AUTOART - PORSCHE 914-6

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

AUTOART - PORSCHE 914-6

İletiYazar: Berent TURAN » 01 Oca 2018, 16:51

Yeni yılın ilk gününden herkese tekrardan merhaba. Sağlıkla sıhhatle, sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz huzur dolu bir yıl dilerim. :smile:

Yılbaşı ertesi boş günü değerlendirmemek olmazdı ve hemen bir paylaşım yapmak istedim. Modelimiz Autoart üretimi bir Porsche 914. Yarı Porsche yarı VW' de diyebiliriz.
1969 ve 1976 yılları arasında çıkan bu model, 4 silindirli motorlarda VW' le aynı motorları kullanmıştır. VW ile ortak yapımı olan 914, Karmann Ghia'nın yerini almıştır. Hani şu Vosvos' lara bi Porsche motoru takınca ne hale gelenler dediğimiz araçlar vardırya.. İşte meşhur motor bu modelde kullanılan motordur. Bir Vosvos' u 5 vitese çevirmenin yolu muhakkak 914' ten geçecektir. :smile: 914-6 ise bir 911' de bulunan 6 silindirli motorun kod adıdır. 914 ortadan motorlu ve arkadan itiş gücüne sahiptir. Targa tavan yapısı mevcuttur. Hava soğutmalı 1.7/1.8/2.0 litre 4 silindir ve 2.0 litre 6 silindir boxer motorlara sahip olmuştur. Motorun konumundan mütevellit ön ve arka olmak üzere iki tane geniş bagajı vardır ki tavanı çıkardığınızda öne koyarsınız.

Ayrıca Porsche 914 modeli Formula 1' in ilk resmi güvenlik aracıdır. İlk görevi ise 1973 Kanada Grand Prix'idir.

Modelimiz Autoart üretimi olup, nakış gibi işlenmiştir. Tüm detayları, zarifliği ve Porsche gibi görünmemesine rağmen aslında tam da o ruhu taşıyan bu modelimi çok seviyorum ve fotoğraflarla sizleri baş başa bırakıyorum.

Hepimize bol modelli günler dilerim. :smile:

Resim

Resim

:movie:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: AUTOART - PORSCHE 914-6

İletiYazar: Erdem » 01 Oca 2018, 18:58

Ooo, ne kadar da farklı bir Porsche araçmış bu Berent; çok şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Şimdiye kadar gördüğüm en güzel Porsche diyemem ama AA gayet güzel çalışmış bu modeli senin de yazdığın gibi. Özellikle farlar çok gerçekçi geldi bana, yeni yılın ilk paylaşımı hayırlı olsun; kaliteli resimlerle aktardığın için teşekkürler :sapka: :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 01 Oca 2018, 23:14

Miss mis Keyifle izle Berent bu çirkin güzeli. Elimde ki Revell turuncunun selamı var. :smile: :sapka:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, sui_cast
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 02 Oca 2018, 00:57

Erdem yazdı:Ooo, ne kadar da farklı bir Porsche araçmış bu Berent; çok şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Şimdiye kadar gördüğüm en güzel Porsche diyemem ama AA gayet güzel çalışmış bu modeli senin de yazdığın gibi. Özellikle farlar çok gerçekçi geldi bana, yeni yılın ilk paylaşımı hayırlı olsun; kaliteli resimlerle aktardığın için teşekkürler :sapka: :good2:

Şaşkınlık yaratacak Porsche' lerim bu yılda da devam edecek inşallah Erdem abi. :smile: Autoart gerçekten harika işlemiş modeli. Benim gözüme batan sadece kapı aralıkları oluyor, onun haricinde de gözüme gelen eksi bir yanı yok. Değerli yorumun için teşekkür ederim. :wink1:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 02 Oca 2018, 01:05

Serdar Gökhan yazdı:Miss mis Keyifle izle Berent bu çirkin güzeli. Elimde ki Revell turuncunun selamı var. :smile: :sapka:

Bende alırken turuncu rengini çok kovaladım ama bir türlü denk gelememiştim. Nasip gümüş rengineymiş. Selam alındı, güzel günlerde sergilensinler. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: baris41 » 02 Oca 2018, 15:42

Çok güzel güle güle sergilersin umarım. Ülkede hala porsche toplayan olduğunu görmek ilginç :) Hiç satılmıyor benimkiler :lol:
Resim

mesaj için baris41 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Baris
1/18 Model Sayısı: 127
1/43 Model Sayısı: 55
Rep Puani: 2355
baris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 04 Oca 2018, 11:12

Kardeşim senin Porsche koleksiyonunda bence her üretimden olması gerekli ki seninde böyle düşündüğünü biliyorum.
Modele gelecek olursam; tarzı ile farklı bir Porsche olsa bile dönemini yansıtan bir arabanın AUTOart tarafından ince işlenmiş bir modeli.
Ben olsam turuncu olanı tercih ederdim fakat gri de klasik Porsche rengi olduğu için hiç fena durmuyor. Sonuç olarak ben beğendim, keyifle sergile kardeşim.
Ayrıca detaylı fotoğraflar ve paylaşım için de teşekkür ederim. :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2905
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 04 Oca 2018, 17:34

Berent abi modelin hayırlı olsun, güzel günlerde sergilensin. Porsche 'nin bu modelinide ilk defa görüyorum Erdem abinin de dediği gibi en güzel Porsche diyemem ama güzel modelmiş. Nadir de bir model sanırım.
Kalp ne ile dolu ise, dilden o dökülür...

mesaj için FurkanK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Furkan Ahmet Kaplan
1/18 Model Sayısı: 74
1/43 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 15
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 106
Rep Puani: 90
FurkanK rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 05 Oca 2018, 22:20

baris41 yazdı:Çok güzel güle güle sergilersin umarım. Ülkede hala porsche toplayan olduğunu görmek ilginç :) Hiç satılmıyor benimkiler :lol:

Porsche toplanmaz mı be Barış. :smile: Keşke sende elden çıkarma kararı almasaydın. Çok büyük emekle topladığın modeller hepsi. Gerek 18 gerek 43 ölçekte.. Vardır bir bildiğin diyorum herhalde.. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 05 Oca 2018, 22:28

Musa Can ÇİL yazdı:Kardeşim senin Porsche koleksiyonunda bence her üretimden olması gerekli ki seninde böyle düşündüğünü biliyorum.
Modele gelecek olursam; tarzı ile farklı bir Porsche olsa bile dönemini yansıtan bir arabanın AUTOart tarafından ince işlenmiş bir modeli.
Ben olsam turuncu olanı tercih ederdim fakat gri de klasik Porsche rengi olduğu için hiç fena durmuyor. Sonuç olarak ben beğendim, keyifle sergile kardeşim.
Ayrıca detaylı fotoğraflar ve paylaşım için de teşekkür ederim. :drinksb:

Bende turuncu rengini çok aradım kardeşim ama bir türlü denk gelememiştim. Sonra da karşıma kırık beyaz rengi ve gümüş gri olarak çıktı. Bende tercihimi bundan yana kullandım. Çokta rahatsız etmiyor bu renk seninde bahsettiğin gibi. Model içimize sindi mi sindi. :smile:

Musa Porsche' nin el deydiği ne varsa almak istiyorum. Bu yönde çalışmalarım da var. Zaten koleksiyonumu Stuttgart' taki müzesine göre toplamaya çalışıyorum. Umarım içimizden geçen modelleri koleksiyonumuza ekleriz. Daha yolumuz çok..

Değerli yorumun ve beğenin için çok teşekkür ederim kardeşim, sağol. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 05 Oca 2018, 22:32

FurkanK yazdı:Berent abi modelin hayırlı olsun, güzel günlerde sergilensin. Porsche 'nin bu modelinide ilk defa görüyorum Erdem abinin de dediği gibi en güzel Porsche diyemem ama güzel modelmiş. Nadir de bir model sanırım.

Porsche denildi mi akla 911' den başkası gelmiyor değil mi? Gelmesin de zaten, gerek yok başka modellere. :smile: ama adamlar yapmış. Temam içinde kesinlikle olması gereken bir modeldi bu yüzden. Beğeni ve yorumun için çok teşekkür ederim. :wink1:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: mahiryldrm » 07 Oca 2018, 19:27

Eline sağlık Berent. İnsanın "sen neymişsin be 914" diyesi geliyor girizgahın ile. Tip olarak beni hala kandıramamış olsa da model anlamında pek başarılı bir modelmiş. Güle güle sergile.
Resim

mesaj için mahiryldrm arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
mahiryldrm
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: U.Mahir YILDIRIM
1/18 Model Sayısı: 230
Toplam Model Sayısı: 230
Rep Puani: 170
mahiryldrm rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 09 Oca 2018, 19:46

Bir zamanlar Revell üretimi turuncusu vardı bende Berent, bilirsin.. ;)
Çok keyifli modeldir ve tema içinde olmazsa olmazlardan denilebilir. :y:
İyi günlerde sergilensin. :handshake: :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir