BİRAZ NOSTALJİ İYİ GİDER

90'lı yıllar öncesi Matchbox / Majorette / Corgi v.b. Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: G.HEPARSLAN

Re: BİRAZ NOSTALJİ İYİ GİDER

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 26 Nis 2013, 00:18

tolgatitiz yazdı:Fotoğraflara bakarken niye bu kadar sevindim acaba?
Bu teneke oyuncak çok güzel olduğu içinmi, yoksa çocukluğumdan bir parça olduğu içinmi?
Teneke arabaları toplamak hep benim de içimden geçer ama, bir de oraya dağılmayayım derim kendime.
Çok teşekkür ederiz :drinksb: güle güle seyredin.

Teşekkürler Tolga abi.Teneke arabalarda fiyat bakımından diecastlerden kalır yanı yok.Bencede iyi bi karar fazla dağılmamak.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ömer ÖLÇEK
1/18 Model Sayısı: 69
1/24 Model Sayısı: 25
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 55
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 157
Rep Puani: 1970
Ömer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yok

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 26 Nis 2013, 00:20

Modelci Cevo yazdı:abi aynısı sw si bende var ama hiç bi modele değişmem

Teşekkürler.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Ömer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yok

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 26 Nis 2013, 00:23

Kenan Şavklı yazdı:Vay vay vay Ömer! Nerelere götrüdün ruhumuzu birden bire. İşte bu! Bunun 64 İmpala ve bir Mercedes modeli de oluyordu. Bu R12'yi de dün gibi hatırlıyroum... Çakmaklı olanları da çıkmıştı; tepe lambaları yanardı çakmak sayesinde ve içindeki döküm demir ileri gitmesini sağlardı itince... Benim en unutamadığım ve bayılarak oynadığım; yine bunun gibi teneke olan sarımsı bir 0302 otobüstü! Üstelik oynarken çıkarttığım aslına uygun motor sesi, yakın çevremizce dillere destan olmuştu. Şapka çıkartılacak bir paylaşım oldu bu. İyi gitmekten de öte, enfes bir paylaşım.

Ama uzun yazmak adetim değildir yazmışsın; özellikle bunun gibi bir parçayı anlatmamak imkansız; kaldı ki tüm paylaşımlarda kişi, aldığı modelden ne hissettiğini ifade etmelidir bence; yoksa sadece fotolar web'de zaten mevcut. Çok teşekkürler paylaşım için.

Teşekkürler Kenan hocam o çakmak taşlıları hatırlamıyorum nedense.Hiç sahip olmadım onu biliyorum.Eyer paylaşımı beyenip kafanız biraz da olsa rahatladıysa ne mutlu bana.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 26 Nis 2013, 00:26

G.HEPARSLAN yazdı:Konuyu dün görmüştüm ama fırsatım olmamıştı Ömer.. :wasntme:

Teneke araba konusu başlı başına ve ben yaş çocuklarının oynadığı nadide güzelliklerdendir.. :kamyon:

Daha önce de bir kaç nostalji konusunda/ara mesajlarda paylaşımı olmuştu ama yine de görmekten keyif aldım kardeşim. :f:

Tel direksiyon ile kullandığımız plastik modeller de o dönemin ayrıcalıklarındandı bizler için.. :handshake:

Hatta Murat 124' ün tel direksiyonlu plastik modeli benim oyuncağımdı ve arkadaşlarıma hava atardım.. :smile:

Yine o dönemlerde ve babam eve; elinde bir tane Matchbox ile geldiğinde dünyalar benim olurdu.. :hearth: :pool:

Şimdilerde ise; o kadar modeli en ince ayrıntısına kadar incelememize rağmen bir mutsuzluk var.. :n:

"Tüfek icat oldu mertlik bozuldu!.." cümlesine denk düşüyor zannedersem ve yaş ilerledikçe..

O tel takıpta kullandıgımız plastik arabalar ne güzeldi, ne zevklydi bence biz çok şanslı bi nesiliz çünkü her oyunumuz saf ve kendine özgü bi mutluluğu olan oyunlardı.Şimdikiler gibi yapmacık değildi bence.

Konu ve ilgine teşekkür ediyorum.. :handshake:
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: canerberk » 26 Nis 2013, 10:01

Amcamın oğluna gittiğimde oynadığım tek arabaydı. Bu tenekeyi görünce komşunun oğlunun daha 4-5 yaşımdayken ufak metal arabalarını arka arkaya dizdiğinde (yaklaşık 40-50 tane) en arkasınada sadece bir tane olan stationwagon bir ufak kırmızı metal arabamı koyduğum zamanlar aklıma geldi.
Resim

mesaj için canerberk arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
canerberk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Caner
1/18 Model Sayısı: 71
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 72
Rep Puani: 785
canerberk rep puani yokcanerberk rep puani yokcanerberk rep puani yokcanerberk rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 26 Nis 2013, 12:11

Benim de vardı bundan.. otobüs de vardı :happy:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8060
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 26 Nis 2013, 21:11

canerberk yazdı:Amcamın oğluna gittiğimde oynadığım tek arabaydı. Bu tenekeyi görünce komşunun oğlunun daha 4-5 yaşımdayken ufak metal arabalarını arka arkaya dizdiğinde (yaklaşık 40-50 tane) en arkasınada sadece bir tane olan stationwagon bir ufak kırmızı metal arabamı koyduğum zamanlar aklıma geldi.

Böyle parçalar insanı nerelere götürüyor,o yüzden çok seviyorum.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Önceki

Diecastr - Nostalji

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir