Renault Mascott Kurtarıcı porojesi 1/43

Yetkili: BuRaK-B

Renault Mascott Kurtarıcı porojesi 1/43

İletiYazar: diado » 21 Mar 2017, 16:55

Yurt dışından kurtarıcı yapmak için 2 adet alldıgım norev marka mascot kurtarıcıyı kendi imkanlarımla kurtarıcıya dönüştürdüm servis kısmım da kurtarıcı aracım yoktu model üreticilerin de de bu tarz bir model bulamyınca facebookta bir arkadasımdan ilham alıp kendım bu projeyi yapmaya karar verdim model ci Ufuk ve Eren arkadaşların da yardımıyla projeyi başlayıp 4 gunde sonlandırdım

maketi kılb testere ile keserek tavan da dahil macunluyarak ve dekota kartonu ile arka ve ust tarafı kapatarak modelın onune şekil verdim astar attım ve hatalar ortaya cıktı tekrar macunladım elimde airbrusf olmadıfından spreyle boyamak zorunda kaldım buda bıraz detayların bozulmasına sebep oldu ama bunada sukur ıyı ızlemeler

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

mesaj için diado teşekkür aldı- 5:
Emre E., G.HEPARSLAN, Musa Can ÇİL, Serdar Gökhan, tr-tuner
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Dinçer
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 65
diado rep puani yok

Re: Renault Mascott Kurtarıcı porojesi 1/43

İletiYazar: Serdar Gökhan » 21 Mar 2017, 23:18

Ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş. :sapka: Güle güle sergilensin.
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 92
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 146
Rep Puani: 3865
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: diado » 22 Mar 2017, 10:01

Serdar Gökhan yazdı:Ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş. :sapka: Güle güle sergilensin.

çok teşekkür ederim
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Mar 2017, 13:11

Emeğine sağlık Dinçer, başarılı bir çalışma olmuş. :y:
Sadece, yazılar ve şeritler dekal olarak düşünülseydi daha da iyi olurdu gibi geldi bana. :handshake: :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16876
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: diado » 22 Mar 2017, 13:37

G.HEPARSLAN yazdı:Emeğine sağlık Dinçer, başarılı bir çalışma olmuş. :y:
Sadece, yazılar ve şeritler dekal olarak düşünülseydi daha da iyi olurdu gibi geldi bana. :handshake: :f:

tesekkur ederim bu calısma bıraz aceleye gelde ben sabırsız bır ınsamım ılerde airbrush alcam onla bastan bu aracla dıger servistekı aracları komple elden gecırıcem aklımda bu var

dekal olayı nasıl nerede yapılır hiç bilgim yok bu konuda bilgilendirirseniz kesinnlkle dikkate alrım
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Mar 2017, 15:56

diado yazdı:
G.HEPARSLAN yazdı:Emeğine sağlık Dinçer, başarılı bir çalışma olmuş. :y:

tesekkur ederim bu calısma bıraz aceleye gelde ben sabırsız bır ınsamım ılerde airbrush alcam onla bastan bu aracla dıger servistekı aracları komple elden gecırıcem aklımda bu var

dekal olayı nasıl nerede yapılır hiç bilgim yok bu konuda bilgilendirirseniz kesinnlkle dikkate alrım

Rica ederim Dinçer, dekal konusunda ve özetle; kağıt üzerine alacağın çıktıya spray vernik uyguluyorsun ve kuruduktan sonra suda çözdürüyorsun.

Harun ERGENÇ' in bir paylaşımı vardı. Mesajını alıntılıyorum, umarım işine yarar. :arrow:

corelli yazdı:Bildiğim kadarıyla dekal uygulamayı anlatayım. Dekal kâğıdı bir transfer kâğıdıdır. Su ile birlikte kullanılır. En alt tabaka beyaz kağıt olur üstünde de şeffaf bir tabaka olur ki baskı bu tabakaya yapılır. Laser yazıcılarla baskı yapılmalıdır. İnkjet baskı yapılabilen kağıtlarda var ama ısıya dayanıklı değil zamanla buruşma vs. yapabilir. Baskıyı yaptıktan sonra üzerine kullanılan boyanın suda çözülmesini engelleyen spreyler var onlar kullanılabilir. Bu malzeme bildiğiniz vernik aslında. Boya malzemeleri satan yerlerden orta kalitede alacağınız bir vernik işinizi görür. Ressamların resimlerinde kullandığı bir malzemedir. Fiksaj için kullanılır. Vernikten sonra 3-4 saat beklemekte fayda var. Bence dekal çıkartma yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus beyaz renktir. Laser yazıcılar ve inkjet yazıcılar beyaz mürekkep kullanmazlar. Baskı sırasında kağıdın beyazını kullanırlar. Bunu yapabilen laser yazıcı markası 1-2'yi geçmez. Çok zor bulunur. Maketlerin içinden çıkan veya model arabalarımız üzerindeki dekaller matbaa makinaları ile basılmaktadır. Seri üretimdir. Uygulamaya gelince; İstediğiniz büyüklükte basacağınız deseni etrafından keserek ayırırsınız. Bir kabın içine hazırlamış olduğunuz ılık suya yatırırsınız ve iyice ıslanmasını sağlarsınız ama suyun içinde bırakmayın yoksa şeffaf tabaka kâğıttan ayrılır ve transfer olayınız çok sıkıntılı olur. Sudan çıkarttığınız baskıyı uygulayacağınız yerin üstüne koyarsınız. (Ben önceden bir fırça ile o bölgeyide biraz nemlendiriyorum.) Kâğıdı altından çekersiniz. Bu arada kayma olabilir tabiiki ama kulak pamukçuğu ile dekale dokunmadan olması gereken yere çekersiniz. Bir kâğıt havlu veya mendil ile fazla suyu etrafından emdirirsiniz. Kurumasını beklersiniz. Ben 1 gün bekliyorum ve üzerine cila uyguluyorum. Bu sayede daha sonra modeli silerken dekalide söküp almazsınız. Gelelim aslında ilk anlatmam geren dekale basmak için hazırlayacağınız imajlara. Bunun için tabiki bir uygulama programı kullanmanız gerekiyor. Tercihen vektörel bir program olması daha iyi olur ama pixel esaslı bir programda kullanılabilir. Eğer bu tip bir programlardan birine sahip değil veya hakim değilseniz ve öğrenmeye vaktiniz yok ise yapabileceğiniz en iyi şey yardım almaktır. İnternette uygulamak istediğiniz imajı bulur indirir ve bir baskı merkezi vs. gibi bir yerde (özellikle bardak üzerine baskı yapabilen yerlerde bu malzeme kullanılıyor) yardım isteyip ne büyüklükte istediğinizi söyleyerekten bastırabilirsiniz. Unuttuğum bir şey varmı bilmiyorum ama başka bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım. :drinksb:

:handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16876
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 25 Mar 2017, 22:46

Gayet guzel bir calisma olmus, eline ve emegine saglik; paylasim icin tesekkurler :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4335
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: diado » 25 Nis 2017, 11:01

Erdem yazdı:Gayet guzel bir calisma olmus, eline ve emegine saglik; paylasim icin tesekkurler :good2:

ben teşekkür ederim sagolun
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 25 Nis 2017, 17:41

Güzel çalışma ellerinize sağlık.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2060
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: diado » 02 May 2017, 10:02

Alper GÖÇENER yazdı:Güzel çalışma ellerinize sağlık.

teşekkür ederim
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 05 May 2017, 17:20

Güzel çalışma olmuş. En güzel günlerde sergilensin...
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: diado » 09 May 2017, 13:17

E.Uca yazdı:Güzel çalışma olmuş. En güzel günlerde sergilensin...

teşekkür ederim Erman sagolasın
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 09 May 2017, 22:36

Dİnçer Bey öncelikle elinize sağlık, olmayan modelleri yapmamız kadar güzel bir duygu yoktur bilirim.
Açıklama da dediğiniz kısımlara katılıyorum. İnce uçlu Molotow marka sprey kullanıp uzaktan boya atarsanız bu problemi minimuma indirirsiniz. Ayrıca normal boya bantları boyayı emdikleri için kenarlarda iz oluyor bunun içinde Tamiya 5 mm boya bantları uygun. Boyutuna siz karar verirsiniz ben 5 mm kullanıyorum diye yazdım.
Genel olarak havasını sevdim modelin. Tekrar elinize sağlık, keyifle sergilensin :good2:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2880
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Sonraki

MODİFİKASYON / GENEL

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir