YILIN SON MODEL PAYLAŞIMI:FORD FALCON INTERCEPTOR (MAD MAX)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

YILIN SON MODEL PAYLAŞIMI:FORD FALCON INTERCEPTOR (MAD MAX)

İletiYazar: Erdem » 28 Arl 2019, 08:40

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :smile: Yine bir yıl bitiyor, zaman ne kadar çabuk geçiyor lafı çok klasik olsa da ne kadar doğru değil mi; gerçekten bir koca yıl nasıl geçti şaşırıyor insan. Benim açımdan hem güzel hem olumsuz anların olduğu ama çok şükür ki diyebileceğim bir seneyi geride bırakıyorum. Hobi anlamında hepimiz için zor zamanlar bence, alım yapmak iyice zorlaştı. Bir yandan büyük bir tutku hobimiz ve bu tutku ile ekonomik gerçekleri bağdaştırmak oldukça zor olabiliyor.

Ama yine de Tolga Abi'nin tabiriyle ''mis gibi hayatımız'' var :lol: Ben derim ki elimizdeki modellerin kıymetini bilelim, onlara gözümüz gibi bakalım ve forumu ihmal etmeyelim. Burası bir bilgi hazinesi adeta, sosyal medyada dakikalar içerisinde alt taraflara kayan paylaşımlar ve güzelim resimler burada yıllarca saklanıyor.

Neyse, kafanızı şişirmeden 2019 yılının son model paylaşımını (tabii kendi adıma) yapmak isterim. Bu parça ne zamandır aklımdaydı ama rakamlar uçuk ötesi uçuk hale gelince erteleniyordu, taa ki yurt içinde bir koleksiyoner kardeşimiz elden çıkartmaya karar verene kadar. Yine de benim bütçeme göre yüklü bir maliyeti olsa da yurt dışından getirtmeye kalksam bulduğum rakamın çok üzerinde bir maliyeti olacağından kendi içerisinde makul bir maliyeti oldu bana göre.

Bilenler bilir, Mad Max film serisi Mel Gibson'ın yıldızlaştığı ve meşhur olduğu seridir. Benim model araba hobimden önce film koleksiyonu hobim vardı ve Mad Max de koleksiyonumda yer alan çok sevdiğim filmlerdendir. Film arabası olan Ford Falcon Interceptor'ı Autoart firması hakkını vererek modellemiş. Öncelikle siyah ve parlak rengi kusursuz, iç mekan fazla detay içermese de 1/1 araba da bu şekilde olduğundan sorun edecek bir durum yok. Ön tampon çıkabiliyor, aksesuar olarak arka tarafa konan yedek benzin bidonları ve yedek lastik (üzerindeki zincir çok hoş) ile tabanca ve kamalar da yüzde tebessüm yaratan detaylar. Sol kapı içerisinde Mad Max abimizin köpeğinin oturması için bir bölüm var ama benim modelin bir üst versiyon üretiminde bu köpek ile köpek mamaları detayı var sanırım, benim kutudan bunlar çıkmadı.

Motor da iyi modellenmiş, lastikler çok gerçekçi. Aracın altında kamanın konabileceği gizli bir bölüm ve aracın imha edilmesi gerekirse patlatma düzeneği detayları da atlanmamış. Tüm bunlar filmde de gördüğümüz özellikler.

Yazıyı çok uzun tutup sıkılmanızı istemem, artık resimlere geçeyim. Her zaman olduğu gibi ilk 3 resim 1/1 araca ait. Bu vesileyle tekrar tüm forum üyelerine, sevdiklerinize ve ailelerinize sağlıklı, mutlu, huzurlu ve biz koleksiyonerler için de bol modelli bir 2020 senesi dilerim. İşte karşınızda Ford Folcan Interceptor :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son Erdem tarafından, 28 Arl 2019, 22:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4495
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: YILIN SON MODEL PAYLAŞIMI:FORD FALCON INTERCEPTOR (MAD M

İletiYazar: Serdar Gökhan » 28 Arl 2019, 18:23

Canım sıkıldıkça filmden sahneler izlerim halen eskisi gibi keyif veriyor. Modele gelince çok güzel detaylara sahip aksesuarlar ayrı bir güzel. Güle güle sergile Erdem abi. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3940
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 28 Arl 2019, 22:36

Serdar Gökhan yazdı:Canım sıkıldıkça filmden sahneler izlerim halen eskisi gibi keyif veriyor. Modele gelince çok güzel detaylara sahip aksesuarlar ayrı bir güzel. Güle güle sergile Erdem abi. :sapka:

Ben de denk geldiğimde bakıyorum, bu arada genelde yeniden çevrimler kötü olur ama Mad Max'in tekrar çevrimi de gayet güzeldi. İlgin için teşekkürler Serdar :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 29 Arl 2019, 21:12

Autoart' ın psikopat modellerinden bu da. Maşallah Erdem abi çok güzel model. Sayende bu modelin detaylarını ilk kez görmüş oldum.

