TOYOTA GT86 Lansmanı

TOYOTA GT86 Lansmanı

İletiYazar: Eray KIVRAK » 22 Kas 2012, 19:15

Yaklaşık 2 ay önce yapıldı lansman ama yeni aklıma geldi yayınlamak. :lol: Kuzenim Malatya'daki plazanın satış müdürlüğünü yaptığı için modellerin lansmanına benide çağırıyor sağolsun daha öncede çalıştığı plazalarda lansmanlar olduğu zamanlar büyük bir zevkle gidiyordum. Sırada Auris var inşallah onada gidicem. :smile:
Gelelim GT86'ya araç Subaru ile olarak üretildi. Tasarımını çok beğendim ayrıca Subaru motoruda cabası.
Fiyatıda diğer spor araçlara göre uygun ancak performansı nasıl onu test etmek lazım.
Buyrun fotolar;

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim

mesaj için Eray KIVRAK teşekkür aldı- 3:
basketci_ny, jeffwaterss, salihatak
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

Re: TOYOTA GT86 Lansmanı

İletiYazar: jeffwaterss » 22 Kas 2012, 21:55

Eray aracın motoru Toyota ve Subaru ortak üretimi , GT-86'nın adının 86 olmasının bir sebebi strok boyu ve silindir çapının 86mm olması , yani ideal olan oran =) Diğer bir sebebi tabi ki efsanevi AE86 =) Autoshow'da detaylı inceleme fırsatı buldum , gerçekten tam bir spor otomobil üstelik turbo çağında atmosferik motoruna güvenen , kompakt boyutlarda böyle heyecan uyandıran ve tabi arkadan itişli bir spor otomobil uzun süredir üretilmemişti , çok keyifli bir sürüşü olduğu kesin =) Aynı aracın bir de Scion versiyonu mevcut .

mesaj için jeffwaterss arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
jeffwaterss
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ilkem TEKIN
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 281
Rep Puani: 1455
jeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yok

İletiYazar: dogankeles » 22 Kas 2012, 23:00

Egzoz çıkışları da 8.6 cm :smile: :smile:

mesaj için dogankeles arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
dogankeles
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Dogan KELES
1/18 Model Sayısı: 50
1/32 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 221
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 945
dogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yok

İletiYazar: Freak » 23 Kas 2012, 00:18

Ben bir kaç saat kullandım bu bebeği.Keşke manuel'ini kullanabilseydim ama malesef.
Yorumlarım şöyle:
Oturuş pozisyonu çok hoşuma gitti.
Konsol herşey derli toplu,fazlalık yok.Tadında herşey.
Araca dışardan bakınca ufak,içine bindiğinizde önü kestirebiliyorsunuz ama arkası nerde bitiyor bunun diyor insan :),alışmak gerek.
200HP'lik boxer motor malesef yetersiz.Aslında yetebilir ama araba ağır.İçini boşaltınca yaklaşık bi 150-200 kg hafifler gibime geliyor.Kullanırken insan 150-200 beygiri daha olsa fena olmaz diyor.
Eğlenceli,ufak,zevkli bi araç.Kütle ile çok güzel kayıyor.Gazla uzun virajlarda yanlama düşünüldüğü gibi olmuyor.200HP'cik boxer motor yetersiz kalıyor.
Genel olarak başarılı.Sanırım bi 15 tl harcanırsa dahada zevkli hale gelebilir.
Alırmıyım,almam.Hakkı 70-75 bin tl.Belki 80-82 bin tl eder.Bu fiyatlarda olsa alınır,yanınada bir tane ae86 yapılıp koyuldumu bu iş tamam olur..
Resim

mesaj için Freak arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 23 Kas 2012, 02:44

Paylaşım için teşekkürler Eray :good2:

Toyota GT86 = Subaru BRZ :wink1:

Böyle bir marka evliliğine gerek yoktu bence. Bu segment aynı üretimi farklı iki marka altında kaldırabilecek bir segment değil çünkü, heleki bu markalar tanınmış üstün Japon otomobilleri olunca. Keza bu aracın tüm tasarımı ve geliştirmesini Subaru yaptı, tüm Concept tanıtımlarından testlerine kadar kendisi üstlendi ve BRZ ile kendi adına üretip satışa sundu. Ancak nedense ön plana çıkan sadece Toyota oldu. Toyota'nın bu taşeron üretimleri diğer segmentlerde de devam etmekte, eğerki bu durum çoğalırsa içten içe marka imajında sarsılma yaşanabilir.

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: basketci_ny » 23 Kas 2012, 04:13

Paylaşım için teşekkürler kardeşim :f:

2-3 hafta önce Zonguldak'a gelmişti inceldim bindim baktım bir türlü ısınamadım lfa'in 1/2si gibi ne kadar doğru bulursunuz yorumumu bilmem ama :smile:

Arabanın içi çok sade çok güzel olmuş buradaki manuel vitesliydi vites tapuzu ve geçişi çok başarılı gibiydi sürmedim ama içinden gözlemlerim.

Toyota bence eski modellerijne makyaj yerine ya da böyle ortaklı üretim yerine iyi bir çizimle corolla'yı canlandırmalı ya da iyi bir başka segmentte üretimle bizlerin karşısına çıkmalı. Fiyat olarak uygun ama kim alır bilinmez :drinksb: (1/18 aa üretse alırım ama :smile: )
....Alman - Japon - Fransız - İtalyan....

mesaj için basketci_ny arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
basketci_ny
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Nurettin YÜKSEL
1/18 Model Sayısı: 70
Toplam Model Sayısı: 70
Rep Puani: 1505
basketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yok

SİZİN ÇEKTİKLERİNİZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir