MATCHBOX / MAJORETTE / CORGI / 1978-1985 Üretimleri

90'lı yıllar öncesi Matchbox / Majorette / Corgi v.b. Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: G.HEPARSLAN

MATCHBOX / MAJORETTE / CORGI / 1978-1985 Üretimleri

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 27 Haz 2008, 21:56

O zamanlar başka ve özeldi; o zamanlar da İngiltere üretimi araçlara sahip olmak bambaşkaydı!.. Şimdilerde her üreticinin altında Çin yazıyor olması da belki birilerine göre güzel ve özel!..

5 yaşında bademcik ameliyatı olduğumda (1979) ilk inşaat setimi babam hediye etmişti. Ameliyat sonrası ve gereği sesim çıkmasada mutluluğum; anlatılır cinsten değildi!.. İlerleyen zamanlarda aldığım harçlıkları biriktirerek oyuncakçıma koştuğum yılları özledim!.. Geri gelmedi!.. Sadece ve sadece o yaştan bu günlere aynı itina ile taşıdığım/saklayabildiğim modellerimin yanımda olduğunu bilmek yetiyor. Sevgilerle...

ÖLÇEK: 1/60 - 1/64

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

ResimResimResimResim

ResimResimResimResim

ResimResimResimResim

ResimResimResimResim

ResimResimResimResim

Resim

:f:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 3:
camorenesi, Predator, Spintires
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: MATCHBOX / MAJORETTE / CORGI / 1978-1985 Üretimleri

İletiYazar: vos1974 » 27 Haz 2008, 23:10

Gerçakten çok güzeller birden bunları görünce çocukluğuma gittim baya uzun zaman olmuş görmeyeli.Ben majorette hastasıydım baya bir arabam vardı .Ayrıca çocukluk anılarının olmasıda bunlara ayrı bir değer katıyor.Keşke bende senin kadar özenli davranıp arabalarımı bugünlere kadar taşıyabilseydi.Özellikle golf'e hayran oldum.
Resim
Kullanıcı avatarı
vos1974
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: baris
1/18 Model Sayısı: 24
1/24 Model Sayısı: 21
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 45
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 11
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 16
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 310
vos1974 rep puani yokvos1974 rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 27 Haz 2008, 23:14

vos1974 yazdı:Gerçakten çok güzeller birden bunları görünce çocukluğuma gittim baya uzun zaman olmuş görmeyeli.Ben majorette hastasıydım baya bir arabam vardı .Ayrıca çocukluk anılarının olmasıda bunlara ayrı bir değer katıyor.Keşke bende senin kadar özenli davranıp arabalarımı bugünlere kadar taşıyabilseydi.Özellikle golf'e hayran oldum.

Paylaşım için teşekkürler Barış. İlk mesajın yaşdaş olduğumuzdan ötürü senden gelmesi konuya ayrı bir özellik kattı benim açımdan. Beğendiğin model olan Golf' un motor kapağının açılması da ayrı bir güzel durum bu arada. İlgine ve yaklaşımına teşekkürlerimle...
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: vos1974 » 27 Haz 2008, 23:17

Asıl ben teşekkür ederim bu konuyu açıp resimleri eklemekle bir an bile olsun beni maziye çocukluğuma gitmeme sebeb olduğun için.
Resim
Kullanıcı avatarı
vos1974
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: baris
1/18 Model Sayısı: 24
1/24 Model Sayısı: 21
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 45
1/72 Model Sayısı: 11
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 16
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 310
vos1974 rep puani yokvos1974 rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 28 Haz 2008, 19:09

Yine onlar...Mahallemizde bir komşumuz vardı yeğeni Almanya' daydı her yıl olmasada gelirlerdi Türkiye' ye ozamanlar bu arabalarla oynardık. Elinde bu siyah Mercedes'ten vardı ve çok çok beğenmiştim. Anlaştık dönüşte bana da getirecekti aynısından. Sonra aradan baya bi zaman geçti. Geleceklerini söylediler kuzenleri. Akşam oldu hava karanlık, kapıda bekliyoruz bir kaç arkadaş. Sonra arakdaşta gelmedi arabada hayal oldu yıllar sonra aracı burda görmek çok güzel ben 4 kapı sanıyordum .
Benim 50 den fazla arabam vardı. Şimdi sadece bunlar kaldı. Her birininde ayrı bir alınış hikayesi var bu modeller kimi çevrelerce hiçbirşey olarak görülse de aslında çok şeyler ve çok şey anlatıyorlar. Anlattıkları yıllar geçtikçe daha da etkiliyor insanı daha başka duygulara bürüyor ruhlarımızı. Onları elime her aldığımda bir kez daha o yıllara gitmek aynı şeyleri yaşamak için neler vermezdim şimd bakıyorumda neler neler değişmiş nereden nereye onlar eskimedi, inanıyorum. inanamadığım birşey benim değişmişliğim...
Ortaokul yıllarımda arkada garaj yapıp mahalledeki bir kaç arkadaşımla oynadığım o son günü hatırlıyorum.
Sevgili majorettelerle
resimleri ekeleyeceğim yarın şu an yoğunum
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: bkur » 29 Haz 2008, 00:23

Bunlari gorunce ben de cocukluguma gittim
benimde babam Kıbrıs'a gitmisti
donuste o da bavul dolusu olmasa da birseyler
getirmisti ama benim hatirladigim
bunlardan bir sekilde herkezde oldugu ve
mahalle arasinda yarislar yaptirdigimizdi
hani atarsin (simdi olsa zor ataim!)
eger yan yada devrik gelirse attigin yere geri doner
cizgiyi ilk gecen yarisi kazanir
tabii epey bi araba bu sekilde heba oldu gitti
ama bende de var biraz

http://bp0.blogger.com/_2zr5nWv48FA/SGa_-q7uP4I/AAAAAAAAAXI/u3r1m3uCHmk/s1600-h/Esc2.JPG

http://bp3.blogger.com/_2zr5nWv48FA/SGa_qe7i_FI/AAAAAAAAAXA/GgYvIkBKzmA/s1600-h/Capri1.JPG
bkur
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 15
bkur rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 29 Haz 2008, 02:15

Rallyci yazdı:Yine onlar...Mahallemizde bir komşumuz vardı yeğeni Almanya' daydı her yıl olmasada gelirlerdi Türkiye' ye ozamanlar bu arabalarla oynardık. Elinde bu siyah Mercedes'ten vardı ve çok çok beğenmiştim. Anlaştık dönüşte bana da getirecekti aynısından. Sonra aradan baya bi zaman geçti. Geleceklerini söylediler kuzenleri. Akşam oldu hava karanlık, kapıda bekliyoruz bir kaç arkadaş. Sonra arakdaşta gelmedi arabada hayal oldu yıllar sonra aracı burda görmek çok güzel ben 4 kapı sanıyordum .
Benim 50 den fazla arabam vardı. Şimdi sadece bunlar kaldı. Her birininde ayrı bir alınış hikayesi var bu modeller kimi çevrelerce hiçbirşey olarak görülse de aslında çok şeyler ve çok şey anlatıyorlar. Anlattıkları yıllar geçtikçe daha da etkiliyor insanı daha başka duygulara bürüyor ruhlarımızı. Onları elime her aldığımda bir kez daha o yıllara gitmek aynı şeyleri yaşamak için neler vermezdim şimd bakıyorumda neler neler değişmiş nereden nereye onlar eskimedi, inanıyorum. inanamadığım birşey benim değişmişliğim...
Ortaokul yıllarımda arkada garaj yapıp mahalledeki bir kaç arkadaşımla oynadığım o son günü hatırlıyorum.
Sevgili majorettelerle
resimleri ekeleyeceğim yarın şu an yoğunum

Paylaşım ve ilgine teşekkürler Birol kardeşim. Gerçekten o günlerden bu günlere taşımak ve heyecanı farklı modeller. Şunu düşünmekteyim ki; yıllar yılı sakladığım bu modeller umarım gün geldiğinde değerini bilen kişilerin elinde olur. Sınavlarından sonra paylaşımlarını beklerim. Sevgiler.

bkur yazdı:Bunlari gorunce ben de cocukluguma gittim
benimde babam Kıbrıs'a gitmisti
donuste o da bavul dolusu olmasa da birseyler
getirmisti ama benim hatirladigim
bunlardan bir sekilde herkezde oldugu ve
mahalle arasinda yarislar yaptirdigimizdi
hani atarsin (simdi olsa zor ataim!)
eger yan yada devrik gelirse attigin yere geri doner
cizgiyi ilk gecen yarisi kazanir
tabii epey bi araba bu sekilde heba oldu gitti
ama bende de var biraz

http://bp0.blogger.com/_2zr5nWv48FA/SGa_-q7uP4I/AAAAAAAAAXI/u3r1m3uCHmk/s1600-h/Esc2.JPG

http://bp3.blogger.com/_2zr5nWv48FA/SGa_qe7i_FI/AAAAAAAAAXA/GgYvIkBKzmA/s1600-h/Capri1.JPG

Teşekkürler Birol hocam. Oyunlarımız bahsettiğin gibi malum ve aynı oyunlardı. Benim o tarihlerde model sayım elbette daha çoktu ancak oyunlarda yaptırdığımız kazalarla, arkadaş canlısı olmamız ve beğendiysen al senin olsun yaklaşımlarımız bu kadarını ancak günümüze taşıyabildi. Eklediğin fotoğraflara baktım ve aynı heyecanı yaşadım. İlgi ve paylaşımına teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Falcon_X » 02 Tem 2008, 18:19

Çok güzeller.Bende hiç corgi yoktu ama Matchbox ve Majorette vardı.Ama şu an hiçbiride elimde değil :cry: :cry: :cry: :cry: Bu kadar üzülceğimi bilseydim saklardım ya. :( :( :( :( :( :(
Resim
DK-Performance Diecast Tuning
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Deniz KANBUROGLU
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 13
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 88
Rep Puani: 590
Falcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 04 Tem 2008, 00:00

Püsküğüt yazdı:Çok güzeller.Bende hiç corgi yoktu ama Matchbox ve Majorette vardı.Ama şu an hiçbiride elimde değil :cry: :cry: :cry: :cry: Bu kadar üzülceğimi bilseydim saklardım ya. :( :( :( :( :( :(

Bundan sonra, saklamanın ne kadar önemli olduğunu bilmen ve bu anlamda davranmaya başlaman bile bence sevindirici Deniz. Yaklaşık bir hafta önce evime sevdiğim dostlarım geldi. Biri 8, diğeri 10 yaşında oğulları vardı. Model odamda keyifli bir sohbetten sonra ikisine de şu zamanda biriktirdiği veya oynadıkları modelleri/oyuncakları saklamanın ileride onlar için çok büyük önem taşıyacağından bahsettim. Onları birazcık olsun bu anlamda bilgilendirmek ve konuyu kabullendiklerini görmek bana yetti. Bu paylaşımı keyifli değerlerden sonra artık senin de aynı bilinç ve hareketle davranacağını biliyorum. Sevgiler.
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Falcon_X » 04 Tem 2008, 22:39

Teşekkür ederim Gökhan abi.Benim bi dolabım var.İçine bunun gibi ilerde değerlenecek şeyleri koyuyorum.Şu anlık elimdekileri koydum bile.Dolabın içinde benim bir gün onları alıp koleksiyon rafıma koymamı bekliyorlar.Malesef daha çok beklerler :fU: .

Püsküğüt yazdı:Çok güzeller.Bende hiç corgi yoktu ama Matchbox ve Majorette vardı.Ama şu an hiçbiride elimde değil :cry: :cry: :cry: :cry: Bu kadar üzülceğimi bilseydim saklardım ya. :( :( :( :( :( :(

Elimde değil derken , birkaç tane Majorettem var.Onlarıda bahsettiğim dolabıma koyucam.
En son G.HEPARSLAN tarafından, 09 Tem 2008, 22:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Kullanıcının aynı zamanda yazıdığı 2 ileti birleştirilmiştir.
Resim
DK-Performance Diecast Tuning
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Deniz KANBUROGLU
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 13
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 88
Rep Puani: 590
Falcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yok

İletiYazar: geshu » 02 Eyl 2008, 01:12

Ya benim milyonlarca :mrgreen: pardon onlarca majorettem vardı, niye saklamadım yaaa :cry: hepsini kırdım, attım, başkalarına dağıttım :x :x Ya neden aklı başında biri çıkıpta bana bunları sakla sonra pişman olursun demedi.
Hep babamın yüzünden :@ ben kırdıkça o yenisini aldığı için kıymetini bilemedim, halbuki yenisini almasa bende bir daha kırmazdım. Evet evet tüm suç babamın :mrgreen:
Bi tane 3. kasa Golf vardı, metalik gri renkte ve bagajı açılabilen bir majorette, en çok onu severdim onu saklamıştım bir tek yıllarca. Ama onuda son 5 yıldır hiç görmedim :fU:
[size=5]A m e r i c a n C l a s s i c C a r s . . .[/size]
geshu
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Gökhan ÖNER
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 25
Rep Puani: 15
geshu rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 02 Eyl 2008, 21:01

Bundan sonra gördüğün miniklere sen öğütlersin Gökhan kardeşim... Ancak o minik yaşlarında anlarlar mı bunu bilemem. Benim hatırladığım kadarı ile bende de 100' ün üzerinde idi. O küçük yaşlarımda tüm çocuklar gibi kırdığım, boyadığım ve arkadaşlarıma verdiklerim oldu. Takas bile yapardık. :laug: Hatta hiç unutmam fotoğrafını eklediğim modeli Haluk isimli arkadaşımdan takas ile almıştım.

:arrow:
Resim

Bu kadarını saklayabilmiş olmamım bir başarı olduğunu düşünüyorum. Babanın da hakkını yeme bu arada. :!l: Sen kırdıkça o almış, daha ne yapsın? :fU: Keşke saklayabildiklerin olsa idi. Ama yine de unutma; şu anda aldığın bir modelde 30 yıl sonra aynı bunların konumuna gelecektir. Tabiki Matchbox' lar 60 yılın verdiği yorgunluğu ve değeri taşıyacaktır o ayrı. Kısacası onlarca modelden bir tane bile modelin kalmaması senin için üzücü bir durum olsa da bundan sonraya bakmak da fayda var diye düşünüyorum. Samimi paylaşımına teşekkürlerim ve selamlarımla...
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 03 Eyl 2008, 17:06

Ben küçükken bunlar eczanelerde satılırdı.Küçükken ciddi bir şekilde hastalanmıştım sabah akşam eczanede iğne olurdum.Her gidişimizde babam bana bunlardan bir tane alırdı.O dönemlerden kalan bu hobim sanırım ölünceye kadar sürecek.Babam bazen bana yine espri olsun diye gel iğne yaptıralım sana oyuncak alalım der. :|D2:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

Sonraki

Diecastr - Nostalji

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir