BİRAZ NOSTALJİ İYİ GİDER

90'lı yıllar öncesi Matchbox / Majorette / Corgi v.b. Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: G.HEPARSLAN

BİRAZ NOSTALJİ İYİ GİDER

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 20 Şub 2013, 21:57

Uzun zamandır sitede pek aktif deyildim bildiğiniz üzere gerek taşınma gerekse iş nedenlerinden dolayı biraz ihmal ettim.Geri dönüşümün ilk konusu bu olsun istedim nostalji.Yaşı 30 üzeri olanları alıp başka zamanlara götüreceğim.Çocukluğumuzun teneke arabaları muhakkak hatırlayanlar vardır.Diecast koleksiyonumun yanında eski oyuncak koleksiyonuda yapmaya başladım onla ilgili olarak zaman zaman paylaşımlarda yapacağım.Konuyu dağıtmıyayım teneke arabalar demiştik taksiler, polis arabaları,otobüsler v.s. çocukkende hep sevmişimdir teneke arabaları gerçi bazen ellerimizde kesilmedi değil,ama inanın harika oyuncaklardı nitrolu uzaktan kumandalı arabalarada bin basar havalı bi kere :grin: Lafı çok uzattım böyle uzun yazmak pek adetim değildir .Buyrun fotoları çocukluğumuzdan teneke polis arabası.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ömer ÖLÇEK
1/18 Model Sayısı: 69
1/24 Model Sayısı: 25
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 55
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 157
Rep Puani: 1970
Ömer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yok

Re: BİRAZ NOSTALJİ İYİ GİDER

İletiYazar: Erdem » 20 Şub 2013, 21:59

Tam bir nostalji gercekten, ben bu araclari hatirliyorum :smile5: Matchbox'lar hayatimiza girmezden once gozdelerimizdi, kesinlikle cok iyi oldu paylasman Omer :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4335
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: blacksonblondes » 20 Şub 2013, 22:00

Çocukluğumda yoktu desem yalan olur,hakikaten çok gerilere götürdü bu resimler beni.Teşekkürler paylaşım ve bu güzel nostalji için.

mesaj için blacksonblondes arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
blacksonblondes
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Yüksel Digan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 30
Rep Puani: 440
blacksonblondes rep puani yokblacksonblondes rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 20 Şub 2013, 22:31

Hatırlıyorum ama hiç sahip olamadım bu teneke arabalara...

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Mehmet_Knight » 21 Şub 2013, 01:16

Bunun bende yandan anahtarla kurmalısı vardı. Tırrk tırrk diye anahtarla çevirerek kurup sonra yere bırakınca bir müddet gidiyordu. Şimdiki çek bırak arabalar gibi. Hey gidi günler hey bee. Anılarım canlandı. Paylaşım için teşekkürler Ömer bey.. :syg:
Resim

mesaj için Mehmet_Knight arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
Mehmet_Knight
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet Büyükekiz
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 15
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 17
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 1925
Mehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yok

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 21 Şub 2013, 23:28

Virtue yazdı:Tam bir nostalji gercekten, ben bu araclari hatirliyorum :smile5: Matchbox'lar hayatimiza girmezden once gozdelerimizdi, kesinlikle cok iyi oldu paylasman Omer :good2:

Teşekkürler Erdem bey beyenmenize sevindim.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Ömer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yok

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 21 Şub 2013, 23:29

blacksonblondes yazdı:Çocukluğumda yoktu desem yalan olur,hakikaten çok gerilere götürdü bu resimler beni.Teşekkürler paylaşım ve bu güzel nostalji için.

Teşekkürler Yüksel.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 21 Şub 2013, 23:31

E.Uca yazdı:Hatırlıyorum ama hiç sahip olamadım bu teneke arabalara...

Benim çocukluğum bunlarla ve plastik arabalarla geçti.Az elimizi kesmedim oynarken :grin:
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 21 Şub 2013, 23:43

Mehmet_Knight yazdı:Bunun bende yandan anahtarla kurmalısı vardı. Tırrk tırrk diye anahtarla çevirerek kurup sonra yere bırakınca bir müddet gidiyordu. Şimdiki çek bırak arabalar gibi. Hey gidi günler hey bee. Anılarım canlandı. Paylaşım için teşekkürler Ömer bey.. :syg:

Bendede yandan kurmalı takla atan karasimsek vardı hala arıyorum antikacilarda ama hiç denk gelmedim.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: tolgatitiz » 22 Şub 2013, 13:27

Fotoğraflara bakarken niye bu kadar sevindim acaba?
Bu teneke oyuncak çok güzel olduğu içinmi, yoksa çocukluğumdan bir parça olduğu içinmi?
Teneke arabaları toplamak hep benim de içimden geçer ama, bir de oraya dağılmayayım derim kendime.
Çok teşekkür ederiz :drinksb: güle güle seyredin.
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: Modelci Cevo » 22 Şub 2013, 15:40

abi aynısı sw si bende var ama hiç bi modele değişmem

mesaj için Modelci Cevo arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Modelci Cevo
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 10
Modelci Cevo rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 22 Şub 2013, 15:47

Vay vay vay Ömer! Nerelere götrüdün ruhumuzu birden bire. İşte bu! Bunun 64 İmpala ve bir Mercedes modeli de oluyordu. Bu R12'yi de dün gibi hatırlıyroum... Çakmaklı olanları da çıkmıştı; tepe lambaları yanardı çakmak sayesinde ve içindeki döküm demir ileri gitmesini sağlardı itince... Benim en unutamadığım ve bayılarak oynadığım; yine bunun gibi teneke olan sarımsı bir 0302 otobüstü! Üstelik oynarken çıkarttığım aslına uygun motor sesi, yakın çevremizce dillere destan olmuştu. Şapka çıkartılacak bir paylaşım oldu bu. İyi gitmekten de öte, enfes bir paylaşım.

Ama uzun yazmak adetim değildir yazmışsın; özellikle bunun gibi bir parçayı anlatmamak imkansız; kaldı ki tüm paylaşımlarda kişi, aldığı modelden ne hissettiğini ifade etmelidir bence; yoksa sadece fotolar web'de zaten mevcut. Çok teşekkürler paylaşım için.
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Şub 2013, 21:31

Konuyu dün görmüştüm ama fırsatım olmamıştı Ömer.. :wasntme:

Teneke araba konusu başlı başına ve ben yaş çocuklarının oynadığı nadide güzelliklerdendir.. :kamyon:

Daha önce de bir kaç nostalji konusunda/ara mesajlarda paylaşımı olmuştu ama yine de görmekten keyif aldım kardeşim. :f:

Tel direksiyon ile kullandığımız plastik modeller de o dönemin ayrıcalıklarındandı bizler için.. :handshake:

Hatta Murat 124' ün tel direksiyonlu plastik modeli benim oyuncağımdı ve arkadaşlarıma hava atardım.. :smile:

Yine o dönemlerde ve babam eve; elinde bir tane Matchbox ile geldiğinde dünyalar benim olurdu.. :hearth: :pool:

Şimdilerde ise; o kadar modeli en ince ayrıntısına kadar incelememize rağmen bir mutsuzluk var.. :n:

"Tüfek icat oldu mertlik bozuldu!.." cümlesine denk düşüyor zannedersem ve yaş ilerledikçe..

Konu ve ilgine teşekkür ediyorum.. :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 2:
Erdem, Ömer ÖLÇEK
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16876
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Sonraki

Diecastr - Nostalji

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir