Almost Real 1/18 Land Rover Defender (Heritage Ed.)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Almost Real 1/18 Land Rover Defender (Heritage Ed.)

İletiYazar: jacko » 03 Ağu 2017, 09:17

Herkese Merhaba,

2016 yılının sonlarına doğru Almost Real firmasının tanıtımlarında defender modelleri yer almaya başladığında daha önce hiç ismini duymadığımız bir firmanın resin veya plastik malzeme yerine diecast model üretimine başlamasına şaşırmıştım. Hali hazırda puma kasası Kyosho ve Century Dragon (Dorlop) firmaları tarafından üretilirken bir firmanın daha üretime girmesi daha da ilginçti.

Almost real, SUMS model çatısı altında faliyet gösteriyor. Bu firma Minichamps Ebbro gibi firmalar için de önceden model üretiyormuş epey araştırmadan sonra Minichamps'in üst kalite araçlarının bu firma tarafından üretildiğini fark ettim. Firma Defender konusunda lansmanına 90 serisi ile başladı. 2.000.000 özel üretim ve heritage edition'ı avrupa pazarına sundu. Ben 110 u ne zaman piyasaya sürecek diye beklerken nedenini anlamadığım şekilde bu 110 lansman edilmeden Hong Kong taraflarında satılmaya başlamış bile :grin: :grin: :grin: . Ebay de bu model karşıma çıktı ancak Dorlop firmasınında Heritage edition defender'ı mı acaba çelişkide kaldım çünkü dorlop'un çıkardığı Heritage özel üretim hatalarla dolu o yüzden sıcak bakmadım. Satıcıya durumu yazdım bu tam senlik dedi :grin:

Parasının tam anlamıyla hakkını veren bir model aldığımı düşünüyorum. Boya kusursuz, Bütün detaylar ince ve orjinal araçta olduğu gibi işlenilmiş. Yan ayak basamakları katlanıp açılabiliyor, Anten hareketli, neden bilmiyorum ama kutudan 2 yedek ayna çıkıyor :lol: Modelin iç tarafı komple flock kaplı ve inanılmaz güzel paspas detayı var. Motor detayı inanılmaz ve ilk defa karşılaştığım bir durum da kaputta mıknatıs var ve kapalı tuttuğunuzda modeli ters çevirseniz bile kaput açılmıyor. Bütün kapılar orjinal araçtaki gibi kapı menteşelerinden açılıyor.

Konuyu çok uzattım neticede bunların çıkardığı her model alınır bence. Vitrinde 5 adetlik Defender yeri açtım bile :grin: :grin: :grin:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Sağlıkla Kalın...

Kullanıcı avatarı
jacko
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kemal
1/18 Model Sayısı: 15
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 525
jacko rep puani yokjacko rep puani yokjacko rep puani yok

Re: Almost Real 1/18 Land Rover Defender (Heritage Ed.)

İletiYazar: Serdar Gökhan » 03 Ağu 2017, 09:25

Almost real çok iyi iş çıkarmış bu modelle bayıldım. :inlove: Güle güle sergilensin. :sapka:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
jacko
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 03 Ağu 2017, 21:12

Antalya' ya geldiğimde yapacağımız ilk buluşmada mıncıklamak dileklerimle.. ;) :kamyon: :y:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
jacko
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16806
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 04 Ağu 2017, 14:57

Güzel model, kapıların menteşelerden açılması ayrıca harika, güzel günlerde sergileyin.
Kalp ne ile dolu ise, dilden o dökülür...

mesaj için FurkanK arkadaşımıza teşekkür edenler:
jacko
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Furkan Ahmet Kaplan
1/18 Model Sayısı: 74
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 15
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 106
Rep Puani: 70
FurkanK rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 05 Ağu 2017, 01:00

Kemal Abi zaten model kusursuz görünüyor. Almost Real'de sıradışı üreticilerden bence. Zaten üst serisini alacaksın her zaman bir modelin. Bu yüzden ne modeller kaçırmadık mı hep daha iyisi olsun diye diye..
Ben çok beğendim ayrıca konuyu uzatmanın aksine mükemmel anlatmışsın modeli. Paylaşım için teşekkürler abi.. Keyifle sergile :good2:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
jacko
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2730
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 06 Ağu 2017, 14:07

Rengiyle ve kalıplamasıyla çok iyiymiş gerçekten de. Resin modellerin ağırlığını giderek arttırdığı günümüzde diecast modeller daha da kıymetli hale geldi bence. Keyifle sergilenmesini dilerim :nazar:

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
jacko, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4235
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 07 Ağu 2017, 00:55

Yeni model hayırlı olsun Kemal abi. Renk ve detaylar müthiş. Özellikle kaputtaki mıktanıs özelliği çok iyimiş. Her modelde görmek istediğim bir detay bence. :smile: Defender kesinlikle 1 adet alımla sınırlandırılması mümkün olmayan bir model. Size hak veriyorum bu yüzden. Geniş yere sahip olmak şart.. :smile:

Güzel günlerde keyifle sergilemenizi dilerim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: jacko » 09 Ağu 2017, 18:17

Musa Can ÇİL yazdı:Kemal Abi zaten model kusursuz görünüyor. Almost Real'de sıradışı üreticilerden bence. Zaten üst serisini alacaksın her zaman bir modelin. Bu yüzden ne modeller kaçırmadık mı hep daha iyisi olsun diye diye..
Ben çok beğendim ayrıca konuyu uzatmanın aksine mükemmel anlatmışsın modeli. Paylaşım için teşekkürler abi.. Keyifle sergile :good2:

Çok teşekkür ederim. Aslında hikaye çok eski. Universal hobby defenderlarını hep sevdim ancak nedendir bilmiyorum hiç edinmedim. Birgün Century dragon firmasının defender modellerini gördüğümde eğer Türkiye'ye gelirse hemen edineceğim demiştim nitekim ilk İstanbul ziyaretimde model dükkanında inceleyip aldım. Ben modeli aldıktan 1 ay sonra Almost real türedi :grin: eee ne yapalım bunu da aldık artık mecbur. Eylül ayında yeni modelleri çıkacakmış pusuya yattım bekliyorum.

mesaj için jacko arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
jacko
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: jacko » 09 Ağu 2017, 18:23

Serdar Gökhan yazdı:Almost real çok iyi iş çıkarmış bu modelle bayıldım. :inlove: Güle güle sergilensin. :sapka:

Çok teşekkür ederim.

G.HEPARSLAN yazdı:Antalya' ya geldiğimde yapacağımız ilk buluşmada mıncıklamak dileklerimle.. ;) :kamyon: :y:

Bekliyoruz :grin:

FurkanK yazdı:Güzel model, kapıların menteşelerden açılması ayrıca harika, güzel günlerde sergileyin.

Teşekkür ederim.

Erdem yazdı:Rengiyle ve kalıplamasıyla çok iyiymiş gerçekten de. Resin modellerin ağırlığını giderek arttırdığı günümüzde diecast modeller daha da kıymetli hale geldi bence. Keyifle sergilenmesini dilerim :nazar:

Kesinlikle resin konusundaki görüşünüze katılıyorum. Evet resin modelde güzel ama diecast ayrı güzel. Ben kapıları açıp o iç mekandaki flock kokusuna bayılıyorum. Sıfır arabaya bindiğinizde aldığınız koku gibi :smile:

Berent TURAN yazdı:Yeni model hayırlı olsun Kemal abi. Renk ve detaylar müthiş. Özellikle kaputtaki mıktanıs özelliği çok iyimiş. Her modelde görmek istediğim bir detay bence. :smile: Defender kesinlikle 1 adet alımla sınırlandırılması mümkün olmayan bir model. Size hak veriyorum bu yüzden. Geniş yere sahip olmak şart.. :smile:

Güzel günlerde keyifle sergilemenizi dilerim.

Teşekkürler. Merak edenler için belirteyim Eylül ayında Turuncu adventure serisi ve LVX özel üretimi çıkacak sanırım.

mesaj için jacko arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
jacko
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 10 Ağu 2017, 08:22

Modelin ve üreticinin tanıtıldığı günü dün gibi hatırlıyorum ve o zamanlar diecast olarak üreteceğini düşündüğünde fazlasıyla heyecanlandırmıştı ki bunda da haksız olduğunu söylemek doğru olmaz, resine alıştırıldığımız bu günlerde çok güzel bir parça edinmişsin Kemal Abi, iyi günlerde sergilensin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 12 Ağu 2017, 16:32

Bu Defender işi tam bir hastalık.

Eğer benim elimde diğer üreticinin bu modeli olmasaydı kesin edinirdim gibi.

Güzel günlerde sergilensin. :f:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: srht » 12 Ağu 2017, 16:49

Kemal Abi; belki üzerine sayfalarca yorum yapılabilecek kadar kaliteli bir model ve bir o kadar güzel bir paylaşım.

Ama fazla uzatmadan bu güzel aracın güzel fotolarına bakmayı yeğliyorum.

Güzel günlerde sergilemeni dilerim. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 13 Ağu 2017, 11:26

İşte "diecast/metal" model camiasında görmek istediğimiz hareketler bunlar.
Gerçek bir başyapıt. :inlove: Güle güle seyredin.
Resim
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166