MINICHAPMS - Mercedes SL 500 R230 Facelift

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

MINICHAPMS - Mercedes SL 500 R230 Facelift

İletiYazar: Berent TURAN » 13 Arl 2020, 17:27

Herkese tekrardan merhaba,

Porsche' den sonra BMW M serisi ve Japonlar derken araya ufak tefek Mercedes atmak olmazdı. Aslında zamanında 190, 190 evo, E 320, SL gibi Autoart' ın en gözde modelleri elimde vardı fakat Porsche' ler uğruna hepsini feda etmiştim. Şimdilerde onları geri almak çok güç fakat farklı modellerle yine koleksiyona yıldız eklemek keyif veriyor.

Mercedes' te herkesin kendine göre bir yıldızı vardır. Kimi 70' lerden bir S, kimi 90' lardan E sever.. Herkesin bir favori serisi vardır. Benim de her zaman SL olmuştur. Her dönemi kendine has ve klas güzellikte. Bu modeli çoğunuz yakından tanıyordur eminim. R230 kasa kodu ile geçen makyajlı kasa SL' dir.

Üretici Minichamps. Detaylar tatminkar. Autoart veya Norev modellerdeki gibi tavan için ayrı bir parça bulunmuyor. Çünkü katlanır mekanizmaya sahip olduğu için sonradan bir ekipman mevcut değil. Makyajsız olan R230 SL' lerde Minichamps açılır-katlanır tavan mekanizmasını sunuyordu. Ne güzel bir görsellik ama!! :smile: Bana göre modelin eksi yönü tavan mekanizmasına sahip olmaması, geçirgen olmayan ızgaralar ve fren disklerinin özensizliği diyebilirim. Onun haricinde alışılageldik Minichamps kalitesinde bir model.

Keyifli sohbetler dilerim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 2:
Serdar Gökhan, sui_cast1
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3000
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: MINICHAPMS - Mercedes SL 500 R230 Facelift

İletiYazar: mahiryldrm » 15 Arl 2020, 21:34

SL candır. Benim de en sevdiğim Mercedes serisi. Kasa olarak ise makyajsız R230 favorim. Hatta tam o noktada bıraktım seriyi ama öyle güzel fotoğraflıyorsun ki Berent hemen "acaba mı" dedim :)

Bunlar da bendeki selefleri
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
mahiryldrm
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: U.Mahir YILDIRIM
1/18 Model Sayısı: 230
Toplam Model Sayısı: 230
Rep Puani: 170
mahiryldrm rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 16 Arl 2020, 00:11

mahiryldrm yazdı:SL candır. Benim de en sevdiğim Mercedes serisi. Kasa olarak ise makyajsız R230 favorim. Hatta tam o noktada bıraktım seriyi ama öyle güzel fotoğraflıyorsun ki Berent hemen "acaba mı" dedim :)

Teşekkürler Mahir. Beğenmene sevindim. :smile:

Sende ki seri de nefis olmuş. Tebrikler! Ben de aslında makyajsızı çok aradım ama o dönem bu facelift gelince de kaçırmak istemedim.

İlgine çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 16 Arl 2020, 09:10

Gri kasa kırmızı koltuk çok güzel bir kombinasyon güle güle sergile Berent. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 104
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 124
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 22 Arl 2020, 00:09

Bence en büyük eksisi tavanının olmamsı. Onun dışında göz ardı edilebilir diğerleri.
Güzel modeldir.
Bende kırmızısı var.
Güzel günlerde sergile Berent..
:y:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 255
sui_cast1 rep puani yoksui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 27 Arl 2020, 15:50

Berent hayırlı olsun, bahsettiğin modelleri geri almak için kredi çekmek gerekiyor maalesef günümüzde :lol: Bu model de genel duruşu ile tatminkar dursa da dediğin gibi fren diskleri biraz detaylandırma istiyor gibi, güzel günlerde sergile dostum.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2220
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 27 Arl 2020, 17:04

Serdar Gökhan yazdı:Gri kasa kırmızı koltuk çok güzel bir kombinasyon güle güle sergile Berent. :sapka:

Gerek 1/1, gerek modeller içerisinde de her zaman iç dış farklı renk kombinlerini seviyorum. Çok can alıcı oluyor. Hele ki bu bir cabrio araç ise iç dış farklı renk kesin olmalı. Üzeri açıkken iç mekanın patlama yapması gerekiyor. :smile:

İlgine teşekkürler Serdar. :y:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 27 Arl 2020, 17:06

Alper GÖÇENER yazdı:Berent hayırlı olsun, bahsettiğin modelleri geri almak için kredi çekmek gerekiyor maalesef günümüzde :lol: Bu model de genel duruşu ile tatminkar dursa da dediğin gibi fren diskleri biraz detaylandırma istiyor gibi, güzel günlerde sergile dostum.

Evet ortalama bir model Alper. Detaylandırma işleri keşke elimden gelse.. :smile: ama ne yazık ki bu konuda çok yeteneksizim.

Bu şekilde kutusunda saklamaya devam. :lol:

İlgine teşekkürler dostum.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Erdem » 28 Arl 2020, 00:05

Yeni model hayırlı olsun Berent, ben bu aralar forumu ihmal ettim ama 30 Ekim'deki deprem sonrası bizim apartman ağır hasar alınca tüm düzenim bozuldu ve yeni yeni kendime geliyorum. Bence dış ve iç renk uyumu çok güzel, ayrıca koltuklar çok gerçekçi. Fren diskleri bana fazla batmadı ama daha detaylı olsa güzel olurmuş tabii ki. Keyifle ve iyi günlerde sergilensin :nazar: :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 93
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 4535
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Arl 2020, 22:56

Bir gün istediğim 1/1 'i alınca istediğim renk kombini tam da bu işte. Modelin duruşu ve ince detayları güzel ki bu hobide zamanında aldığın güzelliklerden.
Umarım en kısa sürede istediğin seriyi de tamamlarsın kardeşim, keyifle sergilensin :)

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 3130
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 10 Şub 2021, 23:58

sui_cast1 yazdı:Bence en büyük eksisi tavanının olmamsı. Onun dışında göz ardı edilebilir diğerleri.
Güzel modeldir.
Bende kırmızısı var.
Güzel günlerde sergile Berent..
:y:

Keşke bu da makyajsız versiyonundaki gibi katlanır mekanizmaya sahip olsaydı. Olsun şu zamanda eldekilerle idare etmeyi bilmeliyiz. :smile:

İlgine teşekkürler. :y:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast1
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 11 Şub 2021, 00:01

Erdem yazdı:Yeni model hayırlı olsun Berent, ben bu aralar forumu ihmal ettim ama 30 Ekim'deki deprem sonrası bizim apartman ağır hasar alınca tüm düzenim bozuldu ve yeni yeni kendime geliyorum. Bence dış ve iç renk uyumu çok güzel, ayrıca koltuklar çok gerçekçi. Fren diskleri bana fazla batmadı ama daha detaylı olsa güzel olurmuş tabii ki. Keyifle ve iyi günlerde sergilensin :nazar: :good2:

Çok çok geçmiş olsun Erdem abim. Allah bir daha yaşatmasın, ucundan döndük hepimiz. Her şey yerine gelir, sağlığımız yerinde olsun abim. :cicek:

Bu sebeple bile yine de foruma girip yorum yapmayı ihmal etmiyorsun. İlgine teşekkürlerimle.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 11 Şub 2021, 00:02

Musa Can ÇİL yazdı:Bir gün istediğim 1/1 'i alınca istediğim renk kombini tam da bu işte. Modelin duruşu ve ince detayları güzel ki bu hobide zamanında aldığın güzelliklerden.
Umarım en kısa sürede istediğin seriyi de tamamlarsın kardeşim, keyifle sergilensin :)

Sen SLK' dan aldın tabi o tadı. Şimdi bunu istemen gayet doğal kardeşim. :lol: Allah her zaman daha iyilerini nasip etsin hepimize.

İlgine teşekkür ederim kardeşim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir