1971 PONTIAC GTO - GMP

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1971 PONTIAC GTO - GMP

İletiYazar: Erdem » 18 Eyl 2017, 23:37

Tum foruma selamlarimi ileterek merhaba diyorum :smile: Koleksiyona katilan son uye olan 1971 Pontiac GTO modeli tanitmaya calisacagim sizlere. GMP uretimi olan model markanin klasik ozelliklerine sahip: metal govde sebebiyle hatiri sayilir bir agirlik, arka tekerleklerin hareketi ile donen saft, hareketli guneslikler, detayli motor bolumu ve hareketli koltuklar. Kapi iclerinde cam var ancak bazi GMP modellerinin aksine acilip kapanmiyor.

Modeli almamda 2 etken vardi: birincisi 1970 ve 1972 Pontiac GTO modellerin arasinda yer alan 1971 kasayi da alarak ucleme yapmak ve ikinci sebep de rengi. Bu yesil tonu cok hosuma gitti, zaten donemin 'muscle' araclarinda benzeri neon renkler sıkca kullanılmıs.

Sozu daha fazla uzatmadan resimlere gecmek isterim, begenmeniz dileklerimle karsinizda 1971 Pontiac GTO :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4235
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1971 PONTIAC GTO - GMP

İletiYazar: Berent TURAN » 19 Eyl 2017, 23:56

İşte diecast, işte model.. :smile: İnsan seyretmeye doyamıyor. Harika model Erdem abi. Güzel günlerde sergilemeni dilerim. :y:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 21 Eyl 2017, 13:14

Kaput üzerinde ki göstergeyi görünce direk aklıma geldi;

Çok güzel bir klasik abi güle güle sergilensin. :sapka: :nazar:
Model otomobil bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 23 Eyl 2017, 01:27

Berent TURAN yazdı:İşte diecast, işte model.. :smile: İnsan seyretmeye doyamıyor. Harika model Erdem abi. Güzel günlerde sergilemeni dilerim. :y:

Cok tesekkurler Berent kardes, diecast modellerin agirligi sanirim en fazla mutlu eden taraf oluyor. Bu modelde de agirlik on planda, ilgin icin tesekkurler :sapka:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 23 Eyl 2017, 01:28

Serdar Gökhan yazdı:Kaput üzerinde ki göstergeyi görünce direk aklıma geldi;

Serdar, bu videoyu ilk kez izledim ve hayran kaldim :inlove: Adamin gercek bir Pontiac'i var, hem de mukemmel kondisyonda. Hem bu video icin hem de konu basligina ilgin icin tesekkurler :good2:

Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: E.Uca » 23 Eyl 2017, 08:32

Abi hayırlı olsun. Üretici firma arabanın hakkını gerçekten vermiş. En güzel günlerde sergilensin...
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6485
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 23 Eyl 2017, 14:15

Erdem yazdı:
Serdar Gökhan yazdı:Kaput üzerinde ki göstergeyi görünce direk aklıma geldi;

Serdar, bu videoyu ilk kez izledim ve hayran kaldim :inlove: Adamin gercek bir Pontiac'i var, hem de mukemmel kondisyonda. Hem bu video icin hem de konu basligina ilgin icin tesekkurler :good2:

Tüm videoları izledim tavsiye ederim kesinlikle. :smile:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Eyl 2017, 14:49

Modeli yakından biliyorum. Alper kardeşimin koleksiyonundan. Rengi aslında daha canlı ama fotoğraflardan mı anlamadım biraz soluk yeşil gibi durmuş.
Fakat fotoğraflar deyince abi sen fonunu değiştirmişsin ve mükemmel olmuş gri fon. :good2: Biliyorum detay göstermeyi seven bir koleksiyonersin fakat biraz daha uzaktan pozlarla çok daha eğlenceli geçişler elde edeceksin bence. Bir dene derim abi.. :smile:
Model, özellikle şu resin çılgınlığında gerçekten muazzam detaylara sahip bir GMP klasiği.. Bende mavi olanının peşindeyim bu yılda. Bakalım ne zaman olacak..
Güzel paylaşım için teşekkürler abi, keyifle sergilensin... :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Erdem
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2725
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 25 Eyl 2017, 12:07

Rengine ve özellikle lastiklerine bittim. :inlove:

Güzel günlerde sergile Erdem. :f:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 25 Eyl 2017, 22:54

E.Uca yazdı:Abi hayırlı olsun. Üretici firma arabanın hakkını gerçekten vermiş. En güzel günlerde sergilensin...

Cok tesekkurler Erman, GMP genelde koleksiyonerleri sasirtmaz ve mutlu eder :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 25 Eyl 2017, 23:26

Musa Can ÇİL yazdı:Modeli yakından biliyorum. Alper kardeşimin koleksiyonundan. Rengi aslında daha canlı ama fotoğraflardan mı anlamadım biraz soluk yeşil gibi durmuş.
Fakat fotoğraflar deyince abi sen fonunu değiştirmişsin ve mükemmel olmuş gri fon. :good2: Biliyorum detay göstermeyi seven bir koleksiyonersin fakat biraz daha uzaktan pozlarla çok daha eğlenceli geçişler elde edeceksin bence. Bir dene derim abi.. :smile:
Model, özellikle şu resin çılgınlığında gerçekten muazzam detaylara sahip bir GMP klasiği.. Bende mavi olanının peşindeyim bu yılda. Bakalım ne zaman olacak..
Güzel paylaşım için teşekkürler abi, keyifle sergilensin... :drinksb:

Tesekkurler Musa, modelin rengi bana da biraz soluk geldi ve resim cekmeye baslamadan once cila ile parlatmak istedim ama daha sonra boyaya zarar vermekten korkarak vazgectim. Fon konusuna gelirsek gri fondan ben de cok memnun kaldim, uzaktan resim cekmeyi ise becerir miyim bilemiyorum. Daha dogrusu detaylari gostermeyi seviyorum, onun icin de yakindan cekmek istiyorum. Mavi olan oldukca nadirlesti ama ebay'de ne zaman hangi modelle karsilacagin belli olmaz. Umarim tez zamanda cikar karsina :good2:

Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 25 Eyl 2017, 23:27

Emre E. yazdı:Rengine ve özellikle lastiklerine bittim. :inlove:

Güzel günlerde sergile Erdem. :f:

Sagolasin Emre Abi, rengi benim de cok hosuma gitti :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 26 Eyl 2017, 22:59

Erdem Abi yine açıldın 2017 sonlarına doğru :lol: İşin şakası bir yana çok güzel bir model edinmişsin abi zamanında benimde koleksiyonumda yer alıyordu fakat başka modele kaynak olması adına elimden çıkartmıştım ama sende görmek beni mutlu etti, iyi günlerde sergilensin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 16 misafir