1966 CADILLAC HIGH TOP AMBULANCE - PRECISION MINIATURES

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1966 CADILLAC HIGH TOP AMBULANCE - PRECISION MINIATURES

İletiYazar: Erdem » 12 Eyl 2020, 00:07

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :smile: Geçtiğimiz aylarda kırmızı ve beyaz renkli olanını tanıttığım 1966 Cadillac High Top ambulans modelinin bu sefer de mavi ve beyaz renkli olanını tanıtacağım. Tabii ki 2 modeli de barındırmıyorum koleksiyonumda, mavi ve beyaz olan gelince diğerini elden çıkarttım.

Bu modeli edinmemde başlıca sebep rengi ve nadirliği, artık bu renk kombinasyonu ile gerçekten nadiren ilana çıkıyor. Precision Miniatures üretimi olan model açılmayan motor kaputu ile biraz hayal kırıklığı yaratsa da (kim bilir nasıl bir canavar vardır 1/1 araçta kaput altında) diğer tüm detaylar ile tebessüm ettiriyor. Özellikle arka kapının açılması ile karşılaştığınız yastık detaylı sedye, en arkadaki oksijen tüpü dahil diğer tüpler ve çok gerçekçi zemin kaplaması mutlu ediyor. Bu arada model görece olarak hafif, sanırım metal parçalar yanında plastik parçalar da bolca kullanılmış ve ağırlık beklediğimden hafif geldi bana.

Bilenler bilir, Precision Miniatures kalıplarını Greenlight aldı ve yıl sonuna doğru bu renk ile bu modeli tekrar üreteceklermiş ama Greenlight üretimleri hep biraz soru işareti yaratıyor kafada. Eski üretim ile karşınıza uygun rakamlı çıkarsa alın derim, tavsiye ederim :good2:

Her zamanki gibi ilk 3 resim 1/1 araca ait, sözü daha fazla uzatmadan işte karşınızda 1966 Cadillac High Top ambulans :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, Musa Can ÇİL, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 93
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 4535
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1966 CADILLAC HIGH TOP AMBULANCE - PRECISION MINIATURES

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 03 Ekm 2020, 22:28

Bu üretimler, zamanında başka hiç bir üretici üretmediği ve Greenlight firmasının sonradan ürettiği modellerden daha kaliteli olması sebebi ile her zaman daha değerli ve nadir olacak kalacak. Bu rengi gerçekten nadir ve sende olduğuna sevindim abi.
Benim takıldığım nokta ise bu kasada neden sedan modelinin üretilmediği, yani ambulans ve cenaze arabasına nasıl bir talep vardı da ürettiler aklım almıyor. Bari yanına 59 modelde olduğu gibi bir kaç binek versiyonunu da yapsalardı. Modelin krom, boya ve işçilik kalitesi gerçekten başarılıdır. Fakat boyutlarına göre elinize aldığınızda ağırlığı üzer cinsten, insan külçe gibi bir şey bekliyor.

Çok çeşitli modellerin olduğu için artık şu modellere güzel bir vitrin yapıp sergilemek senin en büyük hakkın bence abi. Yenge ile konuş bence, evin bir köşesini versin sana ve keyifle sergile bu güzellikleri :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3130
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1966 CADILLAC HIGH TOP AMBULANCE - PRECISION MINIATURES

İletiYazar: Erdem » 06 Ekm 2020, 23:09

Musa Can ÇİL yazdı:Bu üretimler, zamanında başka hiç bir üretici üretmediği ve Greenlight firmasının sonradan ürettiği modellerden daha kaliteli olması sebebi ile her zaman daha değerli ve nadir olacak kalacak. Bu rengi gerçekten nadir ve sende olduğuna sevindim abi.
Benim takıldığım nokta ise bu kasada neden sedan modelinin üretilmediği, yani ambulans ve cenaze arabasına nasıl bir talep vardı da ürettiler aklım almıyor. Bari yanına 59 modelde olduğu gibi bir kaç binek versiyonunu da yapsalardı. Modelin krom, boya ve işçilik kalitesi gerçekten başarılıdır. Fakat boyutlarına göre elinize aldığınızda ağırlığı üzer cinsten, insan külçe gibi bir şey bekliyor.

Çok çeşitli modellerin olduğu için artık şu modellere güzel bir vitrin yapıp sergilemek senin en büyük hakkın bence abi. Yenge ile konuş bence, evin bir köşesini versin sana ve keyifle sergile bu güzellikleri :smile:

Bak çok güzel bir noktaya değinmişsin Musa, adamlar kaç çeşit cenaze aracı ve ambulans yapmış ama cadde versiyonu yapmamışlar. E elinde kalıp var, yapsaydın ya kardeşim :smile:

Bu arada vitrin boş duruyor, geçtiğimiz aylarda bir vitrin kazası yaşadım da; ondan olsa gerek biraz soğudum vitrin işinden ama sağlamlığını test eder etmez dizeceğim modelleri :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 93
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 4535
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir