Dünyanın En Pahalı 1:18 Modeli

Üreticilerin Piyasaya Sunduğu Modeller Hakkında Yenilik Ve Gelişmeleri Bu Başlık Altından Takip Ediniz.

Yetkili: sui_cast

Dünyanın En Pahalı 1:18 Modeli

İletiYazar: BuRaK-B » 19 Haz 2010, 11:31

İtalyan otomobil üreticisi Bugatti Veyron, ederi yaklaşık 3 milyon dolar olan, dünyanın en pahalı model arabasını üretti. Bugatti Veyron Diamond adı verilen model otomobilin üretiminde 24 karat altın, platin ve elmas kullanıldı. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Telegraf, bu parayla aralarında ABD’nin popüler yarışması American Idol’daki agresif yorumlarıyla tanınan jürisi Simon Cowell’in arabasının da dahil olduğu iki gerçek otomobilin satın alınabileceğine dikkat çekti. Oldukça sınırlı sayıda, sadece üç tane üretilen model araba, Liverpool’da yaşayan tasarımcı Stuart Hughes ve İsviçre’nin lüks model otomobil üreticisi Robert Gulpen tarafından tasarlandı. Normal modelin 18 kat daha küçüğü olan otomobilin açılan kapılar, motor kapağı ve vitesi olduğu belirtildi. Motor kapağının altında ise 16 silindirli W model motor yer alıyor. Bu motor normal bir aracın saatte 400 km hıza çıkmasını sağlıyor. Bu otomobilin gerçek modeline, 1933 ile 1953 yılları arasında yaşayan ve spor otomobillerin dayanıklılığını test eden Le Mans yarışlarında, kullandığı Bugatti’lerle efsaneleşen Pierre Veyron’un adı verildi.

İşte 1:18 Bugatti Veyron Diamond,
Sanırım Autoart ve bence yorumsuz :x:

Resim

Resim

Resim

Satış Sitesi:
http://stuarthughes.com/newdawn/product_info.php?products_id=90
En son BuRaK-B tarafından, 19 Haz 2010, 18:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Detaylar ve görseller eklendi.

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: Dünyanın En Pahalı 1:18 Modeli

İletiYazar: Bora TURAN » 19 Haz 2010, 12:23

Dış mekan çekimlerini merak ediyorum Burak. :lol:

Enteresan bir çalışma olmuş doğrusu. Sanırım bundan 1 sene sonra Nezih kitabevi 14,90 TL'ye satar. :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 19 Haz 2010, 18:01

Bora TURAN yazdı:Dış mekan çekimlerini merak ediyorum Burak. :lol:
Enteresan bir çalışma olmuş doğrusu. Sanırım bundan 1 sene sonra Nezih kitabevi 14,90 TL'ye satar. :grin:
Bora bırak dış mekan çekimini, bunu alan kişi banka kasasından bile dışarı çıkartmaz :lol:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: static_x07 » 19 Haz 2010, 18:48

Abi almak imkansız birşey ama olsaydı dediğin gibi çelik kasanın içinden çıkarmazdım heralde. :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
static_x07
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ali NURDOGAN
1/18 Model Sayısı: 25
1/24 Model Sayısı: 9
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 8
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 830
static_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yok

İletiYazar: yasar » 19 Haz 2010, 21:26

bu modele cararama ya vereceğim parayı dahi vermem. tabi eritip satmaya izin varsa iş başka.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: VoldroY » 19 Haz 2010, 22:17

yasar yazdı:bu modele cararama ya vereceğim parayı dahi vermem. tabi eritip satmaya izin varsa iş başka.

Kesinlikle katılıyorum.3.000.000 euro param olsa en son alacağım şey bu model olurdu sanırım...
Resim
Kullanıcı avatarı
VoldroY
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Berkcan
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 105
VoldroY rep puani yok

İletiYazar: Onno » 20 Haz 2010, 01:16

Burak bu altınlı gümüşlü haberler hep senden geliyor :smile: :D burnuma garip kokular da gelior :sport1: hehe

mesaj için Onno arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 20 Haz 2010, 03:29

Burak paylaştığın için teşekkürler; değindiğin gibi, bence de kalıp Aa'ın Veyron'unu yaptırdığı kalıp ve sanırım isimleri yazan tasarımcılar sadece; nerede, ne materyali kullanmanın gerektiği ile meşgul olmuşlar. :devil: Düşünüp paylaşman da bu araç kadar kıymetli; ellerine sağlık... :cup1:

:fiskos: Bu arada, geçen yıl ve bu yıl, abim ve eşinin İtalya ve Romanya'da iş yaptığı, -dost seviyesinde- kişilerden "kıymetlice" modeller hediye olarak gelmişti ve geçen yılkileri, Detolf vitrin ile beraber paylaşmıştım... Umarım B.A.E.'nde de iş yapacak birileri çıkar... :devil: :smile7: :tease1: :shocked3:

Bu modeli satış sitesinde koymayı düşünemiyorum bile; "kargo alıcıya aittir, kutusunda sıfır, İstanbul içi elden teslim" gibi argümanlarla çok komik olurdu... "İstanbul içi çevik kuvvetle teslim edilir, pazarlık yoktur ve takas olarak Aa Models'ın %4 hissesi düşünülebilir ve alan arkadaşa yanında hediye olarak 1/1 doğuş çıkışlı A5 hediye edilecektir" yazmak daha gerçekçi... :smile7: :smile7: :smile7: :smile7: :smile7:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 20 Haz 2010, 05:16

Modelleri,Robert Gülpen isimli tasarımcı ürettiriyor,Alman kıroluğunuda konuşturmuş %100 made in germany diyede belirtmişl :) !

1:24 ve modelleri 9 inc yani 17.5 cm ebatlarında,1:18 ürünleri ise 12 inc yani 25 cm ebatlarında !

Üretimleri arasında,jaguar,ferrari,mercedes 300slr,morgan aero ve daha bir çok model var !
ResimResim
ResimResim
ResimResim
Resim
ResimMorgan aero,gümüş 925 ayar yapmış !
Resim
Resim
Benim yaptığım morgan aero,daha doğrusu henüz tamamlayamadığım !

Bunlarda benim senelerdir farklı modeller üzerinde yaptığım,çalışmalar,bitmemiş altın kaplmanın parlatılmamış haliyledir !

Ali Samangül,bak benimde projelerimi çalmışlar :grin:
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 20 Haz 2010, 13:43

3 milyonum olsa kaçtane Cami yaptırırım kim bilir. Gözümde değersiz birşey bu.
Resim

impossible is nothing.
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kaan
Rep Puani: 220
SUBARU rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 20 Haz 2010, 19:47

[/quote]Erol abim;
Senin zaten bu konularda ne kadar bilgi ve tecrubeye sahip oldugunu verdiğin bilgilerden tahmin ediyordum.Gönderdiğin hediyeler ise tam anlamıyla sen bu işin gerçek ustasıydın dedirtmişti.Telefon görüşmemizde anlatdıgın konular ise perçinleştirdi ustalıgını ama bu proje için şimdi ne diyecem onu bilmiyorum Erol abi'm :lol: Haaa buldum sen bu işin duhayenisin be abim.Eline koluna sağlık.[/quote]
Ali Kardeşim,

Güzel cümlelerin için sağol,sen beğendiysen inan ben dünyanın en mutlu insanı olurum,anılar dünyadaki en değerli hediyelerdir benim için !

Gökhan Kardeşim bana bir hediye yollamış,WosVos o kadar güzelki,odamda Baş ucumda en sevdiğim değer verdiğim modellerimin yanında duruyor,her baktığımda ise tebessüm ederim,bundan güzel birşey yok,para pul maddiyat her zaman kazanılır her zaman olur,ama bir gönülde var olmak işte bunu dünyadaki hiç bir para satın alamaz !

Kandil günü araman ise bana en güzel hediye oldu,iyiki varsınız ve sizleri tanımak benim için büyük şans !

İyiki varsınız iyiki sizleri tanımışım !
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 20 Haz 2010, 23:22

ckt95 yazdı:3 milyonum olsa kaçtane Cami yaptırırım kim bilir. Gözümde değersiz birşey bu.

:arrow: Ben çeşitli illerde kesinlikle okul ve hastane açardım ve özel değil kesinlikle devlet kurumuna ait olurdu :exc:

mesaj için BuRaK-B teşekkür aldı- 2:
Kenan Şavklı, yabaroz
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: yasar » 21 Haz 2010, 01:06

BuRaK-B yazdı:
ckt95 yazdı:3 milyonum olsa kaçtane Cami yaptırırım kim bilir. Gözümde değersiz birşey bu.

:arrow: Ben çeşitli illerde kesinlikle okul ve hastane açardım ve özel değil kesinlikle devlet kurumuna ait olurdu :exc:

burak kutlarım seni.
neden? onuda ben yazayım.
ibadet heryerde yapılabilir. sadece inanan bir yüreğe ihtiyaç duyar.
eğitim ve sağlık ise ancak belli mekan ve ekipmanlarla yapılabilir. bilgi sahibi bir çok insana ihtiyaç vardır.
Resim

mesaj için yasar teşekkür aldı- 3:
BuRaK-B, Kenan Şavklı, yabaroz
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

Sonraki

Diecastr - Haber

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir