YENİ YILIN İLK MODEL PAYLAŞIMI: 1956 CHRYSLER NEW YORKER

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

YENİ YILIN İLK MODEL PAYLAŞIMI: 1956 CHRYSLER NEW YORKER

İletiYazar: Erdem » 03 Oca 2020, 22:56

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :smile: Yeni yıla merhaba dedik, umarım herkes için sağlıklı, mutlu ve bol modelli, bol bol model paylaşımlı bir yeni yıl olur.

Alımı 2019 yılında, resimlenmesi 2020 yılında olan 1956 Chrysler New Yorker modeli yeni yılın ilk model paylaşımı olarak tanıtmaya çalışacağım sizlere. Aslında bu eli yüzü düzgün ve güzel modelin hüzünlü bir hikayesi var. Şöyle ki Amerika'ya giden ve bir süre orada kalan arkadaşımdan bu modeli getirmesini rica etmiştim. O da kabul etti, İzmir'e döndüğünde haber verdi ve büyük hevesle gittim. Kendisi evde yoktu, eşi elinde bir poşetle gelince ''eyvah'' dedim içimden. Ve poşet elime verilince korktuğum gerçekle karşılaştım, arkadaşım koleksiyoner olmadığından olsa gerek köpük kutudan çıkartıp poşete koymuş ve binlerce kilometre uzaktan bu şekilde gelmiş model. Ön cam yerinden çıkmış, silecekler yerinden çıkmış ve kırılmışlar, sağ kelebek camı yok olmuş, ayna yerinden çıkmış... Düşünün yaşadığım hayal kırıklığını, aklıma kutudan çıkartma demek gelmedi çünkü kutudan çıkartmak gibi çılgınca bir fikre kapılacağını hiç düşünmemiştim arkadaşımın.

Neyse, elimden geldiğince toparladım modeli, neyse ki tampon kırılması gibi benim el becerimi aşacak hasarlar yoktu. Gelelim modelimize, ACME iyi iş çıkartmış. 570 limitli üretimin 369 numaralı üyesi olan modelin krom parçaları ve boya kalitesi oldukça iyi. İç mekan da başarılı, direksiyon simidinin ince yapılmış olması çok hoş. Stepne yerinden çıkabiliyor, ayrıca benzin depo kapağı açılabiliyor. Aslında bu kalıbı Precision Miniatures hazırlamış ama üretime geçilemeden firma kapanmış. ACME kalıpları alınca üretimi gerçekleştirmiş.

Bu hobiye 1950'li yılların Amerikan klasikleri ile başlamıştım ve tekrar o dönemin bir klasiği edinmek oldukça mutlu etti beni. Sözü fazla uzatmadan resimlere geçeyim, her zaman olduğu gibi ilk 3 resim 1/1 araca ait. Beğenmeniz dileklerimle işte karşınızda 1956 Chrysler New Yorker :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4495
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: YENİ YILIN İLK MODEL PAYLAŞIMI: 1956 CHRYSLER NEW YORKER

İletiYazar: Serdar Gökhan » 06 Oca 2020, 17:10

Bir zamanlar Hummer 2 almıştım o da poşetle gelmişti. Teker kırıktı sadece neyse ki ama onunla uğraşmak bile bana yetti . Adam ya hobiden anlamıyor yada umursamıyor bu durumları neyse ki tamir etmiştim. Geçmiş olsun diyeyim bu duruma. Modele gelince rengi ve detayları çok güzel. Güle güle sergilensin Erdem abi. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3940
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 06 Oca 2020, 21:57

Modelin başına gelenler için çok üzüldüm Erdem abi. Allahtan resin model değil, heralde öyle olsaydı lego diye oynardık. :smile: Bu halde bile modeli toparlamana sevindim. :smile: Modelin rengi çok alımlı duruyor ama ben nedense otomobilin genel hatlarını pek sevemedim tasarım olarak. Daha güzel 4 kapı tasarımlarını gösterdiğiniz için mi neden bende pek anlamadım. :smile: Keyifle güzel günlerde sergilemeni dilerim abim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2980
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 10 Oca 2020, 19:51

Serdar Gökhan yazdı:Bir zamanlar Hummer 2 almıştım o da poşetle gelmişti. Teker kırıktı sadece neyse ki ama onunla uğraşmak bile bana yetti . Adam ya hobiden anlamıyor yada umursamıyor bu durumları neyse ki tamir etmiştim. Geçmiş olsun diyeyim bu duruma. Modele gelince rengi ve detayları çok güzel. Güle güle sergilensin Erdem abi. :sapka:

Sağolasın Serdar, muhtemelen senin arkadaşın ve benim arkadaşım hem hobiyi tanımadıkların hem de özensiz yaklaştıklarından başımıza böyle durumlar geldi. Modelin rengi benim de hoşuma gitti, yorumun için teşekkürler :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 10 Oca 2020, 19:53

Berent TURAN yazdı:Modelin başına gelenler için çok üzüldüm Erdem abi. Allahtan resin model değil, heralde öyle olsaydı lego diye oynardık. :smile: Bu halde bile modeli toparlamana sevindim. :smile: Modelin rengi çok alımlı duruyor ama ben nedense otomobilin genel hatlarını pek sevemedim tasarım olarak. Daha güzel 4 kapı tasarımlarını gösterdiğiniz için mi neden bende pek anlamadım. :smile: Keyifle güzel günlerde sergilemeni dilerim abim.

Sağolasın Berent kardeş, modelin silecekleri biraz tuhaf oldu tamirat sonrası ama buna da şükür :lol: Vallahi itiraf edeyim bu model bazen arkadan görünüş olarak bana da çok cezbedici gelmiyor ama renk gerçekten çok güzel. İlgin için de teşekkürler :sapka:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 15 Oca 2020, 19:38

Hikayesi ile yaşasın Erdem. :handshake: :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16946
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 17 Oca 2020, 02:21

Senden hep bu tarz klasikler görmeye alışmışız. Ben o yüzden madmax'e biraz şaşırmıştım açıkçası :lol:

İyi günlerde sergile Erdem Hocam
:y:
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 215
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Oca 2020, 16:09

O hayal kırıklığının benzerini yaşamış biri olarak şunu diyebilirim ki; o poşeti görünce içimde büyük bir haykırma ve lütfen şaka olsun düşünceleri ( ve bir sürü edepsiz kelime :lol: ) belirip ağzımdan sadece teşekkür ederim cümlesi çıkması...

Abi istediğin zaman modeli bana yollayabilirsin. ( Gerçi kutusuz olduğu için sanmıyorum ama ) kelebek camı ve diğer hataları hallederim.
Ben bu modelin güzel üretildiğini düşünmemiştim. Yani yeni üretimlerde kromlar kaliteli olmuyordu fakat sen beğendiğine göre iyidir ki fotoğraflarda da öyle duruyor gerçekten.
Acaba başka kalıplarda aldılar mı bilemedim.. Yani yeni üretim ACME ve GMP modelleri çok kısır döngüde çıkıyor anlam veremiyorum. Bir Coronet tanıttılar kaç yıl oldu daha ortada modelin fotoğrafı bile yok. Durmadan eski modellerin aynılarını basıp basıp geçiyorlar gerçekten yazık. Birde dünya paraya gelmiyor mu???? Neyse uzatmayayım..

Keyifle sergile abi, diğer güzelliklerinin yanına yakışacaktır. :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 26 Oca 2020, 23:18

G.HEPARSLAN yazdı:Hikayesi ile yaşasın Erdem. :handshake: :f:

Teşekkürler Gökhan Abi, biraz hüzünlü bir hikayesi olsa da yapacak bir şey yok :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 26 Oca 2020, 23:19

sui_cast1 yazdı:Senden hep bu tarz klasikler görmeye alışmışız. Ben o yüzden madmax'e biraz şaşırmıştım açıkçası :lol:

İyi günlerde sergile Erdem Hocam
:y:

Mad Max biraz film merakım ve sevgim dolayısıyla koleksiyona eklendi, aslında film arabaları başlı başına bir tema olur ama hiç girmemek lazım o işe :lol:

İlgin için teşekkürler Bahadır :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 26 Oca 2020, 23:31

Musa Can ÇİL yazdı:O hayal kırıklığının benzerini yaşamış biri olarak şunu diyebilirim ki; o poşeti görünce içimde büyük bir haykırma ve lütfen şaka olsun düşünceleri ( ve bir sürü edepsiz kelime :lol: ) belirip ağzımdan sadece teşekkür ederim cümlesi çıkması...

Abi istediğin zaman modeli bana yollayabilirsin. ( Gerçi kutusuz olduğu için sanmıyorum ama ) kelebek camı ve diğer hataları hallederim.
Ben bu modelin güzel üretildiğini düşünmemiştim. Yani yeni üretimlerde kromlar kaliteli olmuyordu fakat sen beğendiğine göre iyidir ki fotoğraflarda da öyle duruyor gerçekten.
Acaba başka kalıplarda aldılar mı bilemedim.. Yani yeni üretim ACME ve GMP modelleri çok kısır döngüde çıkıyor anlam veremiyorum. Bir Coronet tanıttılar kaç yıl oldu daha ortada modelin fotoğrafı bile yok. Durmadan eski modellerin aynılarını basıp basıp geçiyorlar gerçekten yazık. Birde dünya paraya gelmiyor mu???? Neyse uzatmayayım..

Keyifle sergile abi, diğer güzelliklerinin yanına yakışacaktır. :drinksb:

Aynen ben de poşeti görünce içimde fırtınalar koptuğu halde sadece teşekkürler diyebilmiştim :lol:

Yeni üretimlerin kısır döngüde olduğuna ben de katılıyorum, mor renkli Coronet ile sarı renkli hard top Plymouth ise bir türlü çıkamadı. Herhalde daha önce yapılmamış olanlar çıkana kadar eski üretimleri basmaya devam edecekler. Modele ilgin için de teşekkürler bu arada :sapka:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 7 misafir