VESPA ile mola; "BOOKSTORE & CAFÉ"

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

Re: VESPA ile mola; "BOOKSTORE & CAFÉ"

İletiYazar: gokhan derli » 23 Mar 2016, 18:23

Burak bayıldım, ellerine, emeklerine sağlık..
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Countrue » 23 Mar 2016, 18:28

tek kelimeyle harika.. satın aldım desen inanırdım nereden aldın diye sorardım.çok güzel iş çıkarmışsın.çok profesyonel...
Resim

mesaj için Countrue arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Countrue
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Murat Kesen
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 28
1/87 Model Sayısı: 21
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 285
Countrue rep puani yokCountrue rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Mar 2016, 22:41

Kesinlikle muazzam... Camekana dışarıdan bakınca içerideki derinlik hissi çok güzel. Ayrıca buda bir detay ve akıl.. Rögar kapağı ve direkteki aydınlatma detayı da çok güzel. vallahi bende ileride mutlaka gireceğim bu işlere ama çok yol kat etmem gerekli. Bakalım artık.. Ellerine sağlık Burak, çok beğendim. Keyifle sergilensin... :good2: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2795
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 25 Mar 2016, 00:59

Şahana olmuş Burak abi.
Eline koluna sağlık. :+1:
Resim

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Rep Puani: 5800
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Mar 2016, 05:08

Öncelikle zaman ayırıp yorum yapan tüm arkadaşlara sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Beğenilmesine çok sevindim.. :syg:

..alper.. yazdı:Burak ellerine sağlık,harika harika.
3 boyutlu hissini harika vermişsin,dioramalardaki bu çözümleri çok akıllıca ve pratiklikte verilmesine bayılıyorum.
O kadar gerçekçi ki kafenin önünde oturup seninle kahve içerken bu diorama hakkında konuşmak isterdim :lol:

Alper ayrıca teşekkür ederim güzel yorumun için. Ben dioramaya "Kafe" yakıştırması da yapmıştım ama o dioramanın görünmeyen tarafında; arka bahçesinde kalıyor :lol:
İzmit tarafına uzun zamandır yolum düşmüyor ama sen İstanbul'a geliyorsan ayarlayıp görüşelim, içelim kahvelerimizi :wink1: :coffee:

Alper GÖÇENER yazdı:Hayran kalmamak elde değil kardeşim çok güzel çalışma olmuş, gerçekçilik hat safhada ama yapım aşamalarını fotoğrafladıysan eğer benim gibi merak edeneler veya işe koyulmak için fırsat bekleyenler için yararlı olacaktır.

Alper çok teşekkürler. Yapım aşaması için görsellerden oluşan bir video hazırlamıştım, linkini aşağıya ekliyorum :wink1:

REVOLUTION yazdı:Çok güzel ve çok kaliteli! :y:
....Herşey birbirinden güzel olmuş, aslında sorulacak çok soru var ama dışardaki elektirik direği çok hoşuma gitti nasıl yaptın bu küçük ölçeği?
Aslında bunun yapım aşamasını paylaşmanı isterim ama bu direği nasıl yaptığını merakla bekliyorum.
Daha önce neler yaptığını bilen birisi olarak her zaman çıtanı yükseltiyorsun; emeğine sağlık diyorum. :handshake: :nazar: :+1: :nazar:

Teşekkürler Devrim Abi. Elektrik, Lamba direği şöyle oldu; kumaş eczane poşetlerinin el tutma yerleri böyle ahşap olanlarından söküp kullanmıştım :D
Genel yapılış videosunu da hemen aşağıya ekliyorum..

Musa Can ÇİL yazdı:Kesinlikle muazzam... Camekana dışarıdan bakınca içerideki derinlik hissi çok güzel. Ayrıca buda bir detay ve akıl.. Rögar kapağı ve direkteki aydınlatma detayı da çok güzel. vallahi bende ileride mutlaka gireceğim bu işlere ama çok yol kat etmem gerekli. Bakalım artık.. Ellerine sağlık Burak, çok beğendim. Keyifle sergilensin... :good2: :drinksb:

Musa senin yaptığın detaylı modifikasyondan sonra bence çok yol kat etmeden harikalar yaratabilirsin. Benim için önemli olan 'amatörlükten uzak olsun' düşüncesidir, bu doğrultuda çalışmalarımı yaptım. Senden güzel süprizler bekliyorum kardeşim.. :cicek:

:movie: https://www.youtube.com/watch?v=dIKNhCsdYkk

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 27 Mar 2016, 22:19

BuRaK-B yazdı:Musa senin yaptığın detaylı modifikasyondan sonra bence çok yol kat etmeden harikalar yaratabilirsin. Benim için önemli olan 'amatörlükten uzak olsun' düşüncesidir, bu doğrultuda çalışmalarımı yaptım. Senden güzel süprizler bekliyorum kardeşim.. :cicek:

Bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim :smile: Diorama olmasa da yakında bitirmeyi planladığım bir MOPAR modifikasyonu var bakalım çoğu gitti azı kaldı. En kısa sürede bitirip paylaşmayı istiyorum ama bende aynı düşüncedeyim "amatörlükten uzak olsun" diye diye uzadı gitti. Kaç kere zımpara yaptığımı bilmiyorum vallahi. :smile:
Ama değecek, tekrar ince düşüncelerin için teşekkür ederim kardeşim.. :good2: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2795
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 28 Mar 2016, 12:06

BuRaK-B yazdı:[b]
Alper GÖÇENER yazdı:Hayran kalmamak elde değil kardeşim çok güzel çalışma olmuş, gerçekçilik hat safhada ama yapım aşamalarını fotoğrafladıysan eğer benim gibi merak edeneler veya işe koyulmak için fırsat bekleyenler için yararlı olacaktır.

Alper çok teşekkürler. Yapım aşaması için görsellerden oluşan bir video hazırlamıştım, linkini aşağıya ekliyorum :wink1:

Detaylarını bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler, ciddi emek var bunda bakalım darısı bizlere.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 30 Mar 2016, 18:03

Konuyu ilk açtığın ve gördüğüm gün İstanbul' da olasım geldi, bilmem anlatabildim mi?
Çalışmayı değerlendirmeye kalksam a4 yetmeyecek Burak. :)) Gün içinde arayacağım.. :call:
Diğer çalışmalarından belliydi konunun nerelere geleceği..
Yapım aşamaları ile ilgili hazırlıdığın video da mükemmel olmuş.. :y:

Favori fotoğraflarımı ekleyeyim de öncelikle neler hakkında konuşacağım belli olsun..

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

:y: :cicek:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16841
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: resatsirin » 30 Mar 2016, 23:13

Tek kelimeyle harıka olmuş abi

Snaptan izliyordum :friends:
Resim

mesaj için resatsirin arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 31 Mar 2016, 00:50

Müthiş olmuş.. Gerçekten Çok beğendim Burak.. Eline sağlık.. Tebrik ederim..
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8060
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 06 Nis 2016, 20:58

G.HEPARSLAN yazdı:Konuyu ilk açtığın ve gördüğüm gün İstanbul' da olasım geldi, bilmem anlatabildim mi?
Çalışmayı değerlendirmeye kalksam a4 yetmeyecek Burak. :)) Gün içinde arayacağım.. :call:
Diğer çalışmalarından belliydi konunun nerelere geleceği..
Yapım aşamaları ile ilgili hazırlıdığın video da mükemmel olmuş.. :y:

... :y: :cicek:

İlgin ve beğenin için teşekkürler Gökhan Abi, konuyu kaçırmaman iyi olmuş :friends:
Bu sefer iyice elim alıştı gibi, zaman buldukça değişik çalışmalar yaparım diye düşünüyorum.

resatsirin yazdı:Tek kelimeyle harıka olmuş abi
Snaptan izliyordum :friends:

:grin: O görüntüler senin içindi zaten :grin:

sui_cast yazdı:Müthiş olmuş.. Gerçekten Çok beğendim Burak.. Eline sağlık.. Tebrik ederim..

Teşekkür ederim Bahadır :syg:

mesaj için BuRaK-B teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, sui_cast
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Koray KARATAŞ » 29 May 2016, 21:20

çok güzel ve başarılı bir iş olmuş sizi tebrik ederim... :handshake:
Resim

mesaj için Koray KARATAŞ arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Koray KARATAŞ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Koray Karatas
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 70
Toplam Model Sayısı: 77
Rep Puani: 180
Koray KARATAŞ rep puani yok

İletiYazar: Korkut Varol » 31 May 2016, 21:40

Burak, çok beğendim. Gerçekten çok beğendim. Ellerine sağlık...
Benzer bir şey daha yapmak istersen, cephe ile kaldırım birleşimindeki boşlukları gidermeyi ve kapı önüne bir eşik koyma fikrini de düşünebilirsin.

Ben güzel olmuş diye pek yazmam, bir önerim olacaksa yaparım ama buna beğeni yazmadan edemedim. Yukarıda yazdıklarım da küçücük yerde ifade ettiğin o atmosferin sıcaklığını, şirinliğini ve sevecen ortamı hissetmeme engel olmadı zaten... Bravo!

mesaj için Korkut Varol arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Korkut Varol
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Korkut Varol
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 69
1/43 Model Sayısı: 14
1/64 Model sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 166
Rep Puani: 1375
Korkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yok

ÖncekiSonraki

Diorama Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir