Mercedes-Maybach S600 V12 Pullman - [AUTOart 1:18]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: Mercedes-Maybach S600 V12 Pullman - [AUTOart 1:18]

İletiYazar: srht » 18 Mar 2018, 16:39

Musa Can ÇİL yazdı:Malzemesi ne olursa olsun AA bir model yaptığında sadece isminden kaynaklı bile insanlar alıyorlar. Kompozit gövdeye karşı değilim aslında, tüm detayları bu şekilde sergilenebildiği sürece.
Bizim aramızda da baya konusu döndü Almost üretimi ile bunun farkları hakkında. Almost'un iyi olduğu taraflarda var kötü olduğu taraflarda...
Fakat bence biraz daha iç mekana özen gösterilse iyi olurmuş. Koltuklar değil konsol ve kapı panellerinde de plastik görünümü oldukça var gibi geldi fotoğraflardan..
Bunun dışında çok hoş duran rengi ve ön bölümü var bana göre.. Ayrıca 600 Pullman ile harika durmuşlar :good2:

Sözün kısası Tolga Abi'nin de yazdığı Nesimi'nin de dediği gibi " o yar senin, kim ne derse desin " keyifle sergile Serhat, hayırlı olsun. :good2: :smile:

Teşekkür ediyorum Musa güzel dileklerin için.

Dediğim gibi malzeme türü çok afaki derecede önemli değil benim için istediğim model olduktan sonra. Ha keza eksikliklerinin de farkındayım zaten ama istenilen bir model olduğu için göz görmüyor; gönül katlanıyor. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5625
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 30 Mar 2018, 07:52

AA bu işi biliyor.

Modelin, senin koleksiyonuna ne kadar yakıştığını söylememe gerek yok Serhat.

Keyifli seyirler Kardeşim. :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 03 Nis 2018, 08:58

:shocked2: Öncelikle müsade ederseniz ağzımın suyunu silmeliyim..

Söyleyecek de birşey bulamadım.Maşallah diyorum.
İyi günerde sergileyin.Umarım bir gün bende elimde kahvemle vitrinimde bu modeli izleyebilirim.
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim

mesaj için MertTuğrul arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 52
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 75
Rep Puani: 1395
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 04 Nis 2018, 21:51

Serhat süper görünüyor, Maşallah.
En az yarım saat baka kaldım; hem modele hem de konuya, yorumlara. Ve girip yazmadan edemedim.
ABS Plastik malzemeye iyi alıştı bu AA, ben başlarda çok fazla ön yargılıydım (çünkü plastik sektöründeyim) ancak 6x6AMG aldıktan sonra kararım azıcık değişti. Hafiflik konusunda süper avantaj, boya tutması ve pürüzsüzlük adına da harika imkan sağlıyor, Resin modellerden daha detaylı çalışılabiliyor. Sadece ellerken aşırı titiz olmak gerekiyor çünkü kırılmaya çok müsait bağlantılar mevcut. Onun haricinde plastik için aşırı pahalı fiyat politikası da var elbet, fakat detaylar AA kalitesinde.

İhtiyar Pullman ile birlikte keyifli seyirler, modelin detaylarına hayran kaldım. :good2: :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: srht » 09 Nis 2018, 11:43

Emre E. yazdı:AA bu işi biliyor.

Modelin, senin koleksiyonuna ne kadar yakıştığını söylememe gerek yok Serhat.

Keyifli seyirler Kardeşim. :nazar:

Sağol Emre Abicim.

Senin temaya ama kısa ama uzun, ama başka üreticiden mutlaka bir tane W222 Maybach olmalı diyorum. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: srht » 09 Nis 2018, 11:46

MertTuğrul yazdı::shocked2: Öncelikle müsade ederseniz ağzımın suyunu silmeliyim..

Söyleyecek de birşey bulamadım.Maşallah diyorum.
İyi günlerde sergileyin.Umarım bir gün bende elimde kahvemle vitrinimde bu modeli izleyebilirim.

Mert kardeşim iyi dileklerin için teşekkür ederim. İnşallah en kısa sürede kavuşursun.:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 09 Nis 2018, 11:48

BuRaK-B yazdı:Serhat süper görünüyor, Maşallah.
En az yarım saat baka kaldım; hem modele hem de konuya, yorumlara. Ve girip yazmadan edemedim.
ABS Plastik malzemeye iyi alıştı bu AA, ben başlarda çok fazla ön yargılıydım (çünkü plastik sektöründeyim) ancak 6x6AMG aldıktan sonra kararım azıcık değişti. Hafiflik konusunda süper avantaj, boya tutması ve pürüzsüzlük adına da harika imkan sağlıyor, Resin modellerden daha detaylı çalışılabiliyor. Sadece ellerken aşırı titiz olmak gerekiyor çünkü kırılmaya çok müsait bağlantılar mevcut. Onun haricinde plastik için aşırı pahalı fiyat politikası da var elbet, fakat detaylar AA kalitesinde.

İhtiyar Pullman ile birlikte keyifli seyirler, modelin detaylarına hayran kaldım. :good2: :nazar:

Teşekkür ederim Burak.

Malzeme konusunda en fazla resin kadar olur diyordum ve nispeten düşündüğüm gibi çıktı. Avantajı ise hafifliğidir. Zira diğer araçların yanında bunun ultra hafif olması ciddi anlamda işime geldi.

Detaylar güzel ama eski nesil Pullman'la da hatırı sayılır detay farkı var yine de. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Önceki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 10 misafir