GARAJ ÖNÜNDE HURDA VOSVOS

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

Re: GARAJ ÖNÜNDE HURDA VOSVOS

İletiYazar: tolgatitiz » 05 Oca 2014, 23:40

Burak tebrikler, harika, bir tabloya bakar gibi seyredip, hayaller kurduruyor insana,
İşte bu diorama :sapka:
Otların, yeri dağılımı kusursuz, duvar ve kapılardaki eskimiş hissi çok iyi,
fakat araba o kadar iyi ki, onun için çevresinde bir şey olmasın, her yerini görelim demiştim, ama bu açı çok güzel olmuş, özellikle bir zamanlar yeşilmiş izlenimi veren sağ çamurluğu net olarak görmek çok keyifli.
Nacizane bir şeyler tavsiye edeceğim, kullandığın tahtalarda (süngerle) kirli beyaz, gri geçişler yaparsan, bir anda eski ve ayakta zor duruyorlarmış hissi elde edersin, ayrıca renk olarak modelden rol çalmazlar. Bir de Schleich'in boxer yavrusu çok tatlı ama, bu firmanın 18'e uygun olan tek köpeği labradorlar, erkeği açıkrenk, dişisi koyu bir renk
özellikle dişisi, duruş şekli ile tam olarak arabanın arkasından ters ters bakacaktır.
Bunlar çok önemli değil ama o kadar iyi bir çalışma ki, kusursuz görünsün istedim.
Eline sağlık :drinksb:
Resim

mesaj için tolgatitiz teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, Emre E.
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 166
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 06 Oca 2014, 00:06

Burak eline sağlık tekrar tekrar harika bir çalışma , beni çok fazla teşvik ettin uzun zamandır ertelediğim kategori hurda dioramaları umarım yakında deneme fırsatım olur.
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/64 Model sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 06 Oca 2014, 00:35

Herkese teşekkürlerimi sunarım. Hobi adına yapılan el emekleri bu işi bilenlerle paylaşıldıkça güzellik kazanıyor. Güzel yorumları duymak hoş oluyor gerçekten :syg:

Bülent Aydoğan yazdı:Dioramayı bana ver kamyonetimi koyayım :) Mükemmel olmuş daha ne olabilir ki.. Her şey yerli yerinde ve çok gerçekçi.. Yapması uzun sürdü biliyorum senin çok ve ince emeğin var.. Nakış gibi işlemişsin.. Ayrıca o ışık nasılda gerçekçi olmuş yani fotoğraflarında çok güzel.. Gururla sergile.. Ayrıca o çimenleri nasıl yaptın orada bitmişler gibi :)

Bülent Abi senin kavisli raf'ının ölçüsüne göre birşeyler ayarlayabiliriz.
Çimenler bildiğin ilkokul elişi derslerinde kullandığımız renkli süngerlerin daha da renklendirilmiş hali :) Yeşil boyada bekletip kurumaya al, sonrasında cımbız ile tiftik tiftik yolup yapıştır :wink1:

sui_cast yazdı:Çok güzel olmuş Burak.. Hiç acemi işi değil bu :handshake:
Ama en çok kertenkeleyi sevdim
:+1:

Kertenkelem gümüş küpe'den bozma :lol:

masato yazdı:Valla bu askerlik sana baya yaramış Burak... Askerden sonra 10 numara çalışmalar ile geri döndün... Doğrusu ilk fotoğrafı görünce dioramayı baz aldığın resim olarak düşündüm... Sonrasında dioramayı elinde görünce dedim gene yapmış Burak.... Ellerine emeklerine sağlık.... Artık gelecek güzel dioramları merka ile bekliyorum... Dioramada sokak lambası ekleyip sarı ışık ile de çekim isterim ben....

Alper aslında hazırda bir Ege kasabası sokağı dioramam var, çoğunuz biliyorsunuzdur. Hatta onun da vosvosla birlikte kısmi paylaşımını yapmıştım bir ara, ancak yerim olmadığı için projeyi rafa kaldırmıştım. Yeni vitrin hayallerim gerçekleşirse o zaman onu da gündeme getireceğim ;)

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Lamba içinse düşünmedim değil ancak eldeki imkanlarla onu gerçekleştiremedim, harici malzeme almak için ödenek çıkarmadım diyelim :lol: Zaten vitrinin içinde harici olarak sürekli aç kapa yapamayacaktım lambayı. Fakat yeni projelerde elektrik devresini de işleme alabilirim :wink1:

mesaj için BuRaK-B teşekkür aldı- 2:
Bülent Aydoğan, sui_cast
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 06 Oca 2014, 01:02

atesoglu yazdı:Süper bir çalışma olmuş.Her zamanki gibi detaylara dikkat çekiyor.Çıta iyice yükseldi bakalım bundan sonra ne gelecek? :sapka:

Eksik olma abicim çok sağol.
Çıtayı yükseltmedik abi, aman. Kusursuz algılanmasın sonra, amatörlükten uzak olsun benim için yeter. Yeni bir projem henüz yok ve uzun süre de olmayacak gibi. Bu tadımlık uygulamam Bülent Abi'nin Pickup'lara sarması ile gündemimde hızlandı aslında ve sürekli dışarılarda olmama rağmen yine kısa sürede bitti sayılır. Beğenin için ve sosyal medyadaki paylaşımın için çok teşekkürler :drinksb:

tolgatitiz yazdı:Burak tebrikler, harika, bir tabloya bakar gibi seyredip, hayaller kurduruyor insana,
İşte bu diorama :sapka:
Otların, yeri dağılımı kusursuz, duvar ve kapılardaki eskimiş hissi çok iyi,
fakat araba o kadar iyi ki, onun için çevresinde bir şey olmasın, her yerini görelim demiştim, ama bu açı çok güzel olmuş, özellikle bir zamanlar yeşilmiş izlenimi veren sağ çamurluğu net olarak görmek çok keyifli.
Nacizane bir şeyler tavsiye edeceğim, kullandığın tahtalarda (süngerle) kirli beyaz, gri geçişler yaparsan, bir anda eski ve ayakta zor duruyorlarmış hissi elde edersin, ayrıca renk olarak modelden rol çalmazlar. Bir de Schleich'in boxer yavrusu çok tatlı ama, bu firmanın 18'e uygun olan tek köpeği labradorlar, erkeği açıkrenk, dişisi koyu bir renk
özellikle dişisi, duruş şekli ile tam olarak arabanın arkasından ters ters bakacaktır.
Bunlar çok önemli değil ama o kadar iyi bir çalışma ki, kusursuz görünsün istedim.
Eline sağlık :drinksb:

Tolga Abim önerin ve güzel yorumun için çok çok teşekkürler. Sizler artık diorama ve model uygulamalarının profesörüsünüz bizim gözümüzde. Ben ki; daimi değilim bu işte, tek-tük aklıma eserse yapabilirim belki farklı şeyler, keza bu daha ilk denememdi ve kusursuz olsun diye değil de, sadece amatörlükten uzak olsun diye birazcık fazla uğraştım. İlk olduğu için de nerede ne gerekiyor, neyi nasıl tamamlamam şekillendirmem gerekiyor yavaş yavaş oturdu gibi. Elimdeki malzemelerle para harcamadan ve sağa-sola koşturup malzeme almadan yapmak istedim, çok daha detaya girmeye kalksaydım ikide-bir çarşıya inip malzemem almam gerekirdi. Uyguladığım boyaları da Bora Turan ile ortak kullanıyoruz sayılır o şekilde giriştim zaten modele. Bir tek kum ve ilave birkaç boya için para harcadım, tahtalar ve maket kartonu falan zamanında almışım evde ardiyede duruyordu :grin: Tahta çitin de renk karmaşası yaratmaması için silik boya yaptım ama dediğin çok mantıklı hafızama kazıdım. Ancak bu zamandan sonra uygulayabilir miyim sanmıyorum, başka projelere saklayacağım bu bilgini.. :coffee:
Köpek figürü içinse, elimde erkek labrador da var ancak Vosvos küçük bir araç olduğundan neredeyse tavanına yaklaşıyordu boyu, yani uyum problemi yaşadığı için bu Boxer köpeği kullandım. Aslında niyetimde Schleich 16381 numaralı yavru erkek Mops köpeği vardı, hatta onu almak için marketleri aradım ama bulamadım, ben de yine eldekini kullandım :smile:
Beğeniniz için tekrar teşekkürler :sapka:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 06 Oca 2014, 01:32

Enfes bir diorama olmuş Burak, ellerine sağlık. Araçtaki eskimiş görüntü harika, özellikle yırtık koltuklardan dışarı çıkan sünger görünümüne bayıldım. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2685
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Mendoza » 06 Oca 2014, 03:26

Bu harika diaroma ve eskitilmiş vosvos modeli ile çok yaratıcı ve becerikli olduğunuzu kanıtlamışsınız emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş

mesaj için Mendoza arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Mendoza
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mert
1/18 Model Sayısı: 120
1/24 Model Sayısı: 20
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 7
1/72 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 22
Motorsiklet Model: 33
Toplam Model Sayısı: 216
Rep Puani: 1580
Mendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 06 Oca 2014, 09:08

Burak iyi niyetlerine çok teşekkür ederim, ben yaptığım işlerde gerçekçiliği yakalamaya çalışıyorum sadece.
Bu çalışmanın da, gerçekçilik açısından hiç bir eksiği yok. Tekrar tebrik ederim.
Köpek konusunda haklısın, Beetle'ın çeyrek ekmek kıvamında :lol: bir araba olduğunu hesaba katmak lazım. Ben dişi labrador kullandım o erkeğe göre biraz daha ufak ama koca Amerikanın yanında bile Kangal gibi hissettiriyor, fakat uyum sağladı.
Köpek olsada olmasada çalışma çok iyi, önemli olan bu :drinksb:
Bu arada senin olduğunu bilmediğim, ama daha önce görüp hayranı olduğum "Ege kasabası sokağı" çalışması muhteşem bir başyapıt :sapka: sen bu işte ustasın :syg:
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: KADIHAN » 06 Oca 2014, 09:24

Kesinlikle emek verilmiş, zaman harcanmış güzel bir çalışma! Detaylar güzel işlenmiş Burak! Eline emeğine sağlık :smile:

Çalışmalarının devamını dilerim :sapka: :friends: :bravo:

KADIHAN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: corelli » 06 Oca 2014, 09:48

Elinize sağlık muhteşem olmuş. İlk kareyi 1/1 gerçek görüntü olarak algıladım ve ona benzer bir diorama yapacaksınız zannettim. Sonra alt karelere geçtikçe ilk kareninde diorama olduğunu anladım. Köpek olmasa nerdeyse anlamak mümkün değil. :sapka:
Resim

mesaj için corelli arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
corelli
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Harun Ergenç
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 410
corelli rep puani yokcorelli rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 06 Oca 2014, 09:59

Mükemmel :exc: :exc: :exc:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19165
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 06 Oca 2014, 11:20

Burak, dioramalarda en önemli hususlardan biri de arkadaki konuyu bulmak.. Yani nasıl yapayım? ne olsun? vb.. Bir nevi koreograf gibi kafa yormak bir yana, modelin başarıyla eskitilmesi, diğer ekipmanların diorama ile özdeşleştirilmesi de paylaşımı daha bir güzelleştirmiş.. Ellerine, emeklerine sağlık.. Çok başarılı olmuş..
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: h-c-o » 06 Oca 2014, 11:37

Harika olmuş, ellerinize sağlık.
Hüseyin Cavit ÖZSOY

mesaj için h-c-o arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
h-c-o
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Hüseyin Cavit
1/24 Model Sayısı: 2
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 17
1/64 Model sayısı: 8
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 93
Toplam Model Sayısı: 129
Rep Puani: 170
h-c-o rep puani yok

İletiYazar: EmirAyaz » 06 Oca 2014, 11:46

Tek kelime ile muhteşem bir diorama olmuş köpek detayı gerçekten çok hoş çok beğendim. Ama sanırım biraz kirlenmesi gerekiyor çok yaramaz bir kuçuya benziyor. :grin: :sapka:
Resim

mesaj için EmirAyaz arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
EmirAyaz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Emir AYAZ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 2
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 29