GT Spirit Porsche 911 Classic RWB

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

GT Spirit Porsche 911 Classic RWB

İletiYazar: SertacTDemir » 17 Oca 2018, 13:16

Merhaba,

Üye olmamın üzerinden uzun zaman geçti, hatta Ankara buluşmasına da kısa süreli uğrayıp bazı arkadaşlarla tanışma fırsatı da yakaladım ama paylaşım yapmaya ancak fırsat bulabildim :)

Modelden kısaca bahsetmek gerekirse, bildiğiniz üzere resin bir üretim ancak genel itibariyle tatminkar bir kalite sunuyor. Resin modellerin klasik handikapları olan plexi cam, detaydan yoksun iç mekan, panel birleşim yerlerindeki hataların yanında far grubunun altındaki ızgaranın kalıbı ile tampon altındaki siyah kısımların boya kalitesi beklentilerimin altında. Ancak, modelin genel duruşu, gerçekçiliği ve resinlerin klasiği parlaklığı gerçekten vitrinde sergilenmeye değer bir model olduğunu ortaya çıkarıyor.

Resin model karşıtı değilim ancak maalesef bazı modelleri yalnızca resin olarak temin edebiliyoruz ve benim gibi kapı/kaput/bagaj kısımlarını çok fazla açıp kapatmayan modelciler için iyi bir seçenek olabiliyor. Zamanında çok fazla plastik model kiti topladığım için de bazen resin modellerin hatalarının, diecast'lerin bazılarının fabrikasyon görüntüsünden ayırarak daha farklı bir hava verdiğini düşünüyorum.

Gelelim modelin gerçeğinin hikayesine. RWB, http://rwb.jp/ Japonya'da kurulu bir tuning firması ve Porsche'lere yaptıkları uygulamalar ile tanınıyorlar. Body modifiyesi üzerine yoğunlaştıklarını ancak motor ve yürüyen aksam ile ilgili bir çalışmaları olmadığını gördüm webde yaptığım birkaç arama neticesinde.

RWB parçalarının kullanıldığı 901 kasa 911'den ise bahsetmeme gerek yok sanırım :) RWB ile çok uyumlu olmasa da 901 kasa olarak, Autoart'ın Carrera RS ve Spartk'ın Martini dekalli RSR versiyonu modellerim de var ancak CMC üretimi olan modelin lacivert rengini de edinmeyi çok istiyorum.

Vakit buldukta ağırlıklı olarak 80-90'lı yılların Porsche/BMW/Mercedes modellerinin yer aldığı kolleksiyonumdan paylaşımlar yapmaya çalışacağım, fotoğrafları umarım beğenirsiniz, iyi seyirler :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

SertacTDemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sertaç
1/18 Model Sayısı: 40
1/24 Model Sayısı: 13
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 28
1/64 Model sayısı: 45
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 5
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 20
SertacTDemir rep puani yok

Re: GT Spirit Porsche 911 Classic RWB

İletiYazar: SertacTDemir » 18 Oca 2018, 16:51

Fotoğraflar görünmüyordu sanırım. Yeniden düzenleme yaptım. İyi seyirler :)

mesaj için SertacTDemir arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
SertacTDemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: MAKOSHARK » 18 Oca 2018, 21:31

Hayırlısı olsun diyorum ama keşke diecast olsaydı bu güzellikler..:)

mesaj için MAKOSHARK teşekkür aldı- 2:
Emre E., SertacTDemir
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 19 Oca 2018, 21:29

Çok güzel bir klasik. Güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
SertacTDemir
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 93
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 147
Rep Puani: 3880
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 22 Oca 2018, 01:25

Sertaç merhaba,

Buluşmadan sonra paylaşımını sabırsızlıkla bekliyordum, görünce çok sevindim. :smile: Model harika bir Porsche klasiği ve tabi RWB' nin dokunuşları sayesinde farklı bir görünüme sahip. Beyaz renk tercihi yerinde bir karar olmuş. Siyah kombinasyonlar ve modelin hatları böylelikle daha çok ortaya çıkmış ve tabi tüm bu güzelliklerin yansımasında senin çekim kaliteni de atlamamak gerekir. Sade ve kesinlikle model odaklı !

GT Spirit Porsche konusunda son dönemde çok hızlandı ve ben artık bu işe kendi adıma yetişemedim. :lol: Bu işe bir dur demek için elimde 3-4 resin model bıraktım ve bunun haricinde tüm resinlerimi elden çıkardım. Şimdi kafam rahat. :grin: Çok elzem bir model olmadıkça yanaşmayı düşünmüyorum. Resine ben de karşı değilim ama konu Porsche olunca dahil olmamak elde değil, böylelikle kendimi biraz frenlemiş oldum. :smile: Keyifli paylaşımlarının devamını bekliyorum. Modeli güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim.

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 2:
Musa Can ÇİL, SertacTDemir
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2755
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 22 Oca 2018, 01:41

Güzel günlerde sergilensin.. Çok güzel paylaşım..
Model de gayet güzel görünüyor
:y:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
SertacTDemir
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8145
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: SertacTDemir » 22 Oca 2018, 09:39

Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim :)

Berent TURAN yazdı:Sertaç merhaba,

Buluşmadan sonra paylaşımını sabırsızlıkla bekliyordum, görünce çok sevindim. :smile: Model harika bir Porsche klasiği ve tabi RWB' nin dokunuşları sayesinde farklı bir görünüme sahip. Beyaz renk tercihi yerinde bir karar olmuş. Siyah kombinasyonlar ve modelin hatları böylelikle daha çok ortaya çıkmış ve tabi tüm bu güzelliklerin yansımasında senin çekim kaliteni de atlamamak gerekir. Sade ve kesinlikle model odaklı !

GT Spirit Porsche konusunda son dönemde çok hızlandı ve ben artık bu işe kendi adıma yetişemedim. :lol: Bu işe bir dur demek için elimde 3-4 resin model bıraktım ve bunun haricinde tüm resinlerimi elden çıkardım. Şimdi kafam rahat. :grin: Çok elzem bir model olmadıkça yanaşmayı düşünmüyorum. Resine ben de karşı değilim ama konu Porsche olunca dahil olmamak elde değil, böylelikle kendimi biraz frenlemiş oldum. :smile: Keyifli paylaşımlarının devamını bekliyorum. Modeli güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim.

Merhaba Berent, güzel yorumların için çok teşekkürler. Vakit buldukça diğer modelleri de çekip paylaşacağım ama bendeki Porsche modellerinin birçoğunun konusunu açmış durumdasın :)

Resin konusunda bende senin gibi kendimi frenlemeye çalışıyorum. Son aldığım 964 Turbo S'i kutusundan çıkarırken elimden kaydı masaya düştü ve sol arka dodik 5 parçaya ayrıldı model çöp oldu bu yüzden son zamanlarda resinler porselen tabak hissi vermeye başladı :) Hatta geçenlerde GT Spirit 991 GT3 RS'i almakla almamak arasında çok gidip geldim, Autoart'ın süreceği modeli beklemeye karar verdim. Bakalım AA'nın yeni kompozit modellerinin kalitesi nasıl olacak çok merak ediyorum.

Berent TURAN
SertacTDemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Berent TURAN » 23 Oca 2018, 16:52

SertacTDemir yazdı:Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim :)

Merhaba Berent, güzel yorumların için çok teşekkürler. Vakit buldukça diğer modelleri de çekip paylaşacağım ama bendeki Porsche modellerinin birçoğunun konusunu açmış durumdasın :)

Resin konusunda bende senin gibi kendimi frenlemeye çalışıyorum. Son aldığım 964 Turbo S'i kutusundan çıkarırken elimden kaydı masaya düştü ve sol arka dodik 5 parçaya ayrıldı model çöp oldu bu yüzden son zamanlarda resinler porselen tabak hissi vermeye başladı :) Hatta geçenlerde GT Spirit 991 GT3 RS'i almakla almamak arasında çok gidip geldim, Autoart'ın süreceği modeli beklemeye karar verdim. Bakalım AA'nın yeni kompozit modellerinin kalitesi nasıl olacak çok merak ediyorum.

Merhaba,

Porsche konusunda yoğun bir başlığa sahip olsam da, emin ol modelleri farklı açılardan senin gözünle ve yorumunla dinlemek çok büyük keyif verecektir şahsım adına emin olabilirsin. Bu yüzden muhakkak bekliyorum !

Geçmiş olsun, başına gelene üzüldüm ama ne yazık ki resin modellerin riskleri hep bu yönde. Bende 991 GT3 RS konusunda çok gidip geldim ve en sonunda almamaya karar verdim. Autoart' ı bekleyeceğim fakat rakamları sen de biliyorsun. Değer mi tartışılır?...

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
SertacTDemir
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
Rep Puani: 2755
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: SertacTDemir » 24 Oca 2018, 10:18

Berent TURAN yazdı:
SertacTDemir yazdı:Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim :)

Merhaba,

Porsche konusunda yoğun bir başlığa sahip olsam da, emin ol modelleri farklı açılardan senin gözünle ve yorumunla dinlemek çok büyük keyif verecektir şahsım adına emin olabilirsin. Bu yüzden muhakkak bekliyorum !

Geçmiş olsun, başına gelene üzüldüm ama ne yazık ki resin modellerin riskleri hep bu yönde. Bende 991 GT3 RS konusunda çok gidip geldim ve en sonunda almamaya karar verdim. Autoart' ı bekleyeceğim fakat rakamları sen de biliyorsun. Değer mi tartışılır?...

Tamamdır öyleyse konusu açılmamış olan modellerden başlayarak bulduğum ilk fırsatta paylaşım yaparım :)

Statik modelci olduğum için 964'ün kırılan parçalarını hallederim diye düşündüm ama bir akşam boyunca uğraşmama rağmen çok kötü oldu. Modelin defective olan kısmını vitrinin karanlık bir köşesine getirdim gözüme gözükmüyor şimdilik :)

AA 991 GT3 RS'i takipteyim, çıkınca haberleşelim muhakkak.

Berent TURAN
SertacTDemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Erdem » 26 Oca 2018, 12:52

Model hayırlı olsun, beyaz rengin siyah jantlarla uyumu müthiş :sapka: Keşke diecast olsaymış ama resin artık bu hobide yer etmeye başlayan bir olgu, paylaşım için teşekkürler ve keyifli sergilemeler :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
SertacTDemir
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 27 Oca 2018, 17:16

Sertaç merhaba;

Buluşmadan sonra ilk paylaşım gayet güzel olmuş.. Fotoğrafları beğendim, modeli zaten beğeniyorum. ( Resin olması dışında tabii )
Dediğin gibi bazı modellerin sadece resin üretimi mevcut. Ve takılmayan biri isen sorun olacağını düşünmüyorum fakat iyi muhafaza etmende fayda var yinede..
Diğer modellerinin paylaşımını da merakla bekliyorum. Keyifli paylaşımlar dilerim.. :good2: Rep gelir :+1:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
SertacTDemir
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2895
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: SertacTDemir » 29 Oca 2018, 09:45

Teşekkür ederim, beğendiğinize sevindim. Resinler ile ilgili güneş ışığından pek hoşlanmadıklarını, bazılarının boyasının kötü olduğunu okumuştum bir yerlerde o yüzden vitrin olan odanın perdeleri hep kapalı :)
SertacTDemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Emre E. » 29 Oca 2018, 17:48

Merhaba Sertaç, çok güzel bir paylaşım.

Çekimler de harika görünüyor. :bravo:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
SertacTDemir
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir