1970 DODGE CHALLENGER R/T (VANISHING POINT) - HIGHWAY 61

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1970 DODGE CHALLENGER R/T (VANISHING POINT) - HIGHWAY 61

İletiYazar: Erdem » 17 Mar 2019, 01:40

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :smile: Bizim hobide sizlerin de bildiği gibi şans çok önemli bir faktör. Bir gün yine ebay' de kafa dağıtmak için gezinirken ne göreyim: Highway 61 üretimi beyaz renkli Dodge Challenger R/T (Vanishing Point film arabası) emsallerine göre oldukça uygun rakama ''hemen al'' fiyatı ile listelenmiş. Önce plakasına falan bakayım dedim, HW61 üretimi değil mi, fiyattan dolayı işkillendim. Her şey HW61 üretimi olan modeller örtüşüyordu, o halde yürü be Erdem dedim ve model koleksiyona eklenmiş oldu :lol:

Biliyorsunuz, bu model Greenlight tarafından tekrar yapıldı ama genelde o üretim yerden yere vuruldu (özellikle yabancı sitelerde) HW61 üretimi genel olarak başarılı, zaten 1/1 araç dizayn olarak çok beğendiğim bir araç. Sadece üretici direksiyonu daha güzel yapsaymış dedim, bana kaba geldi biraz.

Sözü fazla uzatmadan resimlere geçeyim, her zaman olduğu gibi ilk 3 resim 1/1 araca ait. Beğenmeniz dileklerimle karşınızda 1970 Dodge Challenger R/T :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son Erdem tarafından, 23 Mar 2019, 23:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 84
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 89
Rep Puani: 4370
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1970 DODGE CHALLENGER R/T (VANISHING POINT) - HIGHWAY 61

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 17 Mar 2019, 08:09

Neden hep sana denk geliyor bu modeller :x: :smile:
Şakası bir yana halen ebayden alışveriş yapabilmene seviniyorum abi.
Çünkü bizim pay pal politikamız ve şirketin bize karşı tutumu çok akılsızca maalesef.. :@
Modele gelecek olursam eğer; sadeliği ile her zaman görünümü yeni kalacak parçalardan.. Gövdedeki ince kırmızı dekaller çok güzel. Ayrıca eski üretim olması sebebi ile nadir bir parça. Eskiden daha nadir ve değerliydi fakat yeni üretiminin çıkması fiyatında değişime sebep oldu.
Alper ile her zaman konuştuğumuz bir konudur bu.. Firmalar limitli çıkardıkları veya önceden çıkardıkları bir modelin aynısını tekrar üretme kararı aldıklarında, eski üretimlere sırf değerlendi, koleksiyon değeri yükseldi diye çok para verenlere ihanet etmiş oluyorlar. Bu sebeple hiç bir modelin çok çok nadir olmasını beklemiyorum artık. Fakat her zaman eski üretimleri almaya özen gösteriyorum. Çünkü teknoloji ilerledikçe bazı şeyler iyileşeceğine bizim hobimizde kötüleştiği için eskiler daha kıymetli oluyorlar.
Neyse çok uzattım kusura bakma, keyfile sergile bu güzelliği de abi.. :good2: :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2975
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 17 Mar 2019, 14:10

Bu zamanda böyle güzellikleri yakalıyor olman beni sevindiriyor abim. :smile: Eskisi kadar sık alımlar olmasa da, alınan parçalarda işte böyle nokta atışı olabiliyor. Keyifle güzel günlerde sergilemeni dilerim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 58
Rep Puani: 2815
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 18 Mar 2019, 19:57

Çok şık ve bu nokta atışta ilk dikkati çeken ızgara ve fotoğraflar yeterli. :y:
Olumsuz detaylardan bahsetmeyeceğim ve artık dövecek bizi üreticiler veya oturduğun yerden yorum yapana kadar gel sen yap diyecekler. :tmi: :grin:
Keyifle sergilensin. :nazar:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16896
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 18 Mar 2019, 21:08

bende greenlight'in ilk üretimi var o da fena değil ama kıskandım yemin ederim :) yalnız üretilen dört modelde de filmdeki arabadan ufak tefek farklılıklar var.. mesela ön tampon babaları yok bu modelde de bendekinde de.. kutusunda wanishing point yazıyor mu.. ayrıca son hw61'in jant ortaları gri ve plaka da filmden değil sanırım
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: ali çaglar » 25 Mar 2019, 23:47

Mopar' a devam demek forumda herkesi bıraktığım gibi bulmak güzel oldu :) emeğinize sağlık Erdem abi iyi günlerde sergileyin :nazar:
Ali Çaglar Gül
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 26 Mar 2019, 20:47

Musa Can ÇİL yazdı:Neden hep sana denk geliyor bu modeller :x: :smile:
Çünkü bizim pay pal politikamız ve şirketin bize karşı tutumu çok akılsızca maalesef.. :@
Modele gelecek olursam eğer; sadeliği ile her zaman görünümü yeni kalacak parçalardan.. Gövdedeki ince kırmızı dekaller çok güzel. Ayrıca eski üretim olması sebebi ile nadir bir parça. Eskiden daha nadir ve değerliydi fakat yeni üretiminin çıkması fiyatında değişime sebep oldu.
Alper ile her zaman konuştuğumuz bir konudur bu.. Firmalar limitli çıkardıkları veya önceden çıkardıkları bir modelin aynısını tekrar üretme kararı aldıklarında, eski üretimlere sırf değerlendi, koleksiyon değeri yükseldi diye çok para verenlere ihanet etmiş oluyorlar. Bu sebeple hiç bir modelin çok çok nadir olmasını beklemiyorum artık. Fakat her zaman eski üretimleri almaya özen gösteriyorum. Çünkü teknoloji ilerledikçe bazı şeyler iyileşeceğine bizim hobimizde kötüleştiği için eskiler daha kıymetli oluyorlar.
Neyse çok uzattım kusura bakma, keyfile sergile bu güzelliği de abi.. :good2: :drinksb:

Vallahi ne diyeyim Musa kardeş, şans bazen benden yana oluyor diyeyim :smile5: Bu yurtdışından alışveriş konusunu keşke bir araya gelebilsek de irdelesek, İzmir' e veya yakınlarına gelirsen mutlaka haber ver, buluşalım. Yeni model - eski model kıyaslamana katılıyorum, birkaç istisna dışında yeni üretimlerde kaliteli üretim neredeyse yok galiba. Güzel yorumun için ayrıca teşekkür ederim bu arada :sapka:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 26 Mar 2019, 20:49

Berent TURAN yazdı:Bu zamanda böyle güzellikleri yakalıyor olman beni sevindiriyor abim. :smile: Eskisi kadar sık alımlar olmasa da, alınan parçalarda işte böyle nokta atışı olabiliyor. Keyifle güzel günlerde sergilemeni dilerim.

Çok teşekkürler Berent, bu konu başlığı ile ilgili olmayacak ama Diecastr 12.yıl buluşması İzmir ayağı olarak organize olalım mı; ne dersin? :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 26 Mar 2019, 20:56

G.HEPARSLAN yazdı:Çok şık ve bu nokta atışta ilk dikkati çeken ızgara ve fotoğraflar yeterli. :y:
Olumsuz detaylardan bahsetmeyeceğim ve artık dövecek bizi üreticiler veya oturduğun yerden yorum yapana kadar gel sen yap diyecekler. :tmi: :grin:
Keyifle sergilensin. :nazar:

Çok teşekkürler yorum için Gökhan Abi, diecast olsun da çamurdan olsun diyeceğiz bu resin model trendinde. Forumda hala aktif olarak yer alman ayrıca memnun ediyor abi :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 26 Mar 2019, 21:00

Bülent Aydoğan yazdı:bende greenlight'in ilk üretimi var o da fena değil ama kıskandım yemin ederim :) yalnız üretilen dört modelde de filmdeki arabadan ufak tefek farklılıklar var.. mesela ön tampon babaları yok bu modelde de bendekinde de.. kutusunda wanishing point yazıyor mu.. ayrıca son hw61'in jant ortaları gri ve plaka da filmden değil sanırım

Haklısın Bülent Abi, film arabası ile birebir aynı değil her 2 üretim de. Kutusunda Vanishing Point yazmıyor, plaka konusunda da doğru yazmışsın. Ama güzel mi model, elbette diyorum :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 26 Mar 2019, 21:03

ali çaglar yazdı:Mopar' a devam demek forumda herkesi bıraktığım gibi bulmak güzel oldu :) emeğinize sağlık Erdem abi iyi günlerde sergileyin :nazar:

Yorum için teşekkürler Ali, forumda eski hareketlilik yok belki ama en azından tutarlıyız; Amerikancılar Amerikancı; Avrupalı model toplayanlar Avrupalı halen :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Berent TURAN » 31 Mar 2019, 15:47

Erdem yazdı:
Berent TURAN yazdı:Bu zamanda böyle güzellikleri yakalıyor olman beni sevindiriyor abim. :smile: Eskisi kadar sık alımlar olmasa da, alınan parçalarda işte böyle nokta atışı olabiliyor. Keyifle güzel günlerde sergilemeni dilerim.

Çok teşekkürler Berent, bu konu başlığı ile ilgili olmayacak ama Diecastr 12.yıl buluşması İzmir ayağı olarak organize olalım mı; ne dersin? :drinksb:

İletişime geçelim Erdem abim. :wink1:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 58
Rep Puani: 2815
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 05 Nis 2019, 10:38

Erdem yazdı:
Musa Can ÇİL yazdı:Neden hep sana denk geliyor bu modeller :x: :smile:

Vallahi ne diyeyim Musa kardeş, şans bazen benden yana oluyor diyeyim :smile5: Bu yurtdışından alışveriş konusunu keşke bir araya gelebilsek de irdelesek, İzmir' e veya yakınlarına gelirsen mutlaka haber ver, buluşalım. Yeni model - eski model kıyaslamana katılıyorum, birkaç istisna dışında yeni üretimlerde kaliteli üretim neredeyse yok galiba. Güzel yorumun için ayrıca teşekkür ederim bu arada :sapka:

Abi inşallah yazın bir İzmir ziyaretimiz olacak. Hatta Alper ile birlikte olabilir. Eşleri şöyle kendi hallerine bırakıp beraber güzel muhabbet yapmayı çok isterim bende. Haberleşiriz mutlaka..

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2975
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 11 misafir