Rahmi M. Koç Müzesi - Burak-B & Revolution

Kendi Düzenleyeceğiniz Organizasyonlarla Yapacağınız Buluşmaları Bu Başlık Altından Paylaşınız.

Yetkili: G.HEPARSLAN

Re: Rahmi M. Koç Müzesi - Burak-B & Revolution

İletiYazar: Korkut Varol » 08 Şub 2014, 13:21

REVOLUTION yazdı:Beklemediğimiz ama çok mutlu olduğumuz bir şey ile karşılaştık; Korkut abinin modelleri yer alan bölüm :dikkat:
Korkut abi hiç haber vermiyorsun valla!

Haklısın, ama kaç zamandır iş yoğunluğundan siteye giriş bile yapamadım :sweat: Bugün bir ne var ne yok diye biraz bakınayım dedim bu başlığı gördüm.
Modelleri yerleştirmeye gitmek bile kısmet olmadı, sağolsun Veli'ye emanet ettim o götürdü. Kapanmadan inşallah bir fırsat olur da göz ile görürüm sergiyi. Müzeyi daha önce epey gezmişliğim var zaten.
Gidebilecek olanlar mutlaka gitsin, orada sergilenen modellerin hepsi basmakalıptan uzak modeller.

Sevgiyle kalın...

mesaj için Korkut Varol teşekkür aldı- 3:
BuRaK-B, G.HEPARSLAN, REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Korkut Varol
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Korkut Varol
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 69
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 14
1/64 Model sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 166
Rep Puani: 1375
Korkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Şub 2014, 14:56

srht yazdı:Orası kesinlikle ayrı bir dünya!

2012'de ben de arkadaşımla sabah 10:00'da gidip akşam 18.00'de çıkmıştık ve her bölümünü dolaşmıştık ama fotoğraf makinamız bizi de yarı yolda bırakmıştı.:)

O klasik araçlar, elektronik eşyalar, kısacası sanayi namına ne varsa üretilen onun tarihini görebileceğiniz bir yer ve resmen tadı damağımda kalmıştı.

Yine R.Koç'un 1:87'den 1:12'ye kadar çeşit çeşit ölçekte topladığı modelleri de harika.

Paylaşım için teşekkürler. Askerlik bitince bir kez daha dolaşmaya gideceğim.:)

Serhat'cığım ilk ömce güzel yorumun için teşekkür ederim :handshake:
Demekki fotoğraf makinasi sadece beni yarı yolda bırakmamış :lol:
Evet dediğin gibi bu zamana açılan bölüm haricinde zaten Koç müzesine ait büyük bir diecast model arşivi var onların hepsini zaten koyamadım paylaşıma, kesinlikle gidlip görülmesi lazım.
Bu arada özledik seni Serhat, ne zaman bitiyor askerlik ? ne zaman görüşebileceğiz ? Eğer haziran ayı öncesinde geleceksen birlikte tekrar gideriz. :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Şub 2014, 15:55

Korkut Varol yazdı:
REVOLUTION yazdı:Beklemediğimiz ama çok mutlu olduğumuz bir şey ile karşılaştık; Korkut abinin modelleri yer alan bölüm :dikkat:
Korkut abi hiç haber vermiyorsun valla!

Haklısın, ama kaç zamandır iş yoğunluğundan siteye giriş bile yapamadım :sweat: Bugün bir ne var ne yok diye biraz bakınayım dedim bu başlığı gördüm.
Modelleri yerleştirmeye gitmek bile kısmet olmadı, sağolsun Veli'ye emanet ettim o götürdü. Kapanmadan inşallah bir fırsat olur da göz ile görürüm sergiyi. Müzeyi daha önce epey gezmişliğim var zaten.
Gidebilecek olanlar mutlaka gitsin, orada sergilenen modellerin hepsi basmakalıptan uzak modeller.

Sevgiyle kalın...

Teşekkürler Korkut abi :handshake:
Valla Burak ve ben mest olduk; müze güzel ama bu açılan modelcilik sergisi artıdan bizi mest olmamızı sağladı :inlove:
Senin modelleri orda görmek ayrı güzeldi Korku abi; :cicek: ama "POMA TOMA'ya Karşı" dioraman gözlerimiz aramadı desem yalan olur!
Seninle birlikte birçok modelcinin yaptıklarını görmek, incelemek büyük zevkti; uzun bir zamanımız orda geçti birçok modele tekrar tekrar baktık.
Kesinlikle seninde gelip görmeni isterim :duyuru:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: static_x07 » 10 Şub 2014, 14:52

Devrim abi ellerinize , makinenize sağlık. Bu fotoğraflardan sonra kesinlikle canlı görülmesi gerektiğine inanıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
static_x07
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ali NURDOGAN
1/18 Model Sayısı: 25
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 8
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 830
static_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 10 Şub 2014, 23:03

static_x07 yazdı:Devrim abi ellerinize , makinenize sağlık. Bu fotoğraflardan sonra kesinlikle canlı görülmesi gerektiğine inanıyorum.

Teşekkürler Ali :handshake: Evet burayı canlı görmek çok daha haz vereceğine emin olabilirsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Önceki

Üyelerimiz & Buluşma & Diecastr Ailemiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir