RENAULT PLAZA YAPIM AŞAMALARI / 8 YIL SONRA İLK DEFA :)

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

Re: RENAULT PLAZA YAPIM AŞAMALARI / 8 YIL SONRA İLK DEFA :)

İletiYazar: ali çaglar » 19 Şub 2015, 22:22

Abi çok güzel ve çok heyecanlı bir şekilde izledim. Aslında ben ikinci bir diorama yaptınız sandım. Sonra konuyu baştan okudum :lol: Ama bildiğim diorama nün yapım aşaması daha çok heyecan verdi. Sabrına emeğine yüreğine sağlık çok güzel bir sonuç. Dilerim İyi günlerde sergilersiniz
En son ali çaglar tarafından, 20 Şub 2015, 03:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Ali Çaglar Gül

mesaj için ali çaglar arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 50
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 24
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Baran Sarı » 19 Şub 2015, 23:53

Heryerde el emeğinin ve sabrın gösterdiği görsel şölen beni hayran etti açıkçası diaromanin 1/43 için olmasına rağmen en ince detayın bile olması beni şaşkına uğrattı :) eline sağlık Gökhan abi :)
Modifiye bir tutkudur...

mesaj için Baran Sarı arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Baran Sarı
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Baran
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 14
Rep Puani: 75
Baran Sarı rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 20 Şub 2015, 00:35

Yapımdaki o muazzam işçiliği geçtim, hayal edip ortaya koymak bile sanatçı ruhunu yansıtmış abi...

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: ttogan » 20 Şub 2015, 01:05

Samimiyetinize istinaden kısa bir yorum yapacağım.
"deli işi" bu kadar küçükle uğraşmak,tebrike şayan.

mesaj için ttogan arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
ttogan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bahadir TIRYAKI
1/18 Model Sayısı: 900
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 50
1/64 Model sayısı: 250
1/72 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 50
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 1283
Rep Puani: 60
ttogan rep puani yok

İletiYazar: brkbrk88 » 20 Şub 2015, 02:45

Gökhan abi tebrik ederim, ben ilk defa gördüm, çok güzel bir çalışma olmuş. Detaylı fotoğraflar eminim bir çok kişinin çok işine yarayacaktır ilerki yapımlar için. Bu arada 8 yıl sonra tekrar bunları paylaşman, sanırım yeni bir dioramanın habercisi:)
Resim

mesaj için brkbrk88 arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
brkbrk88
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Berk
1/18 Model Sayısı: 68
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 68
Rep Puani: 20
brkbrk88 rep puani yok

İletiYazar: nossam » 20 Şub 2015, 03:02

Ellerine sağlık abi bu ölçekte bu çalışma gerçekten bravo.Asansör ve kantin olayına ayrıca bayıldım,abi kantinde fiyat olarak uygunmuş yakın vakitte gelip çay kahve yaparız hayırlısı ile . :lol: :lol:
IMPOSSIBLE IS NOTHING...
Resim

mesaj için nossam arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
nossam
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Samet YILDIRIM
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 46
1/32 Model Sayısı: 10
- / -- Model Sayısı: 8
Toplam Model Sayısı: 40
Rep Puani: 1675
nossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 20 Şub 2015, 13:33

Vallahi bu çalışmaya Renault firması nasıl kayıtsız kalmış akıl almayacak bir durum Gökhan Abi. İnsan emeğe saygı duyar biraz, galerinin girişine koyar; halkla ilişkiler açısından da faydasını görürlerdi. Kendi kayıpları olmuş ilgisiz kalmaları, senin de tekrar eline ve emeğine sağlık Gökhan Abi; her daim ilgi çekecek süper bir çalışma bu :sapka:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 79
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4255
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 20 Şub 2015, 16:05

Arşivlik bir diorama yapım çalışması.Yapmak isteyipte cesaret edemeyenler için ayrıca bir kılavuz niteliğinde detaylı her aşaması emek ve sabır gerektiren çok güzel bir çalışma. :bravo:

mesaj için skyrock arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 21 Şub 2015, 11:07

Tamamen sabır işi Gökhan. :think:

Eline sağlık demek bile yetersiz kalır. :friends: :bravo:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19165
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Bora Kayacan » 21 Şub 2015, 12:42

Gökhan Bey, Renault Plaza'nın görsellerini en başından itibaren tek tek ve hatta tekrar tekrar baktım, inceledim. Hemen yorum yapmak istemedim çünkü ben de bir maketçi olarak elişi emeklerinin sabır işi ve uzun soluklu bir iş olduğunu, saygı gösterilmesi gerektiğini biliyorum. Bütün arkadaşlar layık olduğunuz yorumları zaten yazmışlar ve hayranlıklarını belirtmişler. Ben de yazımın sonunda buna benzer şeyler yazacağım ama öncelikle kabiliyetlerinizi ortaya koymak isterim. Bir kere ciddi bir hayal gücüne sahip olmak lazım ve bu potansiyel sizde fazlasıyla var. İkincisi elinizde bulunan model ve malzemeleri nasıl kullanacağınız konusunda bir program yapmanız gerekir ki, zaten bunu en iyi şekilde kullanıp yapmışsınız. Arada ufak tefek hatalar, abartılar oluşacaktır ki, ben bile karşımdakini eleştirirken bazen aynı hataları yaptığımı biliyorum. Bunlar ortaya çıkan eserin bütününü düşündüğünüzde göz ardı edilecek önemsiz ayrıntılardır. Kullandığınız malzeme konusunda başkalarına danışıp danışmadığınızı bilmiyorum ama bu konuda oldukça fazla malzeme alternatifleri vardır. Örneğin asansördeki cam malzeme yerine şeffaf pleksi kullandığınızda maketin daha hafif olması sağlanır. Bu bir örnekti, bunları çoğaltabiliriz. Bu konuda profesyonel olmadığınıza eminim, "elimden gelen bu" dediğinizi bile duyabiliyorum. Ama amatör üstü bir projedir bu yaptığınız ve elinizden en iyisi gelerek yapmışsınız. Biz maketçiler çok acımasızca eleştiririz ama eleştrilere de duvar modunda anti-duygusalızdır. Çünkü daha iyisini yapmak için o eleştrileri kulak arkası yaparız, değerlendiririz. Duygusal olursak küseriz ve iş biter.
Neyse, eğitimci olmanın, hoca olmanın kötülüğü bu işte. Çenemiz açıldı mı kapatmak zordur. Belki uzun yazdım ama Pazar sabahının sakinliği ile oldu, kusura bakmayın.
Sonuçta mükemmel bir proje ve 1/43 ölçek tadında güzel bir diorama olmuş. Bana da kafamdaki projeler için esin kaynağı olduğuna şüpheniz olmasın. Hatta şimdi benim de bir tane yapasım gelmedi diyemem. :smile:
Akıtılan tere, harcanan zamana ve en önemlisi emeğe olan saygım büyüktür, bu yüzden eseri ortaya çıkaran hangi yaşta olursa olsun saygıyla önünde eğilirim. :syg:
İyi ki varsınız, Hocam. :bravo:
Resim

mesaj için Bora Kayacan arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Bora Kayacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bora
1/18 Model Sayısı: 8
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 398
1/64 Model sayısı: 134
1/72 Model Sayısı: 107
1/87 Model Sayısı: 250
- / -- Model Sayısı: 110
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 1032
Rep Puani: 375
Bora Kayacan rep puani yokBora Kayacan rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 21 Şub 2015, 18:54

Antikacı yazdı:Aşamaları görmek bitmiş halinden daha zevkli doğrusu tebrikler Gökhan abim :sapka:

Bahsettiğin gibi ve fotoğrafları hazırlarken de aynı keyfi aldım Ferhat. :smile:
İlgine teşekkürlerimle kardeşim. :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Antikacı
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16831
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 21 Şub 2015, 19:00

Mehmet_Knight yazdı:Daha önce de bu dioramayı incelemiş hayran kalmıştım. Fakat sayfanın başından sonuna kadar tek tek her fotoğraf karesini inceledim. Sonuç :shock3: :shocked2: Pes doğrusu... Mesleğim gereğimidir nedir bilmiyorum. Bayağı bir 20 dakika falan buldu tüm fotolara bakmak. O ayrıntılar o işçilik milimetrik ölçümler, sabırla yapılan yapıştırmalar...vs.. Gökhan abi saygıyla tekrar eğildim önünde :bravo: :sapka: Emeklerine sağlık.. harikaaa :+1: :+1:

Övgü dolu mesajından dolayı mutlu oldum değerli meslektaşım. :cicek:
İlgine teşekkürlerimle.. :handshake:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 21 Şub 2015, 19:30

Baran Sarı yazdı:Heryerde el emeğinin ve sabrın gösterdiği görsel şölen beni hayran etti açıkçası diaromanin 1/43 için olmasına rağmen en ince detayın bile olması beni şaşkına uğrattı :) eline sağlık Gökhan abi :)

Teşekkürler Baran. :handshake:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

Diorama Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir