1:18 K.Esat Otoparkı... by Masato İnşaat **Geçici Kabul**

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

Re: MasaTo İnşaat Gururla sunar... 1:18 K.Esat Otoparkı...

İletiYazar: masato » 05 Oca 2010, 02:05

Nerede kalmıştık... Uzun zaman istediğim renklerde bulamadığım dc-fix ler yüzünde uzunca bir ara verdiğim (yaklaşık olarak 3.5 ay olmuş) dioramama geri dönüş yapabildim sonunda... Gerçek şu ki uzun zaman ara verince kazanılan el becerisi biraz körliyor. Gerek modellere detay eklerken gerek diorama yaparken bunu fark ettim... Vesselam ilk denememde önce ara demirleri koyup onları tabana kapladığım dc-fixin içine gömmek istedim ama sonuç bir hüsran oldu... Dün yaptığım bu denemeden sonra bugün eve gelince içime sinmeyen tabanı yeniden yapmaya karar verdim... Ve şimdilik sizleri kabası biten otoparkımın yapım aşaması fotolarıyla baş başa bırakıyorum... Lafıda biraz fazla uzattım sanırm kusura bakmayın artık...

İlk olarak barları yerleştirdim...

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

ve hüsran ile biten sonucu...

Sonrasında yılmadan yenilediğim taban betonu...

Bir deneme...

veee kaba halde bitmiş hali...

Şimdilik beğenilerinize....

İleryen günlerde eklemek istediklerim...
1. Sütunlar.
2. Uyarı levhaları
3. Havalandırma
4. Işıklandırma
5. Aklıma gelebilecek veya önerilerden çıkacak güzel fikirler... :sapka:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Onno » 05 Oca 2010, 02:08

Çok güzel olacağa benziyor, kolay gelsin bu arada back to the future II dikkatimi çekmedi değil :) :krm:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 05 Oca 2010, 02:10

Çok güzel gidiyor Alper kardeşim.Sabrından dolayı kutlarım.Ellerine emeğine sağlık :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: masato » 05 Oca 2010, 02:19

Onno yazdı:Çok güzel olacağa benziyor, kolay gelsin bu arada back to the future II dikkatimi çekmedi değil :) :krm:

Teşekkürler Onur. Elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum işte. Gözden kaçmayan güzellik 1. flimden ama olsun... Kısmet olursa serisini tamamlamak istiyorum zaten... :tey:

atesoglu yazdı:Çok güzel gidiyor Alper kardeşim.Sabrından dolayı kutlarım.Ellerine emeğine sağlık :drinksb:

Teşekkürler Ateş abi. Sabır erdemdir dediler abi küçüken bize bizde büyüklerimizin sözü doğrudur dedik uyduk... Sabrettik o kadar kısmetse ereceğiz muradımıza... :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 05 Oca 2010, 05:39

Alper, ben de zamana yayarak ilerliyorum. :smile5: Yavaş oluyor ama kendimde model yapım işleriyle uğaşacak pozitif enerjiyi hissettiğimde ancak bu işlere koyuluyorum. Sonucu bu şekilde daha başarılı oluyor malum. Seni uğraştırsa da, sonuç itibarı ile yapımını devam ettirdiğin işinde muvaffak olman sevindirici; sonuç da harijka görünüyor. Devamını merakla bekliyorum... :ok1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 05 Oca 2010, 06:00

Alper duvardaki iki rengin ekyerine sarı ince şerit çekmeni öneririm.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 05 Oca 2010, 11:36

Çok iyi gidiyor Alper. Sonlanmış halini iyice merak etmeye başladım... :yol:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Onno » 05 Oca 2010, 12:01

masato yazdı:
Onno yazdı:Çok güzel olacağa benziyor, kolay gelsin bu arada back to the future II dikkatimi çekmedi değil :) :krm:

Teşekkürler Onur. Elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum işte. Gözden kaçmayan güzellik 1. flimden ama olsun... Kısmet olursa serisini tamamlamak istiyorum zaten... :tey:
:

:grin: hehe uzun zama oldu karıştırdım demekki.
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: masato » 05 Oca 2010, 12:59

gearbox yazdı:Alper, ben de zamana yayarak ilerliyorum. :smile5: Yavaş oluyor ama kendimde model yapım işleriyle uğaşacak pozitif enerjiyi hissettiğimde ancak bu işlere koyuluyorum. Sonucu bu şekilde daha başarılı oluyor malum. Seni uğraştırsa da, sonuç itibarı ile yapımını devam ettirdiğin işinde muvaffak olman sevindirici; sonuç da harijka görünüyor. Devamını merakla bekliyorum... :ok1:

Teşekkürler Kenan... Yavaş ve emin adımlarla ilerleme kaydediyoruz :yuppi: İlerleyen zaman içerisinde düzgün birşeyler çıkar inşallah ...

BuRaK-B yazdı:Alper duvardaki iki rengin ekyerine sarı ince şerit çekmeni öneririm.

Önerin için teşekkürler Burak. Oda aklımda zaten... İlk otopark denememde de uygulamıştım. Sonrasında sanayi sitesi oldu gerçi ama... Gene oradaki gibi birşeyler yapacağım... Birde biraz kirlenmesi lazım sanırm biraz ekzos kirlenmeside yapayım diorum... :tey: Bu arada MUSTANH LİSTENİ bir an önce yayınlaman dileği ile...

Emre ERBASAR yazdı:Çok iyi gidiyor Alper. Sonlanmış halini iyice merak etmeye başladım... :yol:

Teşekkürler Emre abi... Zamanla oluşmakta abi işte bakalım... Bu arada senin suvlarada lazım gerekebilir zaman içinde bir kapalı otopark abi... Gerçi senin hızına otopark dayanmaz ama... :tey:

Onno yazdı::grin: hehe uzun zama oldu karıştırdım demekki.

Hala hatırlamakda güzel... :tey: Zaten 1 ile 2 arasında pek de fark yok... 2 de ekstra olarak arkada çöp öğütücü var görüntü olarak... Tabii birde tekerler alta doğru dönüyor... :tey:
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Akın AYDIN » 06 Oca 2010, 00:56

Güzel oluyo Alper abi kolay gelsin
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: Eran » 06 Oca 2010, 01:01

Merakla izliyoruz abi, şimdiye kadar gelinen nokta gayet başarılı duruyor.. Kolay gelsin :smile: :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: masato » 06 Oca 2010, 01:38

Akın AYDIN yazdı:Güzel oluyo Alper abi kolay gelsin

Teşekkür Akın'cım.

Eran yazdı:Merakla izliyoruz abi, şimdiye kadar gelinen nokta gayet başarılı duruyor.. Kolay gelsin :smile: :sapka:

Teşekkürler Erhan'cım.Bundan sonrasıda başarılı olur umarım...
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 06 Oca 2010, 07:23

Gayet güzel bir çalışma yapıyorsunuz.Sonunu bekliyorum görmek için.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

ÖncekiSonraki

Diorama Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir