1/18 SUNSTAR - CİTROEN XSARA WRC RALLY OF TURKEY #C.SAİNZ

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 SUNSTAR - CİTROEN XSARA WRC RALLY OF TURKEY #C.SAİNZ

İletiYazar: Berent TURAN » 03 Eyl 2019, 21:40

Herkese tekrardan merhaba,

Bugün bambaşka bir model ile karşınıza çıkmak istedim. Aslında hikaye çok derin ama bu modeli almamdaki durumu en azından sizlerin de biraz bilmesini isterim.

Babam gerçek bir otomobil tutkunudur ve bu sevginin bana geçmesindeki en büyük etkendir. Kendisi de bu yüzden otomobille ilgili motorsporlarını gençlik dönemlerinde çok sıkı takip etmiştir. Beraber İzmir' de düzenlenen ralli organizasyonlarından tutun, drag yarışları, fuar vs.. ne kadar etkinlik varsa hepsine katılırdık. Babam gençlik yıllarında tam bir ralli fanatiği olduğu için o dönemlerde yaşıtı olan Carlos Sainz' in de tutkunudur. O dönemlerde Toyota Celica ile yarışan Carlos Sainz yüzünden babamda Toyota Celica otomobillerine ev sahipliği yapmıştır ve bu Celica sevgisi bana kadar geçmiştir. Bende evlenmeden önceki dönemlerimde bir kaç farklı Toyota Celica otomobiline ev sahipliği yaptım ve bu yüzden Toyota ve Carlos Sainz sevgisi bizde apayrı bir noktada. :smile:

Konuyu özetledikten sonra modele gelecek olursak eğer, Carlos Sainz' in Toyota' dan sonra transfer olduğu markalar içerisinde Citroen' de yer aldı ve 2003 yılında Rally of Turkey yarışında da bu otomobil ile 1.liği elde etmiştir. Bu zafer Citroen WRC ile matadorun ilk zaferidir.

Modelin detay ve kalite konusunda çok derinlerine inmeyeceğim. Sunstar' ın ralli serisinden bir model işte. :smile: ama benim için anlamı çok önemlidir ve sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Hepimize keyifli sohbetler dilerim.

Resim

Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 5:
kenzo77, Musa Can ÇİL, salihatak, Serdar Gökhan, sui_cast1
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 61
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2855
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: 1/18 SUNSTAR - CİTROEN XSARA WRC RALLY OF TURKEY #C.SAİN

İletiYazar: UfukAcikgoz » 08 Eyl 2019, 17:40

Böyle anısı, anlamı olan modeller çok hoşuma gidiyor Berent abi :smile: Gözümde en kaliteli modellerden daha değerliler :nod:
Keyifli sergilemeler dilerim :smile:

mesaj için UfukAcikgoz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 505
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 15 Eyl 2019, 18:33

UfukAcikgoz yazdı:Böyle anısı, anlamı olan modeller çok hoşuma gidiyor Berent abi :smile: Gözümde en kaliteli modellerden daha değerliler :nod:
Keyifli sergilemeler dilerim :smile:

İlgin ve yorumun için çok teşekkür ederim kardeşim :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 17 Eyl 2019, 09:58

Otomobiller böyle anılarla birlikte anlam kazanıyorlar bence de :smile:
Bende de bir dönem T. Gardemeister/ J. Honkanen ikilisinin mavi renkteki Xsara aracı vardı fakat wrc temasından vazgeçip başka bir hobidaşımızın koleksiyonuna transfer olmuştu :smile:
İyi günlerde keyifle sergilemeniz dileğimle :f:
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim

mesaj için MertTuğrul arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 22
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 1415
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 27 Eyl 2019, 08:24

Modeli görünce geçmişte oynadığım ralli oyunlarına geri gittim . :f1: Modelle ilgili bir anı katınca bir başka oluyor bence. :smile: Güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 30 Eyl 2019, 12:55

Hikayesi çok özelmiş modelin Berent, koleksiyonunda da ayrı bir yere sahip olduğuna eminim. Carlos Sainz benim de ilk gençlik dönemlerimde rally yarışlarına merakım dolayısıyla yakından takip ettiğim bir isimdi. Paralel olarak F1 yarışlarına bakardım, Japonya gibi bizden saat olarak ileride olan ülkelerdeki yarışlar için sabah 08:00' de TV karşısına geçerdim.

Yeni model hayırlı olsun, keyifle sergilemeni dilerim :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 87
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 4395
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 09 Ekm 2019, 01:02

Anısı olan modeller her zaman güzeldir.. İyi günlerde sergile Berent.. :y:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 85
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 18 Ekm 2019, 13:10

MertTuğrul yazdı:Otomobiller böyle anılarla birlikte anlam kazanıyorlar bence de :smile:
Bende de bir dönem T. Gardemeister/ J. Honkanen ikilisinin mavi renkteki Xsara aracı vardı fakat wrc temasından vazgeçip başka bir hobidaşımızın koleksiyonuna transfer olmuştu :smile:
İyi günlerde keyifle sergilemeniz dileğimle :f:

Bende bozmuş olduğum WRC teması için bazen pişmanlık duyuyorum ama arada böyle tek tük modellerle yine tadımızı almaya çalışıyoruz. :smile:

Değerli yorumun için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 18 Ekm 2019, 13:11

Serdar Gökhan yazdı:Modeli görünce geçmişte oynadığım ralli oyunlarına geri gittim . :f1: Modelle ilgili bir anı katınca bir başka oluyor bence. :smile: Güle güle sergilensin. :sapka:

Teşekkürler Serdar. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 18 Ekm 2019, 13:13

Erdem yazdı:Hikayesi çok özelmiş modelin Berent, koleksiyonunda da ayrı bir yere sahip olduğuna eminim. Carlos Sainz benim de ilk gençlik dönemlerimde rally yarışlarına merakım dolayısıyla yakından takip ettiğim bir isimdi. Paralel olarak F1 yarışlarına bakardım, Japonya gibi bizden saat olarak ileride olan ülkelerdeki yarışlar için sabah 08:00' de TV karşısına geçerdim.

Schumacher geçirdiği kaza sonrası F1 den uzak kalmasından sonra bende ipler tamamen koptu Erdem abi. Bir de son dönemdeki F1 otomobilleri çok sessiz. Eski V12 sesleri yok ne yazık ki... O yüzden eskisi gibi sık takip edemiyorum ama Carlos Sainz her zaman yakın takibimde. :smile:

İlgine teşekkürlerimle.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 18 Ekm 2019, 13:13

sui_cast1 yazdı:Anısı olan modeller her zaman güzeldir.. İyi günlerde sergile Berent.. :y:

Yorumun için teşekkür ederim abim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Erdem » 19 Ekm 2019, 15:24

Berent TURAN yazdı:
Erdem yazdı:Hikayesi çok özelmiş modelin Berent, koleksiyonunda da ayrı bir yere sahip olduğuna eminim. Carlos Sainz benim de ilk gençlik dönemlerimde rally yarışlarına merakım dolayısıyla yakından takip ettiğim bir isimdi. Paralel olarak F1 yarışlarına bakardım, Japonya gibi bizden saat olarak ileride olan ülkelerdeki yarışlar için sabah 08:00' de TV karşısına geçerdim.

Schumacher geçirdiği kaza sonrası F1 den uzak kalmasından sonra bende ipler tamamen koptu Erdem abi. Bir de son dönemdeki F1 otomobilleri çok sessiz. Eski V12 sesleri yok ne yazık ki... O yüzden eskisi gibi sık takip edemiyorum ama Carlos Sainz her zaman yakın takibimde. :smile:

İlgine teşekkürlerimle.

Evet ya,Schumacher ne oldu; en son derin koma halinde uyuyordu. Öyle bir efsane bu halleri mi düşecekti, hayat çok garip bazen :think:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 87
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 4395
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Ekm 2019, 20:53

Modelin anlamı kendisinden daha önemli bence.. Kesinlikle bir canlandırma yapıp bu modeli case içinde sergilemelisin. Haa bununda profesyonel olması için başka birine de yaptırılabilir diye düşünüyorum. Çünkü yıllardır bende bu canlandırma (diorama) işine el atmak istiyorum ama daha bir arpa boyu yol almadım. Uzun iş...

Ama bu model Korkut VAROL veya Tolga TİTİZ abilerimizin ellerinde şahesere dönüşürdü. :smile: :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
Rep Puani: 3015
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir