1967 CHEVROLET CORVETTE STING RAY - EXOTO

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: 1967 CHEVROLET CORVETTE STING RAY - EXOTO

İletiYazar: Erdem » 06 Ağu 2017, 14:01

Musa Can ÇİL yazdı:Uyguna bulmana sevindim gerçekten abi. Zira şimdilerde model alımı çok zorlaştı...
Ama senin Corvette serisine 65 GMP Masterpiece üretimi mavi olanda çok yakışırdı diye düşünüyorum. Evet onu uyguna bulmak imkansız ama model de model biliyorsun işte.. Çünkü Exoto Corvette'ler de sıkıntı olan birkaç kalıp hatası var. :think: Yine de güzel tarafları olan bir model sendeki de. Ayrıca rengi de çok cesur bence.
Bende o maviyi kovalıyorum ama ne zaman alırım hiçbir fikrim yok..
Keyifli günlerde sergile abi... :good2:

Haklısın Musa, güncel rakamlarla alım yapmak neredeyse imkansızlaştı. Bahsettiğin '65 Corvette gerçekten enfes bir şey ama bende kırmızı renklisi var ve yanına mavisi lüks kaçar bana :lol: Bu arada bahsettiğin kalıp hatalarından yabancı forumlarda da bahsedildiğini hatırlıyorum. Yine de vitrinde sırıtmaz bu parça. İlgin için teşekkürler :drinksb:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 77
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 81
Rep Puani: 4190
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 06 Ağu 2017, 14:11

cliorsi yazdı:Hayatta kullandığım en hızlı amerikan değildi belki ama kesinlikle en sexy olanıydı. O zamanlar mavi maisto vardı, fotoğrafları da onunla çektim. Sonradan bulup Mavi GMP aldım. Bu arada bordo olan Motorbox olarak üretilmişti, Exoto kalitesinin biraz altında olma nedeni o sanırım, GMP den önce o da vardı elimde. Fakat GMP nin lastiklerindeki sarı şeritler bile aynı.

[wimg]ResimIMG_6357 by eksantrikmili, on Flickr[/wimg]

[wimg]ResimIMG_6310 by eksantrikmili, on Flickr[/wimg]

[wimg]ResimIMG_6286 by eksantrikmili, on Flickr[/wimg]

[wimg]ResimIMG_6355 by eksantrikmili, on Flickr[/wimg]

[wimg]ResimIMG_6297 by eksantrikmili, on Flickr[/wimg]

Oooooo, siz gerçek bir Corvette mi kullandınız :shocked2: İşte bu her faniye nasip olmaz :lol: Gerçekten çok ama çok şanslıymışsınız, imrendim resmen :smile5: Mavi renkli GMP çok kıymetli bir model, artık 300-400 dolar aralığında satışa çıkıyor. Harika resimler ve konuya ilginiz için teşekkürler :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: cliorsi » 06 Ağu 2017, 14:48

Hatta o gün Deniz ( Makoshark) ın evine kadar gittim ama gelememişti. Sanırım bir işi vardı.

mesaj için cliorsi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
cliorsi
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: ilke
1/18 Model Sayısı: 380
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 408
Rep Puani: 105
cliorsi rep puani yok

İletiYazar: srht » 12 Ağu 2017, 16:55

Hayırlı olsun Erdem Abicim.

Exoto güzel bir markadır, bende de 1 adet 1:43 modeli var ama ciddi anlamda başarılı bir model ki; senin modelinin de detaylarına baktığımız zaman adının hakkını verdiğini söylemem gerek.

Arka tasarıma ise bayıldım ve renk tonu ideal.

Güzel günlerde sergilemeni dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5575
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 13 Ağu 2017, 11:08

Erdem güle güle seyret, harika bir model. :kamyon:
67 Corvette, tarihin en güçlü, en büyük motorlu Corvette'lerinden, O herkesin beğendiği eksozlarda, devasa motoru yüzünden. :lol:
Exoto Corvette'leri MotorBox serisinde üretmişti yanlış hatırlamıyorsam, bu da genel Exoto kalitesinin bir tık altındaydı. Yine de çok iyi ve özel bir model bu. Gerçekten nadirleşebilecek "altın" modellerden. Geleceğin naylon kokulu 1/18 koleksiyonculuğunda, "şimdi böylesi yapılmıyor aah ah" denilecek parçalardan.
Bu kasa da AutoArt'ın parçalı camlı coupeleri mutlaka alınmalı bence, C2 kasasının "alameti farikası" o modeldir. Gerçeğinde bile 65 mesela yüzbin, 67 yüzellibin dolarsa, 63 herhalde beşyüzbinden aşağı değildir. Senin koleksiyonuna da çok yakışır.
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/24 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 685
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 13 Ağu 2017, 16:50

srht yazdı:Hayırlı olsun Erdem Abicim.

Exoto güzel bir markadır, bende de 1 adet 1:43 modeli var ama ciddi anlamda başarılı bir model ki; senin modelinin de detaylarına baktığımız zaman adının hakkını verdiğini söylemem gerek.

Arka tasarıma ise bayıldım ve renk tonu ideal.

Güzel günlerde sergilemeni dilerim.

Çok teşekkürler Serhat, arka tasarımı ben de beğeniyorum. Konu 1967 yılı olunca ve arka tasarımdan bahsediyorsak 1967 Mustang de müthiştir görünüm olarak. İleride vitrine sahip olunca Corvette'leri yanyana görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 13 Ağu 2017, 16:53

tolgatitiz yazdı:Erdem güle güle seyret, harika bir model. :kamyon:
67 Corvette, tarihin en güçlü, en büyük motorlu Corvette'lerinden, O herkesin beğendiği eksozlarda, devasa motoru yüzünden. :lol:
Exoto Corvette'leri MotorBox serisinde üretmişti yanlış hatırlamıyorsam, bu da genel Exoto kalitesinin bir tık altındaydı. Yine de çok iyi ve özel bir model bu. Gerçekten nadirleşebilecek "altın" modellerden. Geleceğin naylon kokulu 1/18 koleksiyonculuğunda, "şimdi böylesi yapılmıyor aah ah" denilecek parçalardan.
Bu kasa da AutoArt'ın parçalı camlı coupeleri mutlaka alınmalı bence, C2 kasasının "alameti farikası" o modeldir. Gerçeğinde bile 65 mesela yüzbin, 67 yüzellibin dolarsa, 63 herhalde beşyüzbinden aşağı değildir. Senin koleksiyonuna da çok yakışır.

Kıymetli yorumun için çok teşekkürler Tolga Abi, hafızan yanıltmıyor; bu Exoto üretimi Motorbox serisinden (Motorbox nedir, ne ifade eder bilgim yok) Tek Exoto modelim bu olduğundan kıyaslama yapamıyorum ama mesela Berent Exoto Porsche2lerin çok güzel olduğunu yazmıştı. Bu arada elimde '63 kasa AA Corvette var, en sevdiğim modellerden diyebilirim. İlgin için de tekrar teşekkür ederim :sapka: :smile5: :drinksb:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Önceki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir