1967 FORD MUSTANG SHELBY GT350 - EXACT DETAIL

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1967 FORD MUSTANG SHELBY GT350 - EXACT DETAIL

İletiYazar: Erdem » 25 Arl 2016, 20:38

Tum forum uyelerine selamlarimi ileterek merhaba diyorum :smile: Ulkemiz ve genel olarak dunya icin de cok kotu bir yil oldugunu dusundugum 2016 sahsim adina koleksiyona yeni uyelerin diger yillara nazaran daha hizli sekilde katildigi bir sene oldu. Bu yeni uyelerden birisi de 1967 Ford Mustang Shelby GT350 modeli.

Lane Exact Detail uretimi olan model kusursuz boyasi ve motor detaylari ile dikkat cekmekte. Genel olarak da 1/1 aracin guzelligi ve karizmasi modele yansitilmis, daha once bu modelin Autoart ve Exact Detail uretimleri forumumuzda karsilastirilmisti ve AA bu kiyasta galip cikmisti :smile: Yine de Exact Detail'in de gayet guzel is cikarttigini dusunuyorum.

Sozu fazla uzatmadan resimlere gecmek isterim, her zaman oldugu gibi tarihce ve ilk 3'u 1/1 araca ait olmak uzere resimler. Bu arada tarihce Otoloji.com sitesinden alinmistir. Iste karsinizda 1967 Ford Mustang Shelby GT350 :syg:

TARIHCE
1967, Mustang’ler için değişim yılıydı. Artık otomobiller daha büyümüş, güçlenmişti ve GT40’ın yarışlardaki başarısının getirdiği imajla daha sıkı bir duruş sergiliyorlardı. Shelby buna ayak uydurmasını bildi, LeMans 1966’yı kazanan 428 cid. motor seçeneğini hemen Shelby’lere yerleştirdi ve böylece GT500 opsiyonu ortaya çıkmış oldu. GT350 modelse küçük değişikliklerle devam ediyordu yoluna. 289 cid.’lik motorda yeni Mustang HiPo manifoldları kullanılmıştı. Bunun dışında direksiyon sistemi hızlandırıldı, süspansiyonlar daha tepkili hale getirildi ve fren sistemi elden geçirildi.

Kabindeki takla barı Caroll Shelby’nin fikriydi ve bu seri üretim bir otomobilde kullanılan ilk takla barıydı. Dört noktalı (günümüzdeki gibi değil, iki noktası aşağıdan, iki noktası da takla barına monte edilmiş ayrı bir kemerden geliyor) emniyet kemeri direkt olarak yarış otomobillerinden alınmış bir detaydı. Ne var ki Shelby’ler büyüyen boyutlardan dolayı artık 4 koltukluydu ve biraz daha lüks donanımlara sahiptiler. Mustang Deluxe kabini, ekstra ampermetre göstergesi kabindeki lükslük simgeleriydi.

Tasarım konusunda Carroll Shelby otomobillerini Mustang’lerden olabildiğince ayırmak için elinden geleni yapıyordu. Izgaraya monte edilmiş farlar, kaput mandalları, kapıların hemen arkasındaki hava girişleri ve hepsinden önemlisi C sütunundaki ızgaralar 67 Shelby’nin tasarım detaylarıydı. Arkada standart farların yerini Mercury Cougar’ın farları almıştı. Otomobilde ayrıca standart modellerde olmayan fiberglas parçalara da yer verilmişti. Motor kaputu, tamponlar bunlardan bazılarıydı ve üzerinde hava girişi olan tamponlar Mustang’den tam 10 cm daha uzundu. Bunun nedeni otomobilin oranlarını temelini aldığı Mustang’den uzaklaştırmaktı.

Motor:
289 cid. (4272 cc), V8 silindir, 16v, 306 bg 6000 d/dak
0-400 Metre : 15.3 saniye
Maksimum tork :
446 Nm 4200 d/dak Maksimum hız: 206 km/saat
Şanzıman :
4 ileri otomatik, arkadan çekiş Boş ağırlık :1524 kilogram
0-100 Km/s : 7.1 saniye
Üretim Adedi: 1175 adet

RESIMLER
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4210
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1967 FORD MUSTANG SHELBY GT350 - EXACT DETAIL

İletiYazar: gokhan derli » 25 Arl 2016, 20:59

Son derece detaylı ve güzel bir model.. Mustang'in en sevdiğim modelleri arasındadır 67'ler.. Siz de çok güzel fotoğraflamışsınız, ellerinize, emeklerinize sağlık...
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 26 Arl 2016, 00:35

Çok iyi model Erdem, güle güle seyret :friends:
Böyle harika Amerikanları görünce bayılıyorum. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 685
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 26 Arl 2016, 08:29

Exact Detail'in harika bir iş çıkardığını söylemeliyim. :bravo:

Yine, her zamanki gibi çok süper bir model edinmişsin Erdem.

Keyifli seyirler. :nazar:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 134
Toplam Model Sayısı: 134
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 26 Arl 2016, 12:42

gokhan derli yazdı:Son derece detaylı ve güzel bir model.. Mustang'in en sevdiğim modelleri arasındadır 67'ler.. Siz de çok güzel fotoğraflamışsınız, ellerinize, emeklerinize sağlık...

Teşekkür ederim Gökhan Bey, elimden geldiğince bir şeyler yapıyorum işte paylaşımlarımda :lol:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 26 Arl 2016, 12:44

tolgatitiz yazdı:Çok iyi model Erdem, güle güle seyret :friends:
Böyle harika Amerikanları görünce bayılıyorum. :smile:

Sağolasın Tolga Abi, vallahi ben de kutusundan çıkarttığımda çok keyif aldım; bizim bu tutkumuz ne zaman nasıl biter bilmiyorum ama böyle bir şey olacaksa geç gerçekleşmesini umarım :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 26 Arl 2016, 12:45

Emre E. yazdı:Exact Detail'in harika bir iş çıkardığını söylemeliyim. :bravo:

Yine, her zamanki gibi çok süper bir model edinmişsin Erdem.

Keyifli seyirler. :nazar:

Çok teşekkürler Emre Abi, bence de Exact Detail gayet başarılı bir modelleme yapmış. Şu modelin gerçeğine bir kez bile olsun binmek isterdim doğrusu :lol:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Berent TURAN » 26 Arl 2016, 13:23

Yeni model hayırlı olsun Erdem abi.

Modele diyecek bir sözüm yok fakat sana söyleyecek bir sözüm var. Artık dur !!! :grin:

Bu yılın favori ismisin benim için. Harika paylaşımlarınla her zaman ki gibi bizlere keyifli anlar yaşattığın için teşekkürler. :smile:

Modele gerçekten diyecek bir şeyim yok. Harika harika.. :y:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2610
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 26 Arl 2016, 16:48

Artık bir şey demekte zorlanıyorum sana Erdem Abi :lol:

İşin şakası bir yana Musa olan bu modeli daha önce inceleme fırsatı bulmuştum gerektiği gibi modellense de senin de söylediğin gibi autoART gerçekten daha güzel modellemiş ama bu modelin de ağırlığı ve köpük kutusuyla bir adım öne çıkıyor, hayırlı olsun, iyi günlerde sergilensin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 27 Arl 2016, 03:00

bende de gt500 var kırmızı ama bu çok daha güzel.. sıkılırsan değişiriz :) keyifle sergile
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 27 Arl 2016, 12:27

Berent.t yazdı:Yeni model hayırlı olsun Erdem abi.

Modele diyecek bir sözüm yok fakat sana söyleyecek bir sözüm var. Artık dur !!! :grin:

Bu yılın favori ismisin benim için. Harika paylaşımlarınla her zaman ki gibi bizlere keyifli anlar yaşattığın için teşekkürler. :smile:

Modele gerçekten diyecek bir şeyim yok. Harika harika.. :y:

Sağolasın Berent kardeşim, 'artık dur!! ' uyarını dikkate alacağıma emin olabilirsin zira eşime yeni yılda model almayacağıma dair büyük söz verdim, yani bunlar son demler :lol: Sözümde durmak için de elimden geleni yapacağım, zaten güncel maliyetlerle hobiyi devam ettirmek artık neredeyse imkansızlaştı. Ben de maddi sınırlarımı çok zorlayarak ve 'beyaz yalanlar'la koleksiyonumu genişletmeye çalışıyordum ama deniz bitti derler ya; öyle oldu sonunda :smile:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 27 Arl 2016, 12:29

Alper GÖÇENER yazdı:Artık bir şey demekte zorlanıyorum sana Erdem Abi :lol:

İşin şakası bir yana Musa olan bu modeli daha önce inceleme fırsatı bulmuştum gerektiği gibi modellense de senin de söylediğin gibi autoART gerçekten daha güzel modellemiş ama bu modelin de ağırlığı ve köpük kutusuyla bir adım öne çıkıyor, hayırlı olsun, iyi günlerde sergilensin.

Çok teşekkürler Alper, forumumuzdaki Autoart-Exact Detail kıyaslamasını özellikle okumuştum modeli almadan önce ama AA gerçekten deli rakamlara satılmaya başlandı ve bu modeli de görece uygun rakamlı bulunca kaçırmayayım dedim :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 27 Arl 2016, 12:31

Bülent Aydoğan yazdı:bende de gt500 var kırmızı ama bu çok daha güzel.. sıkılırsan değişiriz :) keyifle sergile

Nazik yorumun için sağolasın Bülent Abi, sendeki de gayet güzel bir parça; ikimiz de modellerimizden kolay kolay sıkılmayız bence :lol:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir