1975 Model PEUGEOT 504 GL (Yahudi Mercedes'i) [1:18]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: 1975 Model PEUGEOT 504 GL (Yahudi Mercedes'i) [1:18]

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Eyl 2009, 23:33

Admin yazdı:Yaklaşık olarak 1,5 - 2 yıl önce Welly katolaglarında "Gelecek model" başlığında gördüğüm ve aynı tarihlerde ithalatçısına sipariş ettiğim bu modelden haber alınamamıştı... :search:
Böylesine güzel ve özel bir modeli koleksiyonuna kazandırdığın için en az senin kadar mutlu oldum kardeşim.
Benim için özelliğinin de farkına varmışsındır umarım yaklaşık olarak 1 saat olan telefon görüşmemizde... :))
Konuyu görür görmez, mesaj yazmak yerine aradım ve paylaşmak istediklerimi paylaştım... Daha ne diyeyim Burak? :smile5: Vaktim olsaydı da sana o katalogları tarihi ile gösterebilseydim... O kadar konuşmanın üzerine baktım ki; yoğun geçen işlerim de bu vakti bulamayacağım, en azından hayırlı olsun diyeyim dedim kardeşim.
umarım WELLY' leri ithal eden firma bu ciddiyette olur da herkes faydalanır bu özel modelden...
Unutma ki; her şey konuştuğumuz gibi... :fiskos: :search: :friends:
Eksik olma Gökhan Abi, sesini duyunca daha iyi oldum. Modele bayılacağını tahmin etmiştim ve tahminimde de yanılmamışım :wasntme: Konu yorumun için iyikide o kadar külfete girmedin abi, alt tarafı bir model. Sağlık açısından kendine daha iyi bakman ve Defne'ye daha fazla zaman ayırman gerekli şu günlerde... :angel: :pool:
Bu modelin sende ne kadar önem arz ettiğini kavrıyorum abi, birde ithalatçılar bizim halimizden bir anlasalar!!!... Umarım gelecek dönemlerde yurtiçindeki Avrupa Temasına sahip her koleksiyoner Avrupa Klasiğini ölümsüz kılan bu modele sahip olur.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 30 Eyl 2009, 00:19

Detayları çok güzel gerçekten övgüyü hakeden bir model rengide ayrı güzel diyorum Burak kardeşim,hayırlı olsun. :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Eyl 2009, 01:08

MAKOSHARK yazdı:Detayları çok güzel gerçekten övgüyü hakeden bir model rengide ayrı güzel diyorum Burak kardeşim,hayırlı olsun. :smile:
Teşekkürler Deniz Abi. Model hakkında kamera arkası bir kaç detay vereyim. Modelin kutusundan inceleme tığı çıktı. Modelin kapı-kapak orantılarında ve kapı alt eşikleri hariç boyasında hiçbir kusur ve çizgi taşmasına rastlamadım. Modelde ön farlar 3boyutlu yapılmış, resimlerden belli olmasada pimler hariç far dizaynı aşırı gerçekçi. Bagaj içinden araç tabanına giden yakıt dolum borusu unutulmamış ve aynen yapılmış. Bagaj içindeki dalgalı taban görünümü aynen işlenmiş. Stepnesi araç altında ve tutma kayışla sabitlenmiş bir şekilde duruyor yani öyle bir görünüm verilmiş. Süspansiyon zaten Welly'de tam puan. Bunların haricinde jant dizaynı çok başarılı ve renklendirmesi bir okadar gerçekçi. Direksiyon ve ön lastiklerin dönüş açısı çok iyi. AA ve MC'de dahi bir çok modelinde koymadıkları ön cama su fıskiyeleri bu modelde unutulmamış. Kısacası tekel bir üretim ve fiyat açısından çoğu modelden uygun dahi olsa gerekli değeri hakettiğine inandığım bir model oldu. Tek problemi modelde pedallar yok :sad1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 30 Eyl 2009, 09:02

OOOOOOOO..Burak, ben bu konuyu nasıl oldu da görmedim.. Süper bir model, en sevdiğim Peugeot'lardan biri.Welly'nin aylar öncesinde bir forum sitesinde gördüğüm modelini, böyle incelemek nasip olmamıştı. Gerçekten çok güzel yapmışlar.Rengini ve fotoğraflarını çok beğendim. Hayırlı olsun. güzel günlerde sergile..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 30 Eyl 2009, 10:07

Hayırlı olsun Burak :drinksb: Resimlere bakarken aklıma Renault 12 geldi direk.. Sonra zaten sende koymuşsun resimleri.. Ama gerçekten benziyorlar birbirlerine :lol:

Her ne kadar sen makineye bozuk desende kareler süper bence :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Eyl 2009, 11:06

gokhan derli yazdı:OOOOOOOO..Burak, ben bu konuyu nasıl oldu da görmedim.. Süper bir model, en sevdiğim Peugeot'lardan biri.Welly'nin aylar öncesinde bir forum sitesinde gördüğüm modelini, böyle incelemek nasip olmamıştı. Gerçekten çok güzel yapmışlar.Rengini ve fotoğraflarını çok beğendim. Hayırlı olsun. güzel günlerde sergile..
Gökhan Abi teşekkür ederim. Benimde en sevdiğim Peugeot'lardan biri. Araç gerçek hayatta hepimizden bir anı taşıyor sanırım. Bu yüzden Avrupa Klasiklerine başlamıştım umarım dahada devamı gelir. Model geçen yıl üretilip web sitesindeki resmi tanıtımı yapıldı ancak hiçbiryerde satışta değildi. Ebay vs. gibi yerlerde hiç satışını görmedim. Üstüne üstlük Türkiyede zaten bir ilk oldu ama yabancı forum sitelerinin hiçbirinde detaylı fotoğraflarını göremedim. Yüzeysel çekilmiş 2-3 görüntüden ibaretti sadece. Sırf bu yüzden Fransız Diecast forumlarını saatlerce didik didik taradığım oldu ama nafile.

Desolator yazdı:Hayırlı olsun Burak :drinksb: Resimlere bakarken aklıma Renault 12 geldi direk.. Sonra zaten sende koymuşsun resimleri.. Ama gerçekten benziyorlar birbirlerine :lol:

Her ne kadar sen makineye bozuk desende kareler süper bence :drinksb:
Teşekkürler Sinan. Renault 12TS ile hakikaten arkadaş gibiler. İki Fransız yanyana çok zarif duruyorlar. Fotoğraf makinem gerçekten bozuk ama o tamirde şimdi, bu çektiğim çok eskiden kullandığım ve aslında şans eseri kutuların içinde bulduğum makinem.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Eyl 2009, 13:30

Yedek parça depomdan bulduğum pedal grubunu da bugün modelimin montaj yerine göre uydurup taktım. Elimde halı kaplama olsaydı onuda yapmak isterdim, başka zaman kaldı artık.

Önceki Hali:
Resim

Sonraki Hali:
Resim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: kdeniz » 30 Eyl 2009, 13:30

Welly gerçekten çok geliştirdi kendini. Bu modelde de kaliteyi yakalamış gibi görünüyor. Keşke üç bek kuruş fazla alsa da arka kapıları da açsa süper olacak. Bende Welly Mercedes ML350 var. Modelin farları ve stopları biraz özenilse ve arka kapıları açılsa kusursuz olacak. Hayırlı olsun Burak.
Bu arada Yahudi Mercedes'i denmesinin sebebi "Hitler yüzünden yahudilerin mercedesten ve almanlardan nefret edip bunu kullanmasından" geliyor diye biliyorum. Heralde şimdi onlar da Mercedes kullanıyordur.
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Eyl 2009, 13:54

ibrahimovic yazdı:Burak abi ne güzel bir model hayırlı olsun.Bu peugeot ya bende yahudi mercedesi derim.Peugeot nun en çok sevdiğim modellerinden biridir.Renault 12 ile de birbirlerine çok yakışmışlar.Ayrıca modelin ayrıntıları da güzel.Tekrar hayırlı olsun. :nazar:
Teşekkürler İbrahim, beğendiğine sevindim. Ayrıntı konusunda haklısın ancak pedalların fabrikasyon olarak unutulması beni çok şaşırttı ama onuda hallettim nihayet.

kdeniz yazdı:Welly gerçekten çok geliştirdi kendini. Bu modelde de kaliteyi yakalamış gibi görünüyor. Keşke üç bek kuruş fazla alsa da arka kapıları da açsa süper olacak. Bende Welly Mercedes ML350 var. Modelin farları ve stopları biraz özenilse ve arka kapıları açılsa kusursuz olacak. Hayırlı olsun Burak.
Bu arada Yahudi Mercedes'i denmesinin sebebi "Hitler yüzünden yahudilerin mercedesten ve almanlardan nefret edip bunu kullanmasından" geliyor diye biliyorum. Heralde şimdi onlar da Mercedes kullanıyordur.
Yahudi Mercedes'i denmesinin öncelerde açılımını duymuştum ve hatırlattığın iyi oldu Kadir Abi. :grin:
Daha önceleri hep söylerim Welly beni şaşırtmaya devam ediyor diye. ML350 Bende de vardı ve bence çok güzel bir modeldi. İt dirseği kapı-kapak sisteminden vazgeçse kesinlikle 4 kapısı açılır modeller üretecek ama yapmıyor (Motormax bile it dirseği kullanmıyor). Ben yine bukadarına şükrediyorum çünkü Solido ve Revell' daha pahalı oldukları ve kalitesi eşdeğer seviyede olduğu halde bagaj kapağı da açılmıyor. Bunun haricinde Welly İtalatçısı kesinlikle Türkiye'deki forumlara kulak vermeli diye düşünüyorum. Yeni çıkarttığı birsürü modeli üzerinden yıl geçmesine rağmen halen daha ülkemize getirtmedi. Bu model dahil, Ford Expedition Eddie Bauer, 2007 Mustang Saleen, 2005 Opel Astra GTC, çift renk temalı yeni Porsche serisi vs. birçok modeli ülkemizde görmek isterdim.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: RESPECT » 30 Eyl 2009, 18:44

Burak kardeşim, model hayırlı olsun.

Türkiye klasikleri koleksiyonu için ideal bir model aslında. Yanında Toros'la birlikte çok güzel olmuş.

Model Welly ama sen şimdiden modeli Autoart'a döndürmeye başlamışsın. Benim hoşuma giden modelin rengi oldu, çoğu kişiye garip gelebilir belki ama mavisi çok hoşuma gitti. Eski araçlarda da olabilecek bir renk bence, geçmişi hatırlatıyor insana.
Kullanıcı avatarı
RESPECT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Cem
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 45
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 28
RESPECT rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 30 Eyl 2009, 19:43

Burak-B yazdı:
kdeniz yazdı:Welly gerçekten çok geliştirdi kendini. Bu modelde de kaliteyi yakalamış gibi görünüyor. Keşke üç bek kuruş fazla alsa da arka kapıları da açsa süper olacak. Bende Welly Mercedes ML350 var. Modelin farları ve stopları biraz özenilse ve arka kapıları açılsa kusursuz olacak. Hayırlı olsun Burak.
Yahudi Mercedes'i denmesinin öncelerde açılımını duymuştum ve hatırlattığın iyi oldu Kadir Abi. :grin:
Daha önceleri hep söylerim Welly beni şaşırtmaya devam ediyor diye. ML350 Bende de vardı ve bence çok güzel bir modeldi. İt dirseği kapı-kapak sisteminden vazgeçse kesinlikle 4 kapısı açılır modeller üretecek ama yapmıyor (Motormax bile it dirseği kullanmıyor). Ben yine bukadarına şükrediyorum çünkü Solido ve Revell' daha pahalı oldukları ve kalitesi eşdeğer seviyede olduğu halde bagaj kapağı da açılmıyor. Bunun haricinde Welly İtalatçısı kesinlikle Türkiye'deki forumlara kulak vermeli diye düşünüyorum. Yeni çıkarttığı birsürü modeli üzerinden yıl geçmesine rağmen halen daha ülkemize getirtmedi. Bu model dahil, Ford Expedition Eddie Bauer, 2007 Mustang Saleen, 2005 Opel Astra GTC, çift renk temalı yeni Porsche serisi vs. birçok modeli ülkemizde görmek isterdim.

Bir de bunlara ek olarak welly ve maistodaki süspansiyon sistemleri harika. Autoart ve kyosho bunların 2-3 katı daha pahalı ama süspansiyon yok araçlarda kütük gibi. En azından bendeki çok model öyle. Norevlerde lasitkler sağa sola dönüyor ama dönmek bile denemez. solido ve Revell'in bagajları açılmıyor. Ucız üreticiler bunları 3 kuruşa yapabiliyorken bu kalburüstü üreticler neden yapmıyorlar anlamıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Eyl 2009, 20:17

RESPECT yazdı:Burak kardeşim, model hayırlı olsun.

Türkiye klasikleri koleksiyonu için ideal bir model aslında. Yanında Toros'la birlikte çok güzel olmuş.

Model Welly ama sen şimdiden modeli Autoart'a döndürmeye başlamışsın. Benim hoşuma giden modelin rengi oldu, çoğu kişiye garip gelebilir belki ama mavisi çok hoşuma gitti. Eski araçlarda da olabilecek bir renk bence, geçmişi hatırlatıyor insana.
Teşekkürler Cem, sayende... :drinksb:

kdeniz yazdı:...
Autoart ve kyosho bunların 2-3 katı daha pahalı ama süspansiyon yok araçlarda kütük gibi. En azından bendeki çok model öyle.
...
Abi nedense bende aynı şikayeti çoğu kez dillendiriyorum kendimce. Biz ilerdeki Diecast modelerde aydınlatma vs. düşünürken Kalburüstü dediğin markalar süspansiyon bile koymuyorlar :dash1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: DTR » 30 Eyl 2009, 22:25

Gerçeğine bir kere binip yol yapmıştım küçükken dedikler kadar vardı mercedese eşdeğer bir arabaydı.
Resim
Kullanıcı avatarı
DTR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Derya
1/18 Model Sayısı: 178
1/24 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 11