Forumumuz birlikteyken güzel.

Mutlu yıllar dilerim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2980
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 31 Arl 2019, 20:33

Erdem; bu model gerçekten özel modeller arasında sadece Autoart için değil bence bütün üreticiler dahil olmak üzere özel modellerden biri olduğunu düşünüyorum.
Çocukluğumda en çok etkilendiğim ve beğendiğim filmlerinden biriydi ve 2008 yılında Autoart'ın bunu çıkaracağını duyunca ne kadar değişik duygular içindeydim anlatmam.
Ve tam ayını hatırlamıyorum ama 2009 yılında model çıkınca hemen para biriktirmeye başladım çünkü o yıllarda model almak daha kolay olmasına rağmen bu model normal modellerden pahalıydı.
neyse fazla uzatmayalım birkaç ay sonra sahip oldum ve ne kadar mutlu olduğumu anlatmak zor ama burdaki koleksiyoncu arkadaşlar hislerimi anladığını düşünüyorum.

Daha sonra Autoart (2-2.5 yıl sonra ) bu modelin kirli/çamurlu halini çıkardı. oda gerçekten güzeldi; ama fiyatlar iyice yükselmişti. son dönemde ise bu senin aldığın modeli çıkardı köpek figürün ve köpek maması ve kutusunu çıkararak yerine silahı koydu ve sonrasında yine aynı şekilde kirli/çamurlu halini çıkardı. Köpek figürü olması benim için güzel ve önemliydi ama senin versiyonda çıkan silahında olmasını çok isterdim.

Bu harika ve özel modeli iyi sergilemeler diler; yeni yılda çok daha güzel modeller edinmek dileğimle.

mesaj için REVOLUTION teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5390
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 03 Oca 2020, 22:19

Berent TURAN yazdı:Autoart' ın psikopat modellerinden bu da. Maşallah Erdem abi çok güzel model. Sayende bu modelin detaylarını ilk kez görmüş oldum.

Forumumuz birlikteyken güzel.

Mutlu yıllar dilerim. :smile:

Teşekkürler Berent, Devrim Abi'nin mesajından aslında oldukça eski bir üretim olduğunu öğrendim ama yaşına rağmen sağlam iş çıkartmış Autoart. Özellikle boyası çok iyi, bu vesileyle ben de tekrar iyi yıllar dilerim; sağlık ve bol model seninle olsun :good2: :smile5:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 03 Oca 2020, 22:32

REVOLUTION yazdı:Erdem; bu model gerçekten özel modeller arasında sadece Autoart için değil bence bütün üreticiler dahil olmak üzere özel modellerden biri olduğunu düşünüyorum.
Çocukluğumda en çok etkilendiğim ve beğendiğim filmlerinden biriydi ve 2008 yılında Autoart'ın bunu çıkaracağını duyunca ne kadar değişik duygular içindeydim anlatmam.
Ve tam ayını hatırlamıyorum ama 2009 yılında model çıkınca hemen para biriktirmeye başladım çünkü o yıllarda model almak daha kolay olmasına rağmen bu model normal modellerden pahalıydı.
neyse fazla uzatmayalım birkaç ay sonra sahip oldum ve ne kadar mutlu olduğumu anlatmak zor ama burdaki koleksiyoncu arkadaşlar hislerimi anladığını düşünüyorum.

Daha sonra Autoart (2-2.5 yıl sonra ) bu modelin kirli/çamurlu halini çıkardı. oda gerçekten güzeldi; ama fiyatlar iyice yükselmişti. son dönemde ise bu senin aldığın modeli çıkardı köpek figürün ve köpek maması ve kutusunu çıkararak yerine silahı koydu ve sonrasında yine aynı şekilde kirli/çamurlu halini çıkardı. Köpek figürü olması benim için güzel ve önemliydi ama senin versiyonda çıkan silahında olmasını çok isterdim.

Bu harika ve özel modeli iyi sergilemeler diler; yeni yılda çok daha güzel modeller edinmek dileğimle.

Teşekkürler Devrim Abi, ben de filmi çok sevdiğim için modelini edinmeyi ne zamandır istiyordum. Aslında film arabaları her zaman kaliteli şekilde üretilmiyorlar, misal Scarface ya da Rezervuar Köpekleri filmlerinin araç modelleri. Tabii bu modellerle gelen figürler oldukça iyi olduğundan modellerin kalite düşüklüğü göz ardı edilebilir. Ama Hayalet Avcıları film arabası Hot Wheels Elite üretimi olarak oldukça iyi diye biliyorum. Aynı şekilde Mad Max modeli de Autoart tarafından süper yapılmış. Gerçi şu günlerdeki uçuk kaçık fiyatını hak ediyor mu çok tartışılır.

Abi, eski yıllarda model alımından bahsedip yaramızı deşme :lol: Bir ara 1 USD 1 TL idi neredeyse, kargo ucuzdu; vergi yoktu. O zamanlar bu hobiyle tanışmış olsam neler neler alırdım :smile5: Artık elimizdekinin kıymetini bileceğiz, mümkün mertebe elden model çıkartmayacağız. Yorumun için tekrar teşekkürler ve iyi yıllar :good2:

G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 15 Oca 2020, 19:48

Hobi nereye doğru gidiyor bilmiyorum ama bu şartlarda yaptığın paylaşımları anlamlı buluyor ve bu özel modelin keyfini çıkarmanı diliyorum. :y: :f:
Devrim' in de bahsettiği gibi ve hislerini/zi çok iyi anlıyorum. :friends: :handshake: :sapka:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16946
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 17 Oca 2020, 02:19

Meraklısı için gayet güzel model. İyi günlerde sergilensin Erdem hocam :y:
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 215
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Oca 2020, 15:07

Bu modelin sende olması beni şaşırtmadı değil abi. Fakat gerek farklı duruşu gerekse detayları ile koleksiyonuna değer katacaktır.
İnanması güç ama ben bu Mad Max filmini hiç izlemedim ve bu aracın modellerine kadar neden yapıldığını merak ediyorum. İlk fırsatta seriye başlayacağım artık.

Evet dediğin gibi abi, yurt dışından bu tarz modelleri getirtmek artık daha maliyetli, buradan bulmana sevindim. Doğru söze ne hacet "Mis gibi hayatımız var." :smile:
Keyifle sergilensin abim. Ayrıca paylaşımlarına ara vermediğin için ben teşekkür ederim tekrar sana.. :sapka:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 26 Oca 2020, 23:45

G.HEPARSLAN yazdı:Hobi nereye doğru gidiyor bilmiyorum ama bu şartlarda yaptığın paylaşımları anlamlı buluyor ve bu özel modelin keyfini çıkarmanı diliyorum. :y: :f:
Devrim' in de bahsettiği gibi ve hislerini/zi çok iyi anlıyorum. :friends: :handshake: :sapka:

Gökhan Abi, hobi nereye gidiyor ben de düşünüyorum ve merak ediyorum; çok iç açıcı gelmese de gene de devam ediyoruz işte tutkumuza :smile5: İlgin için de teşekkürler abi :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 26 Oca 2020, 23:55

sui_cast1 yazdı:Meraklısı için gayet güzel model. İyi günlerde sergilensin Erdem hocam :y:

Teşekkürler Bahadır, film meraklısı dışında talep eden çıkar mı bilmiyorum ama güzel bir model olduğuna katılıyorum :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 27 Oca 2020, 00:06

Musa Can ÇİL yazdı:Bu modelin sende olması beni şaşırtmadı değil abi. Fakat gerek farklı duruşu gerekse detayları ile koleksiyonuna değer katacaktır.
İnanması güç ama ben bu Mad Max filmini hiç izlemedim ve bu aracın modellerine kadar neden yapıldığını merak ediyorum. İlk fırsatta seriye başlayacağım artık.

Evet dediğin gibi abi, yurt dışından bu tarz modelleri getirtmek artık daha maliyetli, buradan bulmana sevindim. Doğru söze ne hacet "Mis gibi hayatımız var." :smile:
Keyifle sergilensin abim. Ayrıca paylaşımlarına ara vermediğin için ben teşekkür ederim tekrar sana.. :sapka:

O halde ben de sana foruma katkı verdiğin için teşekkür ederek mesajıma başlayayım Musa :sapka: Model filme ilgi duymayanlara cezbedici gelmeyebilir ama bence bağımsız olarak değerlendirildiğinde gayet başarılı bir üretim. Senden de yeni paylaşımlar bekliyoruz :good2:

Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir