1972 OLDSMOBİLE 4-4-2 /EXACT DETAIL

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1972 OLDSMOBİLE 4-4-2 /EXACT DETAIL

İletiYazar: Erdem » 16 Mar 2020, 13:06

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :smile: Bu aralardaki sıkıntılı atmosferde ve evde daha fazla zaman geçirmemizin muhtemel olduğu günlerde güzide hobimiz belki de yüzümüzü tebessüm ettiren enden şeylerden. Ben de fırsattan istifade geçtiğimiz aylarda koleksiyona katılan Lane Exact Detail üretimi 1972 Oldsmobile 4-4-2 modeli resimlemek ve sizlere tanıtmak istedim.

Üreticinin alameti farikası olan detaylı motor bölümü, kusursuz krom işçilik ile boya ve kalıplama başarısı bu modelde de mevcut. Her Exact Detail üretimi aynı ağırlıkta olmasa da Oldsmobile serisindeki tüm modeller GMP marka modellere yakın bir ağırlıkta diyebilirim. Maalesef lisans ile ilgili bir konu diye bildiğimiz it dirseği motor ve kapı açılma sistemi bu modelde de var ama benim açımdan sıkıntı yok :good2: Gövde rengi ile aynı renkteki jant göbekleri yine mutlu hissettiren özelliklerden.

Artık bu üreticinin modelleri de pahalılaştı, hatta bazen mantık dışı rakamlara ilana çıkıyorlar ama Amerikan teması yapan koleksiyonerlere eğer uçuk rakamlı değilse bu modeli kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca şahsım adıma konuşmak gerekirse bu model ile birlikte aklımdaki 1970-1971-1972 Oldsmobile üçlemesini de tamamlamış oldum :dance2:

Her zamanki gibi ilk 3 resim 1/1 araca ait, beğenmeniz dileklerimle karşınızda 1972 Oldsmobile 4-4-2 :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 4:
Berent TURAN, E.Uca, Musa Can ÇİL, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4410
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1972 OLDSMOBİLE 4-4-2 /EXACT DETAIL

İletiYazar: Serdar Gökhan » 17 Mar 2020, 08:10

Detaylar çok güzel. Özellikle içine bayıldım. Güzel bir klasik. Güle güle sergile Erdem abi. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 7
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
Toplam Model Sayısı: 127
Rep Puani: 3900
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 23 Mar 2020, 00:01

Seriyi tamamlamana sevindim Erdem abi. Çok güzel bir klasik. İç rengini çok sevdim. Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2890
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 23 Mar 2020, 13:13

Erdem Abi öncelikle modelin hayırlı olsun, seriyi tamamladığına göre fırsattan da istifade tamamını bekliyoruz modellerin, iyi günlerde sergilemen dileği ile.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2145
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Mar 2020, 17:06

Kesinlikle serinin fotoğraflarını bekliyoruz. Çünkü sendekiler halen benim listemde olan ve alamadığım Olds'lar..
Hatta zamanında sattığın ve benim zamanlama hatası yapmam yüzünden kaçırdığım 72 mavi convertible olan modelin şuan kimlerde olduğu görünce içim sızlıyor..
Neyse gelelim bu muhteşem güzelliğe; Exact Detail firması iyi ki bu güzellikleri bize sunmuş diyorum abi. Yeni üretimleri olsa da o ruhu taşımıyorlar bence.
Keyifle sergilensin bu güzellik. :drinksb: :friends:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 3055
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 28 Mar 2020, 08:55

Serdar Gökhan yazdı:Detaylar çok güzel. Özellikle içine bayıldım. Güzel bir klasik. Güle güle sergile Erdem abi. :sapka:

Teşekkürler Serdar, benim de oldukça hoşuma giden bir parça oldu. Bazen arkadan görünüşü biraz tuhaf gelse de sağlam bir parça :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 28 Mar 2020, 08:57

Berent TURAN yazdı:Seriyi tamamlamana sevindim Erdem abi. Çok güzel bir klasik. İç rengini çok sevdim. Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim. :smile:

Sağolasın Berent kardeşim, beyaz iç mekan rengi kırmızı ile birlikte benim de sevdiğim bir renktir. İlginçtir evde ofise göre daha yoğun çalışmam sebebiyle çekim yapamadım henüz ama bu modeli başka modeller ile birlikte resimlemek de istiyorum.

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 28 Mar 2020, 08:59

Alper GÖÇENER yazdı:Erdem Abi öncelikle modelin hayırlı olsun, seriyi tamamladığına göre fırsattan da istifade tamamını bekliyoruz modellerin, iyi günlerde sergilemen dileği ile.

Teşekkürler Alper, evden çalışıyorum ama günler gayet yoğun geçiyor; daha fırsat bulamadım üçleme için. İlk fırsatta aklımda ama üçlüyü resimlemek :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 28 Mar 2020, 09:01

Musa Can ÇİL yazdı:Kesinlikle serinin fotoğraflarını bekliyoruz. Çünkü sendekiler halen benim listemde olan ve alamadığım Olds'lar..
Hatta zamanında sattığın ve benim zamanlama hatası yapmam yüzünden kaçırdığım 72 mavi convertible olan modelin şuan kimlerde olduğu görünce içim sızlıyor..
Neyse gelelim bu muhteşem güzelliğe; Exact Detail firması iyi ki bu güzellikleri bize sunmuş diyorum abi. Yeni üretimleri olsa da o ruhu taşımıyorlar bence.

Çok teşekkürler Musa kardeş, sen yazınca düşündüm de; gerçekten ne modeller geldi geçti elimden ki bazılarını keşke elde tutsaymışım diyorum aslında. Bahsettiğin mavi renkli olan da güzel bir parçaydı. İlk fırsatta üçlü Oldsmobile seri resimlerini çekeceğim :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 03 Nis 2020, 23:04

Erdem yazdı:
Musa Can ÇİL yazdı:Kesinlikle serinin fotoğraflarını bekliyoruz. Çünkü sendekiler halen benim listemde olan ve alamadığım Olds'lar..

Çok teşekkürler Musa kardeş, sen yazınca düşündüm de; gerçekten ne modeller geldi geçti elimden ki bazılarını keşke elde tutsaymışım diyorum aslında. Bahsettiğin mavi renkli olan da güzel bir parçaydı. İlk fırsatta üçlü Oldsmobile seri resimlerini çekeceğim :good2:

Beklemedeyim abi :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 3055
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 07 Nis 2020, 16:11

Rengi çok çok yakışmış. En güzel günlerde sergilensin...
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 54 misafir