POMA TOMA'ya Karşı (1/87)

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

Re: POMA TOMA'ya Karşı (1/87)

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 05 Oca 2014, 14:31

Korkut Varol yazdı:İnanamıyorum ya...
Hürriyet'ten aramışlardı, röportaj istediler, kabul edip sorularına cevaplar yazdım.
"Gezi artık çocuk oyuncağı" başlığı ile yayınladılar!
Bu yaptıkları yenilir yutulur cinsten birşey değil... :dash1:
Bu anlamsız başlığı Aslı Barış mı attı yoksa editörün marifeti mi bilemiyorum.
Yayınlanınca bir baktım ki kuşa dönmüş ve bu aşağılayıcı başlık atılmış.
Aşağıdaki yazıyı gönderdim, bari internetten kaldırsınlar diye ama halen duruyor.

Bu kuşa döndürülmüş yazıyı keşke hiç yayınlamasaydınız.
Bir kere, Gezi olayları ruhunun ve kişisel sanatımın "çocuk oyuncağı" başlığına indirgenmesini kabullenemem.
Keşke bir kelime sınırı belirtseydiniz de, ona göre yazsaydım, bari sağından-solundan cımbızlanarak asıl yazıdaki anlam bütünlüğü kaybolmazdı. Bu konu bu şekilde yer alacağına hiç olmasın daha iyi, lütfen yazıyı yayından kaldırınız.

Haberi inceledim ve bahsettiğin gibi konu başlığı facia olmuş Korkut Abi.

Bilinçsizce atılan bu başlık da gösteriyor ki, ülkemizde; hobi ve hobici kavramları malesef pek tanınmamakta.
(Bunların nedenlerini ve tanıtım konusunda yapılan tüm girişimleri, toplantılarda değerlendirdiğimiz için bu konuya değinmiyorum.)

Başlık ve eksik yazı ile kalmasındansa kaldırsınlar daha iyi fikrine de sonuna kadar katılıyorum.

İlk yaptıkları gibi sadece "Gezi Parkı olaylarındaki bir fotoğraf ölümsüzleştirildi." diyerek link vermeleri yeterli idi ve 59.270 görüntülenme ile de konu hakkında zaten bir fikir sahibi olundu.

Her kesimin kendine göre oluşturduğu bu fikri ise, bilinçsizce atılan bir başlık ile sabitlemenin de son derece yanlış bir durum olduğunu düşünüyorum.

Umarım, kendilerine yazdığın yazıyı değerlendirirler ve isteğin doğrultusunda değişiklikler yapılır. :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Korkut Varol
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16831
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: eczserkan55 » 05 Oca 2014, 15:39

Aslında kendi bilgisizlikleri ve cahillikleriyle kendilerini rezil etmişler ama farkında değiller bile ... Sonuçta ülkemizde hobimiz çok bilinmeyebilir ki buda bahane değil , mesleği gazetecilik olan insanların röportaj yaptıktan sonra dahi olsa en azından bir araştırmaya gitmesi gerekirdi diye düşünüyorum sonuçta mesleklerini biz öğretecek değiliz onlara ama bu kadar cahillikte olmaz doğrusu ...

eczserkan55
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Erdem » 05 Oca 2014, 21:10

Korkut Varol yazdı:İnanamıyorum ya...
Hürriyet'ten aramışlardı, röportaj istediler, kabul edip sorularına cevaplar yazdım.
"Gezi artık çocuk oyuncağı" başlığı ile yayınladılar!
Bu yaptıkları yenilir yutulur cinsten birşey değil... :dash1:
Bu anlamsız başlığı Aslı Barış mı attı yoksa editörün marifeti mi bilemiyorum.
Yayınlanınca bir baktım ki kuşa dönmüş ve bu aşağılayıcı başlık atılmış.
Aşağıdaki yazıyı gönderdim, bari internetten kaldırsınlar diye ama halen duruyor.

Bu kuşa döndürülmüş yazıyı keşke hiç yayınlamasaydınız.
Bir kere, Gezi olayları ruhunun ve kişisel sanatımın "çocuk oyuncağı" başlığına indirgenmesini kabullenemem.
Keşke bir kelime sınırı belirtseydiniz de, ona göre yazsaydım, bari sağından-solundan cımbızlanarak asıl yazıdaki anlam bütünlüğü kaybolmazdı. Bu konu bu şekilde yer alacağına hiç olmasın daha iyi, lütfen yazıyı yayından kaldırınız.

Ne denebilir ki Korkut Abi, gazeteciler de boyle yaparsa vay benim ulkemin haline...Popularizm bir illet gibi sarmis her yani, boyle bir baslik ile internette daha cok 'tik' alma hesabi pesindeler ya da hakikaten cahiller ve tutkunu oldugumuz bu hobiyi cocuk oyuncagi olarak goruyorlar. Bence olabilecek en kibar sekilde rahatsizliginizi belirtmissiniz, umarim dikkate alirlar (icimden bir ses aksini soylese de) ve gerekeni yaparlar.

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Korkut Varol
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 79
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4255
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 30 Arl 2014, 18:19

Konu paylaşımının üzerinden tam bir yıl geçti ve forum istatiklerimizle birlikte geçilmesi zor bir rekora imza atan bu ölümsüz/değerli çalışmayı, 1. yıl dönümünde ve tekrar ayakta alkışlıyorum.. :bow: :f:

=> Pts 30. Arl 2013 tarihinde 28919 kullanıcı ile gerceklesmistir.
=> En çok 1975 kullanıcı 29 Arl 2013, 14:54 tarihinde bir arada bulundu.

=> 74093 gösterim - 70 ileti

Saygılarımla.. :f:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 2:
Emre E., Korkut Varol
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16831
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Bora Kayacan » 30 Arl 2014, 20:20

G.HEPARSLAN yazdı:Konu paylaşımının üzerinden tam bir yıl geçti ve forum istatiklerimizle birlikte geçilmesi zor bir rekora imza atan bu ölümsüz/değerli çalışmayı, 1. yıl dönümünde ve tekrar ayakta alkışlıyorum.. :bow: :f:

=> Pts 30. Arl 2013 tarihinde 28919 kullanıcı ile gerceklesmistir.
=> En çok 1975 kullanıcı 29 Arl 2013, 14:54 tarihinde bir arada bulundu.

=> 74093 gösterim - 70 ileti

Saygılarımla.. :f:

Eğer bu mesajı görmeseydim inanın şimdiye kadar gördüğüm en güzel ve en anlamlı bu dioramayı görme fırsatını kaçırmış olabilirdim. Öncelikle bu dioramaya emek veren Korkut Beye saygılarımı ve ardından size teşekkürlerimi sunarım.
Resim

mesaj için Bora Kayacan teşekkür aldı- 3:
Antikacı, G.HEPARSLAN, Korkut Varol
Kullanıcı avatarı
Bora Kayacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bora
1/18 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 398
1/64 Model sayısı: 134
1/72 Model Sayısı: 107
1/87 Model Sayısı: 250
- / -- Model Sayısı: 110
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 1032
Rep Puani: 375
Bora Kayacan rep puani yokBora Kayacan rep puani yok

İletiYazar: Antikacı » 30 Arl 2014, 21:27

Korkut abi sen bir harikasın sana diyebilecek bir söz bulamıyorum mükemmel çalışmaların var hayranlıkla takip ediyorum eline koluna sağlık mükemmel insan. Bu nasıl detaylı temiz göz dolduran bir çalışmadır nasıl bir emektir. İnsan çıldırıyor keşke benimde elimden gelse bu tür şeyler. Ayrıca pirinç levha nerden bulabiliriz kolay şekil alıyormu nasıl birleştiriyorsunuz. Ev imkanlarıyla astar ve macun yapma şansımız varmı çok soru sordum kusura bakmayın ama insan birşeyler yapmak istiyor bakmayla olmuyor. :sapka:
Resim

mesaj için Antikacı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Korkut Varol
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 195
Antikacı rep puani yok

İletiYazar: Korkut Varol » 31 Arl 2014, 01:58

Antikacı yazdı:Korkut abi sen bir harikasın sana diyebilecek bir söz bulamıyorum mükemmel çalışmaların var hayranlıkla takip ediyorum eline koluna sağlık mükemmel insan. Bu nasıl detaylı temiz göz dolduran bir çalışmadır nasıl bir emektir. İnsan çıldırıyor keşke benimde elimden gelse bu tür şeyler. Ayrıca pirinç levha nerden bulabiliriz kolay şekil alıyormu nasıl birleştiriyorsunuz. Ev imkanlarıyla astar ve macun yapma şansımız varmı çok soru sordum kusura bakmayın ama insan birşeyler yapmak istiyor bakmayla olmuyor. :sapka:

Çok teşekkürler, denemeden elden gelip gelmiyeceği bilinemez. Hatta ilk denemelerde bile bilinemez. Sabır ve azim gerekir, yetenek varsa o zaman ortaya çıkar. Pirinç levha hesaplı olarak Ulus 100.yıl çarşısının altındaki kağıtçılarda bulunur. Bakır da var ama pirinçten pahalı ve yumuşak. Rulodan istenilen boyda kesiyorlar. Şekil alması, düz bükümde kolay, kavisler için zor. Birleştirmesi lehim ile, tesviyesi yerine göre eğe veya Dremel taşlama ile. Kavis verme bakırla daha kolay olur ama yumuşaklığından dolayı şekli çabuk bozulabilir.

Kolaylık dileklerimle...

mesaj için Korkut Varol arkadaşımıza teşekkür edenler:
Antikacı
Kullanıcı avatarı
Korkut Varol
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Korkut Varol
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 69
1/43 Model Sayısı: 14
1/64 Model sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 166
Rep Puani: 1375
Korkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yok

İletiYazar: ttogan » 31 Arl 2014, 16:35

Sosyal medya kullanmadığım için basit bir haber halini görüp,haberciye kızmıştım.
Detaylarını şimdi okuyup öğrendim,bu vesileyle bende tebriklerimi sunuyorum.
Bu yaştan sonra meydanlara inemesekte diaroma ile bir şeyler yapılabilirmiş.
Elinize emeğinize sağlık.
ttogan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bahadir TIRYAKI
1/18 Model Sayısı: 900
1/32 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 50
1/64 Model sayısı: 250
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 50
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 1283
Rep Puani: 60
ttogan rep puani yok

İletiYazar: EGELİ » 01 Oca 2015, 19:56

tek kelimeyle muhteşem,ben de diğer arkadaşlara katılıyorum çok anlamlı :bravo: :sapka:
Kullanıcı avatarı
EGELİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 132
1/43 Model Sayısı: 169
1/64 Model sayısı: 2194
1/72 Model Sayısı: 18
1/87 Model Sayısı: 38
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 170
EGELİ rep puani yok

İletiYazar: by_fx » 16 Ağu 2015, 23:53

Korkut Bey,

sabrınıza ve becerinize hayran kaldım. Tesadüf internette Diorama konusu hakkında arama yaparken sizin bu çalışmanızı görmüştüm, burada aynı konuyu görünce bir kez daha sevindim.

Tarifsiz güzellikte bir çalışma olsun, sizi tebrik ediyorum.
Gepetto değilim ki her odunu İNSAN yapayım !! o nedenle oduna odun muamelesi yapan bir hızarcı ustasıyım !!
Kullanıcı avatarı
by_fx
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kemal
1/18 Model Sayısı: 58
1/43 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 0