1972 PONTIAC GTO RESTOMOD -GMP

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1972 PONTIAC GTO RESTOMOD -GMP

İletiYazar: Erdem » 17 Şub 2019, 01:58

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :smile: Birazdan paylaşacağım model aslında planlarım arasında yoktu, koleksiyonumda 1972 Pontiac GTO modeli var ve birkaç istisna dışında aynı aracın aynı yıla ait modeli edinmiyorum ama modelin fiyatı oldukça uygun denk gelince kaçırmak istemedim :smile5:

Kısa bir zaman önce Alper kardeşimizin tanıttığı bu model GMP markasının belli başlı özelliklerine sahip: külçe gibi ağırlık, doğru kalıplama ve modelin verdiği mutluluk hissi :smile: Kapıların içinde cam var ama maalesef camlar açılmıyor. Bu arada jantları ben ayrıca sevdim.

Eğer Amerikan araçlarına ait modelleri topluyorsanız bu model listenizin üst sıralarında olmalı. Sözü fazla uzatmadan resimlere geçelim, her zaman olduğu gibi ilk 3 resim 1/1 araca ait. Beğenmeniz dileklerimle işte karşınızda 1972 Pontiac GTO Restomod :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 84
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 89
Rep Puani: 4370
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1972 PONTIAC GTO RESTOMOD -GMP

İletiYazar: Berent TURAN » 17 Şub 2019, 16:22

Bu zamanda uygun rakamlı model bulmak çok zor Erdem abi. İyi ki edinmişsin bu güzelliği. Jantlar çok gösterişli. Keyifle sergilemeni dilerim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 58
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2815
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 17 Şub 2019, 19:20

Berent TURAN yazdı:Bu zamanda uygun rakamlı model bulmak çok zor Erdem abi. İyi ki edinmişsin bu güzelliği. Jantlar çok gösterişli. Keyifle sergilemeni dilerim. :smile:

Çok teşekkürler Berent kardeş, haklısın; kurlar ve model fiyatları + kargo bedelleri belimizi büktü iyice. İyi ki zamanında aldığımız modelleri almışız :smile:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 18 Şub 2019, 22:01

Nakış nakış işlenmiş bir Gmp. Güle güle sergile Erdem abi. :inlove: :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 03 Mar 2019, 00:37

Serdar Gökhan yazdı:Nakış nakış işlenmiş bir Gmp. Güle güle sergile Erdem abi. :inlove: :sapka:

Nazik ve güzel yorumun için çok teşekkürler Serdar :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: E.Uca » 07 Mar 2019, 11:40

Keyifli günlerde sergilensin....
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 10 Mar 2019, 18:05

Senin de bahsettiğin gibi bazen fiyat unsuru, bazen denk gelmesi, bazen de çok ufak bir detay sebep olabiliyor koleksiyona katılmalarına Erdem. :)
İncelemekten sıkılmadığım bir model olmuştur hep. :y:
Keyifle sergilensin. :nazar:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16896
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 11 Mar 2019, 22:05

Amerikan biriktirenlerde standart yüksek.. Model üreticileri belli bir standartta. beğenilmeyenler bile belli bir göz zevki sunuyor. o yüzden amerikancılardan kötü bir şey pek beklemiyorum.

Çok güzel model. İyi günlerde sergilensin hocam. :y: yeni üyeliğimden dolayı rep vremiyorum ama vermiş say
:y:
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 60
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 17 Mar 2019, 01:16

E.Uca yazdı:Keyifli günlerde sergilensin....

Teşekkürler Erman :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 17 Mar 2019, 01:20

G.HEPARSLAN yazdı:Senin de bahsettiğin gibi bazen fiyat unsuru, bazen denk gelmesi, bazen de çok ufak bir detay sebep olabiliyor koleksiyona katılmalarına Erdem. :)
İncelemekten sıkılmadığım bir model olmuştur hep. :y:
Keyifle sergilensin. :nazar:

Çok teşekkürler Gökhan Abi, inanır mısın; bugün aniden koleksiyon bozmak nasıl bir histir diye düşündüm sebepsiz... Yıllarca maddi ve manevi emek + fedakarlıklar ile edinilen modelleri elden çıkarmak, aklıma senin satış listen geldi. Tabii hayattaki öncelikler değişebiliyor, ben sayıca fazla olmasa da iyi kötü bir koleksiyon yaptım. Her ne kadar almayacağım desem de hepimizin hissettiği o tuhaf alma güdüsü bir şekilde bir yerden çıkıyor işte. Bu modelde de öyle oldu :lol: Tekrar teşekkürler yorumun için :drinksb:

Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 17 Mar 2019, 07:56

Ben bu konuya yorum yazmıştım ama nasıl olduysa kaydedilmemiş... :think:
Harika bir model Erdem Abi, sana denk gelmesine de ayrıca sevindim.. Çok uzun zaman bekledim bu modeli almayı fakat ACME dogdishli versiyonunu çıkarınca dayanamadım ve 72 modeli edindim. Zaten paylaşmıştım. 71 kasayı kısa bir süre önce edinip seriyi tamamlamış olmamın gruru içerisindeyim :lol: :lol:
Önceden kafamda GMP Restomod serisi yapmakta vardı fakat artık bu şekilde düşünmüyorum. Hatta amerikan modellerde alacağım çok fazla modelde yok. Yeni temalara doğru yelken açma vakti yaklaşıyor. :smile: :smile:
Bu güzel modeli keyifle sergile abi, çok kıymetli.. :good2:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
Rep Puani: 2975
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 26 Mar 2019, 21:47

Musa Can ÇİL yazdı:Ben bu konuya yorum yazmıştım ama nasıl olduysa kaydedilmemiş... :think:
Harika bir model Erdem Abi, sana denk gelmesine de ayrıca sevindim.. Çok uzun zaman bekledim bu modeli almayı fakat ACME dogdishli versiyonunu çıkarınca dayanamadım ve 72 modeli edindim. Zaten paylaşmıştım. 71 kasayı kısa bir süre önce edinip seriyi tamamlamış olmamın gruru içerisindeyim :lol: :lol:
Önceden kafamda GMP Restomod serisi yapmakta vardı fakat artık bu şekilde düşünmüyorum. Hatta amerikan modellerde alacağım çok fazla modelde yok. Yeni temalara doğru yelken açma vakti yaklaşıyor. :smile: :smile:

İlginçtir, ben de senin yorum yazdığını hatırlıyorum Musa ama kaybolmuş demek ki :think: Restomod olan GMP' ler gittikçe uçuklaşan fiyatları ile edinilmesi çok zor parçalar haline geldiler. Senin '71 + '72 kasaları edinmene çok sevindim, bir de '70 kasa eklendi mi süper olur :smile: Amerikan modeli olarak benim de aklımda olan model sayısı 10' u geçmez, önceliğim HW61 üretimi Dodge Dart modelde ama ne hikmetse 100 - 150 USD arası fiyatları ile saçma maliyetler çıkıyor ortaya. Kıymetli yorumun için teşekkürler :sapka: :drinksb:

Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 05 Nis 2019, 10:36

Erdem yazdı:
Musa Can ÇİL yazdı:Ben bu konuya yorum yazmıştım ama nasıl olduysa kaydedilmemiş... :think:

İlginçtir, ben de senin yorum yazdığını hatırlıyorum Musa ama kaybolmuş demek ki :think: Restomod olan GMP' ler gittikçe uçuklaşan fiyatları ile edinilmesi çok zor parçalar haline geldiler. Senin '71 + '72 kasaları edinmene çok sevindim, bir de '70 kasa eklendi mi süper olur :smile: Amerikan modeli olarak benim de aklımda olan model sayısı 10' u geçmez, önceliğim HW61 üretimi Dodge Dart modelde ama ne hikmetse 100 - 150 USD arası fiyatları ile saçma maliyetler çıkıyor ortaya. Kıymetli yorumun için teşekkürler :sapka: :drinksb:

Abi 70 kasa "double lane" olarak mevcut. Zaten 72 GTO paylaşımım da onunda fotoğrafları vardı.. Yaşlanıyorsun söyleyeyim bak :smile: :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
Rep Puani: 2975
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir