorsak ne mutlu biz ve bizim gibilere.. :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 11 Şub 2014, 21:32

resatsirin yazdı:Cocukluk hayaller ve gecmis :f:

Harika bir ileti ve anlatılmak istenen tema bir cok kişiyi duygulandiracak nitelikte :friends:

Tesekkurler Gökhan Abi'm :+1:

İlgi mesajında, anlatılmak istenen ve tema konusuna değindiğin için ben teşlekkür ederim Reşat kardeşim.. :handshake: :sapka:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ali çaglar » 19 Şub 2015, 04:09

Abi çok iyimiş ya. Annem lere gösterdim hepimiz çok güldük. Bu arşiv çok işime yarayabilir teşekkür ederim bu değerli paylaşımınız için
Ali Çaglar Gül

mesaj için ali çaglar teşekkür aldı- 2:
Antikacı, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Antikacı » 19 Şub 2015, 14:27

Bu mesele o kadar derin ki. Ben 70 ve 80 leri bilmem tabi ama en azından 90 ların insanıyız :smile: O programların bazılarını ben bile hatırlıyorum . Eskilere aldın götürdün Gökhan abi. Eskiden ne kadar güzeldi. Sık sık elektrik gider sular kesilir mum ışığında elektrik gelmesini beklemek. Komşuluk dostluk aile içi sohbet. Evlerde bilgisayarı bırak cep telefonu bile nadir idi. Biz çocukken akşam ezanına kadar sokaklarda maç yapar parkta körebe oynar nebileyim taso oynardık. Sürekli dışarıdaydık . Bazen a takımı karaşimşek robocop olurdu onu izlemek için eve koşardık . Caddelerde broadway ler taze doğan şahinler her yerde benzin kokusu mercedes 0302 prenses yolcu otobüsleri . Bozuk yollar . Yollar hap gidiş geliş tek şeritti çok kazalar olurdu eskiden . Sık sık yağmur yağardı kışları tam kar yağardı yazlar çok sıcak olmazdı. Dünyanın dengesi şaştı. 2000 den sonra nesil bozuldu. Ne saygı ne sevgi kaldı. Çocuklar ilk okula başlamadan ellerinde son model telefonlar . Ber ilk telefonumu lise 1 de almıştım. Şimdiki duruma bak küçük küçük çocuklarda son model cihazlar. Hiç dışarıda oyun oynamamış bir nesil. Evde bilgisayer başından kalkmayan dışarıda hamburgerle beslenen şişman kısa boylu gözlüklü bir nesil yetişiyor. Birde bunun tam tersine esrarcı hırsız tayfası var. Eskiden yoktu böyle şeyler . Herşey özentilik. Şimdiki çocuklar biz gibi dövülerek korkutularak büyümediğinden ceza sistemiyle büyütüldüğünden saygı bilmiyorlar. Küçük küçük veletler babasına bile adıyla seslenir oldu abi yok abla yok. Amerikan dizisi gibi. Herşeyin suçlusu bilinçsiz anne babalar televizyon ve internet. Televizyonda hiç yararlı birşey göremiyorum 2000 lerden beri. Eskiden Barış Manço abimizin rahmetli güzel çocuk programları vardı ne bileyim yine maket yapma programları hugo tolga abi falan vardı daha sonra :) çok uzun oldu kusura bakmayın . En çok mutlu olduğum şey ise küçükken doğan slx ler yeni çıkmıştı bir müteahhit de bordo doğan slx vardı bayılırdım o arabaya . Babamda avrupa kasa broadway vardı bir türlü doğan aldıramamıştım. Allaha şükür o zaman heves ettiğim arabaya 2 yıl önce kavuştum can istedikçe memlekette alıyoruz soluğu . Bu güzel konu için çok teşekkür ederim Gökhan abicim. Eski benzin kokan yolları cıvıl cıvıl çocukları güneşin bunaltmayan tatlı sıcağını özledim.
Resim

mesaj için Antikacı arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 195
Antikacı rep puani yok

İletiYazar: EGELİ » 19 Şub 2015, 14:33

Harika bir geri dönüşüm olmuş ama Adile Teyze ve Kuzucukları unutmamak gerekiyor.

mesaj için EGELİ arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
EGELİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 132
1/43 Model Sayısı: 169
1/64 Model sayısı: 2194
1/72 Model Sayısı: 18
1/87 Model Sayısı: 38
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 170
EGELİ rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 19 Şub 2015, 19:12

ali çaglar yazdı:Abi çok iyimiş ya. Annem lere gösterdim hepimiz çok güldük. Bu arşiv çok işime yarayabilir teşekkür ederim bu değerli paylaşımınız için

:f:

Antikacı yazdı:Bu mesele o kadar derin ki. Ben 70 ve 80 leri bilmem tabi ama en azından 90 ların insanıyız :smile: O programların bazılarını ben bile hatırlıyorum . Eskilere aldın götürdün Gökhan abi. Eskiden ne kadar güzeldi. Sık sık elektrik gider sular kesilir mum ışığında elektrik gelmesini beklemek. Komşuluk dostluk aile içi sohbet. Evlerde bilgisayarı bırak cep telefonu bile nadir idi. Biz çocukken akşam ezanına kadar sokaklarda maç yapar parkta körebe oynar nebileyim taso oynardık. Sürekli dışarıdaydık . Bazen a takımı karaşimşek robocop olurdu onu izlemek için eve koşardık . Caddelerde broadway ler taze doğan şahinler her yerde benzin kokusu mercedes 0302 prenses yolcu otobüsleri . Bozuk yollar . Yollar hap gidiş geliş tek şeritti çok kazalar olurdu eskiden . Sık sık yağmur yağardı kışları tam kar yağardı yazlar çok sıcak olmazdı. Dünyanın dengesi şaştı. 2000 den sonra nesil bozuldu. Ne saygı ne sevgi kaldı. Çocuklar ilk okula başlamadan ellerinde son model telefonlar . Ber ilk telefonumu lise 1 de almıştım. Şimdiki duruma bak küçük küçük çocuklarda son model cihazlar. Hiç dışarıda oyun oynamamış bir nesil. Evde bilgisayer başından kalkmayan dışarıda hamburgerle beslenen şişman kısa boylu gözlüklü bir nesil yetişiyor. Birde bunun tam tersine esrarcı hırsız tayfası var. Eskiden yoktu böyle şeyler . Herşey özentilik. Şimdiki çocuklar biz gibi dövülerek korkutularak büyümediğinden ceza sistemiyle büyütüldüğünden saygı bilmiyorlar. Küçük küçük veletler babasına bile adıyla seslenir oldu abi yok abla yok. Amerikan dizisi gibi. Herşeyin suçlusu bilinçsiz anne babalar televizyon ve internet. Televizyonda hiç yararlı birşey göremiyorum 2000 lerden beri. Eskiden Barış Manço abimizin rahmetli güzel çocuk programları vardı ne bileyim yine maket yapma programları hugo tolga abi falan vardı daha sonra :) çok uzun oldu kusura bakmayın . En çok mutlu olduğum şey ise küçükken doğan slx ler yeni çıkmıştı bir müteahhit de bordo doğan slx vardı bayılırdım o arabaya . Babamda avrupa kasa broadway vardı bir türlü doğan aldıramamıştım. Allaha şükür o zaman heves ettiğim arabaya 2 yıl önce kavuştum can istedikçe memlekette alıyoruz soluğu . Bu güzel konu için çok teşekkür ederim Gökhan abicim. Eski benzin kokan yolları cıvıl cıvıl çocukları güneşin bunaltmayan tatlı sıcağını özledim.

EGELİ yazdı:Harika bir geri dönüşüm olmuş ama Adile Teyze ve Kuzucukları unutmamak gerekiyor.

--------------------------------------------

Eski ama eskimeyecek olan konulara gösterdiğiniz ilgi ve değerli mesajlarınız için teşekkürlerimle.. :handshake: :f:

Antikacı
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Antikacı » 19 Şub 2015, 19:40

Güzel konularınız için asıl biz teşekkür ederiz Gökhan abi :f: :sapka:
Resim

mesaj için Antikacı arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1