1957 Chrysler 300 C Restomod - Ertl Authentics

Yetkili: BuRaK-B

1957 Chrysler 300 C Restomod - Ertl Authentics

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 03 Oca 2021, 22:33

Resim

Tüm forum üyelerimize merhaba. Öncelikle tüm üyelerimizin yeni yılını kutlar, 2021'in sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim. Bu paylaşımda eski bir modelim üzerinde değişiklik yaptım ve onu sizlere sunmak istedim. Daha öncede paylaştığım ve açıkladığım için araç bilgilerine bu paylaşımda değinmeyeceğim. İncelemek isteyen üyelerimiz için linki buraya bırakıyorum.

https://diecastr.com/viewtopic.php?f=29&t=25182

Modelin kutusuz olması sebebi ile hep aklımdaydı bu değişiklik ama nasıl yaparım veya neleri değiştiririm diye düşünürken yukarıda paylaştığım fotoğrafa denk gelince tamam dedim. Sade ve şık görünüm kararımı verdim. Yaptığım değişiklikler;

+Modelin tavanını söktüm iki plastik parça şeklide ayarlanmış ve üst bölümü çıkarıp beyaza çevirdim.
+GMP jant setinin montajı biraz zorlasa da lastikler sağa sola, ileri geri aktifler.
+İç taban halısı ve bagaj bölümü kaplaması mevcut değildi ve taban siyah renkti bende beyaz flok kaplayarak bu görüntüden kurtuldum.
+Benim hot rod anlayışım biraz daha güncel restomod tarzında olduğu için modeli biraz indirdim. Bunun için kısa yaylar ve yayların geçtiği parçaları 0.6 mm kısalttım.
+Motor bölümünün de bu değişiklikler sonrası biraz güçlenmesi gerekiyordu o kısma da biraz el attıktan sonra model benim için tamamlanmış oldu.

Umarım sizler de beğenirsiniz. Keyifli incelemeler dilerim.

Sıradaki paylaşım yepyeni temadan :smile:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3130
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1957 Chrysler 300 C Restomod - Ertl Authentics

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 04 Oca 2021, 05:55

Çok kaliteli iş çıkarmışsın yine.. Tebrik ediyorum fotoğraflar için de..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2834
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 04 Oca 2021, 11:52

Bu modeli ilk defa görüyorum diyebilirim Musa. O da restore edilmiş olarak görmüş oldum. Yaptıklarını görmeyeli uzun zaman olmuştu eline sağlık ve güle güle sergilensin. :sapka: :+1: :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 104
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 124
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 05 Oca 2021, 00:09

Nefis kareler çıkmış ortaya Musa, eline ve emeğine sağlık :bravo: Halı kaplı iç mekan ve diğer tüm dokunuşlar yerli yerinde, ayrıca yarım açık cam da eklemişsin sanırım kapılara. Bu güzel model daha da güzel bir hal almış, paylaşım için teşekkürler ve keyifli sergilemeler :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 93
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 4535
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 20 Oca 2021, 00:18

Flok kaplama faland a yapmaya başlamışsın Musacım..
Valla çok güzel olmuş..
:y:
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 255
sui_cast1 rep puani yoksui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 10 Şub 2021, 23:55

İnternet zararlıdır diye boşuna demiyorlar. Bak gördüğün bir fotoğraf mevzuyu nerelere getirmiş. :grin:

Eh be Musa.. Bu nasıl bir güzelliğe dönüşmüş. Ne kadar emek harcadığını tahmin edebiliyorum, hele ki o tekerlerde yaşadığın stresi bile gözümün önüne getirdim. :smile:

ama her zaman diyorum senin elinden geliyor bu işler. Tabi kaliteli zevkinle de bütünleşince ortaya böyle emsalsiz nitelikte işler çıkıyor.

Çok, çok beğendim kardeşim. Emeklerine sağlık. Alkışlar buraya !! :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3000
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

MODİFİKASYON / GENEL

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir