Bilen varsa yardım edebilir mi?

Yetkili: BuRaK-B

Bilen varsa yardım edebilir mi?

İletiYazar: Falcon_X » 02 Şub 2009, 15:35

Audi R8'e ışıklandırma yapmak istiyorum.Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.Ben internetten hangi ışık ne renk yanıyor falan Audi R8 ile ilgili araştırdım ışıklarını.Şimdi hayata geçirmek kaldı.Onu nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bilen varsa malzemeleri ve nasıl yapacağımı detaylı bir şekilde açıklayabilir mi.Çok istiyorum.çokk :D
Resim
DK-Performance Diecast Tuning
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Deniz KANBUROGLU
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 8
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 13
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 88
Rep Puani: 590
Falcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yok

Re: Bilen varsa yardım edebilir mi?

İletiYazar: sui_cast » 02 Şub 2009, 16:13

ebayde hazır kitleri satılıyor ama yapan nası yapıyor bilmiyorum.. Yine de cok zor olmasa gerek.. ama biraz el becerisi uygun malzeme vs elektrik bilgisi lazım sanırı..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8060
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 02 Şub 2009, 17:20

R8 uğraştırmayacak bir far modeline sahip smd ve 3 mm lik mantar ledle yapılabilir mantar ledin ışığı güçlü ama nokta gibidir bu yüzden mercek kullanman gerekir fotoğraf makinalarından çıkan mini lensler çok uygundur ama en hızlı yöntem 3 mm lik parlak yada mat beyaz dır led boyutu lens in kalınlığı tabiki bir hacime sahip modelin farına sığmayabilir bu yüzden ledi 3 mmlik led seçtik ama beyaz smdl er mat ışık veriyorlar maalesef Resim
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 02 Şub 2009, 17:55

Bence modeline hiç dokunma.Orjinalliğini bozma.20 30 Liralık 1/24 değil çünkü.
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Falcon_X » 02 Şub 2009, 23:23

mustafacelebi yazdı:Bence modeline hiç dokunma.Orjinalliğini bozma.20 30 Liralık 1/24 değil çünkü.

Yapmayı tam bilsem dokunucam da iyice öğrenmeden dokunmam.
Resim
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Falcon_X » 02 Şub 2009, 23:24

Rallyci yazdı:R8 uğraştırmayacak bir far modeline sahip smd ve 3 mm lik mantar ledle yapılabilir mantar ledin ışığı güçlü ama nokta gibidir bu yüzden mercek kullanman gerekir fotoğraf makinalarından çıkan mini lensler çok uygundur ama en hızlı yöntem 3 mm lik parlak yada mat beyaz dır led boyutu lens in kalınlığı tabiki bir hacime sahip modelin farına sığmayabilir bu yüzden ledi 3 mmlik led seçtik ama beyaz smdl er mat ışık veriyorlar maalesef Resim

Teşekkürler Birol abi.O ledleri zor bulurum.Ama bulursam hemen işe girişmem tabii.Tüm malzemeleri bi bulup alsam :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Mehmet Babacan » 03 Şub 2009, 00:31

Deniz Mustafa arkadaşıma katılıyorum hiç dokunma modele. :pidu:
Resim ///M POWER
Kullanıcı avatarı
Mehmet Babacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet BABACAN
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 764
Mehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yok

İletiYazar: Falcon_X » 03 Şub 2009, 00:36

mehmet_20 yazdı:Deniz Mustafa arkadaşıma katılıyorum hiç dokunma modele. :pidu:

Peki o zaman dokunmayım.Zaten farları yansa nolucak.Benimki bir anlık heves :D Hani oyuncak olsa evin ışığını kapatıp oyuncağınkini yapar oynardım ama oyuncak değil.Oymanaya gelmez çatttt diye gider :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Rallyci » 05 Şub 2009, 18:47

O araca dokunmak için 2. bir r8 in olursa iyi olur hatta o r8 hafif hasarlı olursa daha kjolay birşeyler yapabilirsin ama kyoshonun her parçası öze lbir yapıştırıcıyla sabitlenmiştir topladığındaeskisi gibi yapmak çok zor ledleri bulmak zordeğil 3 ytl civarıdır smdledler diğer normalledler 1lira bile değil ve eletroni,kçilerde bulunur.Ulus Konya sokak gibi bir cennet başka illerde de vardır mutlaka.
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: mustafa » 05 Şub 2009, 20:24

deniz sen en iyisi ucuza 1/24 r8 bul ona yap :bigsmile: elin alışmış olur beyenirsen 1/18e yaparsın
mustafa
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: mustafa çelik
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 8
Rep Puani: 5
mustafa rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 05 Şub 2009, 21:40

Audi R8?????1:18 ????? KYOSHO?????
Kesinlikle dokunma derim en güzel işçiliği bile yapsan orjinalliği gider eskisi gibi olmaz koy dursun vitrinde.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 06 Şub 2009, 03:45

Bence bir diecast alındığı gibi kalmalı derim vitrinde. :giggle: :giggle: :giggle:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 06 Şub 2009, 06:52

Ben ilk far sistemi yapmaya kalktığımda 16 yaşındaydım ve ilk kurban bir F550 maranello'ydu (Bburago) Kendisi tarih olduğu için fotosu yok. İnat edip kırarak dökerek de olsa yapmıştım ama arka farlar görselliğini tamamen yitirmişti. Çünkü kocaman ledi içine sokmaya yeltenmiştim! :giggle: arabamın farlarının genel görünümünü tamamen bozmuştum. Ben daha önceki bir-iki çalışmamı linkte yollaıdım ve sadece maisto modelelriydi. Sevgili Birol'un da ve diğer arkadaşalrın da belirttikleri gibi ben de bu modele, çok istesen de bu tarz bir müdehalede bulunmanı tavsiye etmem. Ben de üst sınıf modellerimin içerisinde Q7'me iyi bir sistem yapma düşüncesindeyim ama buna kndimi hazır hissetmiyorum. Erol arkadaşımızın kompetanı olduğunu düşündüğüm yeni nesil ledler ve elektirik/elektronik konularında kendimi geliştirmeli ve araştırma yapmalıyım.

Ama bir modelci mutlaka bir far sistemi monte etmek istiyorsa, işin kilit noktalarını anlatmaya çalışayım: Sistemi uygulamaya karar verdiğimiz modeli söküp, yerleştirmeyi planladığımız parçaların, ne şekilde, nereye uygulanması gerektiğini idrak edebilmemizi sağlayacak "model içi tetkik çalışması" yapılmalıdır. Bu kontrol, yerleştireceğimiz ledlerin ve tüm parçaların, yerleştirme esnasında karşımıza çıkacak zorlukları önceden hesaplayabilmemizi ve ona göre yöntemler geliştirmemizi, önlemler almamızı sağlar. Çünkü hiçbir model, söküleceği hesaba katılarak üretilmez ve malesef far sistemini ekleyebilmeyi sağlayacak bir ön hazırlık yoktur. Modelimizin, ancak sökünce görebileceğimiz iç kısımları; ufacık ledleri, inceceik kabloları dahi barındıramaycak kadar dar olabilir (modele ve üreticiye göre değişi, Kyosho'yu baz alarak..)

Bir diğer önemli unsur, modeli eklemek istediğimiz tüm yabancı malzemeler öyle bir adapte edilmeli ki, sistemi kurmak için modelden söktüğümüz tüm parçaları, sanki hiçbir yabancı ek parça eklenmemişcesine, kolayca toparlanabilmelidir. Sökülen her parçanın nereye, ne şekilde yapıştırıldığını sökme esnasında iyi gözlemlemeli ve geri toplayabilmemizin kolay olabilmesini sağlamak için sökülen parçaları düzenli ve tertipli, birbirine katmadan çalıştığımız masaya dizmeliyiz. Bu prensip, tüm sistemi ekledikten sonra modelimizin sökülmeden önceki fabrikasyon orijinaliiğini geri kazanmasını ve profesyonel bir sonuç almamızı sağlar. İlk kez yapılıyorsa,, değerli bir modele değil de, Kobay/denek :D bir model bulup, deneme yanılma yöntemi ile tecrübe edinmeli, "asla sonuç odaklı düşünmemeli", aceleci davranmamalı ve el yatkınlığı kazanmalıyız.

Özellikle far sistemi eklenmiş "full-system" tabir edilen bir modelin, o hale gelmeden önce; mengene, dremel, matkap ve çeşitli metal törpülerinin kullanılmasının kaçınılmaz olduğunu ve bu malzemeleri degerli bir model üzerinde kullanabilme cesaretini gösterebilmemiz için gerekli tecrübe doğrultusunda, "istikrarı ve kararlılığı" kaybetmememiz gerekir! Çünkü yapım aşamalarında model ile kendimizi, bir anda öyle bir halde buluveririz ki; "Ben Naapıyorum Yaa" diyerekten panikleyip, kesici ve delici ağır el aletleriyle modeli mahvetiğimiz hissine kapılıp, şevkle ve malesef sonuç odaklı başladığımız işi bir anda yarıda bırakıp, kendimizi diecast model katili gibi hissedebilir ve bu şekilde modelimize zarar vermemiz kaçınılmaz olur...

http://s278.photobucket.com/albums/kk97 ... e%20links/
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

SORULARINIZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir