CM Models [PAUDI] 2007 Ford Focus Ghia Sedan

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

CM Models [PAUDI] 2007 Ford Focus Ghia Sedan

İletiYazar: BuRaK-B » 09 Oca 2010, 04:55

CM Models 2007 Ford Focus Ghia Sedan'ı huzurlarınıza sunarım. Modeli inceleme amaçlı detaylı fotoğraflarını çekemediğim için kusurabakmayın. Ama kısaca (+)(-) yönlerinden bahsedeyim;

(-)Kapı-kapak-tampon ek yerlerinde ufak kademe farklılıkları var
(-)Katlanmaz dış aynalar
(-)Açımayan Sunroof
(-)Modelin altında vida tespit yerleri çıkıntılı yapılmış
(-)Uzakdoğu Focus'un modellenmesi

(+)Hareketli Sunroof Perdesi
(+)Hareketli ön koltuklar ve arka kol dayama
(+)Cam serigraflarının birebir işlenmesi
(+)CM Models Japon araçlarında yaptığı gibi amortisörleri yüksek değil, ideal
(+)Arka bağımsız süspansiyon sisteminin salıncak hareketlerine kadar modellenmesi
(+)Tatminkar motor ve torpido detayı
(+)Far detayları ve diğer ince işçilikler (egzoz, ızgara, çıtalar vs.)

Gerçek hayatta bir Focus 1 Ghia kullanıcısı ve sahibi olarak bildiklerim doğrultusunda belirtmek isterimki; GM bu modeli Avrupa Ghia versiyonunda üretmemiş. Tamamen uzakdoğuda kullanılan Focus olarak modellemiş. Avrupa Focus'lara göre Arka stoplar değişik, kromajlı çıtalar var, ön tampon coupe-cabrio versiyonunun tamponundan, Sony MP3 çalar yerine Ford 6000 Radyo-CD var, 4 adet yerine 3 adet park sensörü var ve dijital klima yerine manuel klima mevcut. Şimdilik gözlemlerim bu kadar :wasntme:

Ve bu anlamlı modelim eski focusumun yanında yerini aldı... :movie:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

:lol: Bu da benim eski emektar :inlove:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
resatsirin
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: CM Models 2007 Ford Focus Ghia Sedan

İletiYazar: gokhan derli » 09 Oca 2010, 10:40

Burak, çok hoşlar. Otopark böyle modellerle daha bir gerçekçi durmuş. Modeli genel olarak beğendim.Fotoğraflarda çok güzel tabi. Hayırlı olsun. :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 09 Oca 2010, 12:23

Yeni kasa tabi ki çok hoş Burak...
Özellikle senin fotoğraflamalarınla herşey çok net gözüküyor.
Bu üretimi incelemişliğim var. :good2:
Ben de bir Focus SW kullanıcısı olarak, NAZLI'yı hiç bir şeye değişmem biliyorsun. :lol:
Selamlarımla. :drinksb:
En son Emre E. tarafından, 10 Oca 2010, 18:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 09 Oca 2010, 13:34

gokhan derli yazdı:Burak, çok hoşlar. Otopark böyle modellerle daha bir gerçekçi durmuş. Modeli genel olarak beğendim.Fotoğraflarda çok güzel tabi. Hayırlı olsun. :+1:
Teşekkürler Gökhan Abi.

Emre ERBASAR yazdı:Yeni kasa tabi ki çok hoş Burak...
Özellikle senin fotoğraflamalarınla herşey çok net gözüküyor.
Bu kasanın Paudi üretimini incelemişliğim var. :good2:
Ben de bir Focus SW kullanıcısı olarak, NAZLI'yı hiç bir şeye değişmem biliyorsun. :lol:
Selamlarımla. :drinksb:
Emre Abi teşekkürler. Bu kasa kimi yerde Paudi diye geçiyor; yani incelediğin model bunun aynısı aslında. Ama üreticisi CM, pazarlayan ve dağıtımını yapan firma Paudi diye biliyorum ben. Kutunun üzerinde hem CM hem Paudi yazıyor. Herşey Çince yazığı için hiçbir şey anlayamıyorum açıkçası. Model gerçekten çok hoş ve zarif tasarlanmış ama (-) bahsettiğim yönleri CM'in diğer modellemelerine göre dezavantaj; onlarda var bunda yok. Modeli beğendiğine sevindim abi. Ama Nazlı'mı şimdilik bende değişmem, o tektir :inlove:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 09 Oca 2010, 14:37

Burak ben modeli çok şık buldum.Bahsettiğin eksiler modele genel anlamda bakıldığında pek önemsenmiyor.Ama bağlantı noktalarında ki eksi puanı modeli birebir incelemeden yorumlamak istemiyorum.

Modelini iyi günlerde sergile...

Bu arada Nazlı seni aldatıyor.Otoparkta basmışlar onları.

Nazlı şu şarkıyı söylüyormuş yakalandığında!

Ah gece gelme gündüz gel.Tenhalarda menhalarda buluşalım vayy vayy..!

:lol: :delii: :nanik:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 09 Oca 2010, 16:27

Burak yine duramadın patlattın bir bomba daha :grin:
Özelliklemi bu rengi aldın merak ettim ?
Ford teman gittikçe büyüyüor sana rakip olacak birini tanımıyorum :y:
I :hearth: Ford (güzel durmuş)
Ama görüşümü söylemeden edemiyeceğim Senin Nazlı daha güzel gözüküyor kardeş!
İyi günlerde sergilemen dileğimle daha nice Ford'lara :drinksb:
En son REVOLUTION tarafından, 09 Oca 2010, 16:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 09 Oca 2010, 16:38

Hayırlı olsun Burak abi.Artısıyla eksisiyle bence gayet güzel bir model. Benimde sevdiğim araçlardan biri. Garajda da çok güzel çıkmış.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 09 Oca 2010, 17:18

mustafacelebi yazdı:Burak ben modeli çok şık buldum.Bahsettiğin eksiler modele genel anlamda bakıldığında pek önemsenmiyor.Ama bağlantı noktalarında ki eksi puanı modeli birebir incelemeden yorumlamak istemiyorum.

Modelini iyi günlerde sergile...

Bu arada Nazlı seni aldatıyor.Otoparkta basmışlar onları.

Nazlı şu şarkıyı söylüyormuş yakalandığında!

Ah gece gelme gündüz gel.Tenhalarda menhalarda buluşalım vayy vayy..!

:lol: :delii: :nanik:
Yok yok, öyle bir durum yok Mustafa esas ben ona kuma getirdim :lol: Modeli incelersin umarım birgün. 2 yerde göze batıyor ama diğerleri önemli değil, AA da bile var.

REVOLUTION yazdı:Burak yine duramadın patlattın bir bomba daha :grin:
Özelliklemi bu rengi aldın merak ettim ?
Ford teman gittikçe büyüyüor sana rakip olacak birini tanımıyorum :y:
I :hearth: Ford (güzel durmuş)
Ama görüşümü söylemeden edemiyeceğim Senin Nazlı daha güzel gözüküyor kardeş!
İyi günlerde sergilemen dileğimle daha nice Ford'lara :drinksb:
Hehe :grin: Teşekkür ederim Devrim Abi, tamamen kısmetime denk gelen bir model oldu, yoksa Paudi ve cüzdan ikilisi aynı cümlede zordu benim için :lol:
Uzunca bir yaşantım olursa epey 1:18 Ford biriktiririm gibime geliyor :smile: Ama iddealı değilim elbette, gün gelir ne gösterir bilinmez. Ben pek tepkimi belli edemem ama çok sevdiğim için Rozetli çekimleri ilk sıraya koydum, tekrardan bu manevi jest için teşekkür ederim. Bu arada modelin rengini beğenmedin mi? Bence en çok yakışanı bu, dışı açık gri içi siyah olanı çok boğuk görünüyor gözüme.

Akın AYDIN yazdı:Hayırlı olsun Burak abi.Artısıyla eksisiyle bence gayet güzel bir model. Benimde sevdiğim araçlardan biri. Garajda da çok güzel çıkmış.
Teşekkürler Akın :syg:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 09 Oca 2010, 21:38

Valla iki Focus'ta gayet güzel duruyor.Hele beyaz hb'nin bagajı daha bir güzelmiş.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 10 Oca 2010, 14:16

srht yazdı:Valla iki Focus'ta gayet güzel duruyor.Hele beyaz hb'nin bagajı daha bir güzelmiş.
Teşekkürler Serhat, beğendiğine sevindim. Bagaj güzeldir evet ama yenilemenin vakti geldi sanırım :wink1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Re: CM Models [PAUDI] 2007 Ford Focus Ghia Sedan

İletiYazar: Ahmet » 10 Oca 2010, 14:24

Burak abim hayırlı olsun senin için en anlamlı modellerden biri olacak gibi ne de olsa NAZLI nın kardeşi :celeb: :nazar: Gerçekten CM çok güzel işler çıkarıyor iyi seyirler dilerim abicim. :syg:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 10 Oca 2010, 19:43

Garajda çok yakışıklı durmuş Burak kardeşim.Resimler süper olmuş ellerine sağlık. :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: masato » 10 Oca 2010, 20:59

Bura çok güzel bir modelle focus serisine devam etmişsin. Paudi gerçekten çok güzel detaylar katıyo modellere... İyi günlerde seyireylemen ve kısa süre de focus temanı tamamlaman dileği ile... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir