1966 Anadol A1 - [Autocult - 1:43]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1966 Anadol A1 - [Autocult - 1:43]

İletiYazar: srht » 02 Mar 2017, 12:01

Resim

Resim

Türkiye açısından oldukça önemli olduğunu düşündüğüm Autocult üretimi Anadol modeline nihayet kavuştum.

Autocult firmasını ilk kez bu model sayesinde duydum ve firma ciddi anlamda kaliteli bir iş çıkarmış diyebilirim.

Modelin logo ve model dekalleri oldukça kusursuz bir şekilde işlenmiş. Silecekler incecik, nakış misali. Renk desen broşürdeki rengin aynısı; bugünün tabiriyle lansman rengi.

333 adet limitin 53. üretimi bendeki model.

Firma ayrıca kutu içerisine ingilizce bir tanıtım kitapçığı da koymuş ve yukarıdaki fotoğrafın aynısı o kitapçıkta yer almakta.

Model ayrıca gerçekte fiberglas olup ta diecast metal olarak üretilen ilk model olabilir yanılmıyor isem. Bu da aslında gerçeğinden oldukça farklı bir duruma sokuyor modeli bana göre. :)

Ön plaka kutu içine düşmüş ve henüz yapıştırmadım. O eksiklik fotolarda da yer almakta.

İlgilisine kesinlikle tavsiye ediyorum bu modeli.

Resim

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

"Bu memleketin otomobili"
Resim
En son srht tarafından, 03 Mar 2017, 09:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5575
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: 1966 Anadol A1 - [Autocult - 1:43]

İletiYazar: gokhan derli » 02 Mar 2017, 18:32

Gerçekten çok çok değerli bir model edinmişsin Serhat. Hayırlı olsun.. Detaylar beni de kendine aşık etti.. :hearth: Hayırlı, uğurlu olsun..
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 02 Mar 2017, 21:27

Sonunda kavuşmuşsun bu harika modeline Serhat. :smile: Detayları çok beğendim. Renkte bir o kadar klasik duruyor. Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim..

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2580
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 03 Mar 2017, 08:43

Vay be efsane otomobil bizim için. Güle güle sergile Serhat. :f: :sapka:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 03 Mar 2017, 09:34

Serhat model çok güzel görünüyor. -Başyapıt- :sapka: Güle güle seyret...
Gerçekte fiber olan arabanın diecast/metal olarak üretilmesi biraz tuhaf demişsin ama bildiğim kadarı ile bu model resin olarak üretildi. Gerçekte fiber olan arabanın resin olarak modellenmesi tam da doğasına uygun bence :lol: malzemeler birbirine daha yakın.
Bildiğim kadar ile Amerikalıların (Acme'nin) olan AutoCult'ün, bizim efsanemiz olan Anadaol'u modellemek nereden aklına geldiyse? Ama iyi ki de gelmiş.
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 685
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 03 Mar 2017, 10:56

Muhteşem bir modelleme. Tam bir yerli efsane.. :bayrak:
Bebe mavisi hayalimden ötürü bu rengini almamakla direniyorum, sonrasında pişman olur muyum onu da bilmiyorum, çünkü sadece 333 adet için kalıp üretmiş olamazlar diye tahmin ediyorum.
Sırada STC üretimlerinden de bahsediliyor ACME için ama yakın bir tarihte olmayabilir gibi.

Paylaşımları gördükçe kararsızım, sunum çok güzel olmuş, vitrin aksesuarları da cabası. Keyifle seyret.. :nazar:
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 03 Mar 2017, 13:10

Bu mudur, budur. harikasın Serhat. :friends:

:arrow: 1:1 - 1977 ANADOL SV 1600 - BİZİM YADİGAR 06 RC 105

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 134
Toplam Model Sayısı: 134
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 03 Mar 2017, 18:56

Dünyada sayılı bir güzelliği koleksiyona kattığın için en az senin kadar sevindim Serhat. :y:
Paylaşım için teşekkürler, rengi ile yaşasın.. :handshake: :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 489
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1155
Rep Puani: 16706
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 03 Mar 2017, 23:08

Şüphesiz çoğumuzun sempatisinin olduğu bir modeli edinmişsin Serhat. Güzel günlerde sergile :y:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 04 Mar 2017, 00:11

Gercekten ulkemiz icin cok anlamli bir aracin modeli. Limit sayisinin dusuklugu de goz onune alindiginda bu model daha da kiymetlenecektir bence ileride. Hayirli olsun Serhat, keyifle sergilemeni dilerim :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 77
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 81
Rep Puani: 4190
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: srht » 04 Mar 2017, 11:04

gokhan derli yazdı:Gerçekten çok çok değerli bir model edinmişsin Serhat. Hayırlı olsun.. Detaylar beni de kendine aşık etti.. :hearth: Hayırlı, uğurlu olsun..

Modelin üretileceğini öğrendiğimde ciddi anlamda sevindim; sonuçta bizden bir araçtı bu da. Senin paylaşımınla iyice aşık oldum diyebilirdim ve o günlerde sipariş çoktan verilmişti, gün sayıyorduk. Baya bi gecikmeli geldi ama kavuştum bu güzelliğe. Keşke 18 ölçek olsaymış dedim ve 43 ölçek üretilmesine üzüldüm sadece. Çünkü bu detayları büyük ölçekte doya doya seyretmek isterdim ama buna da şükür.

Teşekkür ediyorum Gökhan Abim. 9 Nisan'daki buluşmada yanyana getirelim derim Anadol'ları. :) :friends:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: srht » 04 Mar 2017, 11:06

Berent.t yazdı:Sonunda kavuşmuşsun bu harika modeline Serhat. :smile: Detayları çok beğendim. Renkte bir o kadar klasik duruyor. Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim..

Askerdeyken şafak sayardım; bunda da resmen gün saydım. Yücel Abinin geldi demesiyle derin bir "ohh" çektim desem abartmam. Ciddi anlamda istiyordum bu modeli zira.

Teşekkür ediyorum iyi dileklerin için. :)
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 04 Mar 2017, 11:07

Serdar Gökhan yazdı:Vay be efsane otomobil bizim için. Güle güle sergile Serhat. :f: :sapka:

Şimdi yollarda iyice nadirleşse de gerçekten de Türk Otomotiv Sanayiindeki önemli kilometre taşlarından birisidir Anadol.

Teşekkür ederim iyi dileklerin için Serdar. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/43 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir