1975 Model PEUGEOT 504 GL (Yahudi Mercedes'i) [1:18]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: 1975 Model PEUGEOT 504 GL (Yahudi Mercedes'i) [1:18]

İletiYazar: RESPECT » 30 Eyl 2009, 22:28

Bir ara Autoart'ın yayınladığı bir yazıda görmüştüm. Kyosho, AA gibi firmalar müşterilere anket yapıp, bir modeli neyin kaliteli yapacağını soruyorlar. Cevaplara göre de o konuya yönelip, istenenleri yapmaya çalışıyorlar, diğer ayrıntılara boş yere para harcamak istemiyorlar.

Cevaplar şunlardı mesela:
- Farların gerçekçiliği, bağlantı noktalarının belirgin olmaması gerektiği (siyah noktalar)
- Kapı, kaput kapandığında boşluk kalmaması
- Boya kalitesinin iyi olması
- Zeminin halı kaplı oluşu

vb...

Mesela kendileri de belirtmişti, sökülebilen bir tekerlek için milletin ekstra para vermeyeceği (çoğunluğun) bu yüzden o gibi ayrıntılar yerine istenenlere yöneldikleri. Süspansiyon gibi sistemleri de yapmak istememeleri bu yüzden olabilir. Exoto, CMC daha ayrıntıya, sanatsal işlere yönelirken, diğerlerinin amacı maksimum kar gibi görünüyor.
Kullanıcı avatarı
RESPECT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Cem
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 15
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 45
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 28
RESPECT rep puani yok

İletiYazar: yasar » 30 Eyl 2009, 23:09

burak bu araç benim için çok özeldir.neden dersen henüz 9 yaşındayken italyadan ülkemize dönerken almayı düşünüpte alamadığımız bir otomobildir kendisi.o günlerde amerikam arabaları daha ucuzdu.bizimde paramız bu araca yetmediği için alamamıştık.ama gerek dizaynı gerekse klası ile hep aklımızda kaldı.onun için çok özel ve güzel bir model almışsın kutlarım.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 348
1/72 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 01 Ekm 2009, 00:39

RESPECT yazdı:Bir ara Autoart'ın yayınladığı bir yazıda görmüştüm. Kyosho, AA gibi firmalar müşterilere anket yapıp, bir modeli neyin kaliteli yapacağını soruyorlar. Cevaplara göre de o konuya yönelip, istenenleri yapmaya çalışıyorlar, diğer ayrıntılara boş yere para harcamak istemiyorlar.

Cevaplar şunlardı mesela:
- Farların gerçekçiliği, bağlantı noktalarının belirgin olmaması gerektiği (siyah noktalar)
- Kapı, kaput kapandığında boşluk kalmaması
- Boya kalitesinin iyi olması
- Zeminin halı kaplı oluşu

vb...

Mesela kendileri de belirtmişti, sökülebilen bir tekerlek için milletin ekstra para vermeyeceği (çoğunluğun) bu yüzden o gibi ayrıntılar yerine istenenlere yöneldikleri. Süspansiyon gibi sistemleri de yapmak istememeleri bu yüzden olabilir. Exoto, CMC daha ayrıntıya, sanatsal işlere yönelirken, diğerlerinin amacı maksimum kar gibi görünüyor.
Cem zeminin halı kaplı olması maliyet açısından külfetli olacağını sanmıyorum üretici firmaya ama diğer yazdığın detaylar hepimiz için muhtemel çok önemli detaylar. Ancak bunların yanında artık süspansiyon detayı eklenmeli bence. Örneğin alt tasarımı çok detaylı, bütün salıncak vs. bağlantılarının detaylıca gösterildiği modellerin arada gözüken yaylara dahil süspansiyon yapmaması bence önemli bir detay eksikliği. Onların haricinde anket sonuçlarına %100 katılıyorum.

yasar yazdı:burak bu araç benim için çok özeldir.neden dersen henüz 9 yaşındayken italyadan ülkemize dönerken almayı düşünüpte alamadığımız bir otomobildir kendisi.o günlerde amerikam arabaları daha ucuzdu.bizimde paramız bu araca yetmediği için alamamıştık.ama gerek dizaynı gerekse klası ile hep aklımızda kaldı.onun için çok özel ve güzel bir model almışsın kutlarım.
Yaşar Abi iyi dileklerin için teşekkür ederim, modeli beğendiğine sevindim. Benimde çok sevdiğim bir Avrupa klasiğidir ve küçüklüğümde yazları kısa da olsa seyahat ettiğim bir araçtı bu. Temamda eksikliği büyük ölçüde hissediliyordu. Şimdi diğer arkadaşları arasında en özel yerini aldı.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 01 Ekm 2009, 08:55

Bu arada, buna Yahudi Mercedes'i denmesinin sebebi, Peugeot kurucusu Armand Peugeot'nun yahudi olmasıdır diye biliyorum. Bu arabanın bendeki anısına gelince; İlk ehliyet aldığım zamanlarda bu arabanın station versiyonu olan 504 Break versiyonunu kullanmaya çalışmıştım, ama koldan vitesli olması sebebiyle tam anlamıyla başaramamıştım..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 01 Ekm 2009, 14:09

Bülent Aydoğan yazdı:HP Photosmart M407 güzel çekmiş valla arabanda çok güzel tabi..ben buna bindim demeye başladıysam yaşlanıyorumdur :)

Evet Bülent yaşlanıyoruz :grin:
Burak resimleri gördükten sonra ne kadar güzel bir model olduğu daha iyi anladım zaten telefonda da dediğim gibi welly, bence burago ve maisto'dan çok daha iyi bir marka bu modelde güzel ve rengide harika fotoğraflarda bu kadar iyi çıktığına göre vitrinde çok iyi duracağına eminim iyi sergilemeler dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: static_x07 » 01 Ekm 2009, 16:39

1/1 olarakta yakından biliyorum aracı :) Hayırlı olsun Burak abi :) İyi seyirler. :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
static_x07
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ali NURDOGAN
1/18 Model Sayısı: 25
1/24 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 8
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 830
static_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 01 Ekm 2009, 18:50

gokhan derli yazdı:Bu arada, buna Yahudi Mercedes'i denmesinin sebebi, Peugeot kurucusu Armand Peugeot'nun yahudi olmasıdır diye biliyorum. Bu arabanın bendeki anısına gelince; İlk ehliyet aldığım zamanlarda bu arabanın station versiyonu olan 504 Break versiyonunu kullanmaya çalışmıştım, ama koldan vitesli olması sebebiyle tam anlamıyla başaramamıştım..
:lol:

REVOLUTION yazdı:
Bülent Aydoğan yazdı:HP Photosmart M407 güzel çekmiş valla arabanda çok güzel tabi..ben buna bindim demeye başladıysam yaşlanıyorumdur :)

Evet Bülent yaşlanıyoruz :grin:
Burak resimleri gördükten sonra ne kadar güzel bir model olduğu daha iyi anladım zaten telefonda da dediğim gibi welly, bence burago ve maisto'dan çok daha iyi bir marka bu modelde güzel ve rengide harika fotoğraflarda bu kadar iyi çıktığına göre vitrinde çok iyi duracağına eminim iyi sergilemeler dilerim.
Teşekkür ederim Devrim Abi. Senin Süperspor Cars sevgine ve onlarla hiç alakası olmamasına rağmen beğendiğine sevindim. Eskiyi yaşamayı seviyorum n'apim.. :smile5: :inlove:

static_x07 yazdı:1/1 olarakta yakından biliyorum aracı :) Hayırlı olsun Burak abi :) İyi seyirler. :nazar:
Teşekkür ederim Ali. Genelde beni Ford'cu olarak bilirler ama nostalji vazgeçilmezim... :happy:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 02 Ekm 2009, 15:43

Burak'cım çok manidar bir model almışsın. Tebrik ederim.
Bundan yaklaşık 15 yıl önce, bir arkadaşımın aliesinde bu araçtan vardı. Sinyal kullanımı ve Vites kullanımı benim her zaman ilgimi çekmiştir. Aynı renkte olan bu araç şimdi aklıma geldi ve beraber yaşadığımız o günler gözümde canlandı. Bu güzelliği paylaştığın için teşekkürler kardeşim. Selamlarımla... :nazar:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 02 Ekm 2009, 19:40

Emre ERBASAR yazdı:Burak'cım çok manidar bir model almışsın. Tebrik ederim.
Bundan yaklaşık 15 yıl önce, bir arkadaşımın aliesinde bu araçtan vardı. Sinyal kullanımı ve Vites kullanımı benim her zaman ilgimi çekmiştir. Aynı renkte olan bu araç şimdi aklıma geldi ve beraber yaşadığımız o günler gözümde canlandı. Bu güzelliği paylaştığın için teşekkürler kardeşim. Selamlarımla... :nazar:
Çok teşekkür ederim Emre Abi, beğendiğin için ve yaşanmış bir anını paylaştığın için sevindim. Acaba şimdilerde o araca ne olmuştur??? :wondering:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Rallyci » 02 Ekm 2009, 21:27

İyi günlerde sergile Burak. Welly'nin göz nurlarından bir model uzun zaman önce yurtdışında bir sitede görmüştümç ok nadirde olsa karşıma çıkıyordu. Herzman düşünürüm neden bazı modelleri getirmiyorlar haır elelinde olması konuonuda bilmiyorum ama sonuçta oda bir model ayrım yapılıyorsa şunlar şu ülkeye pazarlanmamalı gibi bir düşünce mi var acaba artık böyle şeyler aklıma gelmeye başladı. Limitli bir üretimde değil özel bir üretimde değil wellynin köpük kutuda olan modelleri bile gelmişken böyle modellri raflarda görememek üzücü.
Detay olarak tatminkar bir model. Cam detayları özelikle ön yan camın kapalı olması çok güzel ve kaliteli ve saf bir plastik kullnılmış. Gerçeğini fiziksel olarak incelemedim fotoğraflardan hayran bıraktıran bir welly kalitesini anlayabiliyorum aslında welly'nin kyosho autoart standardına çıkamama gibi bir kısıtınında olduğuna inanmıyorum. Çıkamama değilde çıkmama. herşey maliyetler ve stratejisiyle alakalı firmanın .firma hem oyuncaklar hemde modeller üretiyor sonuçta ama son zamaanlarda masito gibi vitrine rahatlıkla koyulabilcek kalitede modeller üretebiliyor. Yeni Astrayı da görebilseydik güzel olurdu diğer yeni modller de var tabiki ama bu kısır dönngü böyle işliyor chevrolet ler klasikler chevroeltler klasikler zaten Türkiyede başka mdoeel tutulmuyorya analmıyorlarda adam motormaxi alıyor hayran kalıyor modelden anladıoğıda yok bizi meskilerden bir araba hemde metal düşünce buya (onlara göre)BEnde motormax alırım sevdiğim bir model olduktan sonra. Bizim itahaltçılık ! yaptığını düşünne nkişilerin zihniyetien kalınca aynı klasikler dönp doalşıp aynı raflara paketi değişmiş ve kalitesi değişmiş bir şekilde geri dönüyorlar Hatta renkleri de aynı şekilde 2. modelim welly 328i 1998 de aldım yl 2009 hala 328i ler renk seçeneği dşında ayenne geliyorlar am nedense diğerlerini göremedik.B
en yine sinirlendim kusra bakmayın lütfen görmek istediğimi göremyince ve bazı istekler görmezden gelinince olmuyor tekrar hayırlı olsun Burak çok hoş bir model bu güzel bir ikili oldular
1 43 te çok güzel klasik avrupa modeller var 1 18 de de görebilseydik gerçekten güzel olurdu.
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 03 Ekm 2009, 00:24

Birol öncelikle değerli yorumun ve ithalatçılara olan sitemin için çok teşekkür ederim. Çoğu konularda sana hak veriyorum. Ben Welly'nin distribütörüne defalarca mail attım ama hiç geri dönen olmadı. Sonunda bir şekilde telefonunu buldum ve aradım; o öbür kişiye, o öbür kişiye yönlendiriyor derken telefonda karşıma çıkan son kişinin bu modeller ile alakasının olmadığı direkt anlaşılıyordu. Adama bırak markayı anlatmayı, Diecast kelimesini bile düzgün telaffuz ettirtemedim. Yani ya Welly'nin ana merkezine, yurtdışına; Türkiye distiribütörü hakkında şikayet maili atmak gerekiyor (işe yarar mı orasını bilemem) yada bu böylece devam edecek gibi geliyor bana.

Bu arada bu model limitli olmadığı halde kutusundan Welly'nin sadece limitli üretimlerinde verdiği inceleme tığı çıktı. Acaba limitli üretilmiş olup kutuda mı yazmıyor diye düşünmedim değil, çünkü Mustang SVO ve Mustang RaceCar modellerinde de numara limiti yazmıyordu. Üstüne üstlük ne kadar avrupadaki Diecast sitelerini, forumlarını taradıysam bu modelin hem kendisine hemde detaylı resimlerine rastlayamadım; ufak ufak kutu içinde çekilmiş resimler çıkıyor karşıma.

Şu 1:43'teki model bolluğu dediğin gibi 1:18'lerde de olsa keşke... :dash1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 03 Ekm 2009, 10:56

Yine çok şık bir model ve yine çok hoş fotolar.Welley bazı modellerde kendini aşmaya başladı.Zamanında Türkiye yollarını bayağı aşındırmış bir klasik.Kısa zamanda dış çekim isteriz.Ama nostalji kokulu olsun.. :good2:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 03 Ekm 2009, 19:31

Teşekkürler Mustafa, bakmışsın ortak bir çalışma yaparız :wink1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Musa Can ÇİL ve 31 misafir