Sürpriz geldi:'56 Bel Air..=)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Sürpriz geldi:'56 Bel Air..=)

İletiYazar: srht » 23 Tem 2010, 17:28

Herkese tekrardan merhabalar.Dünkü açtığım 190E konusunda bahsettiğim sürprizim nihaye bugün elime ulaştı.
1:18 Precision Miniatures 1956 Chevrolet Bel Air 4 Door Hardtop

Modele geçmeden önce bu modeli bu işe başladığım günden beri aramaktayım.3-4 sefer karşıma da çıktı ama maalesef ayırdığım bütçenin çok üzerlerine satıldılar ve alamadım.Nihayet bütçem kadar bir model karşıma çıktı ve bu güzelliğe sahip olma fırsatına eriştim.Lâkin modelim sıfır olmasına rağmen ne yazık ki anteni yok ve antenin takılı olduğu bölgenin de boyası bir miktar soyuluk.Bu yüzden fiyat uygun oldu bir bakıma.Yoksa hâlen 350-450 TL arası fiyat biçenler var ve onların haricinde de piyasada PRM '56 yok.Allah yüzümü güldürdü ve bu modeli edinmemi nasip eyledi.

PRM '56 Bel Air beni beklediğimden çok şaşırttı.Ciddi ciddi şu anda sanki 1:1 olarak aynı araca sahipmişim gibi bir his var içimde.Araç o kadar güzel,o kadar gerçekçi duruyor ki.Bakmaktan alamıyorum kendimi.

Aracın en çok hoşuma giden yönleri bolca nikelaj kullanılması ve bunların da özenle ve dikkatlice modele yapılmış olması.Kesinlikle aşırıya kaçılmış bir izlenim vermiyor baktığım zaman.Aksine tam olması gerektiği gibi;vermesi gereken hazzı veriyor nikelaj parçalar.Kapılardaki şeritler de öyle(sanırım orijinal adı:Pala'lar).Deyim yerindeyse klasik bir parçaya baktığımı hissediyorum bariz bir şekilde.Bu hoşnutluk ta en fazla ön bölümde kendini gösteriyor.Farlarla sinyallerin içinde iğne ucu kadar siyah noktacıklar var ama aracın ön yüzündeki bahsettiğim yerler hariç kaliteli işçilik bu açığı kapatıyor bence.

Ayrıca aracı kutudan ilk çıkardığımda da bagaj kaputunun arkasında yer alan stepne yerinin boş olduğunu görünce biraz hayal kırıklığı yaşadım.Stepnesi yok sandım ama bu kısa sürdü ve bagaj kapağını açınca küçük bir "şok" geçirdim diyebilirim.Stepne küçücük poşete sarılı bir şekilde bagaj pautunun içindeki yuvasında duruyordu.Aldım taktım hemen.Ek olarak sanırım sadece bu renge özel olarak yine arka çamurluğun altındaki kapakçıkların da sökülüp takılabiliyor olması bir o kadar hoşuma giden detaylar arasında.Öyle kioynadım resmen.Fotoları çekerken bir çıkardım,bir taktım..=)

Aracın iç mekanı için de üretici firma epey çalışmış.Bol nikelaj aksam iç mekanda da kendini hissettiriyor.Ayrıca kapılarda yer alan kilit mekanizmalarının da unutulmaması yine aracın beğendiğim unsurları arasında.Taban halı kaplı ve araca gayet tok bir hava katıyor.

Ancak tüm bu bahsettiğim iyi şeyleri motor için söyleyemeceğim.PRM firması deyim yerindeyse geçiştirmiş kaput altını.Hiç hoşnut olmadım motor detaylarından.Öylesine bir plastikten kalıp çıkarmışlar da onu kırmızı,siyah boya atıp takmışlar gibi.

Aracın direksiyon sistemi de güzel ve sahip olduğum Autoart'lara nazaran daha iyi bir dönüş sistemine sahip tekerlekler.Hiç zorlamıyor.

Tavan ise plastikten imal edilmiş ve bu da göze batan unsurlar arasında.

Bu kadar pozitif özelliğin arasında bu 2 negatif unsur da kendini unutturuyor bana.Sonuç olarak her ne kadar radyo anteni olmasa da;her ne kadar istediğim renk olan mavi-beyaz olmasa da bugün itibariyle bugüne kadar en çok sahip olmayı istediğim model olan '56 Chevrolet'e kavuştuğum için çok mutluyum.. :tey:

Aracın hoşuma giden detaylarının olduğu birkaç kare.Önde yer alan bol nikelaj.Arka tarafta ise stop lambaları,logolar,kuyruk ve bahsettiğim çamurluk detayı&jant kapakları,iç mekan,kapı kilitleri,bagajdan çıkan stepne..:
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Bu da bahsettiğim anten sorunu:

'56 Şevrole'miz:

Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, sui_cast
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: Sürpriz geldi:'56 Bel Air..=)

İletiYazar: BuRaK-B » 23 Tem 2010, 17:32

Çok güzel ve sevdiğim bir model Serhat, harika fotoğraflamışsın. Sanırım bende ekleyeceğim bunu koleksiyonuma bir ara :happy: Keyifle seyret :keyif:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: chrono » 23 Tem 2010, 17:33

mükemmel bir klasik...hatta klasik amerikanların şahı bence...
anten olayı gerçekten üzücü günlerce sabırla heyecanla bekleyip böyle şeylerle karşılaşmak insanı çok üzüyor.
ama gene de istediğin gibiyse çok güzel.ayrıca rengini de çok beğendim.precision miniatures olarak bende de 64 1/2 mustang var boya kalitesiyle herşeyiyle hasta olduğum bir model...
iyi günlerde sergile.

mesaj için chrono arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Emre Özdemir » 23 Tem 2010, 17:35

Çok güzel bir klasik Serhat Abi süpriz gerçketen çok güzelmiş. Hayırlı olsun iyi günlerde sergile. :nazar:
Resim

A.EMRE ÖZDEMİR DİECAST COLLECTİON: http://www.e-modelcars.tr.gg

mesaj için Emre Özdemir arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Emre Özdemir
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Abdussamed Emre
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 37
Rep Puani: 1130
Emre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yok

İletiYazar: srht » 23 Tem 2010, 17:36

Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: srht » 23 Tem 2010, 17:43

Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 23 Tem 2010, 17:47

BuRaK-B yazdı:Çok güzel ve sevdiğim bir model Serhat, harika fotoğraflamışsın. Sanırım bende ekleyeceğim bunu koleksiyonuma bir ara :happy: Keyifle seyret :keyif:

Burak'cım çok teşekkür ederim.Doğrusuna bakarsan belli oluyordur konuyu filan açma şeklimden.Benim de en sevdiğim ve en çok sahip olmak istediğim modeld,.Şükür en sonunda alabildim.İnşallah sen de bu güzelliği eklersin bir an evvel.

chrono yazdı:mükemmel bir klasik...hatta klasik amerikanların şahı bence...
anten olayı gerçekten üzücü günlerce sabırla heyecanla bekleyip böyle şeylerle karşılaşmak insanı çok üzüyor.
ama gene de istediğin gibiyse çok güzel.ayrıca rengini de çok beğendim.precision miniatures olarak bende de 64 1/2 mustang var boya kalitesiyle herşeyiyle hasta olduğum bir model...
iyi günlerde sergile.

Güney hocam çok sağolasın;çok teşekkür ederim.Doğrusunu söylemek gerekirse anten için hâlen keşke bir çaresi olsa diyorum ama bile bile de böyle aldım modeli.Çünkü hem fiyatı uygun geldi hem de üstten bakmadıkça çok ta sorun olmuyor ki;beklentilerimi karşılıyor şu hâliyle bile.

Emre Özdemir yazdı:Çok güzel bir klasik Serhat Abi süpriz gerçketen çok güzelmiş. Hayırlı olsun iyi günlerde sergile. :nazar:

Sağolasın Emre'cim.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: bigshark » 23 Tem 2010, 18:09

Serhat,

Senin adina cok sevindim , PM uretimi 1956 Belair Hardtop (4 kapi direksiz) 1/18 olceginde yapilmis gelmis gecmis en guzel Amerikan'lardan biridir. Zaten bundan baska 4 kapi direksiz Amerikan gormedim ben.. Ben de lila/pembe-Krem cift renklisi var. Her Amerikancinin garajinda mutlaka bulunmasi gereken arabalardan.. Bunun yanina, HW61 1957 Chevy Belair Coupe ve ERTL 1955 Chevy Belair Coupe alman lazimki Amerikali'larin "TriChevy" dedikleri uclemeyi tamamlayabilesin... .. :nazar: :+1: :y: :handshake: :sun: :sun: :sun: BRAVO sana.. Resimler de gercekten cok guzel...
Anten olayina takilma, benimki de aynen senin soyledigin sekilde, bir sekilde kirik cikti ve hic zorlamadim, baslarda canimi sikti ama sonradan insan alisiyor.. :nod: :nod:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: chrono » 23 Tem 2010, 18:40

Serhat anten şöyle bir çözüm bulabiliriz.uygun bulursan uygula bence.
ufak çiğnenmiş sakızdandan çok ufak bir parça alıp anten olmaya yuvayı dolduracak şekilde doldur. bir tane toplu iğne göm ondan sonra.
daha sonra revelden uygun bir boyayla kapatacak şekilde sür.
mükemmel bir çözüm değil ama fena durmaz bence..
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 23 Tem 2010, 19:18

Güney'in yorumu tam oturmuş."Klasiklerin Şahı" :hearth: :hearth: :hearth:
Çok çok güzel bir model almışsın.İyi günlerde sergile :drinksb: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 23 Tem 2010, 20:40

güzel modeldir..ayrıcalığı var..güle güle sergile..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: srht » 23 Tem 2010, 21:13

Serdar abi öncelikle beğendiğin için çok teşekkür ederim.Zira senin gibi bir amerikan severden böyle yorum duymak gayet güzel bir duygu.TriChevy üçlmesini biliyorum ama şimdilik kafamda öyle birşey yok.Aslına bakarsan normalde amerikan toplamıyorum da;ama nedense bu arabanın hem 1:1'ine hem de modeline karşı gerçekten bir ilgim vardı ve en azından modeline gerçekten sahip olmayı çok istiyordum.Nihaye bu isteğim gerçekleşti.

Güney;tavsiyen için teşekkür ederim.Aslında yapılmayacak şey değil ama modele de el atıp yanlışlama bir başka hasar vermekten korkuyorum.O yüzden sanırım böyle duracak.

Ateş abi;Ömer abi;Bülent abi..Sizlere de ayrı ayrı teşekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: VoldroY » 23 Tem 2010, 22:11

Bir ara listemde olan tek amerikan modeliydi ama şimdi sadece Porsche modelleri var. :)

Süper bir model.Hayırlı olsun. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
VoldroY
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Berkcan
1/18 Model Sayısı: 18
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 5