Mercedes-Maybach S600 V12 Pullman - [AUTOart 1:18]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Mercedes-Maybach S600 V12 Pullman - [AUTOart 1:18]

İletiYazar: srht » 03 Mar 2018, 16:35

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba.

Neredeyse çıktığı geçen yıldan beridir beklediğim Mercedes-Maybach S600 V12 Pullman'a nihayet kavuştum. Bu model benim için gerçekten özel, zira Mercedes-Benz S Serisi üzerine inşa edilen Maybach modelleri gerçekten de çok hoşuma gidiyorken; eksta uzun limuzin versiyonu olan Pullman modeline ise aşık oldum desem abartmam. Bu kaba ve ultra lüks aracı cidden seviyorum. Türkiye’de kısa şase Mercedes-Maybach sayısı oldukça fazla (Mercedes-Benz’in Maybach modellerini ayrı ayrı üretmek yerine S Serisi üzerinden gitmesi firma için oldukça iyi bir hamle oldu. Bunu satış rakamları da nispeten doğruluyor. Hem vergi dilimi, hem de motoru yüzünden aslında insanımız tarafından pek tercih edilmeyen sınıfta bir araç olmasına rağmen Türkiye’de bile oldukça fazla sayıda Maybach satıldı.) ancak henüz uzun şase Pullman’ın satıldığını dahi duymadım.

Sanırım Türkiye'de ve forumda ilk Maybach Pullman incelemesi olacak bu konu.

Model (SWB Kasası) öncelikle yabancı forumlarda gözlemlediğim kadarıyla epey yerden yere vuruluyor. Gerek hammaddesi, gerekse yabancıların eksiklik olarak yorumladığı diğer detayları, benim için pek önemli değil. Gerçi yabancılar SWB kasa S600 için bu olumsuzlukları yazıyorlar, sonuçta LWB Pullman modelini AUTOart'tan başka üreten bir firma yok ve model, tek olması sebebiyle handikaplarını örtüyor.

Kullanılan malzeme nedeniyle ciddi anlamda hafif olan modelin bu yönünü çok sevdim, zira vitrinde fotoğraflarda da göreceğiniz üzere raftaki modellerin ağırlığının epey fazla olması yüzünden bunun hafif olması iyi oldu.

Farlar ve panjurdaki sensörün modellenmesi konusunda eleştiriler oldukça fazla bu model için. Öncelikle farlar konusunda haklılar. Almost Real Models’in ürettiği Maybach’ın farlarındaki led lensler ve far modellemesi gerçeğe daha yakın. Keza stoplar da öyle. Panjurdaki sensör de nispeten öyle sayılır. AUTOart bu konularda maalesef geride Almost Real Models firmasından. Ancak bunlar dışında ben öyle aman aman bir fark görmedim ve dediğim gibi LWB şase Pullman olması zaten başlı başına artıları toplatıyor modele. Muadili yok çünkü.

Bununla birlikte, SWB kısa şase Maybach’ların çamurluklarında V12 logosu yer almazken, LWB Pullman’da o eksikliği gidermiş AUTOart firması.

Kapıların 4’ü ve kaput-bagaj kapağı muazzam kolay bir şekilde açılıp kapanıyor ve neredeyse gerçek araçtaki vakumlu kapı sistemi gibi kapanıyor. Özellikle kapılar ve motor kaputu; bilhassa motor kaputunun kapanması tam da bu şekilde. Ayrıca arka kapı, bu aracı sevmemdeki etkenlerden de birisi.

Aracın iç kısmında eksiklik olarak nitelendirebileceğim tek husus koltukların deri yapılmaması. Mercedes-Benz 600 Pullman’da deri koltukları sunan AUTOart, Mercedes-Maybach S600 Pullman’da nedense aşırı plastikimsi görüntüyle geçiştirmiş koltukları.

Bagaj ve tavanda flok kaplama mevcut.

Motor içi standart plastik malzemeler; mecburen de öyle olmak zorunda. Gerçek araçta da motor zaten plastik kapağın altında.

Ön tekerlekler çok rahat bir şekilde direksiyondan sağ-sol şekilde dönüyor.

Bunlara ek olarak kasada da herhangi bir noksanlık yok. Arka kapı camının arkasında yer alan “Maybach” logolarını ise çok beğendim. Deyim yerindeyse nakış gibi işlenmiş. Ancak sadece kutudan en azından yedek dekallerin çıkmasını beklemedim değil. Zira yerden yere vurulan Otto’larda bile tüm dekallerin yedekleri çıkıyor.

Sözü fazla da uzatmak istemiyorum. Israrla beklediğim bir modeldi ve nihayet geldi. Model kusursuz değil ancak benim için kusurları hiç de önemli değil. Çünkü modeli severek aldım ve aracın gerçeğini ciddi anlamda da seviyorum zaten.

Halefi AUTOart Mercedes-Benz 600 Pullman ile de çok yakıştılar. Şunu da belirtmeden geçemeceyeğim; fotoğraflarda da göreceğiniz üzere hem en, hem de uzunluk olarak aynı her iki model de.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: Mercedes-Maybach S600 V12 Pullman - [AUTOart 1:18]

İletiYazar: srht » 03 Mar 2018, 16:43

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

2015 Mercedes-Maybach S600 Pullman (W222) & 1963 Mercedes-Benz 600 Pullman (W100)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 4:
Berent TURAN, Emre E., sui_cast, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 03 Mar 2018, 23:23

Yeni model hayirli olsun Serhat, boyutlari ile etkileyici gercekten. Koltuklarin plastik gorunumu maalesef 1959 Cadillac modelde de Autoart firmasi icin eksi puan olmustu. Bu modelin bedelini bilmiyorum ama hic de ucuz olmadigina eminim ve AA niye koltuklarda ucuza kacmis anlamak zor. Yeni Alman guzelini keyifle ve iyi gunlerde sergilemeni dilerim, resimler icin de tesekkurler :nazar:

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
srht, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 04 Mar 2018, 21:18

Modelin güzel duruşuna mı sevineyim yoksa Autoartın artık üretim şekline mi kızayım bilemedim ama çok şık duruyor gerçekten. Güle güle sergile Serhat çok güzel bir ikili olmuş. :inlove: :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan teşekkür aldı- 2:
srht, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 05 Mar 2018, 00:51

Uzun bir aradan sonra nefis bir paylaşımla geldin kardeşim.

Ne desek az, ne söylesek az. AR modeli ile kıyaslanması veya koltukların deri olmayışı.. Gerçekten hiç problem değil. Autoart yapmış mı yapmış. Beğendik mi beğendik.
Konu kapanmıştır. En güzel günlerde sergilensin. Emeğine sağlık Serhat. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 07 Mar 2018, 13:32

Öncelikle modeli güle güle seyret Serhat. Hayırlı olsun.
Nesimi'ye sormuşlar, "-o yar ile hoşmusun?" diye, "-hoş olayım, olmayayım, o yar benim kime ne" demiş. Biraz felsefi ilgisi olan birisi olarak söyleyebilirim ki, dünya üzerinde -evrensel doğru- şeklinde tanımlanabilecek çok az sayıdaki sözlerdendir bu durum. Modeli sevdiğini söylemişsin, kimseye laf düşmez bundan sonra.
Ama eğer senin modelin olarak değil, bir model eleştirisi yapacak olursak, yaklaşık asgari ücret bedelindeki bir parça için kabul edilemez bir durum. Kalitenin basit bir tanımı vardır. "Ödediğin bedel karşılığında sahip olduğun maksimum fayda" şeklinde özetlenebilir. Aldığın keyfi o eski üretim Pullman 600'le kıyaslamanı öneririm ve şunu da üzülerek belirteyim, AutoArt'ın fanatik savunucularından birisi olarak, hiç bir firmanın kendi ipini bu kadar çektiğini 20 yıla varan modelcilik hayatımda hiç görmemiştim.
Konu kapanmadı aslında. Almost Real gibi üreticilerin çıkması, koleksiyon camialarında resine ve özellikle AutoArt plastiklerine karşı oluşan antipati, alaycı yorumlar tartışmaların bir süre daha devam edeceğini gösteriyor. Bu sürecin sonunda ne olur bilemem ama 70 küsür yıldır, çoluk çocuğun zulmüne rağmen hala taş gibi ayakta durabilen, Dinky'lerin, Lesney'lerin malzemesi olan diecast-metal'in yoluna devam edeceğini, diğerlerinin tarihteki yerlerini alacaklarını düşünüyorum. Bu arada bizler gibi model otomobil aşıklarına, sadece sevdiğimiz için, 3 liralık ürünü 10 liraya satabilecekleri "kriz dönemleri" yaşasak da, her şeye rağmen seviyoruz ya, o yar benim kime ne.
Resim

mesaj için tolgatitiz teşekkür aldı- 2:
srht, sui_cast
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: srht » 10 Mar 2018, 11:44

Erdem yazdı:Yeni model hayirli olsun Serhat, boyutlari ile etkileyici gercekten. Koltuklarin plastik gorunumu maalesef 1959 Cadillac modelde de Autoart firmasi icin eksi puan olmustu. Bu modelin bedelini bilmiyorum ama hic de ucuz olmadigina eminim ve AA niye koltuklarda ucuza kacmis anlamak zor. Yeni Alman guzelini keyifle ve iyi gunlerde sergilemeni dilerim, resimler icin de tesekkurler :nazar:

Teşekkür ederim Erdem Abi.

Doğrusu kıyaslamayı sadece fotoğraflarda görülen 600 Pullman'la yaptım; en azından koltukların deri olmasını beklemedim değil.

Ama dediğim gibi modeli almayı çok istiyordum ve eksiklikleri yine de gözüme batmıyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 10 Mar 2018, 11:44

Serdar Gökhan yazdı:Modelin güzel duruşuna mı sevineyim yoksa Autoartın artık üretim şekline mi kızayım bilemedim ama çok şık duruyor gerçekten. Güle güle sergile Serhat çok güzel bir ikili olmuş. :inlove: :sapka:

Teşekkür ederim Serdar. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 10 Mar 2018, 11:46

Berent TURAN yazdı:Uzun bir aradan sonra nefis bir paylaşımla geldin kardeşim.

Ne desek az, ne söylesek az. AR modeli ile kıyaslanması veya koltukların deri olmayışı.. Gerçekten hiç problem değil. Autoart yapmış mı yapmış. Beğendik mi beğendik.
Konu kapanmıştır. En güzel günlerde sergilensin. Emeğine sağlık Serhat. :smile:

Güzel dileklerin için sağol kardeşim. Eksiklikler var ama gönül sevdi bir kere bu arabayı. :inlove:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 10 Mar 2018, 11:55

tolgatitiz yazdı:Öncelikle modeli güle güle seyret Serhat. Hayırlı olsun.
Nesimi'ye sormuşlar, "-o yar ile hoşmusun?" diye, "-hoş olayım, olmayayım, o yar benim kime ne" demiş. Biraz felsefi ilgisi olan birisi olarak söyleyebilirim ki, dünya üzerinde -evrensel doğru- şeklinde tanımlanabilecek çok az sayıdaki sözlerdendir bu durum. Modeli sevdiğini söylemişsin, kimseye laf düşmez bundan sonra.
Ama eğer senin modelin olarak değil, bir model eleştirisi yapacak olursak, yaklaşık asgari ücret bedelindeki bir parça için kabul edilemez bir durum. Kalitenin basit bir tanımı vardır. "Ödediğin bedel karşılığında sahip olduğun maksimum fayda" şeklinde özetlenebilir. Aldığın keyfi o eski üretim Pullman 600'le kıyaslamanı öneririm ve şunu da üzülerek belirteyim, AutoArt'ın fanatik savunucularından birisi olarak, hiç bir firmanın kendi ipini bu kadar çektiğini 20 yıla varan modelcilik hayatımda hiç görmemiştim.
Konu kapanmadı aslında. Almost Real gibi üreticilerin çıkması, koleksiyon camialarında resine ve özellikle AutoArt plastiklerine karşı oluşan antipati, alaycı yorumlar tartışmaların bir süre daha devam edeceğini gösteriyor. Bu sürecin sonunda ne olur bilemem ama 70 küsür yıldır, çoluk çocuğun zulmüne rağmen hala taş gibi ayakta durabilen, Dinky'lerin, Lesney'lerin malzemesi olan diecast-metal'in yoluna devam edeceğini, diğerlerinin tarihteki yerlerini alacaklarını düşünüyorum. Bu arada bizler gibi model otomobil aşıklarına, sadece sevdiğimiz için, 3 liralık ürünü 10 liraya satabilecekleri "kriz dönemleri" yaşasak da, her şeye rağmen seviyoruz ya, o yar benim kime ne.

Tolga Abi değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Benim modelim olup olmamasından ziyade zaten eksikliklerinin ben de farkındayım. Ama LWB Pullman versiyon sadece bu firma tarafından üretildi ve açıkçası birkaç küçük husus dışında göze batmayan bir model. Elbette malzeme türünün bunun dışında koyuyorum. Öyle çok diecast olsun, resin olsun, kompozit olmasın diyen birisi değilim. Hoşuma giden arabayı malzemesi ne olursa olsun alıyorum. Hatta kompozit olmasına sevindim bile nedenini de yukarıda yazdım; vitrindeki diğer modellerin ağırlığı yanında bunun kuş gibi hafif olması işime geldi.

Ama 10 sene önce bu hobiye başladığımdaki Autoart ile şimdiki Autoart arasında dağlar kadar fark var dediniz gibi. Boynuz kulağı geçti. (Boynuz kendini öne çıkaran diğer firmalar, Autoart ise kulak)

Ve bu model, yaklaşık bir 5 yıl sonra aldığım ilk Autoart modeli. Zira nerede değişik, über, hiper, abuk sabuk otomobil var onu üretmekle meşguller.
Resim

tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: sui_cast » 12 Mar 2018, 00:31

Maşallah kadraja sığmamış.. Eski pullmanla da çok güzel ikili olmuşlar.. Eski pullman ayrı güzel tabi..
GÜzel günlerde sergile Serhat.. İstediğin bir modeli edinmek kadar güzeli yoktur..
:y:

Güzel inceleme fotoğrafları için de ayrı teşekkürler.. :handshake:

:+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8145
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Mar 2018, 21:29

Malzemesi ne olursa olsun AA bir model yaptığında sadece isminden kaynaklı bile insanlar alıyorlar. Kompozit gövdeye karşı değilim aslında, tüm detayları bu şekilde sergilenebildiği sürece.
Bizim aramızda da baya konusu döndü Almost üretimi ile bunun farkları hakkında. Almost'un iyi olduğu taraflarda var kötü olduğu taraflarda...
Fakat bence biraz daha iç mekana özen gösterilse iyi olurmuş. Koltuklar değil konsol ve kapı panellerinde de plastik görünümü oldukça var gibi geldi fotoğraflardan..
Bunun dışında çok hoş duran rengi ve ön bölümü var bana göre.. Ayrıca 600 Pullman ile harika durmuşlar :good2:

Sözün kısası Tolga Abi'nin de yazdığı Nesimi'nin de dediği gibi " o yar senin, kim ne derse desin " keyifle sergile Serhat, hayırlı olsun. :good2: :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2895
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: srht » 18 Mar 2018, 16:36

sui_cast yazdı:Maşallah kadraja sığmamış.. Eski pullmanla da çok güzel ikili olmuşlar.. Eski pullman ayrı güzel tabi..
GÜzel günlerde sergile Serhat.. İstediğin bir modeli edinmek kadar güzeli yoktur..
:y:

Güzel inceleme fotoğrafları için de ayrı teşekkürler.. :handshake:

:+1:

Sırf zaten ikisini yanyana görmek için de çok bekledim bu modeli.

Teşekkür ediyorum güzel dileklerin için Bahadır Abicim.
Resim

sui_cast
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir