AA fabrika çkışı modelde boya çatlamsı,SYF:5 BEDELSİZ MODEL!

Yetkili: BuRaK-B

Re: AA fabrika çıkışı modelde boya çatlaması, üretim hatası?

İletiYazar: REVOLUTION » 02 Şub 2012, 21:25

baris41 yazdı:dün gelen mail, gerekli cevabı verdim, peşini bırakmayacağım.

Dear Sir,
Firstly, we really don't have the door of this model for repair.
Secondly, customers should try to get refund or replacement model from where they bought it. This is the liability of the retail shops/dealers/wholesalers.
Regards,
AA Collection Ltd
http://www.aa-collection.com

Aslında bir bakıma haklı kendi orjinal sitesinde yazdığı gibi kalite ve kontrolden geçtikten sonra yollanan bu modellere özellikle boya konusunda bir problem olduğunda saklanan yerin rutebet vegibi durumlardan AA sorumlu değildir bu yüzden topu bayisine atıyor.
Yoksa AA her zaman malının arkasında olduğunu düşünüyorum çünkü daha geçen hafta olmak üzere başımıza gelen birkaç olayda ayna, kanat gibi durumlarda hemen ücretsiz olarak parçaları yolluyor.
Neyse haberlerini bekliyoruz Barış; bu arada sen modeli nerden almıştın ?
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 02 Şub 2012, 21:37

ebayden aldım modeli, fakat yurtdısında da 2 sene once alınan bır modelı hıcbır wholesaler veya retailer almaz o yüzden bu cevap sacma oluyor, kaldıki ürünü değiştirmesi gerekli çünkü yabncı sitelerde buldugum kadarıyla bu urunde bırcok ınsan problem yasamıs, ayrıca tam kontrol etmedım fakat kapıda sadece boyada degıl, metalın kendısınde de sıkıntı var sanırım
Resim

mesaj için baris41 teşekkür aldı- 2:
Emre E., REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Baris
1/18 Model Sayısı: 127
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 55
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2355
baris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yok

İletiYazar: gurkooo » 04 Şub 2012, 12:26

Geçen gün çok sevdiğim bir Arkadaşıma uğradım.Onun diecast modelleri olduğunu bilmiyordum.Duvara monteli raflarda sergiliyordu.Ayda 1 küvete su doldurup temizlediğini anlattı.Nedendir bilemem araçların boyalarında çatlama,kabarma yoktu.
Resim
Kullanıcı avatarı
gurkooo
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: gökhan
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 6
Rep Puani: 50
gurkooo rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 09 Şub 2012, 19:19

işte son olaylar, olayın peşini bırakmamamdan dolayı, HongKong ofisi beni almanya ofisine yönlendirdi. Almanya ofisi benle iletişim kurarak, durumu açıklayan bir mail attılar ve sonuna da aşağıdaki modellerden herhangi birini alabileceğimi belirttiler, model listesini aşağıya koyuyorum, fakat bu modeller arasında istediğim bir model olmadığı için, bunu kabul etmediğimi söyledim, gonderdikleri modeller büyük ihtimalle ellerinde fazla stok kalan ürünler, bende almanya stoklarında olan ve almayı istediğim modeli talep ettim fakat bunun olamayacağını soylediler ve listeden bir model seçmek zorunda olduğumu söylediler, ama bu iş artık çok canımı sıktığı için ya hep ya hiç mantıgıyla ya benım ıstedıgım modelı verırler ya da hiçbişey alamam dedim ve hem almanyaya hemde hongkongdaki headquartera ağdalı birer cevap yazdım, bakalım ne olacak en sonunda göreceğiz.

73111 FORD MUSTANG GT COUPE 2007 CALIFORNIA SPECIAL (PERFORMANCE WHITE)(LIMITED EDITION OF 3,000 PCS WORLDWIDE)
73116 FORD MUSTANG GT COUPE 2007 (APPEARANCE PACKAGE OPTION)(TUNGSTEN GREY METALLIC) (LIMITED EDITION OF 3,000 PCS WORLDWIDE)
73031 FORD SHELBY COBRA CONCEPT CAR 2004 (TUNGSTEN SILVER WITH GREY STRIPE) (LIMITED EDITION 6000PCS WORLDWIDE)
73631 JAGUAR XK 2006 COUPE (LIQUID SILVER)
73632 JAGUAR XK 2006 COUPE (MIDNIGHT/BLACK)
73633 JAGUAR XKR COUPE (LIQUID SILVER)
74511 LAMBORGHINI MURCIELAGO 2001 (METALLIC YELLOW)
74512 LAMBORGHINI MURCIELAGO 2001 (METALLIC ORANGE)
74513 LAMBORGHINI MURCIELAGO 2001 (METALLIC BLACK)
74621 LAMBORGHINI MURCIELAGO LP640 (GIALLO ORION/YELLOW) 2006
74622 LAMBORGHINI MURCIELAGO LP640 (ARANCIO ATLAS/ORANGE) 2006
74623 LAMBORGHINI MURCIELAGO LP640 (NERO ALDEBARAN/BLACK) 2006
74624 LAMBORGHINI MURCIELAGO LP640 (VERDE ITHACA/GREEN)
74571 LAMBORGHINI GALLARDO (METALLIC YELLOW)
74574 LAMBORGHINI GALLARDO (METALLIC SILVER)
74581 LAMBORGHINI GALLARDO SUPERLEGGERA (BOREALIS/METALLIC ORANGE)
74587 LAMBORGHINI GALLARDO LP560-4 (MONOCERUS/METALLIC WHITE) 2008 (with optional cordelia wheels)
74687 LAMBORGHINI GALLARDO LP560-4 SUPER TROFEO (YELLOW) 2009
74689 LAMBORGHINI GALLARDO LP560-4 SUPER TROFEO (WHITE/BLANCPAIN) 2009 #2
74631 LAMBORGHINI GALLARDO LP550-2 VALENTINO BALBONI (NERO NOCTIS/BLACK) 2009
74632 LAMBORGHINI GALLARDO LP550-2 VALENTINO BALBONI (GIALLO MIDAS/YELLOW) 2009
74633 LAMBORGHINI GALLARDO LP550-2 VALENTINO BALBONI (ARANCIO BOREALIS/ORANGE) 2009
74634 LAMBORGHINI GALLARDO LP550-2 VALENTINO BALBONI (GRIGIO TELESTO/GREY) 2009
74635 LAMBORGHINI GALLARDO LP550-2 VALENTINO BALBONI (BIANCO MONOCERUS/WHITE) 2009
75976 MAZDA MX-5 ROADSTER RETRACTABLE ROOF 2006 (JAPANESE VERSION) (STORMY BLUE) RHD

End of February we can also offer you item 72911 FORD MUSTANG GT 2010 (STERLING GREY METALLIC)
Resim

mesaj için baris41 teşekkür aldı- 6:
Emre E., Eran, MAKOSHARK, REVOLUTION, sherpa, sui_cast
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

baris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yok

İletiYazar: Eran » 09 Şub 2012, 19:30

gurkooo yazdı:Geçen gün çok sevdiğim bir Arkadaşıma uğradım.Onun diecast modelleri olduğunu bilmiyordum.Duvara monteli raflarda sergiliyordu.Ayda 1 küvete su doldurup temizlediğini anlattı.Nedendir bilemem araçların boyalarında çatlama,kabarma yoktu.

Kendi de girsin yanında, bi de portakal suyu alsın sek modeller olmaz .. :smile:

Zamanında AA üretim kırmızı bir E30'u vatandaşımızın yanlış hatırlamıyorsam köpüklü su dolu bir bidona sokup çıkarttığını, ve bunu da büyük bir marifetmiş gibi belli başlı ortamlarda paylaştığını görmüştüm .. O yüzden pek de şaşırmadım senin bu dediğine :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

Re: AA fabrika çıkışı modelde boya çatlaması, SYF:4 OKUYUNUZ

İletiYazar: Eran » 09 Şub 2012, 19:36

Bana göre de ellerinde kalan modellerden bir kaçı bunlar .. Yapılan iş gerçekten güneşi balçıkla sıvamaya benziyor ..

Tamam belki mağduriyeti gideriyor veyahut gidermeye çalışıyor olabilir, ama bu elde kalmış modellerden birini iteleyelim sussun gitsin başımızdan der gibi olmuş ..

Umarım çabaların sonuç verir ..
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: Freak » 09 Şub 2012, 20:25

Barış abi biraz daha bastırırsan bence sonuca ulaşıcaksın.Autoart kolay kolay model yollamaz çünkü.
Resim
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 09 Şub 2012, 21:12

Girişimlerin elbette hobi adına ve kişilere örnek olacak nitelikte Barış kardeşim. :handshake:

Yalnız, konu mesajına başlarken, "Dün akşam iki yıl önce aldığım modeli kutusundan çıkarttım." demişsin.

Buradan anlaşıldığı kadarı ile ve bu modeli 2 yıldır kutusunda saklıyordun anlamına gelir.

Kutulara nem gidericileri koymalarına rağmen ve onlar da, kimsenin bir modeli 2 yıl kutusunda saklayacağını düşünmemişlerdir bana göre... :smile:

Yakın zamana kadar bir müzik mağazası işletiyordum ve sipariş verdiğim gitarlar içinde de nem gidericiler çıkıyordu ancak, ithalatçıdan çıkan / satın aldığımız bir gitar en fazla 1-2 ay kutusunda duruyordur ve bu nem gidericilerin de belirli bir zaman için etkisi var.

Firmalar da; ürettikleri bu malların, modellerin / gitarların - sergileneceği / kullanılacağı mantığı ile üretim yaptığını değerlendirecek olursak ve senin 2 yıl kutusunda saklamanı düşünmemiş olabilirler.

Buna rağmen ilgili birimlere yazdığın mesaja geri dönülüyorsa ve Türkiye standartları düşünüldüğünde şanslısın diyebilirim.

En azından cevap vermişler ve teklifte bulunmuşlar..

Müzik mağazası bağlamında ve ülkemiz şartlarında çalıştığım ithalatçı firmalarla yaşadığım durumlara örnek verecek olursam;
1 koli gitar alıyordum ve içlerinden 2 tane sapı atmış gitar çıktığında/gönderdiklerinde ve sıkıntıyı bahsettiğimde sapı atmış bu gitarları/uygun bir dille müşterilere bir şekilde kakalamamı isteyen maillerine veya yedirmeye çalışmam gereken mesajları ile muhatap oluyordum ki; bu hatalı üretim gitarları kendim tamir ederek ve sıfır hale getirerek müşteriye düzgün hizmet vermeye çalışıyordum.

Daha sonra da bu firmalarla çalışmama kararı alıyordum.

Tecrübelerime binayen verdiğim bu bilgiler dahilinde ve bence bir karşılık bulman ve geri dönmeleri bile, ülkemizde göremediğimiz yaklaşımlardır. :y:

Geçenlerde Deniz Çağlıyan' ın AA' ya olan girişimi ile modelinin bozulan yazısını gönderdikleri/girişimi ile aldığı sonuç gibi... :y:

Genelde şükürcü bir toplum oduğumuzu bilirim ve buna çok kızarım kendi kendime...
Bu yüzden; "buna bile şükretmelisin" demiyorum!..

Bu anlamda; yine de araştırmaya ve hakkını aramaya devam et elbette. :handshake:
Ama bir modeli 2 yıl kutusunda saklamanın da detaylarını (garanti kapsamında) araştır derim. En nihayetinde boyadır ve nemli ortamda kapalı kutuda durmaması gereklidir. Nemlendiricilerinde son kullanma tarihleri olduğunu biliyorum ve yine de senin bu girişimlerinden sonra ve belki de Model üreticileri de; bu konu hakkında, model kutusu üzerine "Kutusunda saklamayınız" ibaresini koyarlar.

Nemsiz ve sıkıntı yaşamayacağın modellerini görmek dileklerimle... :smile: :handshake: :bye:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
camorenesi
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 09 Şub 2012, 21:29

Söylediklerinizde oldukça haklısınız, bende tecrübemin tamamını aktarmamışım aslında, dün akşam modelin kapısını autoarta gondermek ıcın soktum, ve sokerken modelın kapısı kırıldı, bu problemı daha once eskı revell modellerınde yasamıstım, kullanılan metal karışımının kalitesizliğinden kaynaklanan bir sorun, bir süre sonra yorulan materyal, kum gibi dağılmaya başlıyor, yani asli sorun sadece boya değil, model metalinin kalitesizliği, tahminimce boyadaki problemde bundan kaynaklı.
Resim

mesaj için baris41 arkadaşımıza teşekkür edenler:
camorenesi
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 10 Şub 2012, 00:27

Barış tabiki sen bilirsin ama bence AA iyi bir teklif yapmış daha öncede yazdığım gibi senin bu modeli kutuda bekletmen bu probleme yolaçmış gözüküyor; bende de bu model çok eskiden beri var ve dışarıda durmasına rağmen birşey olmadı. Ayrıca 2 önceki bir model olması yüzünden AA'dan böyle bir teklif gelmesine ihtimal vermiyordum.
Birde sana yolladıkları liste ellerinde kalan modeller olduğunu hiç sanmıyorum çünkü çoğu yeni model hatta daha Türkiye'ye gelmeyen modeller var.
Sen kabul et diye bunları söylemiyorum ama kendi düşüncemi belirtmek istedim; umarım senin için en iyisi olur Barış.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 12 Şub 2012, 22:29

Arkadaşlar, cuma günü sonuç neticelendi, istediğim bir modeli tarafıma göndericekler, bu modelleri bana sunmalarının nedeni, almanyada bu araçların fıyatlarının dusuk olmasından kaynaklanıyor, AA iyi bir teklif vs. yaptıgını da lütfen düşünmeyin, bizim toplumumuzda geri iade, maldan memnuniyetsizlik vs. gibi kavramlar olmadıgından dolayı boyle dusunuyoruz, bu tür durumlarda suçun kendimizde olduğunu düşündürüyorlar. Aracın kusuru kopuk kutuda saklanılmasından dolayı değildir, sonucta bu araclar cogu zaman depoda ve retailerlarda kalan surede 3-4 veya daha fazla yıl geçirebiliyorlar, anlattıgım gıbı diecast kalitesi o kadar o kotu ki elimde kum gibi dagıldı materyal ve AA bu kusuru biliyor, bu yüzden de bu parçayı mutlaka analiz yapabilmek için istiyor.
Resim

mesaj için baris41 teşekkür aldı- 5:
Alper KARA, ArdaPerk, Emre E., REVOLUTION, srht
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 12 Şub 2012, 22:43

Helal olsun diyorum Barış.. :y: :y: :y:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
baris41
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: GOKHANN » 12 Şub 2012, 23:16

Gerçekten azim ve çabanı tebrik etmek istiyorum.... :drinksb: :y: :y: :y:
Resim

mesaj için GOKHANN arkadaşımıza teşekkür edenler:
baris41
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

ÖncekiSonraki

SORULARINIZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir