Sanayiden 11. çıkaN : 63 İmpala

Yetkili: BuRaK-B

Sanayiden 11. çıkaN : 63 İmpala

İletiYazar: masato » 16 Ekm 2009, 00:53

Baktım son yaptıklarımda reytingler tabanda... Dedim belki bu modifikasyonla az biraz reyting toparlarız... :grin: Hemde Serdar abiyi(bigshark) kıracama, modeli detaylandırırım dedim :tey: ve modeli gece boyu sökerek işleme başladım. Gerçekten sökmekte oldukça zorlandığım bir model oldu. Her yeni model söküşümde farklı bir bağlantı ile karşılaşıyorum. Gerçekten üretici firmaların bir yaptıkları bir yaptıklarına benzemiyor. Neysem konuyu fazla uzatmadan işlemlere geçelim...
Sevgili abim Emre Erbaşar' ın buluşmamızda bana vermiş olduğu dcfix bordo halı kaplaması ile modelin halı kısımlarını yapıcam.
Sonrasında boya detaylarını elbette unutmayacağız...
Motoru zorda olsa söktüm ve motordada kablolama işlemleri itina ile yapılacak...
Koltuklarda biraz renk oynaması olabilir...
Bagajda değişik bir projem var bakalım yapabilirsem farklı bir proje olacak...
Şimdilik tek resim koymakla yetiniyorum çünkü saat 10 dan beri modeli sökmeye uğraştım... Artık gerisi yarın kısmetse...
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

(Serdar abi resim senin için... :grin: )

Son projeler:
Detaylandırma
A8
plakalar
En son masato tarafından, 26 Ekm 2009, 00:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 değişiklik yapıldı.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

Re: Sanayiden 11. çıkacak : 63 İmpala

İletiYazar: bigshark » 16 Ekm 2009, 10:09

Alper ellerine saglik, Impala'nin bitmis haline merakla bekliyorum.. :good2: :bravo: :bravo:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: masato » 16 Ekm 2009, 11:51

bigshark yazdı:Alper ellerine saglik, Impala'nin bitmis haline merakla bekliyorum.. :good2: :bravo: :bravo:

Teşekkürler Serdar abi. Bi hışım başladım bakalım bugün neler olacak...
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 16 Ekm 2009, 20:35

Alper abi merakla bekliyorum sonuçları acaba neler olacak.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 16 Ekm 2009, 20:36

Alper kardeşim, şimdiden kolaylıklar dilerim. Benim de geçen senelerde alıp, üzerinde uğraşmak istediğim bir araçtı kendileri... :nod: İlk el atacağım konu ise koltuk renklerini siyah yapmak olacaktı, bunu senden görmek isterim. Bordo halı uygulamasının da siyah koltuklara çok yakışacağını tahmin ediyorum.
Sonucu bekliyoruz. :bb:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: masato » 17 Ekm 2009, 01:05

Ali SAMANGÜL yazdı:Eline sağlık Alper.Sonucu merakla bekliyorum kolay gelsin.

Teşekkürler Ali abi. Bir el attık bakalım. Neler yapabilecez zamanla ortaya çıkacak sanırm.

Akın AYDIN yazdı:Alper abi merakla bekliyorum sonuçları acaba neler olacak.

Az bekleyip görecez hep beraber Akın'cım... :grin:

Admin yazdı:Alper kardeşim, şimdiden kolaylıklar dilerim. Benim de geçen senelerde alıp, üzerinde uğraşmak istediğim bir araçtı kendileri... :nod: İlk el atacağım konu ise koltuk renklerini siyah yapmak olacaktı, bunu senden görmek isterim. Bordo halı uygulamasının da siyah koltuklara çok yakışacağını tahmin ediyorum.
Sonucu bekliyoruz. :bb:

Teşekkürler Gökhan abi.Tavsiyeni denemeye çalışacapım Gökhan abi ama önce bir halıyı kaplamayı başarmam lazım sanırm :grin: Sonrasıda da bir renk kombinasyonuna bakicez artıkın :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: atesoglu » 17 Ekm 2009, 15:12

Alper kardeşim,
Bende merakla sonucu bekliyorum.Şimdiden kolay gelsin :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: masato » 18 Ekm 2009, 00:07

atesoglu yazdı:Alper kardeşim,
Bende merakla sonucu bekliyorum.Şimdiden kolay gelsin :drinksb:

Teşekkürler Ateş abi. Gelişmeler yavaş ama emin adım ilerlemekte...
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: masato » 19 Ekm 2009, 21:02

Uzun zaman oldu modelle uğraşmayalı haftasonuna gelen modeller genelde böyle aralık oluyo... Biraz yaptıklarımdan bahsedip yeni resimler ekleyim dedim.
Emre abiden almış olduğum kadife görünümlü bordo dcfix ile modelin tabanı ve kapıların etek kısmını kaplamayı düşündüm.

NOT:DC-FIX ile kaplama yapanlar veya yapmak isteyenlere üzücü bir haberim var. Sadece Bauhouse da rastlanan bu ürünler tükenmiş durumdaymış ve ne zaman geleceği belli değilmiş malesef. Direk ithal ürün olduğu için akibeti bilinmiyor. Üreticinin kapanmış olma durumu bile varmış bauhouse çalışanlarının söylediğine göre.

Deneme amaçlı yapmış olduğum uygulama...

İç mekan boyama işlemleri için yeni nesil maskeleme...AĞAÇ TUTKALI=Tamiya maskeleme sıvısı
(Tamiya yı bir daha almayın derim ben.)

Maskeleme yaptıktan sonra yapmış olduğum boyama hiç mi hiç hoşuma gitmedi.O yüzden hepsini silip eskitme yapmaya kara verdim.

Eskitmeyi nası yaptım derseniz kurşun kalemle eski görünmesini istediğim yerleri karaladım. Sonrada üstüne boyayı sürdüm...

Ufak boya detayları
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Re: Sanayiden 11. çıkaN : 63 İmpala

İletiYazar: masato » 22 Ekm 2009, 00:59

Evet bir modifiyenin daha sonuna geldik... Yapımda emeği geçen tüm el aletlerime... Yapım aşamlarında görüntülememde bana yardımlarını esirgemeyen fotoğraf makineme ve değerli zamanlarını ayırarak konuma tıklayan siz değerli forumdaşlarıma teşekkürü bir borç bilir yaptıklarımı fotoğraflarla anlatmak isterim...

Bu modelde istediklerim olmayınca bende bu model diğerlerinden değişik olsun die biraz eskitme çalışmak istedim...
Modelin koltuklarında biraz eskitme yapmaya çalıştım umarım beğenirsiniz...

Motor üzerinde hava girişlerini unutmuşlar bende elimden geldiğince açmaya çalıştım...

Tabii ki artık modellerde bir klasik halini alan ve olmazsa olmazlarda motora kablolama işlemleri...
Birazda boya ekledim ... Birde distirbitör koymamışlar yapmışkene onuda ekleyim dedim...

İç mekanda halı kaplandı.Sponsor Emre abi...Teşekkürler Emre abi...

Ve... son olarak modifiye olayında bir başka adım atayım dedim... Bagaj olayı ...
CD kabından bir parçayı kapak olarak uydurdum ve dcfix in yüzey tutuculuğunu kullanarak bir kapak yaptım :tey:

Bir kapak yapayımda değişik olsun istedim... Benim çok hoşuma gitti doğrusu umarım sizlerde beğenirsiniz...
Yarında bitmiş hallerinin fotoğraflarını ekleyeceğim... Model beni gerçekten baya uğraştırdı... Biraz fazla resimle anlattım umarım sıkılmamışsınızdır... Yaptıklarımı adım adım anlatmak istedimki yapmak isteyen arkadaşlara bilgi mahiyetinde olsun die...

Beğenilerinize...
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Re: Sanayiden 11. çıkaN : 63 İmpala ****BİTTİİİ****

İletiYazar: Emre E. » 22 Ekm 2009, 07:48

Eline sağlık Alper. DC fix baya işe yaramış görünüyor. Umarım bu modeli 1.Kasım'daki buluşmamızda getirirsin de yakından inceleme fırsatı buluruz. Selamlar.
:+1: REP geldi bile. :yuppi:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/24 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 22 Ekm 2009, 09:52

Cok guzel olmus eline saglik, yanliz arabanin toplandiktan sonraki hallerinin detayli resimlerini de isteriz..
Bravo... :good2: :bravo: :bravo: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 22 Ekm 2009, 10:36

Alper ellerine sağlık..
DC-Fix ile ilgili kısa bilgi: Forum Outlet'teki Bauhausta sadece kırmızı ve lacivert renk olanları var.. Yenisinin ne zaman gelecegi beli degil.. ilgilenenlere ufak bir bilgi olsun..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8145
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

Sonraki

DİĞER UYGULAMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir