AUTOART - TOYOTA SPRINTER TRUNEO AE86 INITIAL D

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

AUTOART - TOYOTA SPRINTER TRUNEO AE86 INITIAL D

İletiYazar: Berent TURAN » 17 May 2020, 19:51

Herkese tekrardan merhaba. :smile:

Autoart Initial D serimden bir parçayı daha sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım. Sevgili Bahadır, bir önceki paylaşımımda gelecek modelle ilgili sinyali verdi. Bende kendisine ithafen bu paylaşımı öne çekmiş oldum. Selamlar usta! :smile:

Her anlamda otomobil dünyasında çok önemli bir yere sahip olan bu otomobili Autoart' ın müthiş yorumu ile sizlerle buluşturmanın sevincindeyim. Bu otomobil bildiğimiz Corolla versiyonlarının kompakt coupe halleridir. 83-87 yılları arasında üretilmiş olup Levin ve Truneo modelleri olmak üzere ikiye ayrılır. Levin versiyonlarında ön farlar açıkta ve sabit olarak mevcuttur. Bu Truneo modelinde ise farlar açılır kapanır hali ile karşımıza çıkmaktadır. Japoncada 86 adından gelen 8 ve 6 anlamlarını oluşturan Hachi-Roku olarak namsalmıştır. Drift yarışlarında ise hafifliği ve seri olması sebebi ile çok önemli başarılar kazanmıştır. Tabi bu otomobilin bu kadar üne ulaşmasının başında Drift King lakabındaki Keichi Tsucuhiya' nın da etkisi büyük. Kendisi Japon' yanın en ileri gelen pilotudur.

Autoart modeli Signature seviyesinde yapmıştır diyebilirim. Tüm detayları ile göze çok hoş görünüyor. Model köpük kutuda ve dış karton kutusu anime karikatürlerini barındırıyor. Karbon kaput ve sarı sis farları ile model ilk bakışta dikkatleri çekiyor. Boya kalitesi ve modelin çift renk oluşu onu farklı kılıyor. Cam rüzgarlıklarındaki ve çamurluk tozluklarındaki Truneo yazıları ile arka tampondaki çeki demiri dikkatli gözlerden kaçmayacak detaylar arasında. Ön farlar modelin alt kısmından bir düğme yardımı ile açılıp kapanabiliyor. Motor detayları ise muhteşem. Toyota' nın efsanevi 4 silindirli 4-AGE nolu motorları sayesinde bu otomobil tamamen bir çılgına dönüşüyor. Normalde karbüratörlü sıradan motorlara sahipler fakat drift ve dağ yollarındaki yarışlar için bu motoru araca swaplıyorlar. 4 adet çıkışlı boğaz kelebeği ise motorda hemen göze çarpıyor. İç mekanda ise yarış tipi sürücü koltuğu sportiflik adına katkıda bulunmuş.

Modeli elimden geldiğince sizlere yorumlamaya çalıştım. Umarım sizlerde beğenirsiniz. Keyifli sohbetler dilerim. :smile:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 5:
BuRaK-B, REVOLUTION, salihatak, Serdar Gökhan, sui_cast1
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2975
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: AUTOART - TOYOTA SPRINTER TRUNEO AE86 INITIAL D

İletiYazar: BuRaK-B » 17 May 2020, 22:12

Modelleme çok başarılıymış Berent. Motor detayları ve konsol detaylarına özellikle bayıldım. Hikayesi de ayrı güzel. Keyifle sergile :kamyon:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 73
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 100
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 222
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 18 May 2020, 08:24

Offf, model bak modele :lol: Bir kere kapalı cam gördün mü anla ki o model kalbur üstüdür, benim dikkatimi ilk bu çekti Berent. Sonra sis farları, simsiyah jantlar, halı kaplı iç mekan, arka cam rezisdans çizgileri, bagaja monte ince 2 adet bagaj ipi, motor detayları, kapı içi ve ön konsol detayları derken bayağı kaliteli iç çıkartmış Autoart. Ben Japonlara çoğu konuda olduğu gibi otomobil konusunda da saygı duyuyorum, yeni modelini keyifle ve iyi günlerde sergilemeni dilerim :nazar: :nazar: :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4470
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 18 May 2020, 15:04

Berent senden doğu batı sentezi fotoğraflar bekliyorum :smile: Çok güzel kareler ortaya çıkar eminim. Modele diyecek söz yok harika. Güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 124
Rep Puani: 3940
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 18 May 2020, 15:32

Berent beni kırmayıp model paylaşımını öne aldığın için teşekkür ederim.
Çizgi filmiyle sevdiğim bir araç AE86 Truneo ve levin. Kasa olarak tarzını çok sevdiğim bir araç
Autoart ise aracın hayranlarını mutlu edecek her detayı koymuş modele.. Sarı sisler, açılır kapanır farlar, o jantlar, sportif sürücü koltuğu, pandizotun bagajla birlikte kalkmasını sağlayan ipler vs..
Çok güzel bir model.
İyi günlerde sergile :y: :sapka:

Ben de açıp bir iki bölüm çizgi dizi izleyeyim
:lol:

:+1:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 215
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: salihatak » 18 May 2020, 21:31

Autoart güzel bir iş çıkarmış. :sapka: Gayet detaylı bir model, özellikle motor detayı harika olmuş.
Güzel günlerde sergilensin. :beer:
Resim

mesaj için salihatak arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
salihatak
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Salih ATAK
1/18 Model Sayısı: 21
1/43 Model Sayısı: 7
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 30
Rep Puani: 310
salihatak rep puani yoksalihatak rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 18 May 2020, 22:40

Çok ama çok güzel bir modele sahip olmuşsun Berent; hayırlı olsun kardeşim.
Geçen sana paylaştığım videoyu çeken ve ayrıca Japonya'da yaşayan bir türkü uzun zamandır talip ediyorum ve orda bu arabanın ne kadar çok değerli olduğunu görmüş oldum hatta birisi zamnında birkaç bin km de olanını 2. el olarak almış ve bu güne kadar nerdeyse kullanmadan saklamış şimdilerde dünyanın parasını veriyorlar ama satmıyor bu ve bunun gibi bir çok rahatsız olduğunu gördüm :))
ayrıca Japonlar bunu söylerken Hacı roko (Hachi-Roku) gibi söylediklerinde bizim ordaki türk de bunu hacı diyip duruyor :))
Günümüz için nasıl arabadır diye tartışmak yersiz ama o yıllara göre çok üstün bir araba olduğu kesin.

Modele gelirsek sen zaten yazında bütün ayrıntıları yazmışsın ve gerçekten çok güzel detaylara sahip harika bir model ama ben resimlerine bakarken ilk dikkatimi çeken far grupları oldu özellikle arka farlar muhteşem gözüküyor resmen gerçek gibi bir ara yanacak gibi geldi; Autoart gerçekten çok kalite iş çıkarmış.
2. dikkatimi çeken ise camlardaki rüzgarlıklar oldu; buda çok güzel işlenmiş bir ayrıntı olmuş.
Ve her zamanki gibi iç kısmı da çok iyi yapılmış ve dizisinde olan ayrıntıları atlamadan yapmış AA. :y:
Bu güzel ve bol fotoğraflı paylaşımın için teşekkür eder; iyi sergilemeler dilerim! (artık bu güzellikler kutuda durmasın Berettttttt!!!)
:+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :nazar:

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5390
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 19 May 2020, 18:56

BuRaK-B yazdı:Modelleme çok başarılıymış Berent. Motor detayları ve konsol detaylarına özellikle bayıldım. Hikayesi de ayrı güzel. Keyifle sergile :kamyon:

Bu modelin ilk üretim düz versiyonlarını da incelemiştim. Kırmızı ve beyaz renklerinde.. Bu initial d serisi eğer çıkmasaydı kesin edinecektim fakat bu seri çıkınca bekleyip isteğim bir modeli koleksiyona katmak daha güzel oldu benim için. :smile: Daha sportif detaylar, farklı tip motoru ve görsel değişiklikleri ile daha ön planda olduğunu düşünüyorum. İlgine teşekkürler kardeşim. :smile:

Beklemekle iyi yapmış mıyız dersin?

:arrow:

Resim
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 19 May 2020, 19:00

Erdem yazdı:Offf, model bak modele :lol: Bir kere kapalı cam gördün mü anla ki o model kalbur üstüdür, benim dikkatimi ilk bu çekti Berent. Sonra sis farları, simsiyah jantlar, halı kaplı iç mekan, arka cam rezisdans çizgileri, bagaja monte ince 2 adet bagaj ipi, motor detayları, kapı içi ve ön konsol detayları derken bayağı kaliteli iç çıkartmış Autoart. Ben Japonlara çoğu konuda olduğu gibi otomobil konusunda da saygı duyuyorum, yeni modelini keyifle ve iyi günlerde sergilemeni dilerim :nazar: :nazar: :nazar:

Detayları gözden kaçırmadığın için teşekkürler Erdem abim. Autoart' ın hassas davrandığı ve özendiği modellerden olduğunu söyleyebilirim. :smile:

İlgine teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 19 May 2020, 19:04

Serdar Gökhan yazdı:Berent senden doğu batı sentezi fotoğraflar bekliyorum :smile: Çok güzel kareler ortaya çıkar eminim. Modele diyecek söz yok harika. Güle güle sergilensin. :sapka:

Muhakkak Serdar ama evde çocuk durumlarından ötürü tek model çekimini anca tamamlayabiliyorum vakit olarak. :smile:

İlgine teşekkür ederim kardeşim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 19 May 2020, 19:06

sui_cast1 yazdı:Berent beni kırmayıp model paylaşımını öne aldığın için teşekkür ederim.
Çizgi filmiyle sevdiğim bir araç AE86 Truneo ve levin. Kasa olarak tarzını çok sevdiğim bir araç
Autoart ise aracın hayranlarını mutlu edecek her detayı koymuş modele.. Sarı sisler, açılır kapanır farlar, o jantlar, sportif sürücü koltuğu, pandizotun bagajla birlikte kalkmasını sağlayan ipler vs..
Çok güzel bir model.
İyi günlerde sergile :y: :sapka:

Ben de açıp bir iki bölüm çizgi dizi izleyeyim
:lol:

:+1:

Abi ne demek. :smile: Ben de bu modeli paylaşmayı açıkçası sabırsızlanıyordum. Sırasının gelmesini bekliyordum yani fakat senin de sinyalinle birlikte iyide oldu güzelde oldu. :pidu2: İlgin ve değerli yorumun için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 19 May 2020, 19:07

salihatak yazdı:Autoart güzel bir iş çıkarmış. :sapka: Gayet detaylı bir model, özellikle motor detayı harika olmuş.
Güzel günlerde sergilensin. :beer:

Toyota' nın 4AGE 20v BlackTop motoru tam bir şaheser.. Beğenmene sevindim Salih, teşekkür ederim. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
salihatak
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 19 May 2020, 19:13

REVOLUTION yazdı:Çok ama çok güzel bir modele sahip olmuşsun Berent; hayırlı olsun kardeşim.
Geçen sana paylaştığım videoyu çeken ve ayrıca Japonya'da yaşayan bir türkü uzun zamandır talip ediyorum ve orda bu arabanın ne kadar çok değerli olduğunu görmüş oldum hatta birisi zamnında birkaç bin km de olanını 2. el olarak almış ve bu güne kadar nerdeyse kullanmadan saklamış şimdilerde dünyanın parasını veriyorlar ama satmıyor bu ve bunun gibi bir çok rahatsız olduğunu gördüm :))
ayrıca Japonlar bunu söylerken Hacı roko (Hachi-Roku) gibi söylediklerinde bizim ordaki türk de bunu hacı diyip duruyor :))
Günümüz için nasıl arabadır diye tartışmak yersiz ama o yıllara göre çok üstün bir araba olduğu kesin.

Modele gelirsek sen zaten yazında bütün ayrıntıları yazmışsın ve gerçekten çok güzel detaylara sahip harika bir model ama ben resimlerine bakarken ilk dikkatimi çeken far grupları oldu özellikle arka farlar muhteşem gözüküyor resmen gerçek gibi bir ara yanacak gibi geldi; Autoart gerçekten çok kalite iş çıkarmış.
2. dikkatimi çeken ise camlardaki rüzgarlıklar oldu; buda çok güzel işlenmiş bir ayrıntı olmuş.
Ve her zamanki gibi iç kısmı da çok iyi yapılmış ve dizisinde olan ayrıntıları atlamadan yapmış AA. :y:
Bu güzel ve bol fotoğraflı paylaşımın için teşekkür eder; iyi sergilemeler dilerim! (artık bu güzellikler kutuda durmasın Berettttttt!!!)
:+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :nazar:

Devrim abim modeli beğenmen ve dol dolu yorumlaman beni çok mutlu etti. :smile: :smile:

Autoart bu modeli her detayı ile eksiksiz üretmiş Devrim abi. Limitli veya Signature üretseymiş yeriymiş bu model için. Olsun zaten limit gibi bir takıntım asla yok. :smile:

90' lı yılları Japonlarım arasında onlardan geride kalmayacağını ve hızlı bir model olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

İlgin için teşekkürler abim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir