AUTOART - PORSCHE 550 SPYDER PANAMERİCANA 1954

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

AUTOART - PORSCHE 550 SPYDER PANAMERİCANA 1954

İletiYazar: Berent TURAN » 07 Ağu 2017, 01:58

Herkese tekrardan merhaba. Autoart' ın çok değerli bir Porsche' sini daha sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım. :smile:

Porsche 1950' lerin başında 356 modelini baz alarak 550 Spyder modelini üretti ve bu modeli yarışlarda kullanmaya karar verdi. 4 silindirli 1500cc hacmindeki motorundan aldığı 110 beygir güç ile yaklaşık 600 kg ağırlığa sahip otomobil 200 km hıza ulaşabiliyordu. Ayrıca bu model motorsporları tarihinde sponsor reklamlarını üzerinde taşıyan ilk araç olmuştur.

Autoart' ın mükemmel kalıbı ve boya işçiliğini bu modelde görebiliyoruz. Dekaller harika işlenmiş. Direksiyon konusuna hiç girmiyorum zaten. Autoart' ın en çok sevdiğim tarafı. Direksiyonlar... :smile: Yolcu bölmesini kapatan bir parça görüyoruz modelde. Bu parça sökülebilen bir parça değil. Tekerlek dönüş açıları, jantları, far-stop grubu genel hatlarıyla benim beğenimi oldukça kazandı ve koleksiyonumdaki yerini aldı.

Umarım sizlerde beğenirsiniz. Hepimize keyifli sohbetler, bol modelli günler diliyorum. :smile:

Resim
Resim

:movie:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: AUTOART - PORSCHE 550 SPYDER PANAMERİCANA 1954

İletiYazar: Serdar Gökhan » 07 Ağu 2017, 08:40

Enfes model ve enfes kareler Berent. 550 spyder Porschenin en sevimli spor arabalarından birisi güle güle sergilensin. :inlove: :sapka:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 07 Ağu 2017, 09:10

Porsche yarış modelinde de kendi çizgisinden vazgeçmemiş, farların inişleri klasik Porsche. Modelde, çekimlerde çok güzel hayırlı olsun Berent abi, iyi günlerde sergilensin.
Kalp ne ile dolu ise, dilden o dökülür...

mesaj için FurkanK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Furkan Ahmet Kaplan
1/18 Model Sayısı: 74
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 15
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 106
Rep Puani: 85
FurkanK rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Ağu 2017, 18:27

Temada özel parçalardan biri olmuş bile.. :y:
Fotoğraflar enfes.. :friends:

Favorim.. =>>

Resim

:sapka:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 09 Ağu 2017, 22:36

Serdar Gökhan yazdı:Enfes model ve enfes kareler Berent. 550 spyder Porschenin en sevimli spor arabalarından birisi güle güle sergilensin. :inlove: :sapka:

Çok teşekkür ederim Serdar, sağol. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 10 Ağu 2017, 08:20

İş dolayısı ile bir süredir foruma bakamadım ama aklıma Berent nerelerde acaba model almıyor mu paylaşım yapmış mı acaba diye düşünürken bu tanıtımı gördüm ve yüzümde bir gülümseme oldu ve bu modeli ve kaliteli fotoğrafları görünce daha da arttı. Model hayırlı olsun kardeşim, çok ama çok beğendim kim ne düşünür bilmiyorum ama AUTOart eski modelleri daha güzel yapıyor gibi geliyor ya da eski arabaların modellemesini görünce bende o etkiyi bırakıyor :lol: Modeli çok beğendim, tabii ki bunda çok güzel fotoğraflarının etkisi var ama tek bir keşkeyi bagajdaki stepne muhafazası için söyledim o da çıksaymış offf diyorum ama AUTOart'ta bizi buna alıştırdı, en iyi günlerde sergile kardeşim.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 11 Ağu 2017, 18:17

FurkanK yazdı:Porsche yarış modelinde de kendi çizgisinden vazgeçmemiş, farların inişleri klasik Porsche. Modelde, çekimlerde çok güzel hayırlı olsun Berent abi, iyi günlerde sergilensin.

Dikkatli gözlerinden kaçmamış detaylar Furkan. :smile: Değerli yorumun için çok teşekkür ederim.

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
FurkanK
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 11 Ağu 2017, 18:19

G.HEPARSLAN yazdı:Temada özel parçalardan biri olmuş bile.. :y:
Fotoğraflar enfes.. :friends:

:sapka:

Teşekkürler Gökhan abim. Yelpaze her geçen gün genişliyor. Farklı Porsche' lerde görüşmek üzere. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Emre E. » 12 Ağu 2017, 16:48

Ve Berent'ten yine bir Porsche paylaşımı.

Çok güzel bir modelmiş Berent. Ve güzelliğine dayanamayarak fotoğraflar da almış götürmüş seni. :foto:

Ellerine sağlık. :friends:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: srht » 12 Ağu 2017, 16:52

Hayırlı olsun Berent'cim.

Ciddi anlamda nakış gibi işlenmiş, harika görünen bir parça.

Güzel günlerde sergilemeni dilerim. :smile:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 13 Ağu 2017, 11:18

Kusursuz bir başyapıt Berent, güle güle seyret. :kamyon:
Hep söylerim AA istesin uzay gemisi bile yapar. :lol: İnce, nakış gibi işlenmiş bir model.
:nazar: Aman nazarımız değmesin.
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Ağu 2017, 14:48

Kesinlikle rengi ve dekalleri ile çok güzel bir model kardeşim. Arka stopların alt alta parçalı olmasına bayıldım gerçekten.
Tolga Abi'nin de dediği gibi AUTOart istesin her şeyi yapar. Izgaralar, farlar, boya, lastik kalitesi, kromaj vs vs. Fakat yapmadığı es geçtiği bazı noktalarda var jantlar ve fren detayları, bazı motor detayları vs. vs. Ama bunlar bu markadan kopmamıza engel olamaz tabiki.. :smile: İyi varsın AUTOart :lol: :lol:
Paylaşıma gelecek olursam; her zamanki Berent TURAN klasiklerine adını yazdırır. Çok fazla detay gösteren fotoğraflar ve açıklamalı anlatım ile harikulade... Ellerine sağlık kardeşim. Bu güzel modeli keyifle sergile :good2: :y:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2740
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 13 Ağu 2017, 16:28

Alper GÖÇENER yazdı:İş dolayısı ile bir süredir foruma bakamadım ama aklıma Berent nerelerde acaba model almıyor mu paylaşım yapmış mı acaba diye düşünürken bu tanıtımı gördüm ve yüzümde bir gülümseme oldu ve bu modeli ve kaliteli fotoğrafları görünce daha da arttı. Model hayırlı olsun kardeşim, çok ama çok beğendim kim ne düşünür bilmiyorum ama AUTOart eski modelleri daha güzel yapıyor gibi geliyor ya da eski arabaların modellemesini görünce bende o etkiyi bırakıyor :lol: Modeli çok beğendim, tabii ki bunda çok güzel fotoğraflarının etkisi var ama tek bir keşkeyi bagajdaki stepne muhafazası için söyledim o da çıksaymış offf diyorum ama AUTOart'ta bizi buna alıştırdı, en iyi günlerde sergile kardeşim.

Çok yoğun iş temposu ve Leyla kızımla birlikte zaman çok daha hızlı geçmeye başladı benim için Alper. En son ne zaman paylaşım yaptığımı anca foruma girince hatırlayabiliyorum. Mümkün olduğunca arayı açmamaya gayret ediyorum ve bu sayede yüzünde bir tebessüme sebep olduysam da ne mutlu bana.. :smile:

Bende eski araçların modellemesi konusunda seninle aynı düşüncedeyim. Daha fazla heyecana neden oluyor.. Beğenmene çok sevindim kardeşim ve fotoğraflar konusundaki güzel düşüncelerin ise beni ayrıca mutlu etti. :smile: İlgine teşekkürlerimle.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir