Renault Showroom - Servis - 2. El ve Klasik Diaramam

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

Renault Showroom - Servis - 2. El ve Klasik Diaramam

İletiYazar: diado » 01 Kas 2016, 11:49

Merhabalar cok uzum aralardan sonra bir ara çek birak aracc biriktiriyordum şimdi ise birazdaha kapsamlı bir çalışma ile aranızdayım

İsmim Dinçer kocaaeli gebzede yasıyorum yas 36

Konu olarak kullandıgım aracın markasını sectim görseli hosuma gittigi için 2 aylık bir donem oluyor baslıyalı ama baya iyol aldıgımı dusunuyorum

forma uye olamadıgımdan paylasım baya gec basladı

konum olarak ilk olarak showroom servis ve 2. el en sonda renault clasic toplamaya basadım

Not sergiliyemedigim mdeller eşimin haberi olmadıgından showrooma katamadıgım zamanla yerını alıcaklar hepsı elımde mevcut )

Bikaç foto atayım vaktim oldukca yukleme yaparım

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Yan kısımda 2. el ve alta servis yeri yaptım burda en kosede uste arac cıkarmaya yarıyan lıft tasarladım
bunun harıcınde sagdan soldan buldugum minik malzemeleri serise koydum

renault yardım aracı bulamadıgımdan onun yerıne elimdeki kango ve trafigi boyuyup etiketleyerek asistan aracı yapmaya calıstım suan servis için bır kurtarıcı arıyorum master yada mascott olabılır kamyonet bulsam yeter onu kurtaaıcıya cevırırdım fakat bulamadım daha

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

birde servisin ust katında 2. el kısmı olacak buraya sevdıgım beyendıgım arcları alıp koymayı planlıyorum suan bıkac arac var ılerde bunlarda degısebılır tabıkı

Resim

Resim

Resim

Resim

en son ksıımda clasık renoları barındırıyor oda 2 kat alt kas munubus fılan olcak ust katta taksıler model geldıkce dekorda degısıklık olabılır

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

elimdekı modellerın fotograflarını baska bır konu baslıgı altında paylasıcagım yıne bu konu baslıgı altında tesekkurler

arkadaşla etiketleme işlemi için folyo baskı yaptırdık dun aksam kurumadıgı ıcın pek baslayamadım kıssmetse bu aksam baslıyacagım

showrrom ıcın 80mm x 40 mm küçük tablolar hazırlaık bunları yapıskanlı eva kagıda apıstırıp kestım duvarllara koymak ıcın

Resim

ortaya da kocaman reno farları ve sımgesını gosteren bır pano tamboy olarak

Resim

normalde giriş katında renault cafe oluyor ama yer olmadıgından dolayı ben ust kata aldım orda cafe tv de renault kango reklamlarında oynayan simpsons aailesi var bikaçtane daha tv hazırlattım ve sürgülü kapı bunları showrooma koyup koymmamak konusunda kararsız kaldım

Resim

Resim

Resim

şimdilik bukadar (10/11/2016)

bugun yaptıgım son degişikl,kler ve bi kaç görsel paylaşmak istedim arkadaslar (23/11/2016)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

09.03.2017 yeni guncellemeler ve son fotolar

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son diado tarafından, 09 Mar 2017, 10:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 11 değişiklik yapıldı.

mesaj için diado teşekkür aldı- 3:
E.Uca, G.HEPARSLAN, Serdar Gökhan
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Dinçer
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 65
diado rep puani yok

Re: Renault Showroom - Servis - 2. El ve Klasik Diaramam

İletiYazar: Erdem » 01 Kas 2016, 12:30

Güzel bir çalışma ama öncelikle kendinizi tanıtan (isim, yaş, vb. bilgiler) bir mesaj da yazarsanız iletişim ve hitap anlamında daha kolay olur.

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
Alper GÖÇENER, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 01 Kas 2016, 13:42

Emek harcanmış bir çalışma fakat;

:arrow: Üyelerimiz & Tanışma kategorimizden, öncelikle kendinizi tanıtarak ilgilendiğiniz tema/ölçek veya tecrübelerinizi paylaşıp hitap olarak da gerekli güncellemeleri yaparsanız daha iyi olacaktır.

Aramıza hoş geldiniz.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2080
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: diado » 01 Kas 2016, 13:46

öncelikler tesekkur ederım gereklı acıklamaları yapıcagım vakıt bldukca ilk önce su resımlerı nasıl kucultuyorum bırınız yardım etsenız daha kolay cozebılırım tesekkurler

mesaj için diado arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 01 Kas 2016, 14:01

Dİnçer Bey, fotoğraf yüklerken kullandığınız internet sitesinden fotoğraf boyutunu yapılandırdıktan sonra,

[img]....................................[/img] noktalı yerlere fotoğrafın direk linkin yapıştırırsanız sorun hallolacaktır.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2080
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 02 Kas 2016, 21:57

Harika bir çalışma olmuş Dinçer. Ellerine sağlık. :y:
Özellikle servis bölümü çok hoşuma gitti. 2.el ve klasiklerin katları biraz daha detaylandırılabilir gibi sanki.
Bu tür işler gerçekten de baya bir zaman alıyor ve sabır istiyor. :sapka:
Yapım aşamaları sırasında çektiğin fotoğraflar varsa paylaşmanı dilerim. :handshake:

:arrow: Renault Plaza çalışmamı bilirsin mutlaka.
:arrow: RENAULT PLAZA YAPIM AŞAMALARI

Gelişmeleri merakla beklemekteyim. :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: diado » 02 Kas 2016, 22:26

Detaylandirma konusunda fikirlerinizi alabilirim foto var bikactabe eklerim sadece showroomun ust kat isiklandirmasi icin 11 saat harcadim vunku lehim yapmayi beceremiyorum zar zor hallettim camlari hazir bikac arac gelebioir diye takmadim daha gelistirdikce paylasirim

G.HEPARSLAN
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 03 Kas 2016, 21:46

Sergileme şekliniz çok güzel. Baya uğraşılmış, üzerinde emek var. Keyifle sergilensin :good2:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2905
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: diado » 04 Kas 2016, 08:45

Musa Can ÇİL yazdı:Sergileme şekliniz çok güzel. Baya uğraşılmış, üzerinde emek var. Keyifle sergilensin :good2:

teşekkur ederım vakit çalan bır uras ama aksam gıdıp ızlemesı baska bır zevklı yada sabah yanından geceren bakmak
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: diado » 10 Kas 2016, 08:38

bikaç degişiklik konuya ekledim butunluk bozulmasın dıyerek tarıjh atıp ilk konuda yazmayı planlıyorum etıketleme calısmalarına basladım

Erdem
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

diado rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 11 Kas 2016, 21:46

diado yazdı:Detaylandirma konusunda fikirlerinizi alabilirim foto var bikactabe eklerim sadece showroomun ust kat isiklandirmasi icin 11 saat harcadim vunku lehim yapmayi beceremiyorum zar zor hallettim camlari hazir bikac arac gelebioir diye takmadim daha gelistirdikce paylasirim

Harcadığın emeği takdirle karşılıyorum Dinçer. Plaza çalışmam 20 gün sürmüştü ve detay konularında/fikir edinmen açısından, çalışma linklerini önceki mesajımda vermiştim. :handshake:
10.11.2016 güncellemesi gayet güzel olmuş. :y:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Koray KARATAŞ » 11 Kas 2016, 22:23

tebrik ederim çok güzel çalışma olmuş.. Benim servise de beklerim :P :lol: :bayrak:
Resim
Kullanıcı avatarı
Koray KARATAŞ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Koray Karatas
1/18 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 70
Toplam Model Sayısı: 77
Rep Puani: 180
Koray KARATAŞ rep puani yok

İletiYazar: diado » 22 Kas 2016, 16:33

G.HEPARSLAN yazdı:
diado yazdı:Detaylandirma konusunda fikirlerinizi alabilirim foto var bikactabe eklerim sadece showroomun ust kat isiklandirmasi icin 11 saat harcadim vunku lehim yapmayi beceremiyorum zar zor hallettim camlari hazir bikac arac gelebioir diye takmadim daha gelistirdikce paylasirim

Harcadığın emeği takdirle karşılıyorum Dinçer. Plaza çalışmam 20 gün sürmüştü ve detay konularında/fikir edinmen açısından, çalışma linklerini önceki mesajımda vermiştim. :handshake:
10.11.2016 güncellemesi gayet güzel olmuş. :y:

son guncellemeden sonra pek nişey ekleyemedım 50 tane 1/43 insan figürü almıstım aliexpresten onlarda mınıcık geldı sınır oldum galıba 1/87 gelenler

yenı model almaya devam edıyorum buldukca yıne alı expresten koltuk aldım onları beklıyorum en son olarak ta komple ısıklandırmaları elden gecırdım kumandalı devre taktım basıt bısey ac kapa ve ısık azaly ve ac seklınde

aklıma gelmişken bıde klasık kısmın masa banko vs lere dolap kıtaplık ekledım aksam ceker yarın fotograf paylasırım

begendıgınıze sevındım
diado
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